Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >407
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 407 de rölantide aşırı titreme
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

407 de rölantide aşırı titreme

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı AydoğanT Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 52
Aracı : peugeot 407 2.0 benzinli
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı AydoğanT Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ocak 2014 Saat 15:51
Okan Tekin arkadaşımızın yazısından sonra motoru açtırmama kararı aldım. Sonuçta düzeleceğine cebe ziyanı oluyor.
Valla enjektörtörlerde değişti ancak nafile , şimdi usta arabayı orjinal servisine götürüp oradaki program ile  resetleme yapacak. Yarın belli olur sonuç.
Çevrimdışı evooz Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 41
Aracı : 2006 407sw 2.0 OTM
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı evooz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ocak 2014 Saat 16:36
Ben aracı servise götürdüğümde yeni versiyon var atalımmı dediler bene ecu yu günceletmiştim. Ancak hatayı güncellemeden sonra bi süre  benzin ilekullanmamak oldu ben direk lpg ile başladım, şu an resetleme yaptıramıorum çünki serviste cihaza bağlanınca güncellenecek yazılım bulunamadı diyor son vesiyonu da tekrar atmak mümkün olmuyormuş, size tavsem güncellemeden sonra b süre benzin ile kullanmanız olacak, sonuçları merakla bekliorum
2006 407SW 2.0 Otomatik
Romano LPG
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı AydoğanT Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ocak 2014 Saat 16:44
Ben lpg tesisatını zaten söktürmüştüm dolayısıla mecburen benzin ile kullanacağım. İnş düzelir ...Umudum yok ama...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı AydoğanT Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ocak 2014 Saat 16:57
Peki servise  sordunuzmu acaba  resetlenirse  bu sorun çözülürmü diye...
Çevrimdışı irfansdemir Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı irfansdemir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ocak 2014 Saat 22:27
H.sonu internette biraz arastirma yaptim, ozellikle bu tur yani sadece motor sogukken tekleme yapip isindiginda yapmadigi durum icin su tavsiyeleri gordum. Ilk firsatta yapmayi dusunuyorum. Birincisi egr'nin temizlenmesi/degistirilmesi, ikincisi de motor yagini degistirip subaplarla ilgili problemler icin tavsiye edilen bir yag katkisinin eklenmesi. Bu arada 10 dk aku kutup basini sokmeniz resetlemeyi saglar bildigim kadariyla ancak sonra ilk calismanin motor soguk yapilmasi ve fan calisana kadar motorun rolantide calistirilmasi yeterli. Birde eger araciniza daha once lpg montaji yapilmissa, manifoldda lpg enjektorlerini baglamak icin acilmis delikleri kontrol ettirin. Genelde bu delikler civata sabitleyici ile doldurulup civata atiliyor, ama bazen buralardan hava alma durumu olabiliyor.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı evooz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ocak 2014 Saat 22:52
Açıkcası servisler genelde lpg li araçlara bakmadımları için lpg tecrübeleri pek yok benim gittiğim servis daha öncede dediğim gibi üst kapağı açıp kurum bağlayan yerleri temizlemek istiyor. Ben bügüne kadar:
- buji değiştirdim,
- bobin değiştirdim,
- Yağı boşaltıp motorun içini bi cihazla yıkatıp yağ değişikliği,
- Gaz kelebeği temizliği ve adaptasyonu,
- Egr valfi temizliği,
- map sensörü temizliği
yaptırdım. Sonuç malesef hala hüsran,
denemek için veren bi parçacı bulabilirsem gaz kelebeğini komple alıp denemek istiyorum, bide oksijen sensörü değişikliği ile bu sorunu çözen bi yazı okumuştum.
Ama mantıken düşünürsek ilk çalıştırmada motora hava üfleyen kompresör çalışırken bi problem yok o durdukdan sonra titremey başlıyor demekki araç yeteri kadar hava almıyor, motora giren havayıda ayarlayan gaz kelebeği. Ama olay burada başlıyor, gaz kelebeği arızalı olduğu içinmi kelebeği yeteri kadar açmıyor, yoksa arızalı bi sensörden aldığı yanlış bilgi içinmi açmıyor. 
2006 407SW 2.0 Otomatik
Romano LPG
Çevrimdışı saruhan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : 206 HDİ
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı saruhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ocak 2014 Saat 23:34
Arkadaşlar yazılanların tamamını okudum.Bir arkadaşımın aracı vardı audi a4 1.6 sıcak soğuk tekleme mevcuttu cihaza bağlandıgında arıza vermiyordu.Araca her türlü bakım yapıldı çözüm olmadı.Ancak son olarak oksijen sensörünü değiştirdik.Ve boşuna masraf yaptığımızı keşke en basta değiştirseydik dedik.Şuan araçta hiç bir şekilde tekleme mevcut değil.İnşallah sorununuz çözüme kavuşur.
Çevrimdışı irfansdemir Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı irfansdemir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ocak 2014 Saat 23:53
Oksijen sensoru bir miktar isindiktan sonra devreye girer bildigim kadariyla, bizim bu problem sadece motor sogukken oluyor, o yuzden ben pek ihtimal vermiyorum. Benim sasirdigim yetkili servislerin bu problemi cozemiyor olmasi. Serviste cihaza bagladiginizda aslinda hemen hemen tum sensor degerleri okunabiliyor, oradan anlasilabiliyor olmali bence. Galiba yetkili yerine bilgili bi servis bulmak lazim:) Neyse irtibati kesmeyelim, cozumunu bulan insaniyet namina digerleriyle paylassin:)
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı evooz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ocak 2014 Saat 23:54
Peki hangi oksijen sensörü, araçlarda genelde katalitikten önce ve sonra iki adet oksijen sensörü bulunuyor.
2006 407SW 2.0 Otomatik
Romano LPG
Çevrimdışı OkanTekin Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : Peugeot 407 Executive1.6HDi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OkanTekin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ocak 2014 Saat 10:45
Merhabalar. Benim aracım da herhangi bir değişiklik yok. Halen aynı sorun devam ediyor. Araç soğukken 3. silindir de hareket yok. denemek için ilk çalışma anında o silindire giden ateşlemeyi de kestik , aynı çalışıyor. yani 3. silindir yok... İnternette okuduğum kadarıyla zaten hep 3. silindir de oluyor bu. Anlamadım gitti. Arabayı çalıştırır çalıştırmaz 2000 devir de 1-2 dakika bekliyorum. Hareket etmiyorum. 100 - 150 metre ilerledikten sonra düzeliyor. 

