Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >207
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - LPG dönüşümü Hakkında Sorum Var - önemli
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

LPG dönüşümü Hakkında Sorum Var - önemli

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı canatasever Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı canatasever Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: LPG dönüşümü Hakkında Sorum Var - önemli
    Gönderim Zamanı: 12 Haziran 2011 Saat 23:49
Merhaba arkadaşlar,

2010 model 1.4 16V 90HP 2Tronic Şanzımanlı Peugeot 207 sahibiyim.

Araç şu an 20,000 kilometrede, çok kullanıyorum ve ekonomik yakıt tüketimine rağmen benzin giderim çok oluyor. Ortalama yakıt tüketimim şehiriçi 7.7lt/100km olmasına rağmen çok kilometre yaptığım için daha ekonomik bir çözüm olan LPG'ye geçiş yapmak istiyorum.

Nelere dikkat etmeliyim? Hangi marka sistem taktırmalıyım? Zavoli düşünüyorum, olumlu yorumlar okudum onun hakkında.. 1600-1700 lira civarı bi bütçe ayırabilirim bu değişikliğe. Bir de bu araçta LPG kullanan arkadaşlar varsa, aracın çekişi ve atikliği hakkında biraz bilgi verebilirlerse sevinirim.

Düzenleyen AlbaYDemircaN - 13 Haziran 2011 Saat 19:29
>>>> 2010 Peugeot 207 Trendy 1.4 16V 90HP 2Tronic <<<<
Çevrimdışı metin Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Haziran 2011 Saat 23:54
forumumuzda araştırdın mı?

araştırdıysan cecoli abimizle bu konuyu görüşmeni tavsiye ederim
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...
Çevrimdışı tugrahan Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
09 - Ağustos - 1978

Yaşı : 45
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tugrahan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Haziran 2011 Saat 00:03
merhabalar  

ilk önce iyi bir usta bul  (bu klişe bir söz olup sakın hafife alma en önemlisi bu)
zaten  lpg kitleri bir birlerine çok yakın bir teknoloji içerdiği için  markaya fazla takılma
herkes  kendi kullandığı markayı över yada çok sorun yaşadıysa  o markayı karalar
o bakımdan zavoli , brc , atiker olması çok önemli değil   marka seçimi bence senin bütcenle ilgili

iyi bir usta bulursan o sana iyi bir marka önerir    bu durumda aynı araca yada benzer motor bulunan
araca yapılmış montajları varsa referans iste

bende  306 1.8 var  brc taktırdım ilk bir ay montajdan kaynaklı problemlerim oldu   çok şükür bütün
problemler düzeltildi  şu anda rahatım  aracım lpgde daha iyi çalışıyor inan lpg ye geçince motor daha sessiz çalışıyor  aracın gücündende hiç birşey eksilmedi  eksildiysede ben hissetmiyorum
zaten önemli olanda bu

Düzenleyen tugrahan - 13 Haziran 2011 Saat 00:08
PEUGEOT 306 XR 1.8 16v
brc my-11 lpg kit
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı canatasever Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Haziran 2011 Saat 00:35
Orjinalini yazan: metin metin Yazdı:

forumumuzda araştırdın mı?

araştırdıysan cecoli abimizle bu konuyu görüşmeni tavsiye ederim

Forumda bir iki başlığı tüm içeriğiyle okudum, ama aracımdan farklı motorlar için öneriler vardı.. Daha isabetli öneriler için kendi aracım için başlık açayım dedim..

Orjinalini yazan: metin metin Yazdı:

merhabalar   

ilk önce iyi bir usta bul  (bu klişe bir söz olup sakın hafife alma en önemlisi bu)
zaten  lpg kitleri bir birlerine çok yakın bir teknoloji içerdiği için  markaya fazla takılma
herkes  kendi kullandığı markayı över yada çok sorun yaşadıysa  o markayı karalar
o bakımdan zavoli , brc , atiker olması çok önemli değil   marka seçimi bence senin bütcenle ilgili

iyi bir usta bulursan o sana iyi bir marka önerir    bu durumda aynı araca yada benzer motor bulunan 
araca yapılmış montajları varsa referans iste 

bende  306 1.8 var  brc taktırdım ilk bir ay montajdan kaynaklı problemlerim oldu   çok şükür bütün 
problemler düzeltildi  şu anda rahatım  aracım lpgde daha iyi çalışıyor inan lpg ye geçince motor daha sessiz çalışıyor  aracın gücündende hiç birşey eksilmedi  eksildiysede ben hissetmiyorum
zaten önemli olanda bu

Şimdiye kadar yaptığım araştırmalarda da neredeyse herkes ustanın çok önemli olduğunu söylüyordu zaten.. Ankara da iyi bir usta bulmak zor olmasa gerek :)

Bir de aracın garantisi devam ediyor.. Peugeot Göral'dan bir ustayla görüştüm, LPG dışarda takılsa bile yağlama sisteminin de takılması durumunda garantinin bozulmadığını söylemişti.. Doğru mudur bu?
Çevrimdışı ali öncü Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ali öncü Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Haziran 2011 Saat 01:13
servisler onlardan taktırman için türlü şeyler söylerler ankarada lpg taktırmış arkadaşlarımız sana iyi bir usta için yardımcı olacaktır
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Haziran 2011 Saat 09:33
yetkili servis göral a gidersen çok iyi lpg montajcıları var.ayrıca her marka lpg sistemi de mevcut..(sonuçta nede olsa peugeot un dilinden anlıyorlar) ben orada taktırdım 3 ay oldu maşallah daha hiçbir sorun yaşamadım.

Düzenleyen ose307 - 13 Haziran 2011 Saat 09:35
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Haziran 2011 Saat 10:03
Ankarada bırkac arkadas Goral rapıd ve abc peugeot u onerıyordu aklımda kaldıgı kadarıyla... Yoksa yanlıs mı hatırlıyorum Confused
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Haziran 2011 Saat 10:03
Pug Göralın bu forumda çok methini duydum. Adamlar hem yetkili servis hem de kit montajı yapıyorlar. Bence işi oraya yaptırman garantisi devam eden aracınız için daha sağlıklı bir karar olacaktır.
Çevrimdışı burakdmr Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
18 - Ocak - 1985

Yaşı : 39
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı burakdmr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Haziran 2011 Saat 10:29
Valla dedikleri gibi usta önemli bu işte. BEnde 2ay önce taktırttım gayet memnunum 7-8 bin km yaptım şuan yakıt olarak ortalama 16-17 krş yakıyorum.. Bir sıkıntısını görmedim henüz.. Atiker taktırttım 900 tl ye
2008 Peugeot Comfort 1.6 HDİ 90 Hp
Çevrimdışı sercinho Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
10 - Nisan - 1984

Yaşı : 40
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sercinho Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Haziran 2011 Saat 12:30
bende göralda yaptırdım gayet ıyı montajve ıscılıklerı var pıyasaya gore 150tl falan fazla verırısın ama sıkıntı cıkmaz cıksa bıle hallederler sonuc ta garantılı yer arıza ısıgı falan yansa dısarıda taktırsan sonduremezler gene yetkılı servıse gıdersın 150 tl arıza sondurme ıslemıne gıder bence göral da taktır derım
peugeot 307 1,6 16v 110 hp technoplus uranüs yeşili brc lpg kıt simota air intake kit otto spec egzos eicbah 3,5 pro kıt yay,17 ınc rc jant marshal 215 45 17 matrac lastik 0505 603 85 79
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı canatasever Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Haziran 2011 Saat 17:11
Yorumlardan sonra Peugeot Göral Servis'te taktırmak daha akıllıca geldi.. Evdekilerle de bi konuayım da son kez :)

Peugeot'tan bi ustayla görüşmüştüm, 1500-1600 lira gibi bi şey demişti Zavoli için.. Zavoli hakkında da olumlu yorumlar okumuştum.. Biraz daha araştırayım da karar vereyim :)
>>>> 2010 Peugeot 207 Trendy 1.4 16V 90HP 2Tronic <<<<
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Haziran 2011 Saat 18:04
Orjinalini yazan: canatasever canatasever Yazdı:

Yorumlardan sonra Peugeot Göral Servis'te taktırmak daha akıllıca geldi.. Evdekilerle de bi konuayım da son kez :)

Peugeot'tan bi ustayla görüşmüştüm, 1500-1600 lira gibi bi şey demişti Zavoli için.. Zavoli hakkında da olumlu yorumlar okumuştum.. Biraz daha araştırayım da karar vereyim :)

bişey değillll...Thumbs Down
Çevrimdışı aslanparcası Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
25 - Nisan - 1981

Yaşı : 43
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı aslanparcası Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Haziran 2011 Saat 19:07
"Bir de aracın garantisi devam ediyor.. Peugeot Göral'dan bir ustayla görüştüm, LPG dışarda takılsa bile yağlama sisteminin de takılması durumunda garantinin bozulmadığını söylemişti.. Doğru mudur bu?"

Yağlama sistemi neymiş biraz açarmısınız ilk defa duydum?

Düzenleyen aslanparcası - 13 Haziran 2011 Saat 19:08
Çevrimdışı tazmaniac Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
11 - Ekim - 1980

Yaşı : 43
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tazmaniac Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Haziran 2011 Saat 20:53
bende 2004 206 quiksilver var 1,5 sene kadar önce çoğu birbirinin aynı diyerek varsın ucuz olsun diyerek atiker taktırdım.arkadaşların da dediği gibi ilk 10-15 gün bende uğraştım dik bir rampada araba tam gaz yemiyordu ama en büyük sıkıntım boştayken geçiyor ama araba viteste gaza yüklenince 5000 devri geçmiyordu.birincisi nozüllerden gelen lpg motoru besleyemiyordu.nuzüllerle ve yazılımla oynaya oynaya doğru ayarı bulduk gide gele 15 gün sonra tam istediğim gibi olmuştu şu an bir sıkıntım yok.yağlama sistemine gelince dışardan bir boru yardımıyla küçük bir şişeden çok az miktarda sübaplara yağ veriyor.artısı eksisi hala tartışılır.ben taktırırkende usta en klasik söylemle "benim kendi arabamda dahi var" diyerek gösterdiarada bakıyorum 1,5 sene olmasına rağmen 20 cm.lik şişeden 3-4 cm azalmış yani çok az bir miktar veriyor zaten.yalnız sakın ek para veriyim deme bence şişeyi ve boruyu koysunlar yerine sen ister koyar ister koymazsın yağı
Çevrimdışı pierson Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 45
Aracı : 206 XR AUTO 1.4
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı pierson Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Mayıs 2013 Saat 12:42
merhabalar...arkadaşlar gaz aldıktan sonra pompacı lpg kapagını takmak isterken kapağın ucu kırıldı ve içinde kaldı..nasıl çıkarmam lazım...
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 3110 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5928 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1253 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1329 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 768 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2856 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1158 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1978 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12963 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 1012 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 569 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 538 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 580 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 577 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1064 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 948 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16235 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5673 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1988 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 576 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Berkan123 7
berkogut 7
KnucklesTR 4
drneuron 3
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
alex33 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English