Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Mazot Filtresi  Hakkında...
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Mazot Filtresi Hakkında...

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Dostum Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Dostum Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Mazot Filtresi Hakkında...
    Gönderim Zamanı: 24 Ocak 2012 Saat 10:10
           Selam Arkadaşlar...
           Aracım,307 SW 1.6 HDİ.
           Yakıt deposuna yakıt-enjektör sistem temizleyicisi koydum.İlk izlenimlerim gayet olumlu,motor sesi azaldı,ataklık artttı.Yalnız,aynı gün yaklaşık 150 km yol gittikten sonra,arabayı stop ettim.3 Saat sonra tekrar çalıştırdığımda araç rolantide çalışırken motor dengesiz şekilde,sanki voltajı az gelen ampul misali dalgalı şekilde çalıştı,gaza dokunduğumda normal çalıyor,yolda giderken de herhangi bir sorun yok.Benden önceki sahibi kalitesiz mazot kullanmış,mazot filtresi de değişmemiş...
            Depoya koyduğum yakıt sistemi temizleyicisi mazot filtresini tıkamış olabilir mi,ya da maozt filteresinde su birikmiş olabilir mi,bunun konyrolu nasıl yapılır,şekil ve resimli anlatım varsa sevinirim...Bu arada yol bilgisayarında herhangi bir sistem arızası yok...
             Ben her ihtimale karşı mazot filtresini kendim değiştirmek istiyorum...Tek başıma değiştirebilirmiyim,değiştirdikten sonra araç sistemine tanıtmak gerekiyor mu...Filtre değişimine ilişkin resim ve video var mı...
              Bir de orjinal mazot filtresi takmak istiyorum...İnternetten araştırdım,Delphi,Bosh ve ismi tanınmayan firmaların mazot filtresi var.Hangisini tavsiye edersiniz.Bir de fiyatlar arasında uçurumlar var,uygun olan bir site veya satıcı var mı...Antalya'dayım...
               Saygılarımla...

Çevrimdışı yavuz25 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 111
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yavuz25 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ocak 2012 Saat 10:56
Geçmiş olsun.Şu mazot katkıları çok berbat sakın aracınıza koymayın.O depoyu bitirin sıfırlayın bayağı bayağı sonra gidip mazotu fulleyin.en fazla 2 depo sonra aracınız düzelecektir.Aynı durum başımıza gelmişti.Arabanın hiçbir yeriytle oynamayın.En kalitelisini koydum mahvoldu.Olmuyor en kaliteliside olsa işe yaramıyor.Wink
Çevrimdışı 06ÖzGüR06 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
14 - Eylül - 1987

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 06ÖzGüR06 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ocak 2012 Saat 11:22
Ben CARPEX diye yerli bir markanın enjektör temizleyici katkısını kullanıyorum 5-6 kere kullandım yakıt tasarrufu yapıyor ama güçte pek bir artış göremedim.Smile Herhangi bir zararını görmedim.Üzerinde 5000 km de bir 1 depoya(55-60 litre)  250 ml şeklinde ekleyip kullanın yazıyor. Ben 10.000 km de bir depoyu fullemeden önce boşaltıyorum depoya.Smile Kullandıktan sonra tekleme filan hiç olmadı.

Ürün bu;
http://www.hepsiburada.com/Liste/carpex-dizel-arac-yakit-katkisienjektor-temizleyici-09e012/productDetails.aspx?productId=otm09e012&categoryId=26005#Gorseller

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Dostum Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ocak 2012 Saat 11:55
Orjinalini yazan: ezelefe ezelefe Yazdı:

mazot fıltresını sız degıstırmeyın derım bılen bır usta degıstırsın.
orjınal urun ıcın sponsorumuz sahın peugeot murata sorabılırsınız
 Neden kendim değiştiremiyorum,çok tafsilatlı bir işlem mi acaba...Bu arada aracımın polen ve hava filtresini kendim değiştrmiştim...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Dostum Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ocak 2012 Saat 12:20

bu fıltre polen hava fıltresı gıbı degıl cunku.
motorun sag arka tarafında kalıyor.
becerınız varsa bırsey dıyemem ama bılen bırının yapması daha saglıklı
  Gözlemle  eski filtreye takılı boru ve müşür yenisine takılamaz mı...Sonuçta hava filtresi de motorun üst arkasında(ön cam altı) idi,biraz zorlandım ama taktim...Bundan daha mı zor mazot filtresinin takılması...Saygılarımla...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yavuz25 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ocak 2012 Saat 12:28
Orjinalini yazan: 06ÖzGüR06 06ÖzGüR06 Yazdı:

