Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 307 otomatik vites geçişler
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

307 otomatik vites geçişler

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı salihata Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 56
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı salihata Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 307 otomatik vites geçişler
    Gönderim Zamanı: 09 Mart 2012 Saat 12:17
arkadaşlar aracımda otomatik vites geçişleri çok sert , gaza basıyorum araç vites değiştirmeden hemen önce bağırıyor , bazen gaz yemiyor gaza bastığımda sanki araç zorlanıyor sonra kendisi vites attığında araç rahatlıyor ve bazende vuruntu yapıyor yoğun çalıştığımdan dolayı aracı bir türlü tamire götüremiyorum Allah razı olsun forumdaki arkadaşlardan ki bayağı bir soruma cevap aldım , tabi yinede bir ustaya götürmek gerek ama ya gece çalışan yada pazar günü çalışan bir usta bulmam lazım Ouch bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir , araç konusuna çok yabancıyım ve en azından bir usta bulduğumda konu hakkında bir bilgim olur , sizde bilirsiniz ki anlamayan adama çok fazla fiyat bindiren ustalar mevcut güzel ülkemde. 
Çevrimdışı selenge Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı selenge Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Mart 2012 Saat 22:58
Tek bildigim acilen bir sanziman ustasina goturmen, benim aracimda boyle basladi cok surmedi, arabam hic yerinden kalkmaz oldu komple revizyon yaptirdim... Sanzimanin icinden olmayan parcalari bellidir zaten, biri selenoidler digeri elektronik valfler ikisinde degilse eger sanziman iner balatalara bakilir. Ama gecislerde ise sorun selenoidlerde olabilir,yagina da bir baktir cok uzun sure binip eskittiysen yagi ondanda olabilir.
Peugeot 406 Coupe
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı salihata Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mart 2012 Saat 13:27
yarın bir ustaya götürücem artık yapcak bişey yok, bilgisayara bağlasınlar bakalım bir ne çıkacak
Çevrimdışı ferhatogut Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 45
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ferhatogut Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Mart 2012 Saat 15:52
Merhaba ben Ankaradan ferhat aranıza yeni katıldım.Bende 2005 model 307 XT var.salihata konuyla ilgili son gelişmelerden haberdar edermisiniz.
Çevrimdışı monur Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
09 - Nisan - 1974

Yaşı : 50
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı monur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Mart 2012 Saat 19:32
Araçları KM lerini yazarsanız daha rahat yorum yapabiliriz. KM bu konuda çok önemli.
2003 Peugeot 206 1,6 16v BVA 5P Şeytan kırmızı
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı salihata Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Mart 2012 Saat 10:41
Orjinalini yazan: monur monur Yazdı:

Araçları KM lerini yazarsanız daha rahat yorum yapabiliriz. KM bu konuda çok önemli.

aracın km si 135.000 dün götürdüm ustaya herhangi bir sorun olmadığını söyledi tabi bilgisayara bağladı bu sonuç çıktı ama bence bir sorun var ve usta şanzımanı sadece açsa bile 1000 lira masraf çıkacağını söyledi bu çok saçma geldi hiç bir şey yapmadan 1000 lira büyük bir para şanzıman yağından dolayı da olabilirmiş, ama yağ nereden konulur nası ölçülür bilemiyorum  bu konuda bilgisi olan varmı _?
2. Vites
2. Vites
Simge
09 - Nisan - 1974

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı monur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Mart 2012 Saat 13:41
Orjinalini yazan: salihata salihata Yazdı:

Orjinalini yazan: monur monur Yazdı:

aracın km si 135.000 dün götürdüm ustaya herhangi bir sorun olmadığını söyledi tabi bilgisayara bağladı bu sonuç çıktı ama bence bir sorun var ve usta şanzımanı sadece açsa bile 1000 lira masraf çıkacağını söyledi bu çok saçma geldi hiç bir şey yapmadan 1000 lira büyük bir para şanzıman yağından dolayı da olabilirmiş, ama yağ nereden konulur nası ölçülür bilemiyorum  bu konuda bilgisi olan varmı _?

