Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

206 Airbag ışığı (Çözdüm)

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=25629
Tarih: 19 Nisan 2024 Saat 18:17
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 206 Airbag ışığı (Çözdüm)
Mesajı Yazan: Serkan
Konu: 206 Airbag ışığı (Çözdüm)
Mesaj Tarihi: 14 Kasım 2012 Saat 14:48
    Akşam işe giderken yolda airbag fault hatası verdi ve airbag ışığı yandı, com2000 ünitesinden olduğunu tahmin ediyordum çıkma almıştım hatta şahin peugeot Murat'ı aradım com2000 üntesinin fiyatını sordum pazar günü garage türk açılışında pp2000'ne bağlatıp gerekirse com2000 ünitesi alacaktım.

Takım çantasını aldım elime önce sürücü airbagi söktüm soketleri çıkardım geri taktım aracı çalıştırdım sorun devam ediyor, sonra direksiyonun altındaki kapağı söktüm com2000'e gelen soketleri kontrol ederken kahverengi sokete dokunmamla çıkması bir oldu, soketi güzelce yerine taktım dua ederek aracı çalıştırdım ve mutlu son airbag hatası kayboldu, sonra teyit etmek için soketi söküp tekrar çalıştırdım hatayı tekrar verdi soketi yerine takıp kapakları ve airbagi geri yerine taktım ve nöbetim huzur içinde geçti Smile

Cevaplar:
Mesajı Yazan: gngburak
Mesaj Tarihi: 14 Kasım 2012 Saat 16:03
aynı sorun bendede var tam olarak neresini nasıl sökücem resim koyma ihtimaliniz varmı acaba

ben air bag çiye gittim bilgisayara taktı 150 tlye patlar dedi bende vazgectim yansın dursun dedim.

-------------
www.gngtasarim.com

Mesaj Tarihi: 14 Kasım 2012 Saat 16:29
Dostum alltaki resimde tornavidanın girdiği yerde ve tam hizasında sağ tarafta vidaları var vidalar tork anahtarla sökülüyor ama ben alyan anahtarla söktüm sende alyan anahtarla sökeblirsin, resimde direksiyon airbag falan sökülmüş ama sen onlara dokunmayacaksın resimler alıntı olduğu için öyle, sadece o iki vidayı söküp kapağı aşagıya doğru çekeceksin kapak çıkıcak.

Kapağı söktükten sonra alttaki resimde gördüğün soketler yerlerine takılı olarak karşına çıkacak, bende kırmızı daire içine aldığım kahverengi soket gevşediği için airbag hatası vermiş. bütün soketleri kontrol et çıkar geri tak, inşallah senin sorununda benimki gibi basittir, eğer resimler yeterli olmadıysa yarın tekrar söker resim çekip eklerim, kolay gelsin

Mesaj Tarihi: 14 Kasım 2012 Saat 21:23
Orjinalini yazan: Serco05 Serco05 Yazdı:

Dostum alltaki resimde tornavidanın girdiği yerde ve tam hizasında sağ tarafta vidaları var vidalar tork anahtarla sökülüyor ama ben alyan anahtarla söktüm sende alyan anahtarla sökeblirsin, resimde direksiyon airbag falan sökülmüş ama sen onlara dokunmayacaksın resimler alıntı olduğu için öyle, sadece o iki vidayı söküp kapağı aşagıya doğru çekeceksin kapak çıkıcak.

Kapağı söktükten sonra alttaki resimde gördüğün soketler yerlerine takılı olarak karşına çıkacak, bende kırmızı daire içine aldığım kahverengi soket gevşediği için airbag hatası vermiş. bütün soketleri kontrol et çıkar geri tak, inşallah senin sorununda benimki gibi basittir, eğer resimler yeterli olmadıysa yarın tekrar söker resim çekip eklerim, kolay gelsin

çok sağol kardeşim resimler çok işe yaradı yarın ilk işim uğraşmak olucak çok sağol verdiğin bilgiler için ve vakit ayırdığın için......

-------------
www.gngtasarim.com

Mesaj Tarihi: 14 Kasım 2012 Saat 21:23
çok sağol kardeşim resimler çok işe yaradı yarın ilk işim uğraşmak olucak çok sağol verdiğin bilgiler için ve vakit ayırdığın için......

