Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

klima lpgden mi? benzinden mi? yer

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=23507
Tarih: 28 Nisan 2024 Saat 18:49
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: klima lpgden mi? benzinden mi? yer
Mesajı Yazan: gngburak
Konu: klima lpgden mi? benzinden mi? yer
Mesaj Tarihi: 10 Haziran 2012 Saat 14:58
arkadaşlar herkeze selamlar aracınızı kazasız belasız kullanmanız dileğiyle...

ben aracımda şöyle bişey tespit ettim. (206 x-line) değerli fikirlerinizi yazarmısınız...

aracımda atiker sıralı var. lpgyi fulledim 50tl lik benzin aldım. 10tl de içinde olsa 60tl lik benzin vardı.
benzin göstergesi çeyrekle yarım deponun hemen hemen ortasındaydı.
3günde tam 90km yapmışım klima hep açıktı yaklaşık 20defada aracı çalıştırmışım. lpg ye geçiş süreside yaklaşık 5-6 saniye
şimdi ise benzin göstergesi çeyrek deponun hemen altında görünüyor

benim sorum  klima benzinden mi? çalışıyor lpgden mi?
eğer lpgden se benzin çok yakmıyormu?
benzindense normal sanırım.

-------------
www.gngtasarim.com

Cevaplar:
Mesajı Yazan: tigerland
Mesaj Tarihi: 10 Haziran 2012 Saat 15:02
Lpg ye aldınız mı LPG den gider Benzinde kullanırsanız Benzinden. Neden diyeceksiniz. çünkü klima kayış ile motora bağlı çalışır

-------------
206 RG 2000
206 GTI 2001
206 XS 2004
206 RC 2004
206+ 2012
206 GTI 2002
206 RED RC
207 GT
206 RC Black

Mesaj Tarihi: 10 Haziran 2012 Saat 15:07
ok anladım. hep lpgde kullanmama rağmen sanki benzin biraz fazla eksiliyo geldi bana
sizce normal mi?

-------------
www.gngtasarim.com

Mesajı Yazan: monur
Mesaj Tarihi: 10 Haziran 2012 Saat 15:55
Orjinalini yazan: gngburak gngburak Yazdı:

ok anladım. hep lpgde kullanmama rağmen sanki benzin biraz fazla eksiliyo geldi bana
sizce normal mi?

Benzin ibresi depodaki yakıta göre değil tekerlerğin dönüş hızına göre yol bilgisayarından hesaplayıp ibreyi düşürüyor.

Eğer benzin deponuz %50 den fazla doluysa ışık yandıktan bir süre sonraki çalıştırmanızda eski yerine gelecektir.

-------------
2003 Peugeot 206 1,6 16v BVA 5P Şeytan kırmızı

Mesaj Tarihi: 10 Haziran 2012 Saat 16:07
Orjinalini yazan: monur monur Yazdı:

sizce normal mi?

Benzin ibresi depodaki yakıta göre değil tekerlerğin dönüş hızına göre yol bilgisayarından hesaplayıp ibreyi düşürüyor.

Eğer benzin deponuz %50 den fazla doluysa ışık yandıktan bir süre sonraki çalıştırmanızda eski yerine gelecektir.
depo tam yarım değildi dediğim gibi yol aldıkça ibre düşüyor yine çalıştırdığımda aynı kaldığı yerde

aklıma gelen ya benzin uçuyor yada şamandıra falanmı (şamandıra varmı bizim araçta)

-------------
www.gngtasarim.com

Mesajı Yazan: monur
Mesaj Tarihi: 10 Haziran 2012 Saat 16:23

sizce normal mi?

depo tam yarım değildi dediğim gibi yol aldıkça ibre düşüyor yine çalıştırdığımda aynı kaldığı yerde

aklıma gelen ya benzin uçuyor yada şamandıra falanmı (şamandıra varmı bizim araçta)

Aracınızda sorun yok,Peugeot ların genel sorunu bu. Deponuzu yarımın üzerinde tutun ışık yandıktan sonraki çalıştırmanız da yine ilk gün neredeyse oraya çıkar ibre. Ama Yarımın altındaysa ışık yanar kalır öylece.Tekrar eski yerine gelmesi için en az 7 litre benzin almanız gerekiyor.

