Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

LPG dönüşümü Hakkında Sorum Var - önemli

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 207
Forum Tanımlaması: Peugeot 207, 2006-2012 yılları arasında üretilmiştir. JATO, 207'yi 2007'de Avrupa'daki en çok satan otomobil olarak adlandırdı.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=15537
Tarih: 08 Mayıs 2024 Saat 16:39
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: LPG dönüşümü Hakkında Sorum Var - önemli
Mesajı Yazan: canatasever
Konu: LPG dönüşümü Hakkında Sorum Var - önemli
Mesaj Tarihi: 12 Haziran 2011 Saat 23:49
Merhaba arkadaşlar,

2010 model 1.4 16V 90HP 2Tronic Şanzımanlı Peugeot 207 sahibiyim.

Araç şu an 20,000 kilometrede, çok kullanıyorum ve ekonomik yakıt tüketimine rağmen benzin giderim çok oluyor. Ortalama yakıt tüketimim şehiriçi 7.7lt/100km olmasına rağmen çok kilometre yaptığım için daha ekonomik bir çözüm olan LPG'ye geçiş yapmak istiyorum.

Nelere dikkat etmeliyim? Hangi marka sistem taktırmalıyım? Zavoli düşünüyorum, olumlu yorumlar okudum onun hakkında.. 1600-1700 lira civarı bi bütçe ayırabilirim bu değişikliğe. Bir de bu araçta LPG kullanan arkadaşlar varsa, aracın çekişi ve atikliği hakkında biraz bilgi verebilirlerse sevinirim.

-------------
>>>> 2010 Peugeot 207 Trendy 1.4 16V 90HP 2Tronic <<<<

Cevaplar:
Mesajı Yazan: metin
Mesaj Tarihi: 12 Haziran 2011 Saat 23:54
forumumuzda araştırdın mı?

araştırdıysan cecoli abimizle bu konuyu görüşmeni tavsiye ederim

-------------
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...

Mesajı Yazan: tugrahan
Mesaj Tarihi: 13 Haziran 2011 Saat 00:03
merhabalar  

ilk önce iyi bir usta bul  (bu klişe bir söz olup sakın hafife alma en önemlisi bu)
zaten  lpg kitleri bir birlerine çok yakın bir teknoloji içerdiği için  markaya fazla takılma
herkes  kendi kullandığı markayı över yada çok sorun yaşadıysa  o markayı karalar
o bakımdan zavoli , brc , atiker olması çok önemli değil   marka seçimi bence senin bütcenle ilgili

iyi bir usta bulursan o sana iyi bir marka önerir    bu durumda aynı araca yada benzer motor bulunan
araca yapılmış montajları varsa referans iste

bende  306 1.8 var  brc taktırdım ilk bir ay montajdan kaynaklı problemlerim oldu   çok şükür bütün
problemler düzeltildi  şu anda rahatım  aracım lpgde daha iyi çalışıyor inan lpg ye geçince motor daha sessiz çalışıyor  aracın gücündende hiç birşey eksilmedi  eksildiysede ben hissetmiyorum
zaten önemli olanda bu

-------------
PEUGEOT 306 XR 1.8 16v
brc my-11 lpg kit

Mesaj Tarihi: 13 Haziran 2011 Saat 00:35
Orjinalini yazan: metin metin Yazdı:

forumumuzda araştırdın mı?

araştırdıysan cecoli abimizle bu konuyu görüşmeni tavsiye ederim

Forumda bir iki başlığı tüm içeriğiyle okudum, ama aracımdan farklı motorlar için öneriler vardı.. Daha isabetli öneriler için kendi aracım için başlık açayım dedim..

Orjinalini yazan: metin metin Yazdı:

merhabalar   

ilk önce iyi bir usta bul  (bu klişe bir söz olup sakın hafife alma en önemlisi bu)
zaten  lpg kitleri bir birlerine çok yakın bir teknoloji içerdiği için  markaya fazla takılma
herkes  kendi kullandığı markayı över yada çok sorun yaşadıysa  o markayı karalar
o bakımdan zavoli , brc , atiker olması çok önemli değil   marka seçimi bence senin bütcenle ilgili

iyi bir usta bulursan o sana iyi bir marka önerir    bu durumda aynı araca yada benzer motor bulunan 
araca yapılmış montajları varsa referans iste 

bende  306 1.8 var  brc taktırdım ilk bir ay montajdan kaynaklı problemlerim oldu   çok şükür bütün 
problemler düzeltildi  şu anda rahatım  aracım lpgde daha iyi çalışıyor inan lpg ye geçince motor daha sessiz çalışıyor  aracın gücündende hiç birşey eksilmedi  eksildiysede ben hissetmiyorum
zaten önemli olanda bu

Şimdiye kadar yaptığım araştırmalarda da neredeyse herkes ustanın çok önemli olduğunu söylüyordu zaten.. Ankara da iyi bir usta bulmak zor olmasa gerek :)

Bir de aracın garantisi devam ediyor.. Peugeot Göral'dan bir ustayla görüştüm, LPG dışarda takılsa bile yağlama sisteminin de takılması durumunda garantinin bozulmadığını söylemişti.. Doğru mudur bu?

Mesajı Yazan: ali öncü
Mesaj Tarihi: 13 Haziran 2011 Saat 01:13
servisler onlardan taktırman için türlü şeyler söylerler ankarada lpg taktırmış arkadaşlarımız sana iyi bir usta için yardımcı olacaktır

Mesajı Yazan: Guests
Mesaj Tarihi: 13 Haziran 2011 Saat 09:33
yetkili servis göral a gidersen çok iyi lpg montajcıları var.ayrıca her marka lpg sistemi de mevcut..(sonuçta nede olsa peugeot un dilinden anlıyorlar) ben orada taktırdım 3 ay oldu maşallah daha hiçbir sorun yaşamadım.

Mesaj Tarihi: 13 Haziran 2011 Saat 10:03
Ankarada bırkac arkadas Goral rapıd ve abc peugeot u onerıyordu aklımda kaldıgı kadarıyla... Yoksa yanlıs mı hatırlıyorum Confused

Mesaj Tarihi: 13 Haziran 2011 Saat 10:03
Pug Göralın bu forumda çok methini duydum. Adamlar hem yetkili servis hem de kit montajı yapıyorlar. Bence işi oraya yaptırman garantisi devam eden aracınız için daha sağlıklı bir karar olacaktır.

Mesajı Yazan: burakdmr
Mesaj Tarihi: 13 Haziran 2011 Saat 10:29
Valla dedikleri gibi usta önemli bu işte. BEnde 2ay önce taktırttım gayet memnunum 7-8 bin km yaptım şuan yakıt olarak ortalama 16-17 krş yakıyorum.. Bir sıkıntısını görmedim henüz.. Atiker taktırttım 900 tl ye

-------------
2008 Peugeot Comfort 1.6 HDİ 90 Hp

Mesajı Yazan: sercinho
Mesaj Tarihi: 13 Haziran 2011 Saat 12:30
bende göralda yaptırdım gayet ıyı montajve ıscılıklerı var pıyasaya gore 150tl falan fazla verırısın ama sıkıntı cıkmaz cıksa bıle hallederler sonuc ta garantılı yer arıza ısıgı falan yansa dısarıda taktırsan sonduremezler gene yetkılı servıse gıdersın 150 tl arıza sondurme ıslemıne gıder bence göral da taktır derım

-------------
peugeot 307 1,6 16v 110 hp technoplus uranüs yeşili brc lpg kıt simota air intake kit otto spec egzos eicbah 3,5 pro kıt yay,17 ınc rc jant marshal 215 45 17 matrac lastik 0505 603 85 79

Mesaj Tarihi: 13 Haziran 2011 Saat 17:11
Yorumlardan sonra Peugeot Göral Servis'te taktırmak daha akıllıca geldi.. Evdekilerle de bi konuayım da son kez :)

Peugeot'tan bi ustayla görüşmüştüm, 1500-1600 lira gibi bi şey demişti Zavoli için.. Zavoli hakkında da olumlu yorumlar okumuştum.. Biraz daha araştırayım da karar vereyim :)

-------------
>>>> 2010 Peugeot 207 Trendy 1.4 16V 90HP 2Tronic <<<<

Mesaj Tarihi: 13 Haziran 2011 Saat 18:04
Orjinalini yazan: canatasever canatasever Yazdı:

Yorumlardan sonra Peugeot Göral Servis'te taktırmak daha akıllıca geldi.. Evdekilerle de bi konuayım da son kez :)

Peugeot'tan bi ustayla görüşmüştüm, 1500-1600 lira gibi bi şey demişti Zavoli için.. Zavoli hakkında da olumlu yorumlar okumuştum.. Biraz daha araştırayım da karar vereyim :)

bişey değillll...Thumbs Down

Mesajı Yazan: aslanparcası
Mesaj Tarihi: 13 Haziran 2011 Saat 19:07
"Bir de aracın garantisi devam ediyor.. Peugeot Göral'dan bir ustayla görüştüm, LPG dışarda takılsa bile yağlama sisteminin de takılması durumunda garantinin bozulmadığını söylemişti.. Doğru mudur bu?"

Yağlama sistemi neymiş biraz açarmısınız ilk defa duydum?

Mesajı Yazan: tazmaniac
Mesaj Tarihi: 13 Haziran 2011 Saat 20:53
bende 2004 206 quiksilver var 1,5 sene kadar önce çoğu birbirinin aynı diyerek varsın ucuz olsun diyerek atiker taktırdım.arkadaşların da dediği gibi ilk 10-15 gün bende uğraştım dik bir rampada araba tam gaz yemiyordu ama en büyük sıkıntım boştayken geçiyor ama araba viteste gaza yüklenince 5000 devri geçmiyordu.birincisi nozüllerden gelen lpg motoru besleyemiyordu.nuzüllerle ve yazılımla oynaya oynaya doğru ayarı bulduk gide gele 15 gün sonra tam istediğim gibi olmuştu şu an bir sıkıntım yok.yağlama sistemine gelince dışardan bir boru yardımıyla küçük bir şişeden çok az miktarda sübaplara yağ veriyor.artısı eksisi hala tartışılır.ben taktırırkende usta en klasik söylemle "benim kendi arabamda dahi var" diyerek gösterdiarada bakıyorum 1,5 sene olmasına rağmen 20 cm.lik şişeden 3-4 cm azalmış yani çok az bir miktar veriyor zaten.yalnız sakın ek para veriyim deme bence şişeyi ve boruyu koysunlar yerine sen ister koyar ister koymazsın yağı

Mesajı Yazan: pierson
Mesaj Tarihi: 19 Mayıs 2013 Saat 12:42
merhabalar...arkadaşlar gaz aldıktan sonra pompacı lpg kapagını takmak isterken kapağın ucu kırıldı ve içinde kaldı..nasıl çıkarmam lazım...

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net