Peugeot Türkiye Fun Club Ana Sayfa
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206 Airbag ışığı (Çözdüm)

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Yaşı : 33
Aracı : Citroen C3 SX 1.6 16V
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 206 Airbag ışığı (Çözdüm)
    Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 14:48
    Akşam işe giderken yolda airbag fault hatası verdi ve airbag ışığı yandı, com2000 ünitesinden olduğunu tahmin ediyordum çıkma almıştım hatta şahin peugeot Murat'ı aradım com2000 üntesinin fiyatını sordum pazar günü garage türk açılışında pp2000'ne bağlatıp gerekirse com2000 ünitesi alacaktım.

Takım çantasını aldım elime önce sürücü airbagi söktüm soketleri çıkardım geri taktım aracı çalıştırdım sorun devam ediyor, sonra direksiyonun altındaki kapağı söktüm com2000'e gelen soketleri kontrol ederken kahverengi sokete dokunmamla çıkması bir oldu, soketi güzelce yerine taktım dua ederek aracı çalıştırdım ve mutlu son airbag hatası kayboldu, sonra teyit etmek için soketi söküp tekrar çalıştırdım hatayı tekrar verdi soketi yerine takıp kapakları ve airbagi geri yerine taktım ve nöbetim huzur içinde geçti Smile
Yukarı Dön
Sponsor Bağlantı

Yukarı Dön
gngburak Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : peugeot 206 x-line
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı gngburak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 16:03
aynı sorun bendede var tam olarak neresini nasıl sökücem resim koyma ihtimaliniz varmı acaba

ben air bag çiye gittim bilgisayara taktı 150 tlye patlar dedi bende vazgectim yansın dursun dedim.

www.gngtasarim.com
Yukarı Dön
Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 16:29
Dostum alltaki resimde tornavidanın girdiği yerde ve tam hizasında sağ tarafta vidaları var vidalar tork anahtarla sökülüyor ama ben alyan anahtarla söktüm sende alyan anahtarla sökeblirsin, resimde direksiyon airbag falan sökülmüş ama sen onlara dokunmayacaksın resimler alıntı olduğu için öyle, sadece o iki vidayı söküp kapağı aşagıya doğru çekeceksin kapak çıkıcak.

Kapağı söktükten sonra alttaki resimde gördüğün soketler yerlerine takılı olarak karşına çıkacak, bende kırmızı daire içine aldığım kahverengi soket gevşediği için airbag hatası vermiş. bütün soketleri kontrol et çıkar geri tak, inşallah senin sorununda benimki gibi basittir, eğer resimler yeterli olmadıysa yarın tekrar söker resim çekip eklerim, kolay gelsin

Yukarı Dön
gngburak Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı gngburak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 21:23
Orjinalini yazan: Serco05 Serco05 Yazdı:

Dostum alltaki resimde tornavidanın girdiği yerde ve tam hizasında sağ tarafta vidaları var vidalar tork anahtarla sökülüyor ama ben alyan anahtarla söktüm sende alyan anahtarla sökeblirsin, resimde direksiyon airbag falan sökülmüş ama sen onlara dokunmayacaksın resimler alıntı olduğu için öyle, sadece o iki vidayı söküp kapağı aşagıya doğru çekeceksin kapak çıkıcak.

Kapağı söktükten sonra alttaki resimde gördüğün soketler yerlerine takılı olarak karşına çıkacak, bende kırmızı daire içine aldığım kahverengi soket gevşediği için airbag hatası vermiş. bütün soketleri kontrol et çıkar geri tak, inşallah senin sorununda benimki gibi basittir, eğer resimler yeterli olmadıysa yarın tekrar söker resim çekip eklerim, kolay gelsin

çok sağol kardeşim resimler çok işe yaradı yarın ilk işim uğraşmak olucak çok sağol verdiğin bilgiler için ve vakit ayırdığın için......
www.gngtasarim.com
Yukarı Dön
gngburak Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı gngburak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 21:23
çok sağol kardeşim resimler çok işe yaradı yarın ilk işim uğraşmak olucak çok sağol verdiğin bilgiler için ve vakit ayırdığın için......
www.gngtasarim.com
Yukarı Dön
svgkhn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 34
Aracı : Belirtilmemiş
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı svgkhn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 21:25
AYNI SORUN BENDE DE VARDI BENDE SİZİN YAPTIĞINIZ GİBİ DİREKSİYONUN ALTINDAKİ SÖKET ÇIKMIŞ TAKTIM ÇOK MUTLU OLDUM:):):)::)
Yukarı Dön
Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 23:24
Orjinalini yazan: svgkhn svgkhn Yazdı:

AYNI SORUN BENDE DE VARDI BENDE SİZİN YAPTIĞINIZ GİBİ DİREKSİYONUN ALTINDAKİ SÖKET ÇIKMIŞ TAKTIM ÇOK MUTLU OLDUM:):):)::)

Sevindim adına dostum, çok sinir bozucu bi durum sürekli karşında airbag ışığı yanık olması bende çok mutlu oldum sorunu çözünce
Yukarı Dön
Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 23:25
Orjinalini yazan: gngburak gngburak Yazdı:

Rica ederim kardeşim inşallah senin sorununda bizimki gibi basittir...
Yukarı Dön
gngburak Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı gngburak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Kasım 2012 Saat 09:26
şimdi denedim söktüm soketleri kontrol etttim hatta pas sökücü sıktım
yok malesef olmadı 150tl kaçacak galiba
tekrar teşekkürler....
www.gngtasarim.com
Yukarı Dön
GökhaN Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
KURUCU / ID=1

Yaşı : 28
Aracı : 208 1.2 Vti
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı GökhaN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Kasım 2012 Saat 09:29
hadi geçmiş olsun
Peugeot Türkiye Fun Club - KURUCU - Web Yazılım Uzmanı
Peugeot 208 1.2 Vti - 34 SUJ 16

İletişim : 0532 791 8000 - gokhan@peugeotturkiye.com
Yapılırken heyecan duyulmayan işler başarılamaz.-Emerson-
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konuyu paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 30 KONU
Konu Cevap Yazan Okunma Son Mesaj
konu icon *** LG 42" LB620V Panel Kırıldı *** son mesaja git 5 okan77 120 herry
konu icon lütfen bılgısı olan yardım etsın son mesaja git 9 bulut26 313 denizci33
konu icon Partner rampaya çıkma sorunu son mesaja git 2 mahsun494 41 ERDİNÇ
konu icon Sticker İsteyenler Buraya (ilk parti gönderildi) son mesaja git 33 Serkan 800 ERDİNÇ
konu icon kışlık ayarları son mesaja git 5 netweb 139 denizci33
konu icon Kontak kapandığında far neden açık kalıyor son mesaja git 0 baybaba 21 baybaba
konu icon Para harcamaya değer mi? son mesaja git 17 Samet Çetin 250 Samet Çetin
konu icon 206 Beyin Kilitlendi. Tamiri Mümkün mü? son mesaja git 12 zerzevat 271 zerzevat
konu icon Karışık Satılık parçalar son mesaja git 8 tigerland 217 tigerland
konu icon araç alt tahliye tıpaları son mesaja git 1 netweb 91 okaNStarss
konu icon Lastik Ebat Önerisi? son mesaja git 0 ihsanozlesmis 26 ihsanozlesmis
konu icon Ailenizin yeni üyesi. son mesaja git 3 aksarayli68 40 Red dream
konu icon ' - Kırmızı Şeytan _' son mesaja git 7 aksarayli68 69 Red dream
konu icon Oto ses sistemi yardım son mesaja git 6 okaNStarss 121 ihsanozlesmis
konu icon hararet sorunu son mesaja git 23 pug206emre 311 suppor
konu icon 106 rolanti motoru acill son mesaja git 3 Mnc106 80 ibanez_022
konu icon Rölantiden Düşme Stop Sorunu son mesaja git 14 themurat54 389 aksarayli68
konu icon 206+ 1.4 HDİ Comfort son mesaja git 0 KAFKAS 43 KAFKAS
konu icon klima şeması son mesaja git 6 mesut1806 89 okaNStarss
konu icon Doktor.. son mesaja git 13 Dr.Cda 241 aksarayli68
konu icon Fosforuluma Nazar değdi son mesaja git 19 kAramsAR 290 aksarayli68
konu icon Aktif İRİ-YIL son mesaja git 2 ibanez_022 136 GökhaN
konu icon 206 Ledli Stoplar (Ankara) 200 tl. son mesaja git 4 inandugcar 154 inandugcar
konu icon aracım satlıktır arkadaşlar düşünen varsa son mesaja git 8 206x-line 355 206x-line
konu icon Peugeot Kayışlardan gelen ses son mesaja git 3 Mmetinin 127 ibanez_022
konu icon Orjınal 307 jant ve 2 aylık lastik - 650 tl son mesaja git 6 ZP105 253 mehmethannn
konu icon 2007 307 sis farı çerçevesi nasıl takılır son mesaja git 6 ankaonur 104 Alicilik
konu icon BSİ Beyni son mesaja git 1 ayazdemir 67 Alicilik
konu icon Subwoofer kullanan araçlar bağlanıyor son mesaja git 15 herry 288 herry
konu icon havalandırma kokusu son mesaja git 3 senalcay 87 SEZGIN72
peugeotturkey.com - Kralsoft sunucularında barındırılmaktadır.

Valid CSS!

Peugeot Turkey Facebook