Şanzıman açıldığında mecburen geri toplamak için kit grubu değişmesi gerekiyor onun için 1000 TL gibi rakam söylüyorlar. Malesef aynı kit grubu tekrar kullanılamıyor. Ayrıca 1000-2000 TL gibi rakamlar içinden ne çıkacağı belli değil diye söyleniyor.Yürüyerek giden bir otomatik şanzıman max 1700 TL gibi bir rakama kapanır. Çok extra bir durum olmadıkça sadece kit grubu ve türbin revizyonu 1500 TL anahtar teslim bir rakam olur. Ben şanzımanı bir tek kovan bırakıp içindeki herşeyi değiştirdim bana 3000 TL nin biraz üzerinde bir masraf çıkardı.Yani şuan şanzımanın kabı dışında içinde çalışan her bir dişli sıfır ve orjinal parçası kullanılarak revizyon edildi. Emin olun siz bu rakamları göremezsiniz bile benimki tamamen keyfe keder yapılan bir işlemdi.  
Çevrimdışı majezik Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 41
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı majezik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mayıs 2012 Saat 07:20
Merhaba arkadaşlar 2 ay once 2002 307 xt aldım otomatik. cuma gunu yağ bakımına götürürken adres sormak için durdum araç d konumundan n konumuna aldım. sonra tekrar d ye aldım ama araç kalkmadı. ve arac şiddetli metal sürtünme sesi çıktı. biraz bekledim tekrar denedim aynı ses çıktı araçtan cok gurultulu metalın metala surtunme sesi. butun konumları denedim arac hiç birine cevap vermedi. sonra cektik otomatik sanzımancıya. usta acıp bakınca arızanın belli olacağını soyledi. ertesi gun cumartesi saat 12:00 gıbı tamırhaneye gıttım tekrar. aracı topluyorlardı. bır onceki gun dukkanı bırlıkte kapattık cumartesi sabah basladılar yani işleme. öğlene kadar sanzımanı bitirmişler ???.   saat ucte tekrar gıttığimde işleri tamamen bitmiş testler yapılmış aracı teslim ettiler. yaptıkları işlemin komple revizyon olduğunu söylediler. 1700 TL fatura cıktı.  Bu ilk otomatik arabam olduğu için hiç anlamam bu işlerden yalnız duz şanzınanı indirttiğimde başında bekledim sabahdan akşama kadar işşlem surdu. otomatık daha uzun surer  dıye tahmin ediyordum. bu şüpeyle tamırden sonra arabayı baska bır sanzımancıya koturdum. burda yazdıklarımı aynen anlattım. usta anlattığım arızanın sanzımandan değil ( soylediği parca sanırım aks idi) kaynaklı olabileceğini sanzımanda sorun olmayabileceğini söyledi. aracı kaldırıp altına baktılar. bana soylediği parcanın değiştirildiği soyledi. ama sanzımanı acmadan işlem gorup gormdığını bılemem dedi.
benım burda oğrenmek ıstediğim
1- otomatık sanzıman komple revizyonu yarım gunde yapılabılırmı.
2- revi,zyondan sonra yağ tekrar ne zaman değiştirilmeli bızım usta 10 gun sonra yağını tekrar değiştirelim diyor.
3- yetkili servise götürsek yapılan işlem hakkında bilgi verebilirlermi neye patlar.
4-parasını vermedim daha :))
2. Vites
2. Vites
Simge
09 - Nisan - 1974

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı monur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mayıs 2012 Saat 09:54
Orjinalini yazan: majezik majezik Yazdı:

Merhaba arkadaşlar 2 ay once 2002 307 xt aldım otomatik. cuma gunu yağ bakımına götürürken adres sormak için durdum araç d konumundan n konumuna aldım. sonra tekrar d ye aldım ama araç kalkmadı. ve arac şiddetli metal sürtünme sesi çıktı. biraz bekledim tekrar denedim aynı ses çıktı araçtan cok gurultulu metalın metala surtunme sesi. butun konumları denedim arac hiç birine cevap vermedi. sonra cektik otomatik sanzımancıya. usta acıp bakınca arızanın belli olacağını soyledi. ertesi gun cumartesi saat 12:00 gıbı tamırhaneye gıttım tekrar. aracı topluyorlardı. bır onceki gun dukkanı bırlıkte kapattık cumartesi sabah basladılar yani işleme. öğlene kadar sanzımanı bitirmişler ???.   saat ucte tekrar gıttığimde işleri tamamen bitmiş testler yapılmış aracı teslim ettiler. yaptıkları işlemin komple revizyon olduğunu söylediler. 1700 TL fatura cıktı.  Bu ilk otomatik arabam olduğu için hiç anlamam bu işlerden yalnız duz şanzınanı indirttiğimde başında bekledim sabahdan akşama kadar işşlem surdu. otomatık daha uzun surer  dıye tahmin ediyordum. bu şüpeyle tamırden sonra arabayı baska bır sanzımancıya koturdum. burda yazdıklarımı aynen anlattım. usta anlattığım arızanın sanzımandan değil ( soylediği parca sanırım aks idi) kaynaklı olabileceğini sanzımanda sorun olmayabileceğini söyledi. aracı kaldırıp altına baktılar. bana soylediği parcanın değiştirildiği soyledi. ama sanzımanı acmadan işlem gorup gormdığını bılemem dedi.
benım burda oğrenmek ıstediğim
1- otomatık sanzıman komple revizyonu yarım gunde yapılabılırmı.
2- revi,zyondan sonra yağ tekrar ne zaman değiştirilmeli bızım usta 10 gun sonra yağını tekrar değiştirelim diyor.
3- yetkili servise götürsek yapılan işlem hakkında bilgi verebilirlermi neye patlar.
4-parasını vermedim daha :))

