Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 206 rölantideyken sık sık fan açıyor !
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206 rölantideyken sık sık fan açıyor !

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Turgay_66 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 31
Aracı : 206 XT
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Turgay_66 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mayıs 2013 Saat 01:20
Araç lpg li otamatik vites değil hocam ,lpg nin neyini kontrol ettirmem gerekiyor hocam anlayamadım ?
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Turgay_66 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mayıs 2013 Saat 01:22
fan büyütürek sorun çözülmez ki hocam aynen dediğiniz gibi açma süresi kısalır sadece.belirtmeyi unuttum uzun yolda araçta sıkıntı yok zaten hocam 50 km rampa cıksanda devirli kullanınca sıkıntı yok tek sorun rölanti ve aracı yavaş kullanırken oluyor..

Düzenleyen Turgay_66 - 31 Mayıs 2013 Saat 01:31
Çevrimdışı gokha_nn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : 106 Gti
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gokha_nn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Haziran 2013 Saat 17:25
fan acsın araban sogusun problem yok kafana takma bu kadr.bide şöle dsuun  ne zman kı fan calsımıyro o ıbrede bı ıkaz ısıgı gorusyun o zman teleşlan derım.belirili bı zmanı vardır muhakka arabayı calsıdrdın andan 1 dk cınde acmıyro fanı herhalde en kotu bı 5-10 dk buluyodurdur tamınımce kı buda normal karşılanır
Siz Uğraşın Jantla Yayla bu çocuk gazlıyor GTİ'la :)

Peugeot 106 GTI (2000) Black Edition
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Haziran 2013 Saat 17:36
Orjinalini yazan: gokha_nn gokha_nn Yazdı:

fan acsın araban sogusun problem yok kafana takma bu kadr.bide şöle dsuun  ne zman kı fan calsımıyro o ıbrede bı ıkaz ısıgı gorusyun o zman teleşlan derım.belirili bı zmanı vardır muhakka arabayı calsıdrdın andan 1 dk cınde acmıyro fanı herhalde en kotu bı 5-10 dk buluyodurdur tamınımce kı buda normal karşılanır

Rölantideyken fan açması normal bir durum olamaz

Çevrimdışı gokha_nn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 106 Gti
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gokha_nn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Haziran 2013 Saat 17:41
Orjinalini yazan: hLL 206 hLL 206 Yazdı:

mevsım yaz dısarısı sıcak hava sıcak ve nemli bence normal bı durum bu
Siz Uğraşın Jantla Yayla bu çocuk gazlıyor GTİ'la :)

Peugeot 106 GTI (2000) Black Edition
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Haziran 2013 Saat 17:53

mevsım yaz dısarısı sıcak hava sıcak ve nemli bence normal bı durum bu

Kendi aracım için konuşayım o zaman. Aldığımdan beri doğru düzgün fan sesi duymadım. 80 derece civarı dolanıyor ne kadar zorlasam da. Ki zaten 3000 devir geçmem genelde ama sırf fan sesi duymak için 1. viteste 20 dakika dolandım 90 ' a anca yaklaştı derece. Gene de fan sesi duymadım.

3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Turgay_66 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Haziran 2013 Saat 20:56
SÜREKLİ 80 dereceysede sıkıntı var demektir hocam çünkü peugeot termostatları standarttır ve 89 derecedir yani normal kullanımda 90 civarı olması gerekir..
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Haziran 2013 Saat 21:16

Orjinalini yazan: Turgay_66 Turgay_66 Yazdı:

SÜREKLİ 80 dereceysede sıkıntı var demektir hocam çünkü peugeot termostatları standarttır ve 89 derecedir yani normal kullanımda 90 civarı olması gerekir..

bana söylüyorsanız. sorun yok ya. 80 dediysem 80 de takılı kalmıyor. 80 85 90. kullanıma göre. ama 90 ı geçirdiğim olmadı

Çevrimdışı Aziz Açılır Kutu Gör
BÖLGE TEMSİLCİSİ
BÖLGE TEMSİLCİSİ
Simge
KOCAELİ İL TEMSİLCİSİ

