Peugeot Türkiye Fun Club Ana Sayfa
  SSS SSS  Forumu Ara Arama  Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206 Airbag ışığı (Çözdüm)

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Yaşı : 35
Aracı : New C3 1.4 HDİ Exclusive
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Beğeniler (0) Beğeniler(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 206 Airbag ışığı (Çözdüm)
    Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 14:48
    Akşam işe giderken yolda airbag fault hatası verdi ve airbag ışığı yandı, com2000 ünitesinden olduğunu tahmin ediyordum çıkma almıştım hatta şahin peugeot Murat'ı aradım com2000 üntesinin fiyatını sordum pazar günü garage türk açılışında pp2000'ne bağlatıp gerekirse com2000 ünitesi alacaktım.

Takım çantasını aldım elime önce sürücü airbagi söktüm soketleri çıkardım geri taktım aracı çalıştırdım sorun devam ediyor, sonra direksiyonun altındaki kapağı söktüm com2000'e gelen soketleri kontrol ederken kahverengi sokete dokunmamla çıkması bir oldu, soketi güzelce yerine taktım dua ederek aracı çalıştırdım ve mutlu son airbag hatası kayboldu, sonra teyit etmek için soketi söküp tekrar çalıştırdım hatayı tekrar verdi soketi yerine takıp kapakları ve airbagi geri yerine taktım ve nöbetim huzur içinde geçti Smile
Çevrimdışı gngburak Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 41
Aracı : peugeot 206 x-line
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Beğeniler (0) Beğeniler(0)   Alıntı gngburak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 16:03
aynı sorun bendede var tam olarak neresini nasıl sökücem resim koyma ihtimaliniz varmı acaba

ben air bag çiye gittim bilgisayara taktı 150 tlye patlar dedi bende vazgectim yansın dursun dedim.

www.gngtasarim.com
5. Vites
5. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Beğeniler (0) Beğeniler(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 16:29
Dostum alltaki resimde tornavidanın girdiği yerde ve tam hizasında sağ tarafta vidaları var vidalar tork anahtarla sökülüyor ama ben alyan anahtarla söktüm sende alyan anahtarla sökeblirsin, resimde direksiyon airbag falan sökülmüş ama sen onlara dokunmayacaksın resimler alıntı olduğu için öyle, sadece o iki vidayı söküp kapağı aşagıya doğru çekeceksin kapak çıkıcak.

Kapağı söktükten sonra alttaki resimde gördüğün soketler yerlerine takılı olarak karşına çıkacak, bende kırmızı daire içine aldığım kahverengi soket gevşediği için airbag hatası vermiş. bütün soketleri kontrol et çıkar geri tak, inşallah senin sorununda benimki gibi basittir, eğer resimler yeterli olmadıysa yarın tekrar söker resim çekip eklerim, kolay gelsin

2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Beğeniler (0) Beğeniler(0)   Alıntı gngburak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 21:23
Orjinalini yazan: Serco05 Serco05 Yazdı:

Dostum alltaki resimde tornavidanın girdiği yerde ve tam hizasında sağ tarafta vidaları var vidalar tork anahtarla sökülüyor ama ben alyan anahtarla söktüm sende alyan anahtarla sökeblirsin, resimde direksiyon airbag falan sökülmüş ama sen onlara dokunmayacaksın resimler alıntı olduğu için öyle, sadece o iki vidayı söküp kapağı aşagıya doğru çekeceksin kapak çıkıcak.

Kapağı söktükten sonra alttaki resimde gördüğün soketler yerlerine takılı olarak karşına çıkacak, bende kırmızı daire içine aldığım kahverengi soket gevşediği için airbag hatası vermiş. bütün soketleri kontrol et çıkar geri tak, inşallah senin sorununda benimki gibi basittir, eğer resimler yeterli olmadıysa yarın tekrar söker resim çekip eklerim, kolay gelsin

çok sağol kardeşim resimler çok işe yaradı yarın ilk işim uğraşmak olucak çok sağol verdiğin bilgiler için ve vakit ayırdığın için......
www.gngtasarim.com
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Beğeniler (0) Beğeniler(0)   Alıntı gngburak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 21:23
çok sağol kardeşim resimler çok işe yaradı yarın ilk işim uğraşmak olucak çok sağol verdiğin bilgiler için ve vakit ayırdığın için......
www.gngtasarim.com
Çevrimdışı svgkhn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 36
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Beğeniler (0) Beğeniler(0)   Alıntı svgkhn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 21:25
AYNI SORUN BENDE DE VARDI BENDE SİZİN YAPTIĞINIZ GİBİ DİREKSİYONUN ALTINDAKİ SÖKET ÇIKMIŞ TAKTIM ÇOK MUTLU OLDUM:):):)::)
5. Vites
5. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Beğeniler (0) Beğeniler(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 23:24
Orjinalini yazan: svgkhn svgkhn Yazdı:

AYNI SORUN BENDE DE VARDI BENDE SİZİN YAPTIĞINIZ GİBİ DİREKSİYONUN ALTINDAKİ SÖKET ÇIKMIŞ TAKTIM ÇOK MUTLU OLDUM:):):)::)

Sevindim adına dostum, çok sinir bozucu bi durum sürekli karşında airbag ışığı yanık olması bende çok mutlu oldum sorunu çözünce
5. Vites
5. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Beğeniler (0) Beğeniler(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2012 Saat 23:25
Orjinalini yazan: gngburak gngburak Yazdı:

Rica ederim kardeşim inşallah senin sorununda bizimki gibi basittir...
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Beğeniler (0) Beğeniler(0)   Alıntı gngburak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Kasım 2012 Saat 09:26
şimdi denedim söktüm soketleri kontrol etttim hatta pas sökücü sıktım
yok malesef olmadı 150tl kaçacak galiba
tekrar teşekkürler....
www.gngtasarim.com
Çevrimdışı GökhaN Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
KURUCU / ID=1

Yaşı : 30
Aracı : 207 1.6 HDi Premium
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Beğeniler (0) Beğeniler(0)   Alıntı GökhaN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Kasım 2012 Saat 09:29
hadi geçmiş olsun
"İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır" H.Ş
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 30 KONU
Peugeot Türkiye Fun Club Gündem        
konu icon Vestel'den ürün almak mı ? Bir daha düşünün
konu icon Arkadan gelen ses son mesaja git 50 6 sonerkyl 206
konu icon Peugeot aksesuarlar (fiyatlar düştü) son mesaja git 856 21 sonerkyl Satılık Parça Ve Aksesuar
konu icon şöför kapısındaki hoparlörden gelen cızırtı ? son mesaja git 40 3 vpro 206
konu icon Ön Tekerlerden Gelen Ses son mesaja git 116 7 Eyüp B. 206
konu icon Lpg marka secimi son mesaja git 181 11 Dlkrn_48 Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
konu icon Pejo 206 1.4 xr standard yakit sarfiyati son mesaja git 24 1 Dlkrn_48 206
konu icon ARACIM ROLANTİSİ DÜŞÜYOR 3 DEFA BİP SESİ son mesaja git 60 4 çaresiz 307
konu icon 2011 Model 308 için far arıyorum son mesaja git 38 2 akisioglu Satılık Parça Ve Aksesuar
konu icon 306 Rolanti Çözümü son mesaja git 4358 11 neoplan_ejder 306
konu icon 206 1.4 LPG yakıt tüketimi son mesaja git 7495 16 badtemperad 206
konu icon Sol arka kapı kilitlenme sorunu son mesaja git 211 12 samet206 206
konu icon 306 rolanti sorunu son mesaja git 5537 23 neoplan_ejder 306
konu icon Buji ömrü ve enjektör temizleyici son mesaja git 47 2 Dlkrn_48 206
konu icon Otomatik LPG 307 1.6 son mesaja git 297 13 gokhanyalcinkaya Araç Alım & Satımı
konu icon 206cc ayna altı led, kapı içi neon, ekran ışıkları son mesaja git 51 1 sonerkyl Modifiye Ve Tuning Bilgileri
konu icon merhabalar son mesaja git 9 3 Ado3442 Üyelerimizi Tanıyalım
konu icon Aracı Durdurduktan Sonra son mesaja git 50 1 sonerkyl Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
konu icon Güncel sigorta ve Kasko Fiyatları 2016 son mesaja git 8472 95 sonerkyl Sohbet \ Muhabbet
konu icon 206 Panoramic Alacağım Yardım son mesaja git 204 15 Faruk 206
konu icon 206 Airbag ışığı yanıp sönüyor son mesaja git 78 7 Onurzdn 206
konu icon Peugeot'un Genel Bilgisayar Özellikleri ? son mesaja git 40764 78 Secks Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
konu icon klima sıcak ufluyo son mesaja git 96 6 kirelli 307
konu icon Sinyalle yanan ayna alti led son mesaja git 124 4 Gokcesel Modifiye Ve Tuning Bilgileri
konu icon 306 1.6 lamda sensörü son mesaja git 42 2 UBBozoKK 306
konu icon Hangi usta haklı? Arabam conta mı yaktı? son mesaja git 87 3 mesut207 207
konu icon SATILIK FREN HIDROLIGI TEST KALEMI Fiyat dustu son mesaja git 919 11 akisioglu Satılık Parça Ve Aksesuar
konu icon Ruhsatta Araç Modeli son mesaja git 130 4 madblueblacksea Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
konu icon Ariza isigi yanip sonmesi son mesaja git 146 6 GiTaRRa 206
konu icon Panel Oynaması son mesaja git 80 2 samet206 306
konu icon LPG ve benzinde calismiyor son mesaja git 122 9 silverlion 206