Ben CARPEX diye yerli bir markanın enjektör temizleyici katkısını kullanıyorum 5-6 kere kullandım yakıt tasarrufu yapıyor ama güçte pek bir artış göremedim.Smile Herhangi bir zararını görmedim.Üzerinde 5000 km de bir 1 depoya(55-60 litre)  250 ml şeklinde ekleyip kullanın yazıyor. Ben 10.000 km de bir depoyu fullemeden önce boşaltıyorum depoya.Smile Kullandıktan sonra tekleme filan hiç olmadı.

Ürün bu;
http://www.hepsiburada.com/Liste/carpex-dizel-arac-yakit-katkisienjektor-temizleyici-09e012/productDetails.aspx?productId=otm09e012&categoryId=26005#Gorseller

aman abi katkı koyma arabaya.Euro da zaten yeterince katkı var gerisi safsata.Bak eğer arabanı seviyorsan katkı falan koyma.En kralını koydum arabanın anası ağladı.Bir daha bedava verseler alamam.Wink
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yavuz25 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ocak 2012 Saat 12:30
Orjinalini yazan: Dostum Dostum Yazdı:

bu fıltre polen hava fıltresı gıbı degıl cunku.
motorun sag arka tarafında kalıyor.
becerınız varsa bırsey dıyemem ama bılen bırının yapması daha saglıklı
  Gözlemle  eski filtreye takılı boru ve müşür yenisine takılamaz mı...Sonuçta hava filtresi de motorun üst arkasında(ön cam altı) idi,biraz zorlandım ama taktim...Bundan daha mı zor mazot filtresinin takılması...Saygılarımla...

mazot sistemi benzin sistemi gibi değildir hava yapar,basınç yapar kırılır,çatlar,sorun çıkar.Bilen birine yaptırmanız daha iyi olur.Wink
3. Vites
3. Vites
Simge
14 - Eylül - 1987

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 06ÖzGüR06 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ocak 2012 Saat 16:20
Orjinalini yazan: yavuz25 yavuz25 Yazdı:

Ürün bu;

aman abi katkı koyma arabaya.Euro da zaten yeterince katkı var gerisi safsata.Bak eğer arabanı seviyorsan katkı falan koyma.En kralını koydum arabanın anası ağladı.Bir daha bedava verseler alamam.Wink

Tamam abicim sen zararlı diyorsan koymamSmile ama ben bir sorun göremedim kullanırken ve düzenli kullanılınca faydalı olur diye düşünmüştüm.Yani benim bir performans düşüşüm yok ama düşmemesi için katkı koyuyordum.Big smile

Ama dediğin doğru yakıtın içinde zaten katkı var olmazsa koymam artık gerek kalmıyor zaten.WinkSmile
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yavuz25 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ocak 2012 Saat 16:38

Orjinalini yazan: yavuz25 yavuz25 Yazdı:

Ürün bu;

Tamam abicim sen zararlı diyorsan koymamSmile ama ben bir sorun göremedim kullanırken ve düzenli kullanılınca faydalı olur diye düşünmüştüm.Yani benim bir performans düşüşüm yok ama düşmemesi için katkı koyuyordum.Big smile

Ama dediğin doğru yakıtın içinde zaten katkı var olmazsa koymam artık gerek kalmıyor zaten.WinkSmile

abi estağfirullah benim dememle alakası yokta.SmileVerdiği zararı uzun vadede ortaya çıkarabilir araç.Onun sen euro koyduktan sonra birşey olmaz Allah'ın izniyle.Katkı maddelerinin en önemli özelliği rahat rahat mazot geçmesi için yolları yağlama.Yakıt boruları ve elemanların hepsini yağlıyor peki yararlı gibi görünen bu durum ne gibi zararlara yol açar tahmin et.Big smileNe fikir yürütebiliriz burdan.Smile
3. Vites
3. Vites
Simge
14 - Eylül - 1987

