Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Araçlarımızın Sileceklerini unutmamalıyız...!!
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Araçlarımızın Sileceklerini unutmamalıyız...!!

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Araçlarımızın Sileceklerini unutmamalıyız...!!
    Gönderim Zamanı: 05 Temmuz 2011 Saat 21:30

Uploaded with ImageShack.us

Düzgün çalışan cam silecekleri açık bir görüş ve güvenli bir sürüş için önemlidir. Silecek lastiklerinin durumunu düzenli olarak kontrol edin. Sert, gevrek veya çatlak cam silecek lastiklerini değiştirin. Ön cam veya silecek lastikleri üzerindeki yabancı maddeler, ön cam sileceklerinin etkinliğini azaltabilir. Silecek lastikleri silme işlemini doğru şekilde yerine getirmiyorsa; ön camı ve silecek lastiklerini iyi bir temizleyici veya yumuşak bir deterjanla silin. Sonra, onları su ile iyice durulayın. Gerektiğinde, bu işlemi tekrarlayın.
Cam üzerindeki silikon izlerini gidermenin yolu yoktur. Bu nedenle, aracınızın ön camına cila veya silikon sürmeyin, zamanla oluşacak çizikler görüşü azaltacaktır. Ön cam sileceklerinizi solvent, benzin, gaz yağı veya boya incelticileri ile temizlemeyin. Bunlar zararlıdır. Bundan dolayı ön cam sileceklerine ve boyanmış yüzeylere zarar verebilir.

Düzenleyen by_ersin - 05 Temmuz 2011 Saat 21:34
Çevrimdışı Haksen016 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
23 - Temmuz - 1973

Yaşı : 50
Aracı : peugeot 307
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Haksen016 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Temmuz 2011 Saat 21:32
bilgilendirme için tşk.
2006 Peugeot 307 XT Triptonik

1973 - Bursa
Çevrimdışı iibrahimm Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
19 - Haziran - 1983

Yaşı : 40
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı iibrahimm Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Temmuz 2011 Saat 23:06
sog taraftaki silecek tam yukardayken ortayı salmiyo tek satılıyormu acaba yada muz sılecek takan arkadaşlar varmı memnunlarmı yakında memlekete gidecem halletmem lazım bilgilendirirseniz cok acayip sevinirim teşekkurler
307 1,4 hdı
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2011 Saat 00:25
muz silecek kullanıyorum çokta memnunum
saygılar
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2011 Saat 00:30
307 arka silecek için ne alabilirim? kendim takabilir miyim (yeri geldi sorayım:) )
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2011 Saat 00:31
orjinal alıp kendin takabilirsin çok basit
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2011 Saat 00:40
tabi ki elimden geldiğince hep orijinal alma taraftarıyımdır hem de her konuda (kitap müzik vs) ki bu arabamız bizim için önemli bir mevzu:) teşekkür ederim pugti:)
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2011 Saat 00:45
rica ederim arka siliceklere muz yerine fabrikasyonu takmak daha iyi
saygılar
Çevrimdışı artes34 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : Peugeot 308
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı artes34 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2011 Saat 09:03
bilgilendirme için saol abi teşekkürler
Peugeot 308 1.6 VTI Envy 2011 Model Benzin Beyaz
Peugeot 206 X-design 2005 Model Gri 1.4 Benzin
Peugeot 206 XT 2003 Model Gümüş Gri 1.6 Benzin (İlk Göz Ağrım)
Çevrimdışı tuncaksoy Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tuncaksoy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2011 Saat 09:32
Ben de bu konuda birşey sorsam...  Benim aracın sileceklerini tam kaldıramıyorum. Yani havada durmuyor. Aracı yıkarken falan biraz zorluk çıkartıyor. Bu normal midir yoksa bir yöntemi var mı?
Tunç Aksoy, Peugeot - 307 Comfort -1.6 - Siyah, 2006 model, 49.000km, Benzinli - 11L/100km, Triptonik Şanzıman, 5 Kapı, Yakıt & Yağ - Total
İstanbul / Göztepe
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 43
Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2011 Saat 09:41
Orjinalini yazan: tuncaksoy tuncaksoy Yazdı:

Ben de bu konuda birşey sorsam...  Benim aracın sileceklerini tam kaldıramıyorum. Yani havada durmuyor. Aracı yıkarken falan biraz zorluk çıkartıyor. Bu normal midir yoksa bir yöntemi var mı?

Yarim kontakken silecekleri calistirirsaniz dik konumda durur ve sizde silecekleri kaldirabilirsiniz.
Çevrimdışı tuncaksoy Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tuncaksoy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2011 Saat 09:47
Hmm.. Çok teşekkür ederim
Tunç Aksoy, Peugeot - 307 Comfort -1.6 - Siyah, 2006 model, 49.000km, Benzinli - 11L/100km, Triptonik Şanzıman, 5 Kapı, Yakıt & Yağ - Total
İstanbul / Göztepe
Çevrimdışı metin Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2011 Saat 10:15
Orjinalini yazan: mustafa_uslu mustafa_uslu Yazdı:

307 arka silecek için ne alabilirim? kendim takabilir miyim (yeri geldi sorayım:) )

şahin peugeot da orjinali 10 tl (:

35 cm olur zaten 36 cm alırsan üstteki fren lambasının oraya sürter.
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2011 Saat 10:18
Orjinalini yazan: tuncaksoy tuncaksoy Yazdı:

aracı stop ettikden sonra silecek kolunu bir kere aşağı doğru basıp bıraktığınızda yukarı kalkacak öyle kalacakdır. ozaman kaldırabilrsiniz.
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2011 Saat 10:21
bende sizinle birşey paylaşmak istiyorum. kışın yaklaşık 3 takım silecek değiştirdim yine en son orjinala döndüm.

ilk olarak aracımın orjinal silecekleri eskidiğinde gidip muz aldım biri 71 cm diğeri 65 cm. eski orjinallere göre daha iyi siliyordu ama camda yağ gibi bir iz bırakyıordu daha sonra yeniden farklı muz taktım bu sefer de uzun yolda anladım ki 100 km hızdan sonra muz cama iyi yapışamıyor camı iyi silemiyordu bende yeniden orjinale geçtim.

uzun lafın kısası kısa sileceklerde muz olabilir ama bizim gibi büyük sileceği olan araçlara muz tavsiye etmiyorum. silecek uzun olduğu için uç kısımları cama basmıyor dolayısı ile cam iyi silmiyor.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2011 Saat 11:05
Ersin bey bilgilendirme için teşekkürler.
Evet benim aldığım muz silecekte de yağlı izle karşılaştım. Muz silecek için daha iyi siliyor dedikleri için herkez muz sileceğe yöneldi.  

Orjinalini yazan: metin metin Yazdı:

bende sizinle birşey paylaşmak istiyorum. kışın yaklaşık 3 takım silecek değiştirdim yine en son orjinala döndüm.

ilk olarak aracımın orjinal silecekleri eskidiğinde gidip muz aldım biri 71 cm diğeri 65 cm. eski orjinallere göre daha iyi siliyordu ama camda yağ gibi bir iz bırakyıordu daha sonra yeniden farklı muz taktım bu sefer de uzun yolda anladım ki 100 km hızdan sonra muz cama iyi yapışamıyor camı iyi silemiyordu bende yeniden orjinale geçtim.

uzun lafın kısası kısa sileceklerde muz olabilir ama bizim gibi büyük sileceği olan araçlara muz tavsiye etmiyorum. silecek uzun olduğu için uç kısımları cama basmıyor dolayısı ile cam iyi silmiyor.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2011 Saat 21:54
Orjinalini yazan: Menderes Menderes Yazdı:

Evet benim aldığım muz silecekte de yağlı izle karşılaştım. Muz silecek için daha iyi siliyor dedikleri için herkez muz sileceğe yöneldi.  

bu konuyu açmamız gerçekten güzel oldu.. ben muz sileceğin bu şekilde olduğunu bilmiyordum..böylece öğrenmiş oldum ... almayı düşünüyordum vaz geçtim şimdi ...orjinallere devam ..
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2011 Saat 22:33
Orjinalini yazan: by_ersin by_ersin Yazdı:

Orjinalini yazan: Menderes Menderes Yazdı:

bu konuyu açmamız gerçekten güzel oldu.. ben muz sileceğin bu şekilde olduğunu bilmiyordum..böylece öğrenmiş oldum ... almayı düşünüyordum vaz geçtim şimdi ...orjinallere devam ..

abi kalitelileri iyi olabilir haklarını yemiyim ben hepsiburada da 3-4 tl ye düşürdüm. güzel siliyorlardı fakat hem iz kalıyor tabi alkol gibi 1-2 saniye sonra uçuyordu ama trafikde sürücü 2 saniye önünü göremeyince rahatsız edici oluyor, ayrıca uzun olduğu için yüksek hızda cama tam yapışmıyor uçları kalkıyordu. Yeni olarak tel desteklileri çıkmış sanırım lastiğin içinde telde var uçları kalkmasın diye ama en güzeli orjinal telli valla çok memnunum.

camdaki iz olayında neler çektim, dedim cam suyuna bulaşık sabunu koyarsam yağı çözer falan gittim koydum bu sefer de sabun fışkırtmaya başladı silecek silince cam bembeyaz sabunlu kalıyordu valla çok çektim en iyisi orjinal kullanmak.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2011 Saat 22:36
anladım metinim ..bilgiler için sağol .. almıcam soğudum  zaten.. adamı deli eder o ya .. helede benim gibi pispirikli biri :))) düşünsede camdaki o izi çıkartamazsam sanırım gider camı değiştiririm :)))
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2011 Saat 23:37
Orjinalini yazan: by_ersin by_ersin Yazdı:

anladım metinim ..bilgiler için sağol .. almıcam soğudum  zaten.. adamı deli eder o ya .. helede benim gibi pispirikli biri :))) düşünsede camdaki o izi çıkartamazsam sanırım gider camı değiştiririm :)))

rica ederim abi, alan kişinin nasıl bişeyi aldığını bimesi için paylaştım.

yanlız denizliden gelirken araca çarpan yapışan sineklerin izlerini bir türlü çıkaramadım ne gibi bişey çıkartır çıtaları yeni boyadığım için yıkatamıyorum da öyle kaldılar :D

öyle bişey ki silcek bile çıkartamıyor
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 12076 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 7623 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1385 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 4187 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 947 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 3126 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1310 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 2251 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 16196 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 4009 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 663 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 585 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 638 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 638 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 3992 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 2824 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16518 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5842 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 2122 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 653 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MAY EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
private20 7
idenge 3
KagaN 3
talip206 3
ZD106 3
Safak74 2
Berkay Erdinç 2
mkustan 2
antipollution 2
efemax 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English