Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Sağ önden lok lok tak tak diye gelen sesler?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Sağ önden lok lok tak tak diye gelen sesler?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı hLL Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 23123123
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hLL Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Sağ önden lok lok tak tak diye gelen sesler?
    Gönderim Zamanı: 08 Mart 2013 Saat 06:17
Merhaba, Aracımla bozuk yollarda ilerlerken ön taraftan sesler geliyor. Çukurlara girdiğimde falan özellikle sağ ön taraftan lok lok diye bir ses geliyor.  Ve genellikle sola dönüş yaptığımda hele ki yol bozuksa bu ses daha yüksek oluyor tak tak ediyor resmen ama normal güzel yollarda bu sesler yok. Amortisörlerden midir? Ses benzetmeleri komik kaçabilir ama kusura bakmayın. Başka türlü anlatamam bu sesleri. Big smile Eğer ki amortisörlerdense fiyatları nedir? Set mi değiştirilmelidir? Yoksa tek alıp sorunlu olanı değiştirsek bir sorun teşkil eder mi? Teşekkürler.
Çevrimdışı bysarsıntı Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 2001 206 XT
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bysarsıntı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Mart 2013 Saat 08:18
z rotlardan da olabilir kardeşim.

Çevrimdışı plawert Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206 x-desing
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı plawert Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Mart 2013 Saat 10:00
lokurduysa amortisör olabilir ama tak tak şeklinde bir ses ise askı rotlarıdan yapar bence en iyisi bir ön takım kontrolü yaptırmanız
206 x-desing 1.4 benzinli
Çevrimdışı msk_sansal Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı msk_sansal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Mart 2013 Saat 11:57
ben apayri birsey sorayim size. Malumunuz. Peugeot serviste arka amortisorler biraz pahali. Monreo yada record var yedek parca sitelerinde. Sponsorumuz da record orta hallidir sorun yasatmaz dedi. Siz ne deriniz
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hLL Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Mart 2013 Saat 12:36
Orjinalini yazan: bysarsıntı bysarsıntı Yazdı:

z rotlardan da olabilir kardeşim.

Z rotlarını araştırdım biraz da kaynağın birinde 'rotlar sıkıntılıysa lak luk sesler çıkar ve virajlarda yatmalar olur diyor. Normal düzgün yollarda ise düzgün çalışır diyor' Bu denilen ses aynen bende de çıkıyor ama virajda yatma olup olmadığından emin değilim. İlk fırsatta dikkat edeceğim. Sorun Z rotlarındaysa peki çok pahalı mıdır? Dead Teşekkürler. Smile

Düzenleme: Eksik kelime.

Düzenleyen hLL - 08 Mart 2013 Saat 12:37
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hLL Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Mart 2013 Saat 12:39
Orjinalini yazan: plawert plawert Yazdı:

lokurduysa amortisör olabilir ama tak tak şeklinde bir ses ise askı rotlarıdan yapar bence en iyisi bir ön takım kontrolü yaptırmanız

İlk fırsatta ön takım kontolü yaptıracağım teşekkürler. Smile
Çevrimdışı Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Yaşı : 42
Aracı : New C3 1.4 HDİ Exclusive
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Mart 2013 Saat 13:29
Salıncaktan da olabilir hocam, Z rot 20 TL salıncak 70 TL civarında, işçilikte ustadan ustaya değişir.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hLL Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Mart 2013 Saat 13:33
Orjinalini yazan: Serco05 Serco05 Yazdı:

Salıncaktan da olabilir hocam, Z rot 20 TL salıncak 70 TL civarında, işçilikte ustadan ustaya değişir.

Peki bir süre daha böyle kullanılması başka sorunlar doğrabilir mi? Malum zamanım yok. Esnek çalışma saatleri yüzünden yaşamaya zaman kalmıyor ki arabaya zaman ayırabileyim Cry
Çevrimdışı Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Yaşı : 42
Aracı : New C3 1.4 HDİ Exclusive
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Mart 2013 Saat 13:44
Sıkıntı olmaz hocam ama yinede ilk fırsat bulduğunuzda yaptırın.
Çevrimdışı tanzara Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 31
Aracı : Peugeot 106 Quicksilver
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tanzara Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Mart 2013 Saat 14:00
Yok hocam hiçbiri değil. Ben kesinlikle şunu diyebilirim ki bu seslerin sebebi direksiyon kutusu. Kendim 1 ay kadar önce yaptırdım ondan biliyorum. Bana sorarsan eğer ön takımda hiçbir yere dokunmaya kalkma ve birkaç ustaya da sor, sadec birine bağlı kalma. Çünkü herkes anlayamayabiliyo. Ben z rotlarını, sağ sol tablayı, rot başlarını falan değiştirdim. Ama sadece değiştirdiğimle de kaldım. Ses bir türlü kesilmedi. Direksiyon kutusunu tamir ettirdikten sonra sorun çözüldü. Direksiyon kutusunun tamiri 150-200 arası, işçilik de 100 tl dersen toplam en fazla 300 tl masrafın olur kardeşim
MUSTAFA(06 MGE 97)
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hLL Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Mart 2013 Saat 14:29
Orjinalini yazan: tanzara tanzara Yazdı:

Yok hocam hiçbiri değil. Ben kesinlikle şunu diyebilirim ki bu seslerin sebebi direksiyon kutusu. Kendim 1 ay kadar önce yaptırdım ondan biliyorum. Bana sorarsan eğer ön takımda hiçbir yere dokunmaya kalkma ve birkaç ustaya da sor, sadec birine bağlı kalma. Çünkü herkes anlayamayabiliyo. Ben z rotlarını, sağ sol tablayı, rot başlarını falan değiştirdim. Ama sadece değiştirdiğimle de kaldım. Ses bir türlü kesilmedi. Direksiyon kutusunu tamir ettirdikten sonra sorun çözüldü. Direksiyon kutusunun tamiri 150-200 arası, işçilik de 100 tl dersen toplam en fazla 300 tl masrafın olur kardeşim

Peki sizde de mi bendeki şikayetler vardı?
Çevrimdışı bysarsıntı Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 2001 206 XT
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bysarsıntı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Mart 2013 Saat 15:54
HLL kardeşim çıkan sesin tam olarak nerden çıktığını lok lok tak tak diyerek kimse bilemez ilk tahmin olarak z rotları ve ya amortisör olabilir belkiide salıncaklar yada arkadaşın dediği gibi direksiyon kutusu bilemessin alt takımdan her yerden gelebilir.
senin yapacağın tek şey var güvendiğin her zaman gittiğin ustana git aracı bi kaldırsın sürsün o anlar ztn sanada fiyatını söyler. böylece kullansan belkide küçük bir sorun başına büyük bi sorun olabilir o yüzden çekinme hemen baktır derim. 
2001 206 XT 1.6 16V
Önünü Görmeden Sollama Eve Acı Haber Yollama...
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hLL Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Mart 2013 Saat 16:04
Orjinalini yazan: bysarsıntı bysarsıntı Yazdı:

HLL kardeşim çıkan sesin tam olarak nerden çıktığını lok lok tak tak diyerek kimse bilemez ilk tahmin olarak z rotları ve ya amortisör olabilir belkiide salıncaklar yada arkadaşın dediği gibi direksiyon kutusu bilemessin alt takımdan her yerden gelebilir.
senin yapacağın tek şey var güvendiğin her zaman gittiğin ustana git aracı bi kaldırsın sürsün o anlar ztn sanada fiyatını söyler. böylece kullansan belkide küçük bir sorun başına büyük bi sorun olabilir o yüzden çekinme hemen baktır derim. 

Cevabınız için teşekkür ederim. Forumda sorun hakkında tahminlerde bulunmak ve tespit etmek dediğiniz gibi bir yere kadar mümkün oluyor haklısınız iyi bir usta bulmam gerek canlı canlı göstermem gerek ama arabayı yeni aldığım için Pejo' dan anlayan bir usta tanıdığım yok ve dil de bilmediğim için Bulgaristan' da işinin ehli usta bulmam çok zor. En kısa zamanda dil bilen bir tanıdık yardımıyla durumu hallettirmeye çalışacağım ya da Türkiye' ye geldiğim zamanlarda yaptıracağım. İyi günler.
Çevrimdışı tanzara Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 31
Aracı : Peugeot 106 Quicksilver
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tanzara Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Mart 2013 Saat 16:24
Orjinalini yazan: hLL hLL Yazdı:

Orjinalini yazan: tanzara tanzara Yazdı:

Peki sizde de mi bendeki şikayetler vardı?

evet aynen senin dediğin gibi benim arabada lok lok ses geliyordu. Senin araçta olanların hepsini benimkinde yaşadım kardeş
MUSTAFA(06 MGE 97)
Çevrimdışı taylan2 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 28
Aracı : 206 xs
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı taylan2 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Mart 2013 Saat 17:30
montajdan sonra rot balansa gitmeyi unutma
206 xs 2001
Çevrimdışı KenBlockJR Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 44
Aracı : 206 RolandGarros
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KenBlockJR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Mart 2013 Saat 19:28
rot kolundan olması kuvvetle muhtemel
206 Roland Garros 1,6 16V
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hLL Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Mart 2013 Saat 19:53
Orjinalini yazan: taylan2 taylan2 Yazdı:

Aklımda sağolun.
Çevrimdışı KenBlockJR Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 44
Aracı : 206 RolandGarros
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KenBlockJR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Mart 2013 Saat 19:55

Aklımda sağolun.
balansa girmene gerek yok. 
değişimden sonra araçta çekme olursa rota girebilirsin.
206 Roland Garros 1,6 16V
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hLL Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Mart 2013 Saat 19:58
Orjinalini yazan: KenBlockJR KenBlockJR Yazdı:

Aklımda sağolun.

Balans yeni yaptırdım zaten. Rotta yaptıracaktım ama adam sadece balans yapıyormuş. Rottan anlayan biri olsaydı sorun olduğunu söylerdi ama. Duruma göre bakacağım teşekkürler.
Çevrimdışı taylan2 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 28
Aracı : 206 xs
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı taylan2 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Mart 2013 Saat 23:19
Orjinalini yazan: KenBlockJR KenBlockJR Yazdı:

Aklımda sağolun.

hocam gerek diyorsun ama yeni parça takılınca ayar diye bir şey kalmaz ki
206 xs 2001
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 8466 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 6740 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1355 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 2845 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 906 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 3079 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1281 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 2178 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 14366 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 3132 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 648 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 570 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 623 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 611 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 2717 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 1972 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16410 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5829 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 2086 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 624 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MAY EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
private20 5
KagaN 3
talip206 3
ZD106 3
Berkay Erdinç 2
Safak74 2
feyyazbugan 1
reiho 1
mkustan 1
jaseen 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English