Peugeot Türkiye Fun Club Ana Sayfa
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206 Airbag ışığı (Çözdüm)

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Yaşı : 33
Aracı : Citroen C3 SX 1.6 16V
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 206 Airbag ışığı (Çözdüm)
    Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 14:48
    Akşam işe giderken yolda airbag fault hatası verdi ve airbag ışığı yandı, com2000 ünitesinden olduğunu tahmin ediyordum çıkma almıştım hatta şahin peugeot Murat'ı aradım com2000 üntesinin fiyatını sordum pazar günü garage türk açılışında pp2000'ne bağlatıp gerekirse com2000 ünitesi alacaktım.

Takım çantasını aldım elime önce sürücü airbagi söktüm soketleri çıkardım geri taktım aracı çalıştırdım sorun devam ediyor, sonra direksiyonun altındaki kapağı söktüm com2000'e gelen soketleri kontrol ederken kahverengi sokete dokunmamla çıkması bir oldu, soketi güzelce yerine taktım dua ederek aracı çalıştırdım ve mutlu son airbag hatası kayboldu, sonra teyit etmek için soketi söküp tekrar çalıştırdım hatayı tekrar verdi soketi yerine takıp kapakları ve airbagi geri yerine taktım ve nöbetim huzur içinde geçti Smile
Yukarı Dön
Sponsor Bağlantı

Yukarı Dön
gngburak Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : peugeot 206 x-line
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı gngburak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 16:03
aynı sorun bendede var tam olarak neresini nasıl sökücem resim koyma ihtimaliniz varmı acaba

ben air bag çiye gittim bilgisayara taktı 150 tlye patlar dedi bende vazgectim yansın dursun dedim.

www.gngtasarim.com
Yukarı Dön
Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 16:29
Dostum alltaki resimde tornavidanın girdiği yerde ve tam hizasında sağ tarafta vidaları var vidalar tork anahtarla sökülüyor ama ben alyan anahtarla söktüm sende alyan anahtarla sökeblirsin, resimde direksiyon airbag falan sökülmüş ama sen onlara dokunmayacaksın resimler alıntı olduğu için öyle, sadece o iki vidayı söküp kapağı aşagıya doğru çekeceksin kapak çıkıcak.

Kapağı söktükten sonra alttaki resimde gördüğün soketler yerlerine takılı olarak karşına çıkacak, bende kırmızı daire içine aldığım kahverengi soket gevşediği için airbag hatası vermiş. bütün soketleri kontrol et çıkar geri tak, inşallah senin sorununda benimki gibi basittir, eğer resimler yeterli olmadıysa yarın tekrar söker resim çekip eklerim, kolay gelsin

Yukarı Dön
gngburak Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı gngburak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 21:23
Orjinalini yazan: Serco05 Serco05 Yazdı:

Dostum alltaki resimde tornavidanın girdiği yerde ve tam hizasında sağ tarafta vidaları var vidalar tork anahtarla sökülüyor ama ben alyan anahtarla söktüm sende alyan anahtarla sökeblirsin, resimde direksiyon airbag falan sökülmüş ama sen onlara dokunmayacaksın resimler alıntı olduğu için öyle, sadece o iki vidayı söküp kapağı aşagıya doğru çekeceksin kapak çıkıcak.

Kapağı söktükten sonra alttaki resimde gördüğün soketler yerlerine takılı olarak karşına çıkacak, bende kırmızı daire içine aldığım kahverengi soket gevşediği için airbag hatası vermiş. bütün soketleri kontrol et çıkar geri tak, inşallah senin sorununda benimki gibi basittir, eğer resimler yeterli olmadıysa yarın tekrar söker resim çekip eklerim, kolay gelsin

çok sağol kardeşim resimler çok işe yaradı yarın ilk işim uğraşmak olucak çok sağol verdiğin bilgiler için ve vakit ayırdığın için......
www.gngtasarim.com
Yukarı Dön
gngburak Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı gngburak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 21:23
çok sağol kardeşim resimler çok işe yaradı yarın ilk işim uğraşmak olucak çok sağol verdiğin bilgiler için ve vakit ayırdığın için......
www.gngtasarim.com
Yukarı Dön
svgkhn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 34
Aracı : Belirtilmemiş
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı svgkhn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 21:25
AYNI SORUN BENDE DE VARDI BENDE SİZİN YAPTIĞINIZ GİBİ DİREKSİYONUN ALTINDAKİ SÖKET ÇIKMIŞ TAKTIM ÇOK MUTLU OLDUM:):):)::)
Yukarı Dön
Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 23:24
Orjinalini yazan: svgkhn svgkhn Yazdı:

AYNI SORUN BENDE DE VARDI BENDE SİZİN YAPTIĞINIZ GİBİ DİREKSİYONUN ALTINDAKİ SÖKET ÇIKMIŞ TAKTIM ÇOK MUTLU OLDUM:):):)::)

Sevindim adına dostum, çok sinir bozucu bi durum sürekli karşında airbag ışığı yanık olması bende çok mutlu oldum sorunu çözünce
Yukarı Dön
Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 23:25
Orjinalini yazan: gngburak gngburak Yazdı:

Rica ederim kardeşim inşallah senin sorununda bizimki gibi basittir...
Yukarı Dön
gngburak Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı gngburak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Kasım 2012 Saat 09:26
şimdi denedim söktüm soketleri kontrol etttim hatta pas sökücü sıktım
yok malesef olmadı 150tl kaçacak galiba
tekrar teşekkürler....
www.gngtasarim.com
Yukarı Dön
GökhaN Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
KURUCU / ID=1

Yaşı : 28
Aracı : 208 1.2 Vti
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı GökhaN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Kasım 2012 Saat 09:29
hadi geçmiş olsun
Peugeot Türkiye Fun Club - KURUCU - Web Yazılım Uzmanı
Peugeot 208 1.2 Vti - 34 SUJ 16

İletişim : 0532 791 8000 - gokhan@peugeotturkiye.com
Yapılırken heyecan duyulmayan işler başarılamaz.-Emerson-
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konuyu paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 30 KONU
Konu Cevap Yazan Okunma Son Mesaj
konu icon ailemize ilk aracımızı alıcagız arkdslar.ilanların son mesaja git 19 rawski 266 samet206
konu icon 308 SW hakkında son mesaja git 9 SDYMZ 185 Alicilik
konu icon 206 felineden çıkma ekran son mesaja git 1 ufk_kptn 116 ufk_kptn
konu icon Aracımı Satıyorum 2001 206 XT son mesaja git 3 Mbiwa 58 samet206
konu icon VİTES GEÇİŞLERİNDE KÜTLEME son mesaja git 1 78peugeot78 43 samet206
konu icon 206 subap ayarı sonrası problem son mesaja git 2 06MUNGAN47 42 samet206
konu icon 307 Sw son mesaja git 0 egeliden 8 egeliden
konu icon 307 kelebek boğazı temizlenmesi son mesaja git 0 nevce 10 nevce
konu icon satılık ford fiesta son mesaja git 2 zr'lmn 97 zr'lmn
konu icon servis box ihtiyacım var son mesaja git 1 ibanez_022 32 Alicilik
konu icon Rölantiden Düşme Stop Sorunu son mesaja git 7 themurat54 188 Ahmet_ach
konu icon 206 1.4hdi Aracımı Satıyorum son mesaja git 6 gokhanscn 207 rawski
konu icon Kafama takıldı fikir alabilir miyim? son mesaja git 8 ibanez_022 152 ibanez_022
konu icon 106 98 xr anten sökümü son mesaja git 5 ibanez_022 61 ibanez_022
konu icon Yardım arkadaslar son mesaja git 3 luckybrat 31 Mbiwa
konu icon Ankara Direksiyon Kaplama Tavsiye son mesaja git 8 fahrettin 200 menajer
konu icon Otomatik arac Aranıyor son mesaja git 6 menajer 95 menajer
konu icon benzin göstergesi son mesaja git 3 yigit106xr 100 yigit106xr
konu icon 307 -- 90Km-100Km hızda titreme sorunu son mesaja git 5 yusufsemi 68 Ert.Kckrk
konu icon Yarı Otomatik Şanzıman son mesaja git 1 RuhAdam3466 31 mami202
konu icon Şu an Hangi Şarkıyı Dinliyorsun ? son mesaja git 1326 GökhaN 13460 samet206
konu icon 207 orjinal yay 150 tl son mesaja git 8 driver-can 157 driver-can
konu icon aracım çalışmıyor son mesaja git 2 ergin1983 114 themurat54
konu icon 208 Access Sis Farı Takılması son mesaja git 8 bilginpc 97 GökhaN
konu icon otomatik 206 alacağım satnak isteyenlerin teklifin son mesaja git 2 forza 93 forza
konu icon Peugeot 307 1.6 XT almayı düşünüyorum . son mesaja git 2 aliengin 65 aliengin
konu icon araba sağa çekiyor son mesaja git 1 şimşek 307 45 samet206
konu icon Bursa'dan 2.El 307 arıyorum. son mesaja git 0 eminna110 26 eminna110
konu icon Bursadaki Peugeotçular Nerdeeeeee??? son mesaja git 17 CeRRaH 284 şimşek 307
konu icon Tanıtma son mesaja git 9 Serhan01 54 tetik-soner
peugeotturkey.com - Kralsoft sunucularında barındırılmaktadır.

Valid CSS!

Peugeot Turkey Facebook