Aracı : fiorino
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Aziz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Haziran 2013 Saat 10:16

bana söylüyorsanız. sorun yok ya. 80 dediysem 80 de takılı kalmıyor. 80 85 90. kullanıma göre. ama 90 ı geçirdiğim olmadı

aslında dendiği gibi sizde bir sıkıntı olsa gerek, bildiğim konuştuğum tüm peugeot kullanıcıları, uzun yol hariç sıcak havalarda şehir içi durkalk ve rölantide aracın fan açtığını söylerler, ki ben 3 tane pejo kullandım dediğim gibi, fan açmayan pejo varmı bu durumlarda ?

uzun yolda benim aslan aksine 70e kadar düşüyor hatta en dibe dayanıyorda akşamları fresh yani :))
[pasaklıKontes]hy206 GTI
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Turgay_66 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Haziran 2013 Saat 11:03
Aynen Aziz hocamında dediği gibi çalışır aslanlar :)
Çevrimdışı tellotello Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tellotello Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Haziran 2013 Saat 12:28
Benim termostat yeni, 95 'e kadar yükselir sonra sanırım fan açar ve 90 a inip orada kalır (yokuş aşağı ve hızlı bir şekilde gaza basmadan iniyorsam 90'nın altına düşer) eğer yokuş falan çıkmaya devam ediyorsam tekrar yükselir yükselir ta ki 2. kademe fan açıp tekrar 90' a düşene kadar. Düşük viteslerde çok daha çabuk yükselir ve ilk kademe fan açar. Eğer yazın uğraşmanıza rağmen ikinci kademe fanı açamadığınızı söylüyorsanız bence ya termostatınız farklı ya da sorun var gibime geliyor.

Bu arada aklıma gelmişken yaz-kış aracınıza antifriz koydurun arkadaşlar sakın ustanın "yazın antifrize gerek yok abi" demesine aldırmayın antifriz sadece aracı korozyona ve soğuğa karşı korumaz aynı zamanda kaynama noktasını da yükseltir. Söyleyeyim dedim ne alaka diyen olmaz inşallah Big smile
2005 307 1.4 HDI XR 70bg
Çevrimdışı mranda Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : PEUGEOT 307 COMFORT 1.6 HDİ
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mranda Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Haziran 2013 Saat 12:42
ufak bir ipucu: Kardeşim eğer araca normal çeşme suyu yada kireçli su koyuyorsan radyatöründe tıkanmış ve su soğutma görevini yapmıyor olabilir. Adını tam hatırlamıyorum ama onunla ilgili bir sıvı vardı suya katıyorsun hallediyor büyük bi problem değil. İstersen bir dene kardeşim.

Not: deneyipde sorun çözülürse paylaşırsan diğer arkadaşlarada yardımcı olmuş oluruz.

saygılarla
Çevrimdışı mranda Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : PEUGEOT 307 COMFORT 1.6 HDİ
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mranda Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Haziran 2013 Saat 12:45
www.sanalpazar.com/Berner-Radyator-Temizleyici__isp5331093

buyur kardeşim.
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Turgay_66 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Haziran 2013 Saat 12:54
hocam 1. kademe yada 2 .kademe açtığını nerden anlıyosunuz bunu çözemedim bir türlü.
Çevrimdışı tellotello Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tellotello Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Haziran 2013 Saat 13:40

hocam 1. kademe yada 2 .kademe açtığını nerden anlıyosunuz bunu çözemedim bir türlü.

İlk kademede çok yavaş döner, ikinci kademede ise çok hızlı döner. İkinciyi açtığında ben sesten anlayabiliyorum aracı durdurduğumda sesi duyabiliyorum hocam.
2005 307 1.4 HDI XR 70bg
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Turgay_66 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Haziran 2013 Saat 13:48
hocam acaba benimki ilk kademe açmıyormu benim araba 100 de felan fan açıyor ve fan sesi içeri geliyor yani fan açtığını anlıyorum ilk kademe fan kaç derecede açar ve bunun müşürü nerde oluyo galiba iki tane müşür oluyomuş fan için?
Çevrimdışı emremert Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 43
Aracı : 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emremert Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Haziran 2013 Saat 15:00
Arkadaşlar merhaba,

Hazır böyle bir konu varken yeni bir başlık açmadan araya girmek istedim. Mazur görün lütfen.

