Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - aracımın ön sağ tarafı 1 cm daha düşük YARDIMM
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

aracımın ön sağ tarafı 1 cm daha düşük YARDIMM

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı tazzzy106 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tazzzy106 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Haziran 2010 Saat 11:22
dengeleyim yani :)) buda güzel bi çözüm ama dısardan bakıldıgında çirkin duruyor.. yorgun bi ifade seziyorki benim arabam sınıfında sayılı temizliktedir.. ona canım sıkılıyor..:S düzelcek yani baska yolu yok ben kilo yıllardır alamıyorum ):):) amortisör daha az masraflı olur kilo almaktan :D:D

QUICKSILVER - ömer gamzeli-BURSA
Çevrimdışı Long Beach Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
Forumdan Banlandı

Yaşı : 56
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Long Beach Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Haziran 2010 Saat 12:07
Madem o kadar, titizsin, sana en son ve en kalite tavsiye ( uygun fiyatta tabiiki)
Diger markalardan en az 3-5 kere fazla ömür-kalite.
En az 5 sene derdin olmaz Göz Kırpma

Bu mudur ? Evet budur Sırıtma

Düzenleyen Long Beach - 08 Haziran 2010 Saat 12:11
Çevrimdışı t@lip Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
06 - Nisan - 1978

Yaşı : 46
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı t@lip Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Haziran 2010 Saat 14:46
Orjinalini yazan: Can Düzyatan Can Düzyatan Yazdı:

Hani derler ya " o kadar çatlak su kaçırmaz "

Pek kafana takma ve uğraşma benceGülme

İlla ki çözüm bulmak istiyorsan bol yemek ye, biraz kilo al sevgili ÖmerSırıtma
Güzel çözüm; kilo al, yoksa 30-40 kg taş bulup şoför koltuğunun altına yerleştir, yeterli olmazsa 10'ar kg artır.
Ömer kardeş kusura bakma, umarım problemine en kısa sürede çözüm bulursun. Can'ın espirili çözümü hoşuma gitti.
En iyisi senin olandır
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tazzzy106 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Haziran 2010 Saat 20:06
:)) walla gece uyku uyuyamadım :) solugu sanayide aldım rott balanscım da ölçüttürdüm sorun yok.. amortisörleri kontrol ettirdim derhal değişmeli dediler özellikle sag taraf taşımıyo yani amortisördenmiş..  :)) herkese tesekkür ederim..
ama kilo cidden almalıyım herkes öyle diyo:):) beni tanır gibi çözüm buldunuz:D:D:D

2. Vites
2. Vites
Simge
Forumdan Banlandı

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Long Beach Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Haziran 2010 Saat 20:57
sigara iciyorsaniz, derhal birakin. Ben 7 ay icmedim ve kendime geldim
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tazzzy106 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Haziran 2010 Saat 22:33
aynen sigara full zaten iş stress :S  azaltamıyorum bile.. ama bıraksam eminim bende biraz toplarım:S

Çevrimdışı BuRÇaK Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
16 - Temmuz - 1981

Yaşı : 42
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı BuRÇaK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Haziran 2010 Saat 22:47
Orjinalini yazan: Long Beach Long Beach Yazdı:

Amortisörler cift degisir tek degil,
Kesinlikle SPOR AMORTISÖR almalisiniz, nedeni ;
spor amortisörler, standart amortisörlere oranla daha kisadirlar.
VE
KESINLIKLE, bazi akli evvellerin uydurdugu gibi, yag-gaz-tuz bastirma,
tornacida pantolon pacasi misali, kestirme-kisaltma yaptirmayin,

hem teknik acidan, hemde maddi acidan zararli cikarsiniz.

"bazi akli evvellerin uydurdugu gibi, yag-gaz-tuz bastirma,
tornacida pantolon pacasi misali, kestirme-kisaltma yaptirmayin"

öncelikle lütfen birşey yazarken başkalarının yapıp yapmadığına bakmadan itham edici ve kırıcı cümleleler sarfetmeyelim. Malum herkes 1000 tl verip amortisör alamıyor ve ucuz yoldan sorununu çözmeye çalışıyor. Bende amortisörlerimi kısalttırdım ama gidipte işi bilmeyen adamlara yaptırmadım. Sitede daha önce yaptırmış ve uzun zaman kullanmış kişilerin referansıyla gittim. Namiştain Amortisör e yaptırdım ve hiçbir sorunda yaşamadım gayette memnunum. Fırsatım olursa seninde tavsiye ettiğin amortisörden almak isterim o ayrı. Demeye çalıştığım birşey yazarken lafların nereye gittiğini hesap edip yazalım. Ayrıca resmini eklediğin amortisörün fiyatı nedir?

Düzenleyen BuRÇaK - 08 Haziran 2010 Saat 22:53
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tazzzy106 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Haziran 2010 Saat 22:52

konuyu ben actıgım için özür dilerim arkadaş kasıtlı bi ithamda bulunmadı... üzgünüm.. beni yönlendirmeye calısıyordu..

siz biraz bilgi verir misiniz o sekilde nasıl oluyor? maliyeti rahatlıgı vs..??