Kışı soğuk geçmeyen bi şehirde yaşasam sıkıntı olmayacak ama... :)
Okan Tekin
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı evooz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ocak 2014 Saat 11:09
[QUOTE=OkanTekin]Merhabalar. Benim aracım da herhangi bir değişiklik yok. Halen aynı sorun devam ediyor. Araç soğukken 3. silindir de hareket yok. denemek için ilk çalışma anında o silindire giden ateşlemeyi de kestik , aynı çalışıyor. yani 3. silindir yok... İnternette okuduğum kadarıyla zaten hep 3. silindir de oluyor bu. Anlamadım gitti. Arabayı çalıştırır çalıştırmaz 2000 devir de 1-2 dakika bekliyorum. Hareket etmiyorum. 100 - 150 metre ilerledikten sonra düzeliyor. 

Kışı soğuk geçmeyen bi şehirde yaşasam sıkıntı olmayacak ama... :)[/QUO

Peki sizde de ilk çalıştırmada hava kompresörü çalışırken soun olmaıp, o durdukan sonra mı başlıyor sallantı
2006 407SW 2.0 Otomatik
Romano LPG
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OkanTekin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ocak 2014 Saat 11:17
Evet aynen öyle. O da sanırım 25 saniye kadar çalışıyordu...
Okan Tekin
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı AydoğanT Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ocak 2014 Saat 11:41
Aynı sorun bende de devam ediyor yani ustalar çözemedi.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı AydoğanT Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ocak 2014 Saat 11:42
Peki 3. silindir ısındıktan sonra normale dönüyormu...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OkanTekin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ocak 2014 Saat 11:52
Evet ısındıktan sonra ( benim tespit ettiğim hararet göstergesi 60-70 arasında bir yere gelince) düzeliyor. Saat gibi , hiçbir sıkıntı yok. Hatta benim önceden yaptırdığım işlemler (kapağın açılması ve temizlenmesi , yeni sübaplar vs) den dolayı hem performans arttı hemde daha sessiz çalışıyor. Yazın 10 numara aslan olcak bizimki ama kışın titrek bir kedi resmen :)
Okan Tekin
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı AydoğanT Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ocak 2014 Saat 12:25
Hakikaten enteresan bir sorun.. Artık böyle takılacağız kışları ... Eğer herhangi bir çözümünü bulursanız lütfen bizimle paylaşın....Teşekkürler...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OkanTekin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ocak 2014 Saat 14:09
Evet gerçekten garip bir durum. Herhangi biri çözerde buraya yazarsa çok iyi olur. Ben uğraşıyorum bakalım... İnşallah çözeriz...
Okan Tekin
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı evooz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ocak 2014 Saat 19:58
Arkadaşlar bulabilen, tanıdık parçacı arkadaşı olan bi arkadaş oksijen sensörünü deneyebilirmi, bende sordurmaya devam ediyorum eğer bulabilirsem deneyeceğim
2006 407SW 2.0 Otomatik
Romano LPG
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OkanTekin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ocak 2014 Saat 10:07
Merhaba arkadaşlar 

Bu sabah arabayı çalıştırdım.Hava kompresörü yine 25 saniye çalıştı ve durdu. Motor teklemeye başladı sonrasında. Hemen 2000 devire getirdim... Bekledim... 

Sonra 4000 devir civarına çıkardım deviri ayağımı gaz pedalından çektim ve araç stop etti...Peugeot mühendislerine sövdüm... (Ama çok sağlam)

Çocukluk yıllarım aklıma geldi. Babamın bir arabası vardı. Araba soğukken jikleyi çeker sonra ısındıktan sora jikleyi kapatırdı.(hey gidi günler)  (çocuk yaşta aklımda kalan şey de enteresanmış :) )

407 de manuel jikle yok. Ama otomatik jikle vardır diye düşünüyorum... Jiklenin görevide soğuk havalarda (yani motor soğukken) motora zengin hava ve benzin karışımını göndermek diye biliyorum.

Bu jikle devresi varsa ve arızalıysa , ve sadece soğukken çalışan bir parça ise bu arızalı olabilir diye düşünüyorum. Bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim. Yani bu devre varmı ? Varsa nerede ?

Düzenleyen OkanTekin - 15 Ocak 2014 Saat 10:17
Okan Tekin
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı evooz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ocak 2014 Saat 23:15
Bugüne kadar hiç arıza ışığı akmaan aracım senn dedğin olayı deneyinde arızaq ışığı yakmıştı, sonra söndü ama :)stop etmemişti benimki
2006 407SW 2.0 Otomatik
Romano LPG
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 2912 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5905 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1251 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1310 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 761 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2848 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1156 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1971 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12949 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 993 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 567 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 532 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 580 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 576 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1044 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 927 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16220 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5650 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1983 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 564 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Berkan123 7
berkogut 7
KnucklesTR 4
drneuron 3
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
alex33 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English