Yaklaşık 10 gün kadar önce 2006 model 206 X Design 116000 Km sahibi oldum. Aracı almadan önce motor işaretli ikaz lambası yanıyordu servise kontrol ettirdik bilgisayar bobinler dedi. Bobinle beraber bujileride değiştirdik sıkıntı kalmadı.(Hepsi Orjinal)

4-5 gün kadar önce yoğun bir trafik sonrası yaklaşık 40-50 derecelik bir rampa üzerinde araç gaz yemedi ve kaldıramadım sürekli stop ettirdim. Benim ilk aracım çok iyi şöförlüğüm ve tecrubem yok ancak yanımdaki arkadaşa anlatamadım durumu al sen kalk dedim. O kalktı kalkmasına ancak onun içinde pek kolay olmadı. Bunun ardından artık dur kalklarda filan araç devri rolantide iken 750-2200 arası gidip geliyor bildiğiniz tekliyor(Rampa yada düz yol farketmiyor). Ama stop etmiyor devir düşükken kalkışa denk geldiğimde kalkışlarım sorunlu oluyor. Bu arada hararet durumu da 98-100 civarı idi. Yakıt durumu da çeyrek depo kadardı. Son yakıtları ben aldım yakıtları shell den sürekli yakıt aldığımız bir yerden alıyorum. Bu olaydan sonra servise götürmeye fırsatım olmadı aynı bu şekilde eş dost sormaya başladım servise gidince en azından az da olsa konuya hakim olmak açısından. Genel kanaat olayın rampa üzerinde başlaması üzerine benzin pompası sıkıntılı olabilir dendi. Ancak 2 gün önce olay yeniden gerçekleşti (3 gün sonra) ama bu sefer yakıtım geçen seferkinden de daha fazla ve yol rampa filan değildi. Ayrıca çok ta fazla dur kalk yapmamıştım. Bu arada o anda aklıma geldi bu araç hararet seviyesi geçen sefer de aynı yerdeydi bunları yapmaya başladığında. Çok uzattım ancak özetlemek gerekirse araç hararet 98-100 seviyelerine gediğinde (fan açıyor durup baktım ki zaten soğuyor) araç dengesizleşiyor 800-2200 devir arası titreyip duruyor. Ama 90 seviyelerine geri döndüğünde problem ortadan kalkıyor. Sizlerin de deneyimlerine dayanarak fikirlerinizi sormak istiyorum. Motor sıcaklığı bu seviyeye geldimi bu devir saatinin oynayıp aracın teklemesi normal mi? Bu arada dün baktım gene 95 i geçti hararet trafikte açtım klimayı hemen sıcaklık düştü ve problem yapmadı. Yukarıda okudum fan 2 kademe imiş ilk kademesi ne zaman açar nasıl kontrol edebilirim ben 2. kademeyi bile duymuyorum anca durup kaputu açınca anlıyorum çünkü.

Bu arada Cumartesi günü sanayiye gideceğim benim araçlardan iyi anlamadığımı anlayıp canımı çok fazla acıtsınlar istemiyorum. Bu bakımdan gitmeden yapabileceğim bir şey varsa hepsini yapayım veya en azından bilgi sahibi olayım.