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 06ÖzGüR06 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ocak 2012 Saat 16:53
Yağlama güzel birşey tabi pompa ve enjektörler açısından ama zaten mazotun içinde de yağ var bildiğim kadarıyla yanlış mıyımSmile  Belki de katkıların içinde eurodiesel vardır o zaman hava civa olmuş oluyor  çünkü 250 ml yakıt katksı 10 tl.LOL  En iyisi katkılı eurodiesel e devam edeyim zaten şimdi kafama takıldı katkı koymam artık daha LOLSmile
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yavuz25 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ocak 2012 Saat 17:04

Yağlama güzel birşey tabi pompa ve enjektörler açısından ama zaten mazotun içinde de yağ var bildiğim kadarıyla yanlış mıyımSmile  Belki de katkıların içinde eurodiesel vardır o zaman hava civa olmuş oluyor  çünkü 250 ml yakıt katksı 10 tl.LOL  En iyisi katkılı eurodiesel e devam edeyim zaten şimdi kafama takıldı katkı koymam artık daha LOLSmile
abi mazotun kendisi 10 numara yağdır doğru biliyorsun.WinkKatkıların içinde benzin alaşımlı yağlayıcı maddeler ve aşındırıcı maddeler var.Yani zaten yağ olan mazotun geçtiği yerleri aşındırıcı bir yağla yağlıyor kulağa ne kadar mantıksız geliyor değilmi?Big smilePeki sonucunda ne oluyor onuda söyleyeyim.Aşındırıcı yağlayıcılar yani katkı maddeleri mazotun değidiği heryere değer ve pompa elemanlarına contalara zarar verir.Sonra eenjektör işeme yaptı sorunu,mazot pompa basınç sorunu,mazot kaçırma sorunu,vs vs ortaya çıkıyor.Motorundan katkıyı uzak tut nacizane bir dost tavsiyesidir abim.Smile
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Dostum Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ocak 2012 Saat 00:45

Selam Arkadaşlar...
           Aracım,307 SW 1.6 HDİ.
           Yakıt deposuna yakıt-enjektör sistem temizleyicisi koydum.İlk izlenimlerim gayet olumlu,motor sesi azaldı,ataklık artttı.Yalnız,aynı gün yaklaşık 150 km yol gittikten sonra,arabayı stop ettim.3 Saat sonra tekrar çalıştırdığımda araç rolantide çalışırken motor dengesiz şekilde,sanki voltajı az gelen ampul misali dalgalı şekilde çalıştı,gaza dokunduğumda normal çalıyor,yolda giderken de herhangi bir sorun yok.Benden önceki sahibi kalitesiz mazot kullanmış,mazot filtresi de değişmemiş...
            Depoya koyduğum yakıt sistemi temizleyicisi mazot filtresini tıkamış olabilir mi,ya da maozt filteresinde su birikmiş olabilir mi,bunun konyrolu nasıl yapılır,şekil ve resimli anlatım varsa sevinirim...Bu arada yol bilgisayarında herhangi bir sistem arızası yok...
             Ben her ihtimale karşı mazot filtresini kendim değiştirmek istiyorum...Tek başıma değiştirebilirmiyim,değiştirdikten sonra araç sistemine tanıtmak gerekiyor mu...Filtre değişimine ilişkin resim ve video var mı...
              Bir de orjinal mazot filtresi takmak istiyorum...İnternetten araştırdım,Delphi,Bosh ve ismi tanınmayan firmaların mazot filtresi var.Hangisini tavsiye edersiniz.Bir de fiyatlar arasında uçurumlar var,uygun olan bir site veya satıcı var mı...Antalya'dayım...
               Saygılarımla...

Arkadaşlar benim sorularıma net şekilde cevap verilmemiş hala...Cevaplar katkı koyup koymamada dönüp dolanmış...
3. Vites
3. Vites
Simge
14 - Eylül - 1987

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 06ÖzGüR06 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ocak 2012 Saat 08:26

Selam Arkadaşlar...
           Aracım,307 SW 1.6 HDİ.
               Saygılarımla...

Arkadaşlar benim sorularıma net şekilde cevap verilmemiş hala...Cevaplar katkı koyup koymamada dönüp dolanmış...

Aslında burada yazılanlar sizin aracınızda ne gibi durumlar olabileceği hakkında size fikir verebilir.Wink

Çünkü katkı kullandıktan sonra bu durum gelişti diye yazmışsınız.Smile

Mazot filtresini yetkili servisten(Haşim Balaban)  orjinal olarak alın ve sanayide herhangi bir bakım servisinde değiştirtin  uğraşmayın derim ben.Wink
Smile

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yavuz25 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ocak 2012 Saat 09:19

Selam Arkadaşlar...
           Aracım,307 SW 1.6 HDİ.
               Saygılarımla...

Aslında burada yazılanlar sizin aracınızda ne gibi durumlar olabileceği hakkında size fikir verebilir.Wink

Çünkü katkı kullandıktan sonra bu durum gelişti diye yazmışsınız.Smile

Mazot filtresini yetkili servisten(Haşim Balaban)  orjinal olarak alın ve sanayide herhangi bir bakım servisinde değiştirtin  uğraşmayın derim ben.Wink
Smile

ClapClap
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Dostum Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ocak 2012 Saat 11:36
Arkadaşlar...Bugün sabah erkenden soluğu sanayideki pejo ustamın yanında aldım...Durumu anlattım...Mazot filtresini değiştirelim,dedi...Neyse,parçacıdan BOSH marka 1.6 HDİ mazot filtresi aldım.Ustam başladı sökmeye...Derken sökülen eski mazot filtresi orjinal olmayan,markası bilinmeyen bir filtre çıktı..Ama beni şaşırtan filtrenin  içinden çıkan su...Abartmıyorum,gözümün önünde 2 çay bardağına yakın beyaz yoğunlukta su aktı eski filtreden....Ustama göre,bunun nedeni ya uzun zamandan beri filtrenin değiştirlmediği veya kötü mazot nedeniyle bu kadar suyun birikmiş olduğu...Suyunu boşalttıktan sonra eski filtreyi tekrar kullansak olmaz mı dedim...Olur ancak bu kadar su biriktikten sonra kullanmanın riskli olduğunu,işi şansa bırakmamamız gerektiğini,yenisini değiştirmenin daha doğru olacağını söyledi...Neyse,yenisi takıldı,yakıt sistei ve filtrenin havası alındı,yaklaşık 10 km kadar gittim,araba rahatladı ama daha önemlisi rolantideki düzensiz çaışma son buldu çok şükür...
           Şunu anladım ki,kimseye itimat etmeden araç satın alındığındaq komple kontrole sokmak lazım...Aracı aldığım adama bişey diyemem,topu topu o da 2 ay binmiş arabaya.Bana her türlü bakımı yapıldı,ağır bakımı ( triger vs) 50 bin km sonra değişecek demişti.
            Bu filtre olayından sonra inş.hafta sonu kayışlar da dahil aracımın komple kontrolunü yaptıracağım ustama...İçim rahat olsun...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yavuz25 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ocak 2012 Saat 11:43
geçmiş olsun.Mazot filtresini kaça aldınız?
3. Vites
3. Vites
Simge
14 - Eylül - 1987

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 06ÖzGüR06 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ocak 2012 Saat 12:21
Geçmiş olsun adınıza çok sevindim.Sorunsuz ve keyifli sürüşler dilerimSmileWink
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 3108 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5928 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1253 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1328 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 768 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2856 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1158 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1977 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12963 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 1011 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 569 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 538 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 580 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 577 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1063 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 948 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16235 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5673 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1988 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 576 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Berkan123 7
berkogut 7
KnucklesTR 4
drneuron 3
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
alex33 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English