Yarım günde otomatik şanzıman revizyonmu olurmuş? Helal olsun o ustaya valla Smile Benim işlemlerim 2 gün sürmüştü.Sizin soracağınız şey türbüne bakıldımı? Otomatik şanzıman ustası her ne olursa olsun bu parçayı söktürüp kontrole göndermek zorunda dır.Sadece bunun kontrolü,gerekirse revizyonu 1 gündür minimum oda.verdiğiniz rakamın içinde türbine de bakılmış fiyatı gibi.Max 400 TL işçilik alsa,yıldız dişli grubunun balata fiyatı vs ancak bu rakamları buluyor.

Yani kısaca sunu söyleyeyim AL4 lerdeki revizyon denilen şey, Türbin bakımı (bu ayrı bir yerde yapılır) Balata grubu (kit grubu içindedir zaten) Hidrolik beyin kontrolü ve gereken seloid valflerin değişmesi.(içindeki dişlilere kolay kolay birşey olmaz) son olarak ileri ve geri vites fren bantlarının değişimi (vitese ilk taktığınızda hafif bir vuruntu hissedilir fren pedalında)

Ayrıca detaylı fatura isteyin lutfen neler yapmış bende merak ettim. Aksların tanesi de 550 TL civarıydı yanlış hatırlamıyorsam
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı majezik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mayıs 2012 Saat 12:03

türbünü tamir etmişler, kitler değişmiş, filitre ve bant değişmiş.

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı majezik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Mayıs 2012 Saat 00:01
şimdiye kadar değil yarım günde bir gunde yaparım diyen çıkmadı. bizim usta türbünü tamir etmiş, kitleri değiştirmiş, filitre ve bantları değiştirmiş. hadi bunları ytaptında beni bir hafta sonra neden tekrar yağ değişimine çağırıyorsun. ayçiçekmi koydun içine. arkadaslar bu konu da bilgisi tecrübesi olanlar lütfen yardımcı olsun.iş aldık başımıza.
2. Vites
2. Vites
Simge
09 - Nisan - 1974

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı monur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Mayıs 2012 Saat 02:05
Orjinalini yazan: majezik majezik Yazdı:

şimdiye kadar değil yarım günde bir gunde yaparım diyen çıkmadı. bizim usta türbünü tamir etmiş, kitleri değiştirmiş, filitre ve bantları değiştirmiş. hadi bunları ytaptında beni bir hafta sonra neden tekrar yağ değişimine çağırıyorsun. ayçiçekmi koydun içine. arkadaslar bu konu da bilgisi tecrübesi olanlar lütfen yardımcı olsun.iş aldık başımıza.

Sorması ayıp ama o türbini kaynakla kesmiş,iç bakımını yapmış,tekrar toplayıp kaynatmış,özel test cihazına bağlayıp balansını almış ve son olarak kaçak kontrolünü yapmış Clap Kusura bakmayın ama kimse kimseyi kandırmasın bu iş onun işi değil.

20 senenin üzerinde otomatik vites kullanıcısı olarak yazıyorum, 10 larca kez şanzıman yenilettim ama hiç bir baba yiğit bana 1 günde aracı teslim edemedi.O küçücük şanzımanın içini görseniz ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. Ayrıca otomatik şanzıman arıza yapıp tam olarak off konumuna geçerse değil ses yapmak en ufak tepki vermez.

Sadece şunu kabul ederim şanzımanı açıp balataları değiştirdim derse bir ihtimal derim. Elinde başka iş yoksa şanzımanın işçiliği 1 gün ama türbini bakıma yolladım diyorsa o başlı başına 2 ci günü alır zaten ama elinde revizyonlu türbin vardır onu takmıştır ona bir şey diyemem günahını da almayalım.(bu olay piyasa da olağan kabul edilebilir bir durumdur)

Edit : Yağ değişimi şu açıdan yapılır (isteğe bağlı) revizyon sırasında içine girebilecek toz birikintileri,yeni balataların rodaj aşınma sürelerinde bıraktıkları pislikleri atmak için tedbir amaçlı yapılan ama yapılmasa da çok önemli olmayan bir işlemdir.

Düzenleyen monur - 15 Mayıs 2012 Saat 02:08
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı majezik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Mayıs 2012 Saat 21:40
freze sıyırmış bızımkı frezeyı değiştirmiş. aldı 200 tlş oturdu. tabi yaptığı sey yanına kalmadı. erol vites şaş maz da.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 3330 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5969 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1260 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1547 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 773 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2909 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1163 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1994 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 13034 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 1035 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 575 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 539 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 583 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 580 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1087 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 973 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16266 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5682 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 2003 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 582 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Berkan123 7
berkogut 7
KnucklesTR 4
drneuron 3
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
alex33 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English