Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU >Nasıl Yapılır ? >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - ""Kapı Ses Yalıtımı (Çözümlü)"" resimler 2.sayfa
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

""Kapı Ses Yalıtımı (Çözümlü)"" resimler 2.sayfa

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 5>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Temmuz 2011 Saat 16:14
Gürültüde Bir Azalma Oldumu Peki Kenan...
Çevrimdışı ozaannn Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ozaannn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Temmuz 2011 Saat 19:37
Bekliyoruz bende çok rahatsızım kapı içinden gelen seslerden
ozaann
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Temmuz 2011 Saat 19:45
arkadaşlar bitüm uygulamam bitti fakat bir top sadece 3 kapıya tamı tamamına yetebildi. o yuzden son kapıyı önümüzdeki hafta sonuna bıraktım.

uygulama çok basit gerekli olan malzemeleri sizlere zaten konu başında söylemiştim.

ben eşşeklik ettim thermaflex sessiz süngerin başa bi versiyonu var onu deneyim diye aldım fakat süngerin biraz kalın olması işimi zorlaştırdı o yüzden akustik süngeride son kalan kapıyla birlikte önüüzdeki hafta sonuna bıraktım. ortalama bir kapıyı yapmak 2,5 saatimi aldı.
önemli olan husular var burda sizlerle paylaşıcam

şuanda yaptığım işlem bitüself alüminyumu kapı saçlarının içine ve döşemenin altına uygulamak oldu ki bunda bile fark çok net ve açık bi şekilde belli oldu. kapıların kapanma sesi bile değişti arkadaşlar. tok bir ses mevcut. akustiği sağladıktan sonra (thermaflez sünger) herşey tam net ve açık bi şekilde farkedicek. kapılarda tık ses yok!

unutmayın! 4 kapı iç ve dış yapmak isterseniz 10mt 20cm lik bitüself yetmez! onun yanında 10m 10 cm lik bi bitüself daha alın. ama ben yine aynı toptan alıcam bu sefer arka çamurlukları bagaj kapağını ve arka dirsekleride yapıcam. bunun yanında termaflez süngeride ince alın! 7-8 mm lik olanları işinizi görür! metrekaresi 21 tl olanlar var benim tavsiyem bu! sakın olaki piramit veya yumurta şeklindekilerden almayın döşemenizi kapatamazsınız. sırf bu sebepten işim yarım kaldı ama haftaya detaylı uygulamamı göreceksiniz buna bagaj ve arka dirseklerde dahil.

uygulamaya başlarken tamir çantanızı yanınızda bulundurun. şarjli tornavida sanayi fönü(veya tüp pürmüz) eldiven,falçata,makas,metre, v.s. işinize yarıyacak şeyler bulundurun ki buna akvaryumlarda kullanılan şeffaf silikonda dahil! süngerle bitümü tutuyor çünkü! ve bi tavsiye daha kapı döşemelerini takarken segmanlarada bundan sürün derim! daha sağlam olur döşemenizde oynamaz arkadaşlar. çıkartmak isterseniz zaten şeffaf silikon hemen ayrılır yerinden..

ilk olarak dikkatli bi şekilde döşemeyi sökün!
kırılan segmanların yerine yanınızda yedek segmanlar bulundurun. ön kapılara 14 arka kapılara 18 adet segman yeterli!
altından kapı pandizotu çıkıcak beyaz renkte ki bu işimize yarıcak çok önemli bir parça. usulca falçata yardımıyla dikkatlı bi şekilde onu yerinden çıkarın ve yanı başınıza bir yere koyun. çünkü onun sayesinde bitümlü malzemenin kalıbını çıkarıcaz.

beyaz pandizotun altındaki yapışkanlarını güzel bi şekilde temizleyin. ben tinerle sildim birikmiş kir toz ne varda temizleyin pırıl pıprıl olsun kapınız..

çıkan pandizotu kalıp olarak kullanın.. 10m 20cm lik bitüselfte ortalama olarak 3 parça çıkıyor. yani pandizotun üstü-orta kısmı-alt kısmı olarak! ortalama 80 cm en 45 cm boy olarak düşünüyorum.

kapı saçlarının iç kısımlarını ölçtüm. kapının içi 2 parçadan ibaret! üst ve alt. ortadan demir geçiyor onu kaplamadım. üst kısım 70 cm * 27 cm alt kısımda yanlış hatırlamıyosam 70cm 54cm di. belki yanlış söylüyor olabilirim ama en mantıklısı kapı içlerini metre ile ölçün ve ona göre kalıp çıkarın. zaten aradaki boşlukları yeniden bitümle kapatırsınız.
çıkardığınız kalıpları sanayi fönüyle falan ısıtmaya kalkmayın sakın! malum havalar sıcak aslında gerekte yok ama ben yapıştırdıktan sonra üstünde fönle ısıttım daha sağlam oldu. bu arada çıkan kalıpları kendi aralarında ufak parçalara bölün! malzeme çok yapışkan ne kadar küçültürseniz aralara okadar rahat girersiniz! ben kapı saçının üst kısmını 3 alt kısmınızda 4 parça yaptım. dikkatli bi şekilde yan yana yapıştırın ve fönleyin! veya pürmüzle ısıtın. zaten dahada ısınınca güzel bi şekilde oturuyor. içinde hava kalmaması şart iyicene elinizle bastırarak her yerini gezdirin.

kapı pandizotunuda 3 ana parçada çıkartmıştık ya! işte onuda kendi aralarında 3 e bölerek yapıştırdım ve bi güzel fönledim! burda dikkat edilmesi gereken bir husus var! kapı kilit telleri. mümkünse ki yapmanız şart malzemeyi telin geçtiği yerden kesin! tel dışarda kalsın yoksa kapı kilitlenmez veya kilitli kapnız açılmaz! 4 kapıdada bunu yapın arkadaşlar! tel dışarda kalsın! kestikten sonra zaten altına bitüm geliyor kapanıyor yani!

pandizot bu arkadaşlar( yani en azından ben öyle diyorum Gülme)

10mt 20cm lik bitüself malzememiz

kapı saçının içine kestiğim bir parça onu saçın üst kısmınz tadbik ettim (70 cm  27 cm olan) 3 parçaya ayırıp yerleştirdim

kapı saçının üst kısmı. 70cmlik parçayı 3 e bölerek buraya yerleştirdim. kapı kollarının kısımları açık kalıyor onlarıda ufak parçalarla kapatın.

kapı saçının alt kısmı 70cm 54 cm di yanlış hatırlamıyosam bunuda 3 parçaya bölüp yerleştirdim araları bitümle kapattm yeniden

çıkan beyaz pandizota göre çıkardığım kalıpta bu.. onuda kolaylıkla yapıştırdım. bu arada her yapışan parçayı üstünde ısıttım arkadaşlar. havanın sıcak olmasıda işinizi görüyor..bu arada kilit tellerini unutmayın telin geçtiği yeri falçata ile kesin yol açılsın.

sağ ön kapıda aynı şekilde oluyor

alt ve üst olarak kapı şaçlarının içine malzemeyi yapıştırdım

döşeme altını kaplarken;

MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Temmuz 2011 Saat 19:48

arka kapılarda iç kısımları 2 parça

MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Temmuz 2011 Saat 19:49
bu sadece bitüself uygulamasıdır. dediğim gibi akustik ses için süngeri önümüzdeki hafta sonu yapıcam ve sizlerle paylaşıcam
saygılar
Çevrimdışı EmRe26 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
13 - Mayıs - 1993

Yaşı : 30
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı EmRe26 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Temmuz 2011 Saat 21:07
Abi eline emeğine sağlık güzel olmuş , yanlız süngeri nereye koymayı düşünüosn abi? kapı döşemesiyle kapladığın bitüself in arasına mı, yoksa kapının 2 bitüselfin arasındamı kalacak nasıl olacak?
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Temmuz 2011 Saat 21:17
Vallahi bravo. Resimlerden ne kadar cok is oldugu anlasiliyor. Ozellikle ic kisima bituselfi sermek cok ince is gerektiriyor. Tebrik ederim.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Temmuz 2011 Saat 22:09
Çok Güzel Bir Uygulama Bende Yaptırmayı İstiyorum... Ama Zahmetli Bir İş Vallahi Bravo Kenan Kardeşim.Thumbs Up
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Temmuz 2011 Saat 00:13
Orjinalini yazan: EmRe26 EmRe26 Yazdı:

Abi eline emeğine sağlık güzel olmuş , yanlız süngeri nereye koymayı düşünüosn abi? kapı döşemesiyle kapladığın bitüself in arasına mı, yoksa kapının 2 bitüselfin arasındamı kalacak nasıl olacak?

sünger döşeme ve bitüself arasına koyulacak. zaten saçın içine koyamam bu sefer camlar iptal olurKahkaha
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Temmuz 2011 Saat 00:14
Orjinalini yazan: koliva koliva Yazdı:

Vallahi bravo. Resimlerden ne kadar cok is oldugu anlasiliyor. Ozellikle ic kisima bituselfi sermek cok ince is gerektiriyor. Tebrik ederim.

teşekkür ederim ama iş yarım kaldı zamanım kısıtlı olunca bi güne sığmıyor malesef. devamı gelicek
saygılar
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Temmuz 2011 Saat 00:15
Orjinalini yazan: AlbaYDemircaN AlbaYDemircaN Yazdı:

Çok Güzel Bir Uygulama Bende Yaptırmayı İstiyorum... Ama Zahmetli Bir İş Vallahi Bravo Kenan Kardeşim.Thumbs Up

teşekkür ederim albayım ama azıcık el becerisiyle işin üstesinden geliceğine inanıyorum
saygılar
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Temmuz 2011 Saat 00:30
yaw ustasenın ısın gucun yokmu yaw okadar zahmet edıyosun kendıne ama aslana deger saka bıyana elıne saglık senı cok ugrastırmıs bellı ama guzel mantıklı albayımdan degılse bende dusunuyorum ama benım okadar vaktım yokk acıkcası
Çevrimdışı orhanax Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
01 - Ocak - 1982

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı orhanax Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Temmuz 2011 Saat 00:38
Helal olsun. Sabır ve beceri gerektiren bir iş. Aracına gerçekten değer vermek bu herhalde. 
2006 307 SW 1.6 HDI Comfort
(B Rh+)
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Temmuz 2011 Saat 01:00
teşekkürler arkadaşlar uzun ama sonu güzel. araçta sadece bitüm var diğer akustik sünger yok ama kapılardan tık gelmiyor. süngeride koyunca çok daha güzel olucak

Çevrimdışı hasan Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
06 - Ekim - 1981

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hasan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Temmuz 2011 Saat 08:56
cok beyendim kenan helal uraşmasıda zor bir iş .  bende düşünüyorum yapmayı cafede bi görüşelim  bilgi alayım senden ramazanda  iyi vakit gecirilir uraşırken :))
     2005 Peugeot
307 1,6 hdi xs 110 ps
      (A rh+)
   545 449 00 77
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Temmuz 2011 Saat 09:26

beraber yaparız hasanım ne demek yardımcı olurumThumbs Up

Çevrimdışı Alparslan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
27 - Ağustos - 1979

Yaşı : 44
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alparslan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Temmuz 2011 Saat 09:41
valla eline koluna sağlık araç sahibi olmanın en büyük zevki aracın için yapacağın şeylerin kendin yapabilmen inanın bundan büyük zevk yok bende dün bütün gün yaşlı aslanımla uğraştım ve çok zevkli bir gün geçirdim :))
Ford Focus 1,6 titanium 2010 BeyaZ...
Albayın onayı ile TAXI VI :)
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Temmuz 2011 Saat 10:34
dediğiniz çok doğru. ben her cumartesi bütün vaktimi aracıma ayırırım. sabah 10 gibi giderim özel bir yerim var kapalı bir depo akşam 5-6 ya kadar takılırım orda. yıkarım sağına soluna bakarım v.s. vaktimi zevkli bi şekilde geçirir dururum. pazar günleride tertemiz bi şekilde aslanı gezdiririm. o bana bakıyor bende ona geçinip gidiyoruz gül gibiKahkaha
Çevrimdışı hasan Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
06 - Ekim - 1981

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hasan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Temmuz 2011 Saat 10:43
Orjinalini yazan: pugti pugti Yazdı:

beraber yaparız hasanım ne demek yardımcı olurumThumbs Up

eyvallah kenan  cok sevinirim  cumartesi günleri müsayit oluyosun sanırım bende bi hafta sonu ayarladımda paslaşırız  Alkış
     2005 Peugeot
307 1,6 hdi xs 110 ps
      (A rh+)
   545 449 00 77
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Temmuz 2011 Saat 10:44
tamam haberleşiriz Thumbs Up
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 5>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 2844 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5895 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1250 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1301 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 759 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2846 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1154 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1969 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12940 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 984 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 565 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 532 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 579 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 576 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1038 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 922 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16220 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5650 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1983 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 564 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
KnucklesTR 4
Mustafa1923 3
alex33 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English