-------------
www.gngtasarim.com

Mesajı Yazan: svgkhn
Mesaj Tarihi: 14 Kasım 2012 Saat 21:25
AYNI SORUN BENDE DE VARDI BENDE SİZİN YAPTIĞINIZ GİBİ DİREKSİYONUN ALTINDAKİ SÖKET ÇIKMIŞ TAKTIM ÇOK MUTLU OLDUM:):):)::)

Mesaj Tarihi: 14 Kasım 2012 Saat 23:24
Orjinalini yazan: svgkhn svgkhn Yazdı:

AYNI SORUN BENDE DE VARDI BENDE SİZİN YAPTIĞINIZ GİBİ DİREKSİYONUN ALTINDAKİ SÖKET ÇIKMIŞ TAKTIM ÇOK MUTLU OLDUM:):):)::)

Sevindim adına dostum, çok sinir bozucu bi durum sürekli karşında airbag ışığı yanık olması bende çok mutlu oldum sorunu çözünce

Mesaj Tarihi: 14 Kasım 2012 Saat 23:25
Orjinalini yazan: gngburak gngburak Yazdı:

Rica ederim kardeşim inşallah senin sorununda bizimki gibi basittir...

Mesaj Tarihi: 15 Kasım 2012 Saat 09:26
şimdi denedim söktüm soketleri kontrol etttim hatta pas sökücü sıktım
yok malesef olmadı 150tl kaçacak galiba
tekrar teşekkürler....

-------------
www.gngtasarim.com

Mesajı Yazan: GökhaN
Mesaj Tarihi: 15 Kasım 2012 Saat 09:29
hadi geçmiş olsun

-------------
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> https://www.pejo.com.tr" rel="nofollow - www.pejo.com.tr

Mesajı Yazan: kajmeranist
Mesaj Tarihi: 17 Temmuz 2017 Saat 12:57
Benimde Airbag ışığı yanıp sönüyor. Bu yazdıklarınız denicem inşaAllah düzelirse yazarım.

Mesajı Yazan: hzr206
Mesaj Tarihi: 18 Temmuz 2017 Saat 04:07
aynı sorunu bende bu yolla çözdüm

Mesajı Yazan: Brcbyrktr
Mesaj Tarihi: 18 Temmuz 2017 Saat 10:03
Resimli açıklamaya göre söktüm bende.. Kablo var ama bu soketlerden eser yok. Benim hava yastığı hikaye sanırım..

Mesajı Yazan: hzr206
Mesaj Tarihi: 18 Temmuz 2017 Saat 13:31
Foto çektiysen yardımcı olmaya çalışırım 

Mesajı Yazan: Brcbyrktr
Mesaj Tarihi: 18 Temmuz 2017 Saat 14:04
İlk fırsatta direksiyonun hemen altındaki kapağı söküp resmi paylaşıcam..Teşekkür ederim.

Mesajı Yazan: luridline
Mesaj Tarihi: 28 Aralık 2017 Saat 12:08
İlk fırsatta ben de deneyeceğim. Benim farkettiğim soğuk havalarda yanıyor, sıcak havalarda hanmıyor çok ilginç bir şekilde. Uzun yola giderken arabanın içi ısındıktan sonra kontağı kapatıp yeniden açıyorum ışık sönüyor. Bir bağlantı genleşşince temas ediyor düşüncesindeyim. Bi soketleri kontrol edeceğim ilk fırsatta

Mesaj Tarihi: 18 Ocak 2018 Saat 17:28
Merhabalar, geçtiğimiz haftasonu soketler ile oynadım fakat sorun çözülmedi :( direksiyonun altındaki soketleri çıkartığ taktığımda ışık önce söndü bir kaç kontak açıp kapattıktan sonra yeniden yandı. Emniyet kemeri soketlerini söküp taktığımda özellikle sürücü tarafını ışık önce söndü bir iki saniye sonra yeniden yandı. Tam olarak çözemedim. Yardımcı olabilecek var mı kablolarda temassızlık olma ihtimali var mı

Mesajı Yazan: Trelof
Mesaj Tarihi: 19 Ocak 2018 Saat 09:09
Kardeşim cümleten herkese günaydın. Bende de aynı ışık yanıyor sarı renkli . Dediğin gibi söksem o şekilde airbag filan patlamaz değil mi ? Herhangi bir sıkıntı olur mu ? Dikkat etmem gereken birşey var mı ? 