-------------
2003 Peugeot 206 1,6 16v BVA 5P Şeytan kırmızı

Mesaj Tarihi: 10 Haziran 2012 Saat 16:58

sizce normal mi?

Aracınızda sorun yok,Peugeot ların genel sorunu bu. Deponuzu yarımın üzerinde tutun ışık yandıktan sonraki çalıştırmanız da yine ilk gün neredeyse oraya çıkar ibre. Ama Yarımın altındaysa ışık yanar kalır öylece.Tekrar eski yerine gelmesi için en az 7 litre benzin almanız gerekiyor.
çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için içim rahatladı

-------------
www.gngtasarim.com

Mesajı Yazan: idrsur
Mesaj Tarihi: 23 Temmuz 2013 Saat 14:53
Sıralı sistemlerde araç zorlandığı zaman rampada yada aşırı yükte benzine geçtiği için siz lpgden yaktığını düşünürken ancak araba benzinden yazkıyor bu bariz ortada.

Mesajı Yazan: muhammed.ceyhan
Mesaj Tarihi: 19 Ekim 2013 Saat 14:41

Orjinalini yazan: idrsur idrsur Yazdı:

Sıralı sistemlerde araç zorlandığı zaman rampada yada aşırı yükte benzine geçtiği için siz lpgden yaktığını düşünürken ancak araba benzinden yazkıyor bu bariz ortada.

ilk defa duyuyorum. garip geldi bana. arac zorlandiginda neden benzine gecsin abicim ?

Mesajı Yazan: dRhkn
Mesaj Tarihi: 19 Ekim 2013 Saat 15:27
Orjinalini yazan: tsunami tsunami Yazdı:

ilk defa duyuyorum. garip geldi bana. arac zorlandiginda neden benzine gecsin abicim ?

klima arac o an ne kullanıyosa ondan kullanır. lpgdeyse lpg, benzindeyse benzin tüketir. karma tüketimi yok

yokus cıkarken falan arac benzinden de yiyor ben bunun bariz magduruyum.

Mesajı Yazan: samet206
Mesaj Tarihi: 19 Ekim 2013 Saat 19:26
Üstteki arkadaşın dediği gibi sıralı sıstemlerde benzıne kendısı geçer dığer sıstemlerde sen kendın geçırırsın .Araç yuksek devırlere ulaştığında gaz yetmediğinde sıralı sıstemlerde benzıne geçiyor .O yuzden benzınde azalır otomatik olarak .klıma açıkkende araç hangı yakıtla çalışıyorsa ondan götürür ben bu şekılde dıye bılıyorum...

-------------
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...

Mesajı Yazan: sezar206
Mesaj Tarihi: 19 Ekim 2013 Saat 22:09

böyle bir şey yok sizin ayarınızda bi sıkıntı vardır. ilk defa duyuyorum bunu.

-------------
2000 model 206 1.6 XT 5 Kapı
Atiker lpg

Mesaj Tarihi: 19 Ekim 2013 Saat 22:14
Orjinalini yazan: dRhkn dRhkn Yazdı:

klima arac o an ne kullanıyosa ondan kullanır. lpgdeyse lpg, benzindeyse benzin tüketir. karma tüketimi yok

Lpg sisteminiz ne acaba? Araç hem benzini hen lpg aynı anda yakmaz. Hele kendi kendine zorlandıkça falan geçiş yapmaz. Benzinde çalışır sonra lpg geçer. daha sonra isterseniz benzine alır devam edersiniz. Hem benzin hem lpg tsi ve fsi motor ww araçlar yakıyor o da mecburiyetten.