2. Vites
2. Vites
Simge
16 - Temmuz - 1981

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı BuRÇaK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Haziran 2010 Saat 22:59
İstanbul Maslak sanayide Namiştain amortisör var. Google da arat bulursun. 206 ma 5 cm yay taktım ama orjinal amortisörlerde sesler geliyodu. Gittim tecrübeye çıktık namiştain da. dediler amortisörden. Kısaltırız spor amortisör boyutunda olur sesler kesilir dedi. 2,5 saat sürdü işlem 250 dediler 200 e kadar indirdim fiyatı. evet sesler kesildi araç güzel duruyor. Tek sıkıntı amortisörler kısa olduğu için sertleşti. Küçük bi sette bile çok zıplıyo araba. Tecrübelilerden fikir aldım spor yayda bu durum normalmiş. Keseyi doğrultsam bende orjinal spor amortisör almak isterim ama kısmetse daha sonra.
Arkadaşın yazdığına cevabım ise sadece kırmadan yazışmak adınadır. Kimsye kasıtlı yazmadığını biliyorum. Ben böyle sorun etmem ama sorun eden biri çıkar topikte tartışma olur. Demesindeki  amacınında zaten can ve mal güvenliğimiz için olduğunuda biliyorum. Kimsye ne demesini söylemek haddimiz değil sadece fikir veriyoruz itham etme konusunda.
Kırılacak bir durum yok. Ben dert etmedim o kardeşimde etmez :)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tazzzy106 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Haziran 2010 Saat 23:25
:) anlayış için tşk ederiz..
ya benim için konforda önemli.. çok sert arabayada binemem.. neyse ben orjinal takayım vurma yapmıyor benmkiler patlak oldugu halde.. zaten bi amortisörlerim kaldı.. son olarak onlarda değişip rott ayarınada tekrardan girerim sonra boncugu takarım :):)
bilgileriniz için tsk ederim...

2. Vites
2. Vites
Simge
16 - Temmuz - 1981

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı BuRÇaK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Haziran 2010 Saat 23:47
rica ederim. ne amortisör alırsanız fiyat ve resim ile paylaşmanı rica ederim. Fikir olsun.
2. Vites
2. Vites
Simge
Forumdan Banlandı

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Long Beach Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Haziran 2010 Saat 00:35
Kafama tas geldi Sırıtma

Arkadaslar, otomobil kesinlikle teknik bir konudur. Üzerinde canimizi, sevdiklerimizi tasiyoruz.
Her bütceye uygun orjinal yay ve spor amortisörlerde var. Pahali deyip kestirip atmayin.

Neye göre pahali ayrica ? Caniniz cok mu ucuz ?

Foruma sponsor olan firma, gayet uygun fiyatlar önermis. Herkes illaki Eibach - Billstein
Koni almak zorunda da degil. Koni markasinin turuncu renkli olani , sizin kestirme -bictirmeden kesinlikle pahali degil. Yazik degil mi? 200 tl veripte amortisörleri rezil etmeye ?
200-250 tl az para mi ?

Ayrica ; yay + amortisör, otomobilde , motordan daha hayati önemdedir. Motor yag yakar
su kaynatir, ama direkt sizin caniniza zarar vermez. Kesilerek "görüntüde" uygun hale gelen
yay ve amortisörler, otomobilin stabilitesini KESINLIKLE BOZAR.

"Falanca yaptirmis, zararini görmemis " ölcü degildir.Bana agirlik merkezinin ve merkezkac ölcüleri hakkinda da bilgi verirse tamam. Kisa yay+amortisörden sonra, KESINLIKLE, rot ayarlari ve aracta ABS var ise fren ayarlarinin tekrardan yapilmasi SARTTIR. Avrupa ülkelerinde, otomobil icin tüm parca üreticilerinin, otomobili üreten firmadan ve/veya o ülkenin standart dairesinden, gerekli testleri yaptirmasi ve testleri KESINLIKLE gecmesi lazimdir.

Konu yay+amortisör ;

Zaten Türkiyenin yol sartlari 40mm'den asagi alcaltmaya müsait degildir. Standart yaylar ile 30mm alcaltma yapabilirsiniz ( kestieme-bictirmeden), teknik olarak bir sakincasi yok. Bunun icin spor amortisör almaniz kafidir.

Gördügüm kadari ile, maalesef bu konuda Türkiyede ilac niyetine, teknik olarak calisan bir firma da yok.

Almanyada ( burda yasadigim icin söylüyorum) standart yaylara, spor amortisör ile 30mm'ye kadar alcaltmak, kanunen serbesttir, 30mm den sonra, Tüve gidip kaydini yaptirmaniz latzimdir.

250 tl , amortisörleri bozacaginiza, ciftine 150 - 200 lira daha verip orjinal kisa-spor amortisör kullanin.

Marka olarak ( uygun fiyatli) amortisörler ;

1- Koni ( turuncu) 106 icin söylüyorum, 2 ön +2  arka : 250euro , kit olarak, yani yaylari dahil 320euro

2- Monroe (spor-kisa)

3- Sachs (spor-kisa)

Bu bahsettiklerim orjinal amortisörlerden 100 bilemediniz 200 lira daha pahali.

Eibach - Billstein - H&R - KAW - Koni (sari), bunlar 150-200Hp araclar icindir ve konfor yoktur,

VE

Bir önerme ;

"Sigara sagliga zararlidir, "

Sagliga zararli oldugunu doktor söylerse, doktor söyledigi icin degil,
sagliga zarari ispat edildigi icin zararlidir

Düzenleyen Long Beach - 09 Haziran 2010 Saat 23:31
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 5521 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 6363 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1314 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 2495 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 845 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2996 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1230 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 2076 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 13362 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 1421 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 631 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 554 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 601 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 597 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 2005 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 1219 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16336 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5740 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 2049 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 604 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MAY EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
KagaN 3
talip206 3
ykirac 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English