Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206+
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 206+ çalışmıyor acil yardım???
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206+ çalışmıyor acil yardım???

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 2345>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı ayna Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 206+
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ayna Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ocak 2014 Saat 08:13
Orjinalini yazan: koramiral koramiral Yazdı:

Hocam sen nasil bir arabaya dustun :)
heç sorma :D ilk arabam bide :D
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ayna Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ocak 2014 Saat 08:14

Hocam sen nasil bir arabaya dustun :)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ayna Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ocak 2014 Saat 08:14
Orjinalini yazan: Red dream Red dream Yazdı:

Kardeşim sen hangi ilçedesin bende erzincandayım :)
kardeş ben otlukbelindeyim :D sen?
Çevrimdışı tadiyokartik Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 36
Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tadiyokartik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Ocak 2014 Saat 22:54

geçmişten beri ustalar peugeout için sıcağı sever derler soğuk la pek arası yoktur sanıyorum havalardandır. 

Havayla bir bağlantısı olduğuna inanmıyorum ben şahsen tabi LPG durumunu bilemem. Tek marşla çalışıyor.

http://i.hizliresim.com/xRY8ZG.jpg   benim olağan bir günüm kendi çektiğim resim.

Düzenleyen tadiyokartik - 18 Ocak 2014 Saat 22:55
Çevrimdışı Barut Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : 206 Quicksilver
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Barut Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Ocak 2014 Saat 23:44
Orjinalini yazan: ayna ayna Yazdı:

Orjinalini yazan: Red dream Red dream Yazdı:

Kardeşim sen hangi ilçedesin bende erzincandayım :)
kardeş ben otlukbelindeyim :D sen?
Merkezdeyim bende.
206 1.6 Quicksilver
206 1.6 Quicksilver
206 1.4 Feline
206 1.6 Xs
206 1.4 Bva Colorline
Çevrimdışı ahmed206 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Focus II tdci 2011
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmed206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ocak 2014 Saat 13:27
Ayna  kardeşim ben yeni okuyorum senin bu konuyu hakikaten ne çekmişsin sen yahu...
İlk arabaysa hele, uykusuz günlerin olmuştur kesin. Ama sana iyi bir usta denk gelse sorununu bulur halleder arabandan da zevk almaya başlarsın hemen. Canını sıkma Wink
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ayna Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ocak 2014 Saat 11:23
Ah kardeş keşke öyle bir usta denk gelse bana.arabadan soğudum resmen yaa..
geçen hafta sonu erzincana gittim tüpte kullandım 150 km sürüyor.erzincana doğru pedallar sertleşti böyle araba performansı azaldı basıyorum dzgün gitmiyor sesli çalışıyor. tüple ilgili bir sorun olabilir diye düşündüm. 
ha birde hararet 100 e çıktı geri 90 aindi felan hareket etti sürekli tamirciye götürdüm sanayiye adam baktı havası varmış dedi havasını aldı.araba çalışıyor halde dururken hararet 90 ı geçiyor hhareket halinde geri 80 e felan düşüyor normalde hiç böyle olmazdı tamirci bu duruma normal diyor. arabayı adam akıllı yapacak birisini bulamadım gitti yaa..
Çevrimdışı 206+bülent Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 206+ hdi 2011
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 206+bülent Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ocak 2014 Saat 13:14
Orjinalini yazan: ayna ayna Yazdı:

Ah kardeş keşke öyle bir usta denk gelse bana.arabadan soğudum resmen yaa..
geçen hafta sonu erzincana gittim tüpte kullandım 150 km sürüyor.erzincana doğru pedallar sertleşti böyle araba performansı azaldı basıyorum dzgün gitmiyor sesli çalışıyor. tüple ilgili bir sorun olabilir diye düşündüm. 
ha birde hararet 100 e çıktı geri 90 aindi felan hareket etti sürekli tamirciye götürdüm sanayiye adam baktı havası varmış dedi havasını aldı.araba çalışıyor halde dururken hararet 90 ı geçiyor hhareket halinde geri 80 e felan düşüyor normalde hiç böyle olmazdı tamirci bu duruma normal diyor. arabayı adam akıllı yapacak birisini bulamadım gitti yaa..
banada normal gibi geldi ama 80-90 normal ısı
carpe diem
206+ HDI
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ayna Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ocak 2014 Saat 14:06
90 normal sınır tam yarı olarak görünüyor. günde bir kaç km yapardım ilçe içinde hararet ibresi 0 dan yükselmezdi ama şimdi 2 km de ibre 70 e geliyor.
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmed206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ocak 2014 Saat 17:39
O sıcaklıklar benim arabam için çok normal. Belki araba yeni yeni kendine geliyordur yahu :)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ayna Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ocak 2014 Saat 18:04
yani sizin 90 ı geçtiği oluyor mu kullanıken? ama sizin bulunduğunuz yerde hava sıcaklığı artılarda hep burada tam tersi hep eksi.bu yüzden motorun geç ısınması gerekmez mi? 
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmed206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ocak 2014 Saat 20:39
Ben bunu ilk aldığımda 2013 Ocak sonlarıydı ve Ankarada bir yandan kar yağarken ben araba hararet yapacak deyip trafikte kenara çekmiştim Smile 
Yokuşta, zorlanmada, dur kalk yaptığında 95-100 dereceye kadar normal olduğunu sonradan öğrendim. Fakat şöyle de bir şey var. Bakımlarını yaptırdıktan sonra biraz daha az ısınır oldu ama çok farklı değil. 206 kullanıcısı olarak benim tavsiyem 100 dereceyi geçirtme.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ayna Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ocak 2014 Saat 11:27
Orjinalini yazan: ahmed206 ahmed206 Yazdı:

Ben bunu ilk aldığımda 2013 Ocak sonlarıydı ve Ankarada bir yandan kar yağarken ben araba hararet yapacak deyip trafikte kenara çekmiştim Smile 
Yokuşta, zorlanmada, dur kalk yaptığında 95-100 dereceye kadar normal olduğunu sonradan öğrendim. Fakat şöyle de bir şey var. Bakımlarını yaptırdıktan sonra biraz daha az ısınır oldu ama çok farklı değil. 206 kullanıcısı olarak benim tavsiyem 100 dereceyi geçirtme.
bende sonradan öğrendim 100 normalmiş bu araçlar için.ne bileyim hyundai kullandım citröen kullandım mercedes kullandım hiç böyle birşey görmemiştim sınırı hiç geçmezdi doğal olarak şaşırdım tedirginlendim yani:D bu arada senin durumda iyimiş kenara çektin demek :D
bide birşey daha sormak istiyorum araca LPG bağlı olduğu için LPG yi kullanmasam bile benzin ibresi aşağı düşermiş diye duydum bu doğru mudur? benim benzin çok çabuk bitiyor çünkü!
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmed206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ocak 2014 Saat 14:12
Benzinde hiç kullanmadım desen bile şimdiki sistemlerde araç ısınana kadar benzinde çalışıyor. Benim bildiğim bu. Bunu biraz daha açıklayacak olursak, arabayı hep kısa mesafelerde kullanıyorsanız LPG'ye geçene kadar gideceğiniz yere vardığınız için aslında hep benzinde kullanmış oluyorsunuz.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ayna Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ocak 2014 Saat 15:08
Orjinalini yazan: ahmed206 ahmed206 Yazdı:

Benzinde hiç kullanmadım desen bile şimdiki sistemlerde araç ısınana kadar benzinde çalışıyor. Benim bildiğim bu. Bunu biraz daha açıklayacak olursak, arabayı hep kısa mesafelerde kullanıyorsanız LPG'ye geçene kadar gideceğiniz yere vardığınız için aslında hep benzinde kullanmış oluyorsunuz.
yok ben anlatamadım sanırım.aracımı LPG de kullanmıyorum ama benzin ibresi çabuk düşüyor.mesela diyelim ki lpg yi hiç açmıyorum düğmeden kapattım ve benzinde kullanıyorum.bu durumda lpg kullanmadığım halde benzin ibresine etki ediyor mu? tamirciye ibre çabuk düşüyor benzinde kullanırken dedim oda bana dediki tamam lpg kullanmıyor olabilirsin ama aracına lpg bağlı olduğu için kullanmasan bile benzin ibresini aşağı düşürür dedi bu doğru mudur?
Çevrimdışı ErDeM___ Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : 2001
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ErDeM___ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ocak 2014 Saat 22:56
Hocam yol bilgisayarı olan peugeot'larda LPG yi tanımadığı için ( ben 307 de yaşadım 4 yıl) araç bu kadar yol gittin bukadar benzinin gitti diyerekten benzin ibren düşer ancak 30 - 40 tl lık benzin aldığında tekrar aynı yere geri doner normal bişi yani, ben ful depo benzinim varken LPG ile uzun yol yaptım benzin ibrem sıfıra dayandı ama 30 tl lik benzin aldım ibre eski yerine dondu.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ayna Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Şubat 2014 Saat 08:07
Orjinalini yazan: ErDeM___ ErDeM___ Yazdı:

Hocam yol bilgisayarı olan peugeot'larda LPG yi tanımadığı için ( ben 307 de yaşadım 4 yıl) araç bu kadar yol gittin bukadar benzinin gitti diyerekten benzin ibren düşer ancak 30 - 40 tl lık benzin aldığında tekrar aynı yere geri doner normal bişi yani, ben ful depo benzinim varken LPG ile uzun yol yaptım benzin ibrem sıfıra dayandı ama 30 tl lik benzin aldım ibre eski yerine dondu.
hocam ben onu biliyorum benim anlatmak istediğim şu.LPG araçta bağlı ama hiç açmıyorum ve kullanmıyorum.kullanmadığım halde bile benzin ibresini düşürür mü? 
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmed206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Şubat 2014 Saat 15:21
ben böyle bir şey olduğunu bilmiyordum bile. tüketim değerleri nasıl? Bir de benzin alınca ibre nasıl oynuyor?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ayna Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Şubat 2014 Saat 16:21
benim en son 14 litre görünüyordu ortalama yakıt tüketimi çok kuşkulandım tamirciye sordum oda bana böyle birşey söyledi ama çok ikna etmedi beni.acaba böyle birşey var mı? ibre çabuk düşüyor aşağı dedim dedi senin aracına lpg takıldıktan itibaren kullanmasan bile benzin ibresine etki eder ve çok yakıyormuş gibi ibreyi aşağı düşürür.Eğer böyle birşey varsa benim depodaki benzinin ne kadar kaldığını anlamam çok zor olacak. 50 tl lik benzine 1 çubuk ibre kadar yükselebiliyor.
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmed206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Şubat 2014 Saat 06:15
Sabah arabanın altına bakar mısın özellikle sağ arka tekerin hemen önüne. Bir yerlerden benzin damlamış mı acaba diye?
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 2345>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 3512 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 6000 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1263 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1698 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 776 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2925 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1166 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1999 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 13061 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 1056 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 579 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 539 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 583 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 581 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1111 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 987 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16271 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5685 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 2015 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 582 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
KnucklesTR 4
Mustafa1923 3
alex33 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English