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.
Çevrimdışı Aziz Açılır Kutu Gör
BÖLGE TEMSİLCİSİ
BÖLGE TEMSİLCİSİ
Simge
KOCAELİ İL TEMSİLCİSİ

Aracı : fiorino
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Aziz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Haziran 2013 Saat 17:34
çok karıştı kafam okurken ama yardımcı olmaya çalışıyım. aracı 50 derecelik açıdaki yokuşta kaldırmak için biraz zorlamakta gerekecektir elbette, rolantinin oynaklığı içinde diyebileceğim 2 şey, rölanti motoru ve boğaz kelebeğidir temizletilince düzelir zannedersem ahım şahım bir sorun yok ise eğer, hararet 100 e kadar normaldir sıcak havalarda yada küçük viteslerde (3e kadar) ve fan zaten kendini belli eder hangi kademede oldugunu.

motor labması yanan bir araç almışsınız, herşeyi bilgisayar söylemiyor bazen, umarım sorun yoktur tekrar bi taktırırsınız bilgisayara, bağlıykente 3- 4 kere stop ettirip tekrar çalıştırtın ve farklı tempolarda motoru kullanın ama ilk etapta biraz bağırttırın zorlayın fazla zarar vermeyecek çekilde.

kesinlikle arıza lambası yakmış araçlardan uzak durun.
[pasaklıKontes]hy206 GTI
Çevrimdışı emremert Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 43
Aracı : 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emremert Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Haziran 2013 Saat 17:49
Aziz bey teşekkür ederim. Aldık bir kere artık büyük bir problem olmaması konusunda dua etmekten başka bir şansımız yok. Peki normal şartlarda 100 e gelene kadar hiç bir şekilde titreme yada devir bozukluğu yok. Sıcaklık bu noktaya geldiğinde devir bozukluğu başlıyor. Bahsetmiş olduğunuz parçalar arızalı ise her zaman olmaz mı ? Sadece bu sıcaklığa gelince sıkıntı oluşuyor çünkü ? 
Çevrimdışı ilyas Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206 1,4 x-line
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ilyas Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Haziran 2013 Saat 17:56
bizim aslanlarda (206) bildiğim kadarıyla 98 derecede fan açıyor ve 92 dereceye düştüğünde fan kapatıyor. istanbul trafiğinde dur kalklarda bizzat ben defalarca izledim ilk aldığımda bende endişelenmiştim 100 e yakın gördüğümda fakat sonradan araştırdım ve normal olduğunu öğrendim.

206 X-LİNE 1.4 75 HP 2003
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon Torsiyon nedir,tamiri nasıl yapılır son mesaja git 439 0 Berkay Erdinç
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 130 0 SametRcz
konu icon 206 GİDERKEN KİLİT AÇILIP KAPANIYOR son mesaja git 169 0 yusufaynur_
konu icon Bir anda gaz kesip motor/vites kutusu arızası son mesaja git 132 0 canbek
konu icon LPG de çalısıyor Benzinde çalışmıyor son mesaja git 20885 18 erhan çay
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 683 1 Ozant.
konu icon 307 gaz kesme acil son mesaja git 3372 21 Hüseyinboztas
konu icon Bipper Tepee 1.4 com.plus vites kutusunu kontrol e son mesaja git 11671 7 BipperFan
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 531 0 SametRcz
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 204 0 SametRcz
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 24809 19 SametRcz
konu icon 2005 1.4 16V Stop etme son mesaja git 229 0 debug
konu icon 2003 Peugeot 307 1.4 hdi sağ cam indirip kaldırmıy son mesaja git 134 0 ismetskry
konu icon Seyir halinde 90-110 arası gaza basınca titreme son mesaja git 238 0 serdar.a
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 3063 5 Serdarakgl
konu icon EAT6 Şanzıman Bakım ?? son mesaja git 354 0 by_bozkurt
konu icon BAKIMLI SATILIK 508 - 2012 DİZEL/OTOMATİK son mesaja git 333 0 Emintoprak
konu icon 206 Spor ve Kar ışıkları yanıp sönüyor. son mesaja git 248 0 cimenquantex
konu icon 308 1.6 dizel su eksiltme(çözüldü) son mesaja git 4351 11 tongucuk
konu icon Triger kayışı, zinciri ? son mesaja git 509 0 Fisherking
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
SametRcz 4
Emintoprak 4
OsmUnl 2
Berkay Erdinç 2
Necm57 2
Serdarakgl 2
yakup5353 2
a.kaplan 2
Hüseyinboztas 2
serdarcan34 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English