Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - klima lpgden mi? benzinden mi? yer
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

klima lpgden mi? benzinden mi? yer

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı gngburak Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 49
Aracı : peugeot 206 x-line
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gngburak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: klima lpgden mi? benzinden mi? yer
    Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2012 Saat 14:58
arkadaşlar herkeze selamlar aracınızı kazasız belasız kullanmanız dileğiyle...

ben aracımda şöyle bişey tespit ettim. (206 x-line) değerli fikirlerinizi yazarmısınız...

aracımda atiker sıralı var. lpgyi fulledim 50tl lik benzin aldım. 10tl de içinde olsa 60tl lik benzin vardı.
benzin göstergesi çeyrekle yarım deponun hemen hemen ortasındaydı.
3günde tam 90km yapmışım klima hep açıktı yaklaşık 20defada aracı çalıştırmışım. lpg ye geçiş süreside yaklaşık 5-6 saniye
şimdi ise benzin göstergesi çeyrek deponun hemen altında görünüyor

benim sorum  klima benzinden mi? çalışıyor lpgden mi?
eğer lpgden se benzin çok yakmıyormu?
benzindense normal sanırım.

www.gngtasarim.com
Çevrimdışı tigerland Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : 206 GTI 2002 2.0 16V
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tigerland Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2012 Saat 15:02
Lpg ye aldınız mı LPG den gider Benzinde kullanırsanız Benzinden. Neden diyeceksiniz. çünkü klima kayış ile motora bağlı çalışır
206 RG 2000
206 GTI 2001
206 XS 2004
206 RC 2004
206+ 2012
206 GTI 2002
206 RED RC
207 GT
206 RC Black
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gngburak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2012 Saat 15:07
ok anladım. hep lpgde kullanmama rağmen sanki benzin biraz fazla eksiliyo geldi bana
sizce normal mi?
www.gngtasarim.com
Çevrimdışı monur Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
09 - Nisan - 1974

Yaşı : 50
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı monur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2012 Saat 15:55
Orjinalini yazan: gngburak gngburak Yazdı:

ok anladım. hep lpgde kullanmama rağmen sanki benzin biraz fazla eksiliyo geldi bana
sizce normal mi?

Benzin ibresi depodaki yakıta göre değil tekerlerğin dönüş hızına göre yol bilgisayarından hesaplayıp ibreyi düşürüyor.

Eğer benzin deponuz %50 den fazla doluysa ışık yandıktan bir süre sonraki çalıştırmanızda eski yerine gelecektir.
2003 Peugeot 206 1,6 16v BVA 5P Şeytan kırmızı
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gngburak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2012 Saat 16:07
Orjinalini yazan: monur monur Yazdı:

sizce normal mi?

Benzin ibresi depodaki yakıta göre değil tekerlerğin dönüş hızına göre yol bilgisayarından hesaplayıp ibreyi düşürüyor.

Eğer benzin deponuz %50 den fazla doluysa ışık yandıktan bir süre sonraki çalıştırmanızda eski yerine gelecektir.
depo tam yarım değildi dediğim gibi yol aldıkça ibre düşüyor yine çalıştırdığımda aynı kaldığı yerde

aklıma gelen ya benzin uçuyor yada şamandıra falanmı (şamandıra varmı bizim araçta)
www.gngtasarim.com
Çevrimdışı monur Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
09 - Nisan - 1974

Yaşı : 50
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı monur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2012 Saat 16:23

sizce normal mi?

depo tam yarım değildi dediğim gibi yol aldıkça ibre düşüyor yine çalıştırdığımda aynı kaldığı yerde

aklıma gelen ya benzin uçuyor yada şamandıra falanmı (şamandıra varmı bizim araçta)

Aracınızda sorun yok,Peugeot ların genel sorunu bu. Deponuzu yarımın üzerinde tutun ışık yandıktan sonraki çalıştırmanız da yine ilk gün neredeyse oraya çıkar ibre. Ama Yarımın altındaysa ışık yanar kalır öylece.Tekrar eski yerine gelmesi için en az 7 litre benzin almanız gerekiyor.
2003 Peugeot 206 1,6 16v BVA 5P Şeytan kırmızı
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gngburak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2012 Saat 16:58

sizce normal mi?

Aracınızda sorun yok,Peugeot ların genel sorunu bu. Deponuzu yarımın üzerinde tutun ışık yandıktan sonraki çalıştırmanız da yine ilk gün neredeyse oraya çıkar ibre. Ama Yarımın altındaysa ışık yanar kalır öylece.Tekrar eski yerine gelmesi için en az 7 litre benzin almanız gerekiyor.
çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için içim rahatladı
www.gngtasarim.com
Çevrimdışı idrsur Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı idrsur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Temmuz 2013 Saat 14:53
Sıralı sistemlerde araç zorlandığı zaman rampada yada aşırı yükte benzine geçtiği için siz lpgden yaktığını düşünürken ancak araba benzinden yazkıyor bu bariz ortada.
Çevrimdışı muhammed.ceyhan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : 206 1.4 xr
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı muhammed.ceyhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ekim 2013 Saat 14:41

Orjinalini yazan: idrsur idrsur Yazdı:

Sıralı sistemlerde araç zorlandığı zaman rampada yada aşırı yükte benzine geçtiği için siz lpgden yaktığını düşünürken ancak araba benzinden yazkıyor bu bariz ortada.

ilk defa duyuyorum. garip geldi bana. arac zorlandiginda neden benzine gecsin abicim ?

