Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 206 gti şöför koltuğunun alt kısmı ıslanmış :(
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206 gti şöför koltuğunun alt kısmı ıslanmış :(

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı zerzevat Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 206
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı zerzevat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Kasım 2013 Saat 09:57
Orjinalini yazan: bysarsıntı bysarsıntı Yazdı:

daha 1 hafta öncesine kadar değiştirdim konsol fln sökülmedi. 60 tl petek 50 lira işçilik ile beraber 110 tl ye hallettim işimi. konsolun komple sökülmesi takılması ilerde size sıkıntı yaratacaktır. ustalar söktükleri gibi takamıyorlar biyerler illa ki yanlış takılıyo yada tam oturmuyor. kesinlikle konsolu söktürmemeni tavsiye ederim...

teşekkürler.
Çevrimdışı halilefe Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : Peugeot 2008 Eat6
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı halilefe Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Kasım 2013 Saat 22:19
Kalorifer peteği su kaçıran arkadaşlar videoyu izleyin belki faydalı olur  http://www.youtube.com/watch?v=S8s7DrcegDQ
halilefe
Çevrimdışı blacke4gle Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 2003
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı blacke4gle Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Kasım 2013 Saat 00:08
Hay maşallah göğsü filan komple dağıttı video'da :) Benim arabamda da yaklaşık 1 ay öncesinde bu kaçak sorunu vardı. şoför kolduğunun paspası su dolu bir vaziyette karşılaştım. Kalorifer peteğindeki kılcal delikleri tıkamada bir müddet faydalı olan Talaşlı gibi sıvı karışımı 8 TL'ye aldım.  Antifirizin koyulduğu yere 1 kutuyu boşalttım, arabanın fanı açmasını bekledim. O günden bu tarafa ne kaçak var ne birşey çok şükür. Eğer ki geçirmeseydi, bende göğsü söktürmeyi düşünüyordum fakat siteden de bu mağduriyeti çok kişinin olduğunu gördüm ve çoğu kişi göğsün sökülmeden yapıldığını belirtti. 307'nin göğsünün sökülmeden kalorifer peteğinin değiştiğini videolu olarak sitede gördüm ve 206'da arkadaşlarda söylüyorlar. Bizim sanayideki ustalarımızda kısa işçilik için 50 TL alana kadar uzun yoldan yaparım 300 TL alırım hevesinde (hepsi için geçerli değil tabi :) ) kendi sorunum tekrar başlarsa yaptıracak olursam gerçekten göğsü söktürmeyi düşünmüyorum. Bence sizde alternatifleri değerlendirin derim :))
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı zerzevat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Kasım 2013 Saat 06:26
gerçekten çok ilginç. dün akşam video ararken ben de bu videoyu bulmuştum. paylaşmak için şimdi buraya gelince paylaşılmş olduğunu gördüm :) aynı video üstelik.

bu kadar vida bu kadar kablo.. söktürmek hiç mantıklı gelmiyor - bu videoyu da izleyince. kendim yapayım sağlam olsun desem... bir hafta sürer.. :)

lakin videoya bakınca - 307 gibi çok kolay olmadığını düşünmeye başladım. bizim 206 ların yeri biraz dar gibi...

tamir talaşı - solüsyonu uygulamalrında aracı fan açana kadar değil en az sıcak motorla kırkbaş dakika kullanmak gerek. hatta biraz da devirli kullanmak gerek. 

ben de yaz başında garnier sanırım markası solüsyon aldım. ama kullanmadım. son çare olarak belki kullanırım. zaten kare ringlerden kaçırıyorsa pek faydası olmaz. ama

eski skokdada uzun yıllar antifreeze kullanılmayan araca ilk kez antifreeze ekleyince ana radyatör günde yarım litre kaçırmaya başlamıştı. o talaş gibi şeyden koyduk. ve tamamen kesti. tam dört yıl o şekilde sorunsuz kullanmaya devam ettik. sattığımda halen sorun yoktu...
Çevrimdışı enginden Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı enginden Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Kasım 2013 Saat 14:25
acaba bu talaşlı sıvının bir markası modeli varsa yazarmısiniz acilen bana da lazım olacak.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı zerzevat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Kasım 2013 Saat 13:19
talaşlı sıvıyı bilmiyorum ama ben bu kalorifer sorunu nerede araştırmadan önce - radyatörcüde garnier marka bir sıvı bulup aldım. kullanmadım. Fiyat 30 demişti-25 e almıştım.

yukarıda bahsettiğim araca 6-7 sene önce sadece talaş halinde satılan üründen koymuştum (yukarıda bahsettiğim olay). o da yaklaşık 6-7 tl gibi birşeydi o zamanlar.

unutulmaması gereken; motor sıcakken koyun, ve 45 dk. kadar 3000 devir civarı kullanının. eriyip iyice yapışsın-tıkanma yapmasın.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı zerzevat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Nisan 2017 Saat 17:49
herkese merhaba, aracı sattım ama okuyanın işine yarasın:

şoför tarafında süngeri kaldırıp kalorifer borularını bulun. burada 3 vida deliğinden sadece birinde vida var. (fabrika çıkışı ayıbı)

ben buraya bir tarafı kelebek somun (elle tutabilmek için- hatta boruya dayansın diye) olan ince bir alyan (allen) civata taktım. güzelce kırılmayacak kadar sıktım. sorunum çözüldü. 

benim sızıntı çok azdı. çok soğuk havalarda oluyordu. bir kışta bir iki çay bardağı kadardı. iki sene böyle idare ettim ama geçen kış bunu yaptım. siz de deneyin mutlaka. koltuğu geriye itin, dizinizin altına da bir karton koyun, biraz uzun sürebiliyor. :) ben tek civata koydum. sorunu büyük olan ikinciyi de taksın.
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Nisan 2017 Saat 14:29
Valla hocam ben direk iki vadada atmama rağmen kesmedi mecburan oringleri değiştirdim. Bazen işe yarasada genelde oring değiştirmeden kesmiyor malesef siz şanslıymışsınız ben 3-4 kere sökmüşümdir kalorifer peteğini kendim. :)
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 3016 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5918 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1252 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1318 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 768 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2855 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1158 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1975 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12956 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 1006 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 568 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 537 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 580 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 576 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1052 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 939 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16234 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5668 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1988 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 576 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
KnucklesTR 4
drneuron 3
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
alex33 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English