Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >301
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - peugeot 301 kullanıcıları
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

peugeot 301 kullanıcıları

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı tavarish72 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 51
Aracı : 206 14 hdi x-design
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tavarish72 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Şubat 2013 Saat 13:37
Bende Fransa'ya yazdım.2 gün içinde cevaplanacak diyor.Gelince paylaşırım
Çevrimdışı enlas3 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 44
Aracı : 301
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı enlas3 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Şubat 2013 Saat 14:43
herşey satana kadar. almadan önce düşüneceksiniz..bizde de 301 active hd var..90 model bir arabadan sonra bana 10 numara geliyor. gemi gibi araba.yn profil görünüşü çok harika bence...mal alırken Kazanılır...ortada bilgisyar ekranımız yok tabii.. paramız yetmedi..dijital klimaya...

arabayı 2. vitese atınca gaza basmadan kendisi gidiyor.bunu yeni farkettim.. hatta yokuşa gelince bile gaz verip çıkıyor galiba...çok ilginç değilmi....
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tavarish72 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Şubat 2013 Saat 16:35
enlas kardeş almadan önce biliyordum eksikleri sadece halledebilirmiyiz diye fikir paylaşıyoruz.biliyoruz her arabanın eksiği var...
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı enlas3 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Şubat 2013 Saat 18:19
olmuyor o işte...ön şöför tarafından pedalların altından keçeler gözüküyor..biraz dacia gibi... arka koltukların sağ tarafdan bi kablo demeti geçiyor ..onu bile saklamamışlar..maliyetten kısmak için yapılmış olmalı...

eşekden inip ata bindik...ben hiç ses duymuyorum. hatta ilk kez sürerken 120 olmuş hiç anlamadım..90 model araba 90 dan sonra yırtınıyor kafa şişiriyordu..kliması bile var..ucuzluk  olsa da park sensörü de takdılar..

arkası çok uzun bi türlü alışamadım.balina gibi diyen kişi doğru demiş...en geniş bagaj hacmi bu arabada..linea da dizayn yok ki çok satsa ne olur..
Çevrimdışı rhcpeppers Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
30 - Nisan - 1988

Yaşı : 35
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı rhcpeppers Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Şubat 2013 Saat 18:40
peugeot türkiye facebook sayfasında yakıt denemesi yaptılar. 1164 km gittiler. 3,5 ortalama yaktı. 74 km hız ortalama. 4.15ten hesaplasan 14,6 kuruş yakmış km başına
206 XT 2000 1.6 siyah
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tavarish72 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Şubat 2013 Saat 18:51
enlas kardeşim senin 90 model araba neydi merak ettim...yeni aracın hayırlı olsun
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı enlas3 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Şubat 2013 Saat 14:04
brodway vardı ..abov eşek ölüsü gibi direksiyon 5 senelik lastikler..90 dan sonra inşaat gürültüsü gibi ses, yokuş çıkmaz,frenleri tutmaz,,içine su alır..

ben limuzine biniyom sanki...beğenmeyenler bi düşünsün... hani kudurunlar mezarlığı ya da hastaneyi ziyaret etsin derler o hesap..