Çevrimdışı dRhkn Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites

Yaşı : 32
Aracı : Focus 1
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı dRhkn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ekim 2013 Saat 15:27
Orjinalini yazan: tsunami tsunami Yazdı:

ilk defa duyuyorum. garip geldi bana. arac zorlandiginda neden benzine gecsin abicim ?

klima arac o an ne kullanıyosa ondan kullanır. lpgdeyse lpg, benzindeyse benzin tüketir. karma tüketimi yok

yokus cıkarken falan arac benzinden de yiyor ben bunun bariz magduruyum.
Çevrimdışı samet206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : Peugeot 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ekim 2013 Saat 19:26
Üstteki arkadaşın dediği gibi sıralı sıstemlerde benzıne kendısı geçer dığer sıstemlerde sen kendın geçırırsın .Araç yuksek devırlere ulaştığında gaz yetmediğinde sıralı sıstemlerde benzıne geçiyor .O yuzden benzınde azalır otomatik olarak .klıma açıkkende araç hangı yakıtla çalışıyorsa ondan götürür ben bu şekılde dıye bılıyorum...
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...
Çevrimdışı sezar206 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
18 - Haziran - 1984

Aracı : Peugeot 206 XT
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sezar206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ekim 2013 Saat 22:09

böyle bir şey yok sizin ayarınızda bi sıkıntı vardır. ilk defa duyuyorum bunu.
2000 model 206 1.6 XT 5 Kapı
Atiker lpg
3. Vites
3. Vites
Simge
18 - Haziran - 1984

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sezar206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ekim 2013 Saat 22:14
Orjinalini yazan: dRhkn dRhkn Yazdı:

klima arac o an ne kullanıyosa ondan kullanır. lpgdeyse lpg, benzindeyse benzin tüketir. karma tüketimi yok

Lpg sisteminiz ne acaba? Araç hem benzini hen lpg aynı anda yakmaz. Hele kendi kendine zorlandıkça falan geçiş yapmaz. Benzinde çalışır sonra lpg geçer. daha sonra isterseniz benzine alır devam edersiniz. Hem benzin hem lpg tsi ve fsi motor ww araçlar yakıyor o da mecburiyetten.
Atiker lpg
Çevrimdışı Mesut48 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : 2004 206 1.4 XT Benzin
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Mesut48 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ekim 2013 Saat 00:10
Orjinalini yazan: fatihpekgoz fatihpekgoz Yazdı:

Orjinalini yazan: dRhkn dRhkn Yazdı:

Lpg sisteminiz ne acaba? Araç hem benzini hen lpg aynı anda yakmaz. Hele kendi kendine zorlandıkça falan geçiş yapmaz. Benzinde çalışır sonra lpg geçer. daha sonra isterseniz benzine alır devam edersiniz. Hem benzin hem lpg tsi ve fsi motor ww araçlar yakıyor o da mecburiyetten.

Lpg sistem, yüksek hızlarda yetemediği zamanlarda benzine geçiyor.Bizzat başıma geldi.
__B0DRUMLU__
Çevrimdışı Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Aracı : New C3 1.4 HDİ Exclusive
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ekim 2013 Saat 08:24
Lovatoda yüksek devirde gaz yetersiz olduğu zaman benzin takviyesi oluyor, ama ayarlardan iptal edebiliyorsunuz. Alt resimde menüde olduğu gibi.

Sistem Lovato smart kit (Bildiğimiz sıralı sistem)

5. Vites
5. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ekim 2013 Saat 10:21
Salih diğer sistemlerde nasıl bilmiyorum ama lovatoda yukarıda paylaştığım resimdeki, yetersiz gaz enj. durumunda benzin takviyesi çentiğini kaldırdığımız zaman araç benzin takviyesi yapmıyor, gazda gidebildiği kadar gidiyor.
Çevrimdışı Burak Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge
P.T FORUM MODERATOR

Yaşı : 31
Aracı : Opel Astra J 1.3 CDTİ
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Burak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ekim 2013 Saat 10:44
Orjinalini yazan: Serkan Serkan Yazdı:

Salih diğer sistemlerde nasıl bilmiyorum ama lovatoda yukarıda paylaştığım resimdeki, yetersiz gaz enj. durumunda benzin takviyesi çentiğini kaldırdığımız zaman araç benzin takviyesi yapmıyor, gazda gidebildiği kadar gidiyor.

Tüplü ve öfkeliler bu işi iyi biliyor LOL
Zalım Quik Oyun Bozan ...
5. Vites
5. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ekim 2013 Saat 10:55
6.000 Km yol yaptım, 3.500'ü Karadeniz, İç Anadolu, Akdeniz, Ege, Marmara, bölgesinde, dağları tepeleri tırmandım, 183 Km hıza kadar da çıktım hiç bir eksikliğini görmedim. Benzin takviyesi açık olsaydı belki dağları tepeleri 3-5 km daha fazla hızla çıkardım.
3. Vites
3. Vites
Simge
18 - Haziran - 1984

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sezar206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ekim 2013 Saat 15:17
Serkan bey en verimli açıklamayı yapmış. Ben zavoli kullandım, şu an atiker kullanıyorum ikisinde de böyle bir durum yoktu. 1200 km yol yapıyordum ve benzin ibresi aynı yerde gideceğim yere varıyordum. Ama böyle bir seçenek varmış madem bence iyi bir durum. Performans kaybı yaşamayı hiç istemeyenler için güzel bir durum.
Atiker lpg
Çevrimdışı idrsur Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı idrsur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Ekim 2013 Saat 08:44
sıralı sistemde diğer arkadaşlarında bilgisi var yazmışlar aşağıda zorlandığı zaman geçiyor benzine bunu bire bir kendim yaşadım biliyorum.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 2855 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5898 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1250 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1304 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 759 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2846 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1154 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1970 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12941 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 987 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 566 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 532 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 579 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 576 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1040 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 923 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16220 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5650 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1983 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 564 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
KnucklesTR 4
Mustafa1923 3
alex33 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English