-------------
Atiker lpg

Mesajı Yazan: Mesut48
Mesaj Tarihi: 20 Ekim 2013 Saat 00:10
Orjinalini yazan: fatihpekgoz fatihpekgoz Yazdı:

Orjinalini yazan: dRhkn dRhkn Yazdı:

Lpg sisteminiz ne acaba? Araç hem benzini hen lpg aynı anda yakmaz. Hele kendi kendine zorlandıkça falan geçiş yapmaz. Benzinde çalışır sonra lpg geçer. daha sonra isterseniz benzine alır devam edersiniz. Hem benzin hem lpg tsi ve fsi motor ww araçlar yakıyor o da mecburiyetten.

Lpg sistem, yüksek hızlarda yetemediği zamanlarda benzine geçiyor.Bizzat başıma geldi.

-------------
__B0DRUMLU__

Mesajı Yazan: Serkan
Mesaj Tarihi: 20 Ekim 2013 Saat 08:24
Lovatoda yüksek devirde gaz yetersiz olduğu zaman benzin takviyesi oluyor, ama ayarlardan iptal edebiliyorsunuz. Alt resimde menüde olduğu gibi.

Sistem Lovato smart kit (Bildiğimiz sıralı sistem)

http://imageshack.us/photo/my-images/6/86i7.jpg/" rel="nofollow">

Mesaj Tarihi: 20 Ekim 2013 Saat 10:21
Salih diğer sistemlerde nasıl bilmiyorum ama lovatoda yukarıda paylaştığım resimdeki, yetersiz gaz enj. durumunda benzin takviyesi çentiğini kaldırdığımız zaman araç benzin takviyesi yapmıyor, gazda gidebildiği kadar gidiyor.

Mesajı Yazan: Burak
Mesaj Tarihi: 20 Ekim 2013 Saat 10:44
Orjinalini yazan: Serkan Serkan Yazdı:

Salih diğer sistemlerde nasıl bilmiyorum ama lovatoda yukarıda paylaştığım resimdeki, yetersiz gaz enj. durumunda benzin takviyesi çentiğini kaldırdığımız zaman araç benzin takviyesi yapmıyor, gazda gidebildiği kadar gidiyor.

Tüplü ve öfkeliler bu işi iyi biliyor LOL

-------------
Zalım Quik Oyun Bozan ...

Mesaj Tarihi: 20 Ekim 2013 Saat 10:55
6.000 Km yol yaptım, 3.500'ü Karadeniz, İç Anadolu, Akdeniz, Ege, Marmara, bölgesinde, dağları tepeleri tırmandım, 183 Km hıza kadar da çıktım hiç bir eksikliğini görmedim. Benzin takviyesi açık olsaydı belki dağları tepeleri 3-5 km daha fazla hızla çıkardım.

Mesaj Tarihi: 20 Ekim 2013 Saat 15:17
Serkan bey en verimli açıklamayı yapmış. Ben zavoli kullandım, şu an atiker kullanıyorum ikisinde de böyle bir durum yoktu. 1200 km yol yapıyordum ve benzin ibresi aynı yerde gideceğim yere varıyordum. Ama böyle bir seçenek varmış madem bence iyi bir durum. Performans kaybı yaşamayı hiç istemeyenler için güzel bir durum.

-------------
Atiker lpg

Mesajı Yazan: idrsur
Mesaj Tarihi: 21 Ekim 2013 Saat 08:44
sıralı sistemde diğer arkadaşlarında bilgisi var yazmışlar aşağıda zorlandığı zaman geçiyor benzine bunu bire bir kendim yaşadım biliyorum.

Mesajı Yazan: Efe-Pöjo
Mesaj Tarihi: 27 Temmuz 2014 Saat 11:02
 lpgde de olsa araç benzin kullanıyormuş gibi benzin ibresini düşürüyor , arkadaştaki durum da bu. eğer benzin yarım deponun üzerinde ise ibre her çalıştırmada kendini eski yerine getiriyor eğer benzin yarımın altındaysa ibre kaldığı yerden devam ediyor ve belli miktarda benzinin altında ekleme yapıldığında ibre sadece o anda eklendiği kadar ibreyi oynatıyor fakat 6-7 litreden fazla konulursa gerçek yerine geliyor. bunu başka bir arkadaş da yazmış ama pek itibar edilmemiş ve daha uç ihtimaller tartışılmış.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net