Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >306
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Cozumunu Bulamadigimiz bir Ariza kismen cozulenler
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Cozumunu Bulamadigimiz bir Ariza kismen cozulenler

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı volkan22 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı volkan22 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Cozumunu Bulamadigimiz bir Ariza kismen cozulenler
    Gönderim Zamanı: 03 Nisan 2013 Saat 18:59
iyi forumlar aracimda 2 hafta once bir sorun wardi halen cozemediler bir yardimci olurmusunuz...

peugeot 306 2.0 otomatik benzin (Lpg YOK)

Sorunum ise sunlar.

1. Aracim Rolantide Duzensiz isliyor.
2. Eksozdan siyah duman (Asiri Benzin Kokusu ve 9ayagimi gazdan cekince Patlamalar)
3.Ara Sira Kendi Kendine Stop ediyor.
4. yolda giderken Ayagim Gazda iken benzinden kesilme oluyor patlama oluyor tekrar Devirleniyor.

Not: Bu ariza olmadan once acarim gayet normal ve KARA DUMAN dahil atmiyordu.

Aracim Pejo Servisinde 2 haftatir yapamadilar .

Yapilanlar...

1. bujiler komple degisti.
2.gaz kelebegi ve sensorler temizlendi.
3. tesisat kontol edildi
4. adaptasyon yapildi
5. sag on camurlugun icindeki kanister sanirim onun kontrolu yapildi.

bana sensorlerin ve gaz kelebeginin degismesini soluyor ama bu biraz pahaliya mal oluyor

sadece gaz kelebegine 540 euro civari fiyat soledi ve eger arizam bu sebeblerden degilsede basit bir sensor arizasi ise sonra cebim fena halde yanmis olacak.

en azindan basina bole bir olay gelen warsa. bakinilabilecek baska parca warsa, veya konuda yardimci olursa 2 haftadir aracsizim ve halen bir gelisme yok

yuksek devirde isleme sorun olmuyor 3000 rpm altinda patlamalar oluyor .

yardimlariniz icin tekrar Tesekkur ederim. yeni bir konu acmak zorunda kaldim affola :( iyi forumlar

Kismen yapilanlar giderilenler ve fiyat...

1. Yag basinc sensoru

2. Hava sensoru

3. Kelebek temizlik

Aracin kara duman atmasi duzeldi sonmesi rolantisi duzeldi ama geriye kanister bozuldu bu defada ve benzin deposu hava basinci yapiyor...

Ve aracin motor isigi yaniyor patlama yine yapiyor ve bazen benzin yemiyor.

Araci test surusu yapmak icin aldim ve sanirim geriye kalan patlama fazls benzin yakmasi

Masraf biraz abartili oldu...

Peugeot iscilik : 108 euro

Hava sensoru;: 70 euro

Yag basinc sensor: 13 euro

Temizlik vs 213 euro toplam 504 tl aldilar.

Simdi aracima kanister ariyorum sag on csmurlugun altindaki kutudan... cikmada olabilir ve pazartesi tekrar gidecegim bilgisayara baglatmaya...

Bildiginiz varmi cikma veya sifir kanister satan bir yer ben kibrista kaliyorum burda bulmam zor... iyi forumlar

Düzenleyen volkan22 - 04 Nisan 2013 Saat 18:20
2000/Peugeot 306 Cabrio /2.0 16v benzin /silver
Çevrimdışı Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Yaşı : 42
Aracı : New C3 1.4 HDİ Exclusive
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Nisan 2013 Saat 19:16
Hocam sensörler gaz kelebeği değişince sorunun çözüm garantisini vermiyolarmı deneme tahtasımı bu araç, onu değiştir olmadı bunu değiştir olmadı. Allah yardımcınız olsun hocam üzücü bir durum
Çevrimdışı Alicilik Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : '13 Auris D-4D MMT Adv SkyP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Nisan 2013 Saat 19:23
benzin filtresi, pompası, enjektörlerin ve buji kabloların kontrolü yapıldı mı hocam ?

Sizinkine benzer bir sorunda amcamın BMW sinde vardı. Hatta yolda kendiliğinden stop eidyordu ışıklar yanıyor geri sönüyordu araç hareket halinde iken. Buji kablosu açılmış düzgün akım dağılmayınca 1-2 çalışıp boğuyordu aracı . Değiştirdik (orjinal tanesi 350tl gibi bir rakamdı yanılmıyorsam ) düzeldi sorun.
Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı volkan22 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Nisan 2013 Saat 19:30
Bilgisayara bagladi bana bisey solemiyor bir liste cikarmis.

Gaz kelebegi ve 3 sensor degisecek diyor hepsi bir arada nasil bozulurki tabi o vermeycek parca paralarini salliyor salliyor gidiyor asabim bozuldu.

dusunsene sen makinistsin ben sana aracimi getirdim bir parca  temazsizlik var sen diyorsunki komple degistireyim nasil olsa parasini sahibi verecek...

bu arada buji kaplolarida kontrol edildi tesisata bakiliyor.. 1 haftada o surer heralde.

komik olan adam direk o degisecek bu degisecek sayip gidiyor bozuk olmayan parcalarida degistirecekki paracik gelsin pejo servise moralim buna bozuldu.

Servisin yapacagi sunlarmis

1. gaz kelebegi komple degisecek

3. adet sensor var onlarin hepside degisecek eee Degismeyecek ne kaldiki hepsini degisince oturtacan bana (((hepsi bir andami bozulur arkadas)))

Düzenleyen volkan22 - 03 Nisan 2013 Saat 19:31
Çevrimdışı sezar206 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
18 - Haziran - 1984

Yaşı : 39
Aracı : Peugeot 206 XT
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sezar206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Nisan 2013 Saat 20:22
bobini kontrol ettirdiniz mi? Söylediği parçaların çıkmasını bulma şansınız yok mu?
2000 model 206 1.6 XT 5 Kapı
Atiker lpg
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Nisan 2013 Saat 20:46
Eger bir sekilde o hata kodlarini alabilirseniz isabetli fikir yurutulebilir.
Çevrimdışı ahmet_bjk Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Aracı : 308
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmet_bjk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Nisan 2013 Saat 00:56

Serviste aracın yanında durmaya çalışın ne yaptıklarını izleyin. Araca bakan usta ile konuşun. Koliva nın da dediği gibi hata kodlarını öğrenin.

Ben servise gittiğimde aracımın yanında durmak istediğimde burada güvenliğiniz tehlikede gibi bahaneler üretip dışarı çıkarmaya çalışıyorlardı. Siz onları dinlemeyin aracın yanında kalmaya çalışın.  Yaptıklar işi göstermekten çekiniyorlar. Bu şekilde yapmadıkları işlemi yapıyor gösterebilirler ve ücretini tahsil edebilirler. (yapıyorlar demiyorum yapabilirler diyorum kimse alınmasın)
308 1.6 HDİ COMFORT PACK (90) 2009 SİYAH İNCİ
Çevrimdışı Alicilik Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites
Simge

Aracı : '13 Auris D-4D MMT Adv SkyP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Nisan 2013 Saat 01:04
Orjinalini yazan: ahmet_bjk ahmet_bjk Yazdı:

Serviste aracın yanında durmaya çalışın ne yaptıklarını izleyin. Araca bakan usta ile konuşun. Koliva nın da dediği gibi hata kodlarını öğrenin.

Ben servise gittiğimde aracımın yanında durmak istediğimde burada güvenliğiniz tehlikede gibi bahaneler üretip dışarı çıkarmaya çalışıyorlardı. Siz onları dinlemeyin aracın yanında kalmaya çalışın.  Yaptıklar işi göstermekten çekiniyorlar. Bu şekilde yapmadıkları işlemi yapıyor gösterebilirler ve ücretini tahsil edebilirler. (yapıyorlar demiyorum yapabilirler diyorum kimse alınmasın)

+1

Serviste tutumunuz cok onemli biraz cahil gordumu madde bagimlisi gibi servis bagimlisi yapiyorlar.
Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı volkan22 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Nisan 2013 Saat 09:00
Solediginiz parcalarin cikmasini burda bulmak zor gibi en dogrusu bir gelisme kaydedilmesse hata kodlarini alip cikma parca bilup degistirip test etmem ki arizadan emin olayim buyuk ihtimalle aracimi devamli surmedigim icin bir yerlerde tikanma veya kir olmasindan supheleniyorum aracimi bakimlarina hep dikkt ederim...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı volkan22 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Nisan 2013 Saat 09:03
Onlara verdigim cvpda aynen su sekildr oldu bakiniz eger dediginiz parcalarin hepsini degistirecekseniz ben hepsini birden yaptiramam telefon acin aracimi gelip alacsgim dedim bu sayede parca konusunda biraz goz dagi vermis oldum... arastirmayi biraz genislettiler tekrsr sensorlerin temizligi soketlerin kontrolu...

En sonunda usanacak ya yapacak yada gercekden ariza o parcalarda ise aracinizi gelin alin diyecektir...
Çevrimdışı emin15 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
10 - Temmuz - 1969

Yaşı : 55
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emin15 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Nisan 2013 Saat 13:02
aracın ateşