Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU >Yararlı Dökümanları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Sağanak Yağışta Net Görüş Için..
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Sağanak Yağışta Net Görüş Için..

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Mesut48 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : 2004 206 1.4 XT Benzin
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Mesut48 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Sağanak Yağışta Net Görüş Için..
    Gönderim Zamanı: 17 Kasım 2015 Saat 00:48
Orjinalini yazan: BZ307 BZ307 Yazdı:

Bu durumu bende denedim ama ne olur ne olmaz diye çıkardım gözlüğü Embarrassed

Sonuç ne oldu hocam denildiği gibi net görüş mü ?
__B0DRUMLU__
Çevrimdışı barishrocker Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : Peugeot 307 SW 1.6hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı barishrocker Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Kasım 2015 Saat 20:55
Sarı camlı gece görüş gözlükleri var siste, karanlıkta ve yağmurda iyi iş yapıyor. Ben hatta numaralısını yaptırdım ve arabaya koydum, sürekli arabada..
Peugeot 307SW 1.6hdi Comfort 92bg 2006
(Ses sistemi,detailing,izolasyon,aksesuar)
Araç linki http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=32535
Çevrimdışı BZ307 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 31
Aracı : 307 PUG
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı BZ307 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Kasım 2015 Saat 15:52
Bu durumu bende denedim ama ne olur ne olmaz diye çıkardım gözlüğü Embarrassed
Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 2002 206 colorline otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ekim 2015 Saat 09:27
Ben bu yazıyı internetten okuyunca pek ihtimal vermemiştim ama birgün ankaraya giderken deneyim dedim ve gerçekten işe yariyor arkadaslar.
Çevrimdışı tarantula_tr Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 301
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tarantula_tr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ekim 2015 Saat 04:45
bir arkadasim yağmurlu havada kaza yapmıştı .sonradan olay incelendiğinde  crusie control aktif olduğundan bahsetmişti yanı sureti fazla değil ama nasıl olduğunu anladım bir anda kontrolün benden çıktığını hissettim etmişti .çok büyük bi kaza olmasa da aracı ciddi manada hasar gormustu.
Çevrimdışı AydinBeyol Açılır Kutu Gör
P.T. TEAM
P.T. TEAM
Simge
GALERİ SORUMLUSU

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 207 1.4 HDI
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı AydinBeyol Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Aralık 2014 Saat 23:08
teşekkürler bilgi için
Çevrimdışı okaNStarss Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : 206 HDI X-Desing
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı okaNStarss Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Aralık 2014 Saat 17:28
Orjinalini yazan: zr'lmn zr'lmn Yazdı:

Ben gunes gozlugu olayini gunduz denedim ve gayet guzel bir gorus sagliyor fakat" ulan nolur nolmaz ortaligi goremem" diye cikardim :)

ortalığı göremezsen nasıl oluyorda net görüş sağlıyor :DDD
2006 Model 206 HDI X-Desing 70bg   
Kum Gri
Çevrimdışı zr'lmn Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Aracı : 2004 1.6 XT
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı zr'lmn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Aralık 2014 Saat 22:55
Ben gunes gozlugu olayini gunduz denedim ve gayet guzel bir gorus sagliyor fakat" ulan nolur nolmaz ortaligi goremem" diye cikardim :)
Çevrimdışı mistercasper Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : pejo 407 executive black
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mistercasper Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Aralık 2014 Saat 16:08
güneş gözlüğü olayını denemek lazım ama cruze olayı çok saçma geldi bana hatta bunu yazanın cruzun nasıl çalıştığını dahi bilmediği izlenimi oluştu bende...
Çevrimdışı okaNStarss Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Aracı : 206 HDI X-Desing
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı okaNStarss Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Aralık 2014 Saat 14:03
bunu 1-2 saat önce facebookta okumuştum aslında yagmurlu günde test etmek lazım :S

2006 Model 206 HDI X-Desing 70bg   
Kum Gri
Çevrimdışı _ali_ Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı _ali_ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Aralık 2014 Saat 08:31
Ön cama kaletili bir yağmur kaydırıcı (ben nanolife uyguladım) uygulanınca çok fark ediyor, millet silecek yetişmiyor derken bir kademe düşük silecekle bile görüş sağlanabiliyor.
206 1.4 + LPG
Çevrimdışı Barut Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Aracı : 206 Quicksilver
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Barut Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Aralık 2014 Saat 00:36
Bilgiler için teşekkürler.
206 1.6 Quicksilver
206 1.6 Quicksilver
206 1.4 Feline
206 1.6 Xs
206 1.4 Bva Colorline
Çevrimdışı dream Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 46
Aracı : Ford Mondeo 2.0
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı dream Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Aralık 2014 Saat 21:07
Yağmurda otomobil sürmek! Bu yazı hayatınızı kurtarabilir..

SAĞANAK YAĞIŞTA ETKİN GÖRÜŞ
Yoğun bir sağanak altında otomobil kullanırken nasıl iyi bir görüş elde edilir?
Neden bu kadar etkin olduğundan emin değiliz; bu metodu yoğun yağmur altında sadece bir deneyin.

Bana bu metodu, deneyen ve gerçekten işe yaradığını tespit eden bir polis arkadaşım verdi.
Çok yararlı, hatta gece sürüşünde dahi..
Bu metod yıllarca Kanada Askeri Sürücüleri tarafından kullanılmış.
Birçok sürücü yoğun sağanak sırasında silecekleri yüksek ya da en hızlı konumda çalıştırır ve buna rağmen ön camdaki görüntü netliği yeterli olmaz.

Böyle bir durumla karşılaştığınızda hemen güneş gözlüklerinizi takın (modeli fark etmez), ve mucize!!! Aniden görüşünüz, yağmur yağmıyormuşçasına mükemmel bir netlik kazanacak.
Aracınızda her zaman bir güneş gözlüğü bulundurduğunuzdan emin olun.

Sadece net bir görüşle emniyetli bir sürüş gerçekleştirmekle kalmayın, bu fikri arkadaşınızla paylaşarak onun da hayatını kurtarın.
Deneyin ve arkadaşlarınızla deneyiminizi paylaşın.

İnanılmaz, cam üzerindeki damlaları hâlâ görüyorsunuz ama yağmur suyunun oluşturduğu tabakayı görmüyorsunuz.

Yağmurun yoldaki sıçramasını görebiliyorsunuz. Aynı zamanda, sollanan ya da takip edilen aracın sıçrattığı sudan kaynaklanan körlüğü de bertaraf edebiliyorsunuz (ya da güneş gözlüğü kullanmayıp şikâyet edeceksiniz).

Sürücü eğitimlerinde bu küçük ipucunu mutlaka öğretmeliler. Gerçekten de işe yarıyor.
Yoğun BEYAZ ışık veren sis farlarının, işe yaramamasının nedeni de benzerdir.
SARI ışık veren sis farları ise gece, tipi ve kar yağışlı havalarda çok işe yarar, kar taneleri hemen hemen görünmez olur.

Ama SARI sis farları daYAĞMUR ve SİS' te hiç işe yaramaz.

Sıradaki uyarı da çok önemli! Kaç kişi bunu biliyor merak ediyorum.
36 yaşındaki bir kadın sürücü, birkaç hafta önce bir kaza geçirdi ve araç pert oldu.

Kinburn, Ontario'da yaşayan sürücü, Kinburn ile Ottawa arasında seyahat etmekteydi.

Her ne kadar aşırı değilse de, hava yağmurluydu. Araçaniden kızaklama yaptı ve kelimenin tam anlamıyla havada uçtu...

Kadın ciddi bir şekilde yaralanmadı ama aniden meydana gelen bu durum karşısında çok şaşkındı.
Durumu otoyol polisine anlattı ve memur, herkesin bilmesi gereken şeyler söyledi:

YAĞMURLU HAVADA ARACINIZI ASLA CRUISE KONTROL KONUMUNDA SÜRMEYİN.

Aslında kadın cruise kontrol konumunda sürerek ihtiyatlı davrandığını ve tutarlı bir hızla sürerek emniyetli bir davranış sergilediğini düşünüyordu.

Ama memur ona yağmurlu havada aracının cruise kontol konumunda olmasının, kızaklama yapmasına ve lastiklerin asfaltla temasının kesilmesi ile aracın yüksek oranda hızlanmasına ve tıpkı bir uçak gibi kalkışa geçmesine neden olabileceğini anlattı.

Kadın başına gelenin aynı memurun anlattığı gibi olduğunu söyledi.
Memur tüm araçların güneşliklerinde hava yastığı uyarısı ile birlikte şu uyarının da yazılı olması gerektiğini söyledi:

YOL ZEMİNİ ISLAK YA DA BUZLU İSE KESİNLİKLE CRUISE KONTROL KONUMUNDA SÜRMEYİNİZ.

Bizler genç çocuklarımıza cruise kontrol konumunda güvenli bir hızda sürmelerini söylüyoruz, ama cruise kontrolünü sadece yol zemini KURU iken kullanın demiyoruz.

Ne günlere kaldık ey gazi hünkar katır defterdar oldu eşek mühürdar..
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 10331 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 7248 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1376 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 3840 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 931 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 3113 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1302 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 2232 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 14868 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 3420 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 660 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 575 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 630 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 630 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 2905 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 2349 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16449 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5839 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 2105 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 632 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MAY EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
private20 7
KagaN 3
talip206 3
ZD106 3
antipollution 2
Safak74 2
Berkay Erdinç 2
reiho 1
mkustan 1
jaseen 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English