Mesajı Yazan: Trelof
Mesaj Tarihi: 29 Ocak 2018 Saat 09:11
Ben dün söktüm taktım tek tek ama olmadı nerden söndürtebilirim . Bir ara yolcu emniyet kemeri takılınca söndü sonra tekrar yandı sönmedi bir daha ne yapmam gerekli yardımcı olacak var mı ? 

Mesaj Tarihi: 29 Ocak 2018 Saat 15:55
Ben de takipteyim. Soketler ile ya da emniyet kemeri makarası ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Düşük maliyetle nasıl çözebiliriz yardım önerilini bekliyorum.

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 29 Ocak 2018 Saat 18:17
emniyet kemerine gelen kabloları bulun ve soketlerini kontrol edin hocam oksitlenme kablolarda kopukluk gibi durumlar oluyor. İyi bir elektronikçiye gidip kablolarını kontrol ettirebilirsiniz.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesaj Tarihi: 02 Şubat 2018 Saat 15:45
Adam gibi usta bulmak gerçekten zor. Herkes iteleme peşinde sorunu çözmekten ziyade. Yok ordaki kablo çıkmıştır diyip oyalıyorlar. İlginç bir şekilde halen hava ısındığında sönüyor. Çok büyük ihtimalle soketler. Emniyet kemeri arızası da olması muhtemel tabiki. Müsait bir zamanımda kontak temizleyici ile temizlemeyi düşünüyorum. Kendim elektrik-elektronik mühendisiyim. En kötü komple girişicem.

Mesajı Yazan: ertugrulfurkan01
Mesaj Tarihi: 08 Şubat 2018 Saat 11:45
Arkadaşlar bende de bu ışık yanıyor bilgisayara bagladığımızda sol emniyet kemeri arızası veriyor. Bu direksiyon altındaki soketleri denesem çözüm olur mu acaba? Çok merak ettiğim birşey var 2003 model 206 da sol emniyet kemerinin altta sarıldığı yerde soket yada kablo var mi bu airbagle ilgili?

Mesaj Tarihi: 24 Şubat 2018 Saat 10:50
2006 x design' da var, direğin ordaki plastiği alttan esnetip elinizi sokup kontrol edebilirsiniz, bi çıkartıp takmayı.
Benim sıkıntım hava sıcakken düzeliyor, muhtemelen makarada bir arıza var ya da sensör arızası

Mesajı Yazan: kaan206
Mesaj Tarihi: 29 Nisan 2019 Saat 23:21
ben aynı sorunu şans eseri kapı ve iç döşmeleri söküp temizleyim derken sağ sol emniyet kemeri yükseklik ayarları kısmıyla oynarken çözdüm. Temizlik yapayım derken aracı çalıştırdım bir baktım airbag lambası sönmüş :) 1 gün önce usta direksiyondaki airbag sargısı bozuk onu değiştirince sorun çözülür demişti :)

Mesajı Yazan: gokhan789
Mesaj Tarihi: 30 Nisan 2019 Saat 17:38
Genelde bende de yanıyor bazen ben aracı stop edip sürücü ya da yolcu koltuğunun altına elimi sokuyorum orada airbag soketleri var sağ sol ileri geri oynatıyorum sıkıştırabilirsem sıkıştırıyorum kontağı çeviriyorum ışık sönüyor, sönmezse aynı işlem bir daha yapıyorum kesin sönüyor :)

Mesajı Yazan: emrebaki
Mesaj Tarihi: 01 Ocak 2021 Saat 17:02
Bende suan aynısını yaptım, oldu teşekkürler 

Mesajı Yazan: muzo
Mesaj Tarihi: 23 Kasım 2021 Saat 22:50
Selam 
yetkili servis ve bazı ustalar çözemedi.ümraniye,deki ESEN ELEKTİRONİK BEKİR ESEN  usta olayı çözdü.sigorta kutusunun yanında mavi soketin içinde bir tırnak kırılmış .Tamir edip olayı çözdu.2 senedir sorunsuz çalışıyor.
http://https://www.hizliresim.com/t7ykaef" rel="nofollow - http://https://www.hizliresim.com/t7ykaef

https://www.hizliresim.com/t7ykaef" rel="nofollow">

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net