aileden birisi içinde sigara içerek sıfır kokusunu mahvetti...pis pis kokuyor içi artık...ööööö
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı enlas3 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Şubat 2013 Saat 14:20
1 depo doldurduk 810 km gittik . daha 45 daha gider gösteriyordu.. ilk 1000 km,  ilk depo ve sakin kullanım için fena değil galiba...
Çevrimdışı ktoruner Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Peugeot 301
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ktoruner Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Şubat 2013 Saat 21:50
Arkadaşlar arabayı bugün aldım. 50 km yol yaptım. İlk izlenimlerimi paylaşayım. Araba gerçekten çok seri. Bende 1.5 dci Renault vardı. 1.5 dci motorla kıyaslanır gibi değil. Araç içine gelen motor gürültüsü beni rahatsız etmedi. Dizel Symbol'den sonra iyi bile geldi diyebilirim. Araçta rüzgar sesi var. Özellikle rüzgar yan cepheden çapıyorsa daha fazla ses geliyor. Araç bir Jetta, Passat, Mondeo, Octavia gibi oturaklı değil. Hızlı seyrederken daha bir temkinli olmayı gerektiriyor. Symbol'de aynı böyleydi. Aşırı sürat yapmak bence bu araçla riskli. Net ağırlığı 1090 kg. Bu kütleye sahip bir araç için oldukça hafif. Amortisörler bindiğim diğer Peugeotlara göre daha yumuşak ve konforlu. Vites geçişleri Renault'da daha kemikliydi. Bu arabada ortada sayılır. Ama Renault'un ki benim daha çok hoşuma giden cinsten idi. Öncede yazdığım gibi iç genişliği rakipsiz. Active modelinin radyosunun şöyle bir kötülüğü var. Kanal hafıza düğmelerinin ışığı yok. Karanlıkta aynı zamanda araba sürerken düğmeleri seçebilmek çok zor. Active modelinde arkada hoperlör mevcut değil. Önde 2 hoperlör 2 de tweeter var. İlk gün ciddi bir hayal kırıklığı yok. Eksikleri olsa da güzel araba vesselam.  
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tavarish72 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Şubat 2013 Saat 22:57
Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın....buarada aracın ağırlığının etkisi büyük geçen lodos güçlü eserken aracı sarsıyordu kemerburgaz yolunda...ağır olsa bu kezde çok yakar...en iyisi fazla hızlı gitmeden dikkatli sürmek
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ktoruner Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Şubat 2013 Saat 23:41
Sağol kardeş...
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı enlas3 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Şubat 2013 Saat 14:38
vites yumuşak değil.oldukça sert hatta.

dediğiniz doğru,araba tam yola yapışmıyor gibi geliyor bana da..bu derece büyük bir araba daha dengeli olmalı ..

geri görüş kamerası takmak iyi olur gibi geliyor, bagaj yüksek ve bişey gözükmüyor.

hgs etiketini nereye yapıştırdınız siz... camlar klima için özel yapılıyormuş..noktalı yere yapıştırın diyorlar..
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ktoruner Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Şubat 2013 Saat 15:51
Hocam ben daha HGS ile tanışamadım. Malum Ankara'da HGS pek ihtiyaç değil. Aracı alırken alarm taktırmak istiyorum dedim. Bayiideki satış görevlisi biz tavsiye etmiyoruz, kendi servisimizde de arabaya müdahale etmiyoruz dedi. Bir kaç tane alarmcı ile konuştum. Birisi araba daha yeni bir bakıp incelemem lazım falan dedi. Alarm takılabilir de takılamayabilir deye getirdi. Başka bir arkadaş eğer garantisini bozuyorsa hiç ellemeyeyim dedi. Diğer bir alarmcı arkadaş ise getir hiç bir problem olmadan çözeriz dedi. Ben de ne haly yiyeceğimi şaşırdım. Arkadaşlar siz ne diyorsunuz bu konuda?
Çevrimdışı Buğra Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
TRAKYA BÖLGE TEMSİLCİSİ

Yaşı : 38
Aracı : Peugeot206 1.4HDİ panaromik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Buğra Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Şubat 2013 Saat 15:56
Orjinalini yazan: ktoruner ktoruner Yazdı:

Hocam ben daha HGS ile tanışamadım. Malum Ankara'da HGS pek ihtiyaç değil. Aracı alırken alarm taktırmak istiyorum dedim. Bayiideki satış görevlisi biz tavsiye etmiyoruz, kendi servisimizde de arabaya müdahale etmiyoruz dedi. Bir kaç tane alarmcı ile konuştum. Birisi araba daha yeni bir bakıp incelemem lazım falan dedi. Alarm takılabilir de takılamayabilir deye getirdi. Başka bir arkadaş eğer garantisini bozuyorsa hiç ellemeyeyim dedi. Diğer bir alarmcı arkadaş ise getir hiç bir problem olmadan çözeriz dedi. Ben de ne haly yiyeceğimi şaşırdım. Arkadaşlar siz ne diyorsunuz bu konuda?

alarm, aracı garantiden çıkarabilir çünkü elektirik tesisatına müdahele olacak ve servis garanti dışı bırakabilir diye düşünüyorum.
      2005 model
206 1.4 hdi panoramic
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı enlas3 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Şubat 2013 Saat 17:57
zaten alarm var gibi.tek gereken ses çıkaracak bişey eklemek.. orjinalliği bozmak kötü ama.
büyük şehirde alarm gerekiyor..

bu işi bilen ustası kolayca takar.merkezi sistem var zaten, eklenecek tek şey  düdük gibi geliyor bana

mahir olan yapar. bizimkine de park sensürü takdılar zaten.. sigorta kutusunu açıp işlem yapılır kolayca...

ama yeni araçlarda dikkatli olmak gerek...kaliteli bir şey takdırın ömürülük olsun.. çin malı uyduruk olmasın..
Çevrimdışı murduck Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı murduck Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Şubat 2013 Saat 13:20
Peugeot  şaka gibi bir cevap göndermiş dedikleri aynen şu ; ön kaput keçeleri araçlarda ciddi anlamda yangın tehlikesi oluşturuyor ve çok çabuk tutuşabilme özelliğine sahip biz bu yüzden artık araçlarımızda kaput keçesi kullanmıyoruz. Bunun üzerine bende aynen şöyle dedim koskoca peugeot günümüz teknolojisinde yanmaz malzemeden bir kaput keçesi yapamıyorsa yazıklar olsun. Bir dahada ses seda gelmedi. 
Yazık çok yazık........  
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tavarish72 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Şubat 2013 Saat 14:33
Valla bravo adamları 12 den vurmuşun....bu arada nerden bulucaz bunun kaput keçesini?sanki elektronik aksam Fransa'da bile yok...Tongue
Çevrimdışı LUCY Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : PEUGEOT 206 1.4 HDI LOOK
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı LUCY Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Şubat 2013 Saat 14:48
Merhaba arkadaşlar, bende dizel bi 301 almayı düşünüyorum ama 0 ayarında 2.elden yana olacak tercihim şimdiden 2.el sitelerine düşmeye başladı birkaç ay sonra emelime ulaşmayı ümit ediyorum :) Amaca hizmet eden bir otomobil bende fiyat=performans dengesini tutturmuş durumda tabiki kullanıcı en iyiye en ucuza sahip olmak ister, (ufak tefek eksiklikleri olduğunu gözlemledim) ama piyasada rakibi olduğunu düşünmüyorum.
1.4 206 HDI LOOK
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tavarish72 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Şubat 2013 Saat 21:27
Evet yakında 15.20 bin km arası 33-35 e kadar alabilirsiniz sanırım.şuankilerin km az  olduğundan fiyatlar 0 dan 3-4 bin lira az.ben 2000 km de allure 301i 38.000'e aldım.ama 0 almak istiyodum bu denk geldi...bende memnunum araçtan sadece kaput keçesi ve az bir  ses izolasyonu yapıldımı harika olcak...
Çevrimdışı murduck Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı murduck Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Şubat 2013 Saat 21:28
Bayi bana eğer istersem aracıma kaput keçesi taktıracaklarını ama motorda herhangi bir sorun olması durumunda aracın garanti dışı kalacağını unutmamam gerektiğini söylediler. Çok uyanıklar durum bu.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 3200 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5941 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1254 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1409 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 769 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2882 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1159 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1986 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12975 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 1020 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 571 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 539 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 582 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 577 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1072 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 955 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16235 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5679 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1992 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 580 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Berkan123 7
berkogut 7
KnucklesTR 4
drneuron 3
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
alex33 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English