Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 307 SW otomatik vites sorunu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

307 SW otomatik vites sorunu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 1112131415 17>
Yazar
 Derece: Konu Derecesi: 1 Oylar, Ortalama 5.00  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı mitto Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mitto Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2011 Saat 12:17
Sevgili arkadaşlar başlık bayağı bilgiyle doldu bende yaşadığımız sorunun çözümünü yazayım sonradan okuyanlar biz kadar uğraşmasın. Gandalf sana ne kadar teşekkür etsem azdır diyorum... Benim aracın devir sorunu, ara viteslerin kaybolma sorunu, 3000 devirde 90'la gitme sorunu, ayağı gazdan çekince kompresyona girmeme sorunu yani yaşayıp yaklaşık 7-8 ustanın cevap bulamadığı, şanzımanların indirilip 1500-3000 lira arası tahmini masraf belirtilip çözülme garantisi verilmeyen sorun 20 liralık fren müşürünün değişmesiyle çözüldü. Hafta sonu yaklaşık olarak 500 km yaptım ve soğuduğum, satmayı düşünmeye başladığım aracımı eskisi gibi büyük bir keyifle kullandım. Tekrar tekrar teşekkürler...
Çevrimdışı berk2309 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
23 - Eylül - 1989

Yaşı : 34
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı berk2309 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2011 Saat 12:30
nedir yani değitirince neoluyo fren müşürünü
"307 XT PREMİUM 1.6 16v 2005" Aslanın duruşu yeter!!!
3. Vites
3. Vites
Simge
23 - Eylül - 1989

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı berk2309 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2011 Saat 12:39
devir sorunu dediğin nasıl bıseydır acabılırmısın bendede var 2viteste devir dusuyo sonra vıtes atıyo
Çevrimdışı GANDALF Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı GANDALF Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2011 Saat 12:58
Orjinalini yazan: mitto mitto Yazdı:

Sevgili arkadaşlar başlık bayağı bilgiyle doldu bende yaşadığımız sorunun çözümünü yazayım sonradan okuyanlar biz kadar uğraşmasın. Gandalf sana ne kadar teşekkür etsem azdır diyorum... Benim aracın devir sorunu, ara viteslerin kaybolma sorunu, 3000 devirde 90'la gitme sorunu, ayağı gazdan çekince kompresyona girmeme sorunu yani yaşayıp yaklaşık 7-8 ustanın cevap bulamadığı, şanzımanların indirilip 1500-3000 lira arası tahmini masraf belirtilip çözülme garantisi verilmeyen sorun 20 liralık fren müşürünün değişmesiyle çözüldü. Hafta sonu yaklaşık olarak 500 km yaptım ve soğuduğum, satmayı düşünmeye başladığım aracımı eskisi gibi büyük bir keyifle kullandım. Tekrar tekrar teşekkürler...

mitto kardeş gerçekten sevindim sorununun çözülmesine.. evet dediğn doğru bu ufacık soruna binlerce masraf eden arkadaşlar var umarım burayı okuyan arkadaşlar bu kronik sorunu yetkili servislerin dahi bilmediği ve çözemediği bu sorunu çok cüz i bir ücrete  çözerler ..
2006 sw 1.6 16 valf otomatik
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı GANDALF Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2011 Saat 12:59
Orjinalini yazan: berk2309 berk2309 Yazdı:

devir sorunu dediğin nasıl bıseydır acabılırmısın bendede var 2viteste devir dusuyo sonra vıtes atıyo

devir ve hız orantılanıyor ve yakıt ta da ciddi düşüş oluyor
Çevrimdışı metin Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2011 Saat 13:39
Orjinalini yazan: GANDALF GANDALF Yazdı:

Orjinalini yazan: mitto mitto Yazdı:

mitto kardeş gerçekten sevindim sorununun çözülmesine.. evet dediğn doğru bu ufacık soruna binlerce masraf eden arkadaşlar var umarım burayı okuyan arkadaşlar bu kronik sorunu yetkili servislerin dahi bilmediği ve çözemediği bu sorunu çok cüz i bir ücrete  çözerler ..

birdakika arkadaşlar nasıl yani bu fren müşürü ile ilgili ben hiç bişey anlamadım. Bir bağlantı kuramadım.
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...
3. Vites
3. Vites
Simge
23 - Eylül - 1989

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı berk2309 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2011 Saat 13:54
bende kuramadım fren musuryle vıtesın alakası nedır 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı GANDALF Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2011 Saat 14:38
ben de kuramadım ama oldu hadi bende tesaduf oldu  ama mittoda aynı durum düzelmiş.. denemesi 20 tl bir fren müşürü  
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı GANDALF Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2011 Saat 14:49
Orjinalini yazan: berk2309 berk2309 Yazdı:

otomatik vites puglarda devir ve hızın orantısız olaması soyleki 3000 devirde olması gereken hız 110 dur ve devir sabit seyir ile gider.. orantısız olan ise 3000 devirde hız 90 dır ve devir sabit değildir ayak gazdan çekilince devir aniden 1800 2000 lere düşer ve 3. vitesten 4 .vitese araç 4-5000 devirlede geçer ve bu durum şanzıman yağının aşırı ısınmasına ve vuruntulara sebep olur ve herkes şanzımanı suçlar oysa burada şanzıman çok ama çok masumdur.. ve olaydan birçok arkadaş once yağı sonra selonoidleri sonra şanzımanı revizyona sokar ama sorun yine çozulmez ve sağlam olan şanzıman ustanın elinin değmesiylede bir daha hiç ama hiç dikiş tutmaz .. ama bir fren müşürü bu işi çözer ...buradan onlarca insanın haybeye parasını alan ve haksız kazanç sağlayan kişi ve servislere özellikle duyurulur.. boyle sounu olupta çozen arkadaşlar lügtfen bilgileri burada paylaşşısın ..çünkü birakaç arkadaş daha bu değişikliği onaylarsa bu olayı pejo turkiye genel müdürlüğüne ....... verecem artık .. naparlar bilemem
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2011 Saat 14:52
benimde selenoidleri değiştirdiğimde aynı sıkıntı olmuştu kompresöre binmeme, ara viteslerin kaybolması gibi şeyler olmuştu. günlerden pazartesi fren müşürünü değiştirmiştim daha sonra cumaya kadar araca binenemiştim, cuma gübü evden çıkıp lpg yi fulledikden sonra araç kendine gelmişti ara vitesler kompresör falan süper olmuştu. bende pislik kaçtığını ve sonra düzeldiğini düşünmüştüm, bağlantılı olabilir bu konu.
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2011 Saat 14:58
Bunu bilmemiz iyi oldu revizyon falan derlerse direkt fren müşürünü değiştirip denemesini yaparız. Ama benim sorunlarım yağ değişimi ile çözüldü. Boşta gaza bastığımda 3-4 bin devir arası arabada hafif sarsılma sanki ileri altılmak istiyormuş gibi bir durum söz konusuydu. Ara vites deniliyordu sürekli ben anlamıyordum. Meğer o da yağdanmış artık ara vitesler de geldi. Yağı değiştim kurtuldum. Çok şükür. 
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2011 Saat 15:06
İnşallah bu bilgiler diğer arkadaşların işlerine de yarar. Bu sebeple "otomatik peugeot alınmaz " söylentileride ortadan kalkar.
Çevrimdışı mitto Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mitto Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2011 Saat 15:23

Gandalf olayı aynen özetlemiş arkadaşlar. Bu sorunda yaşadığım süreç;

1. 100 lira şanzıman yağı değişimi, (sorun çözülmedi)
2. 400 Selenoid ve yağ değişimi, ( sorun değişmedi)
3. Defalarca Kartal, Bostancı ve İzmitte bulunan Peugeot ustası, Otomatik şanzıman servisi ustalarını ziyaret (sorun çözülmedi, şanzıman açılması teklif edildi)
4. Şahin peugeot telefon (telefon ücretsiz) 20 lira fren müşürü (kendim taktım işçilik ücretsiz) 

Aslına bakarsanız İzmitteki usta selenoidleri değiştirirken fren müşürünün arızalı olduğunu fark etmişti ve beyin devamlı fren basılı olarak algıladığından sorun yaratabilir belki demişti. Ancak ben hiç alaka kuramadığımdan ve kendisininde pek inanarak söylemediğinden o zaman denememiştim. Metin dediğin gibi aslında pek alaka yok gibi ama beyin devamlı frene basıldığını düşünüyor ve vites yükseltme komutunu veremiyor olabilir. Artık basınç çok yükselince şanzıman mecburen değiştiriyor olabilir. (ÇAlışma mantığını tam bilmediğimden mantıksal olarak zorlama yapıyorum) Fren müşürü düzelince beyin komutları düzeliyor ve şanzıman normal düzenine dönüyor olabilir.
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2011 Saat 16:05
mitto bende halen alaka kuramıyorum. bu nasıl iştir. frene bastık sanıpda kafayı yiyor akabinde böyle sorunları mı çıkarıyor çok enteresan ya bir yaşıma daha girdim (:
Çevrimdışı naksi Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites

01 - Ocak - 1978

Yaşı : 46
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı naksi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2011 Saat 16:57
arkadaşlar şimdi benim aracın fren musurunde sorun olup olmadıgını nasıl anlayacagım dun 100 km bi yol gittim 5-6 defa automatic gear fould hatası verdi yokus falanda tırmanmıyordum hafif gaza basarken duz yoldu verdi ama hava cok sıcaktı bir gun sonra serin havada aynı yoldan geldim hiç arıza vermedi.  arıca verdiği zamandada vites aralarında bosa atarmıs gibi devir yukselmeleri vurmalar falan oluyordu sapıtıyordu araba..

şimdi arac 2 ay once selenoid ler ve yağ degişti ve yağ yanlıs degişmiş olabilir die korkuyorum. şimdide siz fren musuru dediniz bu musurun nasıl anlarız arızalı olup olmadıgını ?
2. Vites
2. Vites

01 - Ocak - 1978

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı naksi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2011 Saat 16:59
ha birde daha once aracımda 2. viteste yuklenince araç devirsiz ken fışşş die ses veriyordu bu sorunu cozmek için yag ve selenoidler degişti cozum olmadı 
o zaman sadece fışş sesi sorunu vardı ve cokda dert degildi rahat kullanıyordum arabayı şimdi hepten sıcakta yola gidemiyorum :(
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2011 Saat 17:14
Orjinalini yazan: naksi naksi Yazdı:

arkadaşlar şimdi benim aracın fren musurunde sorun olup olmadıgını nasıl anlayacagım dun 100 km bi yol gittim 5-6 defa automatic gear fould hatası verdi yokus falanda tırmanmıyordum hafif gaza basarken duz yoldu verdi ama hava cok sıcaktı bir gun sonra serin havada aynı yoldan geldim hiç arıza vermedi.  arıca verdiği zamandada vites aralarında bosa atarmıs gibi devir yukselmeleri vurmalar falan oluyordu sapıtıyordu araba..

şimdi arac 2 ay once selenoid ler ve yağ degişti ve yağ yanlıs degişmiş olabilir die korkuyorum. şimdide siz fren musuru dediniz bu musurun nasıl anlarız arızalı olup olmadıgını ?

yağı servis değiştirdiyse sıkıntı olmaz olsada garanti kapsamında olduğu için sorunu halletmek zorundalar. dışarda değiştirdiyseniz mobil LT71141 koyuldu ise sorun olmaz.

fren müşürünü şu şekilde anlayabilirsiniz. Normalde aracı çalıştırdığınızda vites "P" konumunda kilitlidir yerinden çıkarmak için frene basarsınız. fren müşürü arızalı olduğu zaman tutukluk yapabiliyor bazen frene bassanız bile vites kolu "P" konumundan çıkmıyor akabinde aracı stop edip çalıştırmak zorunda kalabiliyorsunuz. ben bu şekilde arızalı olduğunu anlamıştım.
2. Vites
2. Vites

01 - Ocak - 1978

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı naksi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2011 Saat 17:17
evet bi kaç defa öle oldu frene basmama ragmen cıkmıyordu nerden alacagız alıp degişeyim musuru :)
2. Vites
2. Vites

01 - Ocak - 1978

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı naksi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2011 Saat 17:18
birde kazık yemeyelim kaç para bu alet
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2011 Saat 17:34
Orjinalini yazan: naksi naksi Yazdı:

evet bi kaç defa öle oldu frene basmama ragmen cıkmıyordu nerden alacagız alıp degişeyim musuru :)

mitto sponsorumuz şahin peugeottan 20 tl ye almış. bazı yerlerde 50 ye satanlarda var. şahin peugeot murat abi sana yardımcı olur, değiştirmeside çok basit kendin değiştirebilirsin.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 1112131415 17>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 8051 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 6672 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1353 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 2778 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 893 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 3069 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1280 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 2155 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 14318 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 3077 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 647 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 568 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 617 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 608 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 2671 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 1929 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16401 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5809 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 2081 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 621 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MAY EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
private20 5
KagaN 3
talip206 3
ZD106 3
Safak74 2
Berkay Erdinç 2
ykirac 1
feyyazbugan 1
reiho 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English