Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Araçlarımızın Sileceklerini unutmamalıyız...!!

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
Forum Tanımlaması: Jant, Yay, Lastik Egzoz, Filtre, Ses Sistemi vb. araçlarınızla alakalı tüm sorunları paylaşabileceğiniz genel alandır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=16145
Tarih: 07 Mayıs 2024 Saat 11:29
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Araçlarımızın Sileceklerini unutmamalıyız...!!
Mesajı Yazan: Guests
Konu: Araçlarımızın Sileceklerini unutmamalıyız...!!
Mesaj Tarihi: 05 Temmuz 2011 Saat 21:30
http://imageshack.us/photo/my-images/820/silecekikilitakimbosch5.jpg/" rel="nofollow">

Uploaded with http://imageshack.us" rel="nofollow - ImageShack.us

Düzgün çalışan cam silecekleri açık bir görüş ve güvenli bir sürüş için önemlidir. Silecek lastiklerinin durumunu düzenli olarak kontrol edin. Sert, gevrek veya çatlak cam silecek lastiklerini değiştirin. Ön cam veya silecek lastikleri üzerindeki yabancı maddeler, ön cam sileceklerinin etkinliğini azaltabilir. Silecek lastikleri silme işlemini doğru şekilde yerine getirmiyorsa; ön camı ve silecek lastiklerini iyi bir temizleyici veya yumuşak bir deterjanla silin. Sonra, onları su ile iyice durulayın. Gerektiğinde, bu işlemi tekrarlayın.
Cam üzerindeki silikon izlerini gidermenin yolu yoktur. Bu nedenle, aracınızın ön camına cila veya silikon sürmeyin, zamanla oluşacak çizikler görüşü azaltacaktır. Ön cam sileceklerinizi solvent, benzin, gaz yağı veya boya incelticileri ile temizlemeyin. Bunlar zararlıdır. Bundan dolayı ön cam sileceklerine ve boyanmış yüzeylere zarar verebilir.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Haksen016
Mesaj Tarihi: 05 Temmuz 2011 Saat 21:32
bilgilendirme için tşk.

-------------
2006 Peugeot 307 XT Triptonik

1973 - Bursa

Mesajı Yazan: iibrahimm
Mesaj Tarihi: 05 Temmuz 2011 Saat 23:06
sog taraftaki silecek tam yukardayken ortayı salmiyo tek satılıyormu acaba yada muz sılecek takan arkadaşlar varmı memnunlarmı yakında memlekete gidecem halletmem lazım bilgilendirirseniz cok acayip sevinirim teşekkurler

-------------
307 1,4 hdı

Mesaj Tarihi: 06 Temmuz 2011 Saat 00:25
muz silecek kullanıyorum çokta memnunum
saygılar

Mesaj Tarihi: 06 Temmuz 2011 Saat 00:30
307 arka silecek için ne alabilirim? kendim takabilir miyim (yeri geldi sorayım:) )

Mesaj Tarihi: 06 Temmuz 2011 Saat 00:31
orjinal alıp kendin takabilirsin çok basit

Mesaj Tarihi: 06 Temmuz 2011 Saat 00:40
tabi ki elimden geldiğince hep orijinal alma taraftarıyımdır hem de her konuda (kitap müzik vs) ki bu arabamız bizim için önemli bir mevzu:) teşekkür ederim pugti:)

Mesaj Tarihi: 06 Temmuz 2011 Saat 00:45
rica ederim arka siliceklere muz yerine fabrikasyonu takmak daha iyi
saygılar

Mesajı Yazan: artes34
Mesaj Tarihi: 06 Temmuz 2011 Saat 09:03
bilgilendirme için saol abi teşekkürler

-------------
Peugeot 308 1.6 VTI Envy 2011 Model Benzin Beyaz
Peugeot 206 X-design 2005 Model Gri 1.4 Benzin
Peugeot 206 XT 2003 Model Gümüş Gri 1.6 Benzin (İlk Göz Ağrım)

Mesajı Yazan: tuncaksoy
Mesaj Tarihi: 06 Temmuz 2011 Saat 09:32
Ben de bu konuda birşey sorsam...  Benim aracın sileceklerini tam kaldıramıyorum. Yani havada durmuyor. Aracı yıkarken falan biraz zorluk çıkartıyor. Bu normal midir yoksa bir yöntemi var mı?

-------------
Tunç Aksoy, Peugeot - 307 Comfort -1.6 - Siyah, 2006 model, 49.000km, Benzinli - 11L/100km, Triptonik Şanzıman, 5 Kapı, Yakıt & Yağ - Total
İstanbul / Göztepe

Mesajı Yazan: koliva
Mesaj Tarihi: 06 Temmuz 2011 Saat 09:41
Orjinalini yazan: tuncaksoy tuncaksoy Yazdı:

Ben de bu konuda birşey sorsam...  Benim aracın sileceklerini tam kaldıramıyorum. Yani havada durmuyor. Aracı yıkarken falan biraz zorluk çıkartıyor. Bu normal midir yoksa bir yöntemi var mı?

Yarim kontakken silecekleri calistirirsaniz dik konumda durur ve sizde silecekleri kaldirabilirsiniz.

Mesajı Yazan: tuncaksoy
Mesaj Tarihi: 06 Temmuz 2011 Saat 09:47
Hmm.. Çok teşekkür ederim

-------------
Tunç Aksoy, Peugeot - 307 Comfort -1.6 - Siyah, 2006 model, 49.000km, Benzinli - 11L/100km, Triptonik Şanzıman, 5 Kapı, Yakıt & Yağ - Total
İstanbul / Göztepe

Mesajı Yazan: metin
Mesaj Tarihi: 06 Temmuz 2011 Saat 10:15
Orjinalini yazan: mustafa_uslu mustafa_uslu Yazdı:

307 arka silecek için ne alabilirim? kendim takabilir miyim (yeri geldi sorayım:) )

şahin peugeot da orjinali 10 tl (:

35 cm olur zaten 36 cm alırsan üstteki fren lambasının oraya sürter.

-------------
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...

Mesaj Tarihi: 06 Temmuz 2011 Saat 10:18
Orjinalini yazan: tuncaksoy tuncaksoy Yazdı:

aracı stop ettikden sonra silecek kolunu bir kere aşağı doğru basıp bıraktığınızda yukarı kalkacak öyle kalacakdır. ozaman kaldırabilrsiniz.

-------------

Mesaj Tarihi: 06 Temmuz 2011 Saat 10:21
bende sizinle birşey paylaşmak istiyorum. kışın yaklaşık 3 takım silecek değiştirdim yine en son orjinala döndüm.

ilk olarak aracımın orjinal silecekleri eskidiğinde gidip muz aldım biri 71 cm diğeri 65 cm. eski orjinallere göre daha iyi siliyordu ama camda yağ gibi bir iz bırakyıordu daha sonra yeniden farklı muz taktım bu sefer de uzun yolda anladım ki 100 km hızdan sonra muz cama iyi yapışamıyor camı iyi silemiyordu bende yeniden orjinale geçtim.

uzun lafın kısası kısa sileceklerde muz olabilir ama bizim gibi büyük sileceği olan araçlara muz tavsiye etmiyorum. silecek uzun olduğu için uç kısımları cama basmıyor dolayısı ile cam iyi silmiyor.

-------------

Mesaj Tarihi: 06 Temmuz 2011 Saat 11:05
Ersin bey bilgilendirme için teşekkürler.
Evet benim aldığım muz silecekte de yağlı izle karşılaştım. Muz silecek için daha iyi siliyor dedikleri için herkez muz sileceğe yöneldi.  

Orjinalini yazan: metin metin Yazdı:

bende sizinle birşey paylaşmak istiyorum. kışın yaklaşık 3 takım silecek değiştirdim yine en son orjinala döndüm.

ilk olarak aracımın orjinal silecekleri eskidiğinde gidip muz aldım biri 71 cm diğeri 65 cm. eski orjinallere göre daha iyi siliyordu ama camda yağ gibi bir iz bırakyıordu daha sonra yeniden farklı muz taktım bu sefer de uzun yolda anladım ki 100 km hızdan sonra muz cama iyi yapışamıyor camı iyi silemiyordu bende yeniden orjinale geçtim.

uzun lafın kısası kısa sileceklerde muz olabilir ama bizim gibi büyük sileceği olan araçlara muz tavsiye etmiyorum. silecek uzun olduğu için uç kısımları cama basmıyor dolayısı ile cam iyi silmiyor.

Mesaj Tarihi: 06 Temmuz 2011 Saat 21:54
Orjinalini yazan: Menderes Menderes Yazdı:

Evet benim aldığım muz silecekte de yağlı izle karşılaştım. Muz silecek için daha iyi siliyor dedikleri için herkez muz sileceğe yöneldi.  

bu konuyu açmamız gerçekten güzel oldu.. ben muz sileceğin bu şekilde olduğunu bilmiyordum..böylece öğrenmiş oldum ... almayı düşünüyordum vaz geçtim şimdi ...orjinallere devam ..

Mesaj Tarihi: 06 Temmuz 2011 Saat 22:33
Orjinalini yazan: by_ersin by_ersin Yazdı:

Orjinalini yazan: Menderes Menderes Yazdı:

bu konuyu açmamız gerçekten güzel oldu.. ben muz sileceğin bu şekilde olduğunu bilmiyordum..böylece öğrenmiş oldum ... almayı düşünüyordum vaz geçtim şimdi ...orjinallere devam ..

abi kalitelileri iyi olabilir haklarını yemiyim ben hepsiburada da 3-4 tl ye düşürdüm. güzel siliyorlardı fakat hem iz kalıyor tabi alkol gibi 1-2 saniye sonra uçuyordu ama trafikde sürücü 2 saniye önünü göremeyince rahatsız edici oluyor, ayrıca uzun olduğu için yüksek hızda cama tam yapışmıyor uçları kalkıyordu. Yeni olarak tel desteklileri çıkmış sanırım lastiğin içinde telde var uçları kalkmasın diye ama en güzeli orjinal telli valla çok memnunum.

camdaki iz olayında neler çektim, dedim cam suyuna bulaşık sabunu koyarsam yağı çözer falan gittim koydum bu sefer de sabun fışkırtmaya başladı silecek silince cam bembeyaz sabunlu kalıyordu valla çok çektim en iyisi orjinal kullanmak.

-------------

Mesaj Tarihi: 06 Temmuz 2011 Saat 22:36
anladım metinim ..bilgiler için sağol .. almıcam soğudum  zaten.. adamı deli eder o ya .. helede benim gibi pispirikli biri :))) düşünsede camdaki o izi çıkartamazsam sanırım gider camı değiştiririm :)))

Mesaj Tarihi: 06 Temmuz 2011 Saat 23:37

anladım metinim ..bilgiler için sağol .. almıcam soğudum  zaten.. adamı deli eder o ya .. helede benim gibi pispirikli biri :))) düşünsede camdaki o izi çıkartamazsam sanırım gider camı değiştiririm :)))

rica ederim abi, alan kişinin nasıl bişeyi aldığını bimesi için paylaştım.

yanlız denizliden gelirken araca çarpan yapışan sineklerin izlerini bir türlü çıkaramadım ne gibi bişey çıkartır çıtaları yeni boyadığım için yıkatamıyorum da öyle kaldılar :D

öyle bişey ki silcek bile çıkartamıyor

-------------

Mesaj Tarihi: 06 Temmuz 2011 Saat 23:41

rica ederim abi, alan kişinin nasıl bişeyi aldığını bimesi için paylaştım.

yanlız denizliden gelirken araca çarpan yapışan sineklerin izlerini bir türlü çıkaramadım ne gibi bişey çıkartır çıtaları yeni boyadığım için yıkatamıyorum da öyle kaldılar :D

öyle bişey ki silcek bile çıkartamıyor

Embarrassed Embarrassed çeltik tarlasının yanındanmı geçtin naptınSırıtma  inşallah çıkarırsın Sırıtma
Embarrassed

Mesaj Tarihi: 06 Temmuz 2011 Saat 23:46
abi bilmiyorum ki nerden geçtim (:

pazartesi yıkatcam bakalım bu tip şeyleri sökebilen ilaçlı cam suları var da onlardan çekiniyorum boyaya zarar vermesine karşı. hayırlısı bakalım ne yapcaz.

-------------

Mesajı Yazan: ismailselcuk
Mesaj Tarihi: 07 Temmuz 2011 Saat 09:42
Arkadaşlar benim çok önemli bi sorunum var yardımcı olursanız sevinirim. aracım 407 2006 model aracımın silecekleri kendi kendine çalışmaya başladı ve durmuyor otamatik olarak kendi kendine hızlanıyor yavaşlıyor garip bişey aracı stop ettiğimde bir süre çalışıp sonra duruyor. araca daha binerken kumandayla kapıları açtığımda çalışmaya başlıyor. sanayiye birçok yere gösterdim kimse mantıklı bişey söylemiyor. silecek motorunun yanmış olduğunu değişmesi gerektiğini söylüyorlar bende diyorum çalışan bişey nasıl yanmış olabilir. form sitelerinden koduğum kadarıyla xenon farlar dan dolayı silecek motorunun yandığı söyleniyor. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

-------------
407 exutive 1.6 HDI 2006 model

Mesaj Tarihi: 07 Temmuz 2011 Saat 10:14
ismail bey merhaba. ilk önce forum kuralları gereği kendinizi tanıtmanız gerekiyor. ayrıca profilinizde il ilçe bilgilerinizi ve imza kısmında aracınızın marka model ve donanımı olarak belirtirseniz size yardım edilmesi açısından daha iyi olacaktır.

-------------

Mesajı Yazan: şems
Mesaj Tarihi: 07 Temmuz 2011 Saat 10:39
anlamadığım bnm 307 nin birden bire su atıcıları çalışmamaya başladı ve sensörlere su deymediği sürecede silgeçler zaten çalışmıyor öyle bi ters kısmıda var ve normal bi tamirciye götürdüğümde pek bişi anlamadı sökmek lazım dedi serviste çok para isiyor be arkadaşım zoruma gidiyor bilgisi olan paylaşabilirmi durduk yere su atmayı kesermi araç yahu 

-------------
cemaziyelevvel

Mesaj Tarihi: 07 Temmuz 2011 Saat 11:05

Şems bey, öncelikle üyelerimizi tanıyalım başlığı altında konu açarak kendinizi tanıtmanız gerekiyor. Daha sonra forumdaşlar size sorunlarınız konusunda daha detaylı yardımcı olacaklardır. 

Yeni üyeliğini tamamlamış ve foruma girmiş üyelerimiz, "Üyelerimizi Tanıyalım" başlığı altında lütfen yeni konu açarak kendinizi tanıtınız, Tüm bilgileri eksiksiz doldurmanız sizi daha iyi tanımamız açısından bizlere yardımcı olacaktır, Bilginize...

1.- Adınız, soyadınız:
2.- Yaşınız:
3.- Aracınız (Markası, modeli):
4.- Hobileriniz:
5.- Mesleğiniz:
6.- Siteyi nereden duydunuz:
7.- Kan Grubunuz:
8.- Burcunuz:
9.- Taraftarı olduğunuz takım:
10.- Hangi ilçe yada İldesiniz:
11.- Msn adresiniz:

İlginiz için teşekkür ederiz.

Peugeot Türkiye Fun Club Yönetimi
http://www.peugeotturkey.com/" rel="nofollow - www.peugeotturkey.com & http://www.peugeotturkiye.com/" rel="nofollow - www.peugeotturkiye.com

Mesajı Yazan: tayfundoner
Mesaj Tarihi: 01 Ekim 2011 Saat 11:06
silecek konusunda bende çok titizim en ufak bi su bırakmada hemen değiştiririm bi kaç kere muz kullandım pek memnun kalmadım partnerde hem güzel durmuyolar hemde arkadaşların belirttigi gibi yüksek hızda camı iyi silmiyo birde partnerde cam kenarları kavisli tam oturmuyo muz silecekler bi tarafı havada duruyo buda iyi bi görüntü çıkarmıyo ortaya ama orjinal telliler tam ideal.

-------------
TYFN DNR
2000 PEUGEOT PARTNER 1.9 D
TYFN_DNR28@hotmail.com

Gurbetçi Çotanak 028

Mesaj Tarihi: 01 Ekim 2011 Saat 11:08

kesinlikle yüksek hızda tam silme işlemini yerine getirmiyo birde partner cam kavisli tam oturmuyo cama güzel bi görüntü çıkmıyo ortaya orjinale devam Gülme

-------------
TYFN DNR
TYFN_DNR28@hotmail.com

Gurbetçi Çotanak 028

Mesaj Tarihi: 01 Ekim 2011 Saat 11:25
Orjinalini yazan: ismailselcuk ismailselcuk Yazdı:

Arkadaşlar benim çok önemli bi sorunum var yardımcı olursanız sevinirim. aracım 407 2006 model aracımın silecekleri kendi kendine çalışmaya başladı ve durmuyor otamatik olarak kendi kendine hızlanıyor yavaşlıyor garip bişey aracı stop ettiğimde bir süre çalışıp sonra duruyor. araca daha binerken kumandayla kapıları açtığımda çalışmaya başlıyor. sanayiye birçok yere gösterdim kimse mantıklı bişey söylemiyor. silecek motorunun yanmış olduğunu değişmesi gerektiğini söylüyorlar bende diyorum çalışan bişey nasıl yanmış olabilir. form sitelerinden koduğum kadarıyla xenon farlar dan dolayı silecek motorunun yandığı söyleniyor. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

sonradan zenon taktıysanız ve balastları dandikse manyetik dalgalar yayar ve silecek motoru dahil bozulur (:

-------------

Mesajı Yazan: tigerland
Mesaj Tarihi: 01 Ekim 2011 Saat 17:30
bende önceki gün arka silecek süpürgesini değiştirdim parçacıda 5 TL aldım 1 kullanımlık daha arttı arka silecek şimdi süper siliyor :))

-------------
206 RG 2000
206 GTI 2001
206 XS 2004
206 RC 2004
206+ 2012
206 GTI 2002
206 RED RC
207 GT
206 RC Black

Mesaj Tarihi: 01 Ekim 2011 Saat 22:05
ben silecek konusunda çok titizim en küçük bi su bırakmada hemen degiştiririm :D

-------------
TYFN DNR
TYFN_DNR28@hotmail.com

Gurbetçi Çotanak 028

Mesaj Tarihi: 01 Ekim 2011 Saat 22:29
üstünde durulması gereken bir , konu bilgilendirmeler güzel olmus. bende muz sileceklerin böyle bi sıkıntısı olduğunu bilmiyorum öğrenmiş oldum. teşekkürler

Mesaj Tarihi: 01 Ekim 2011 Saat 23:04
Orjinalini yazan: htasay htasay Yazdı:

üstünde durulması gereken bir , konu bilgilendirmeler güzel olmus. bende muz sileceklerin böyle bi sıkıntısı olduğunu bilmiyorum öğrenmiş oldum. teşekkürler

yüksek hızda çalışırken bi köşesi kalkıyo gibi oluyo tam oturmuyo tabi camıda silmiyo

-------------
TYFN DNR
TYFN_DNR28@hotmail.com

Gurbetçi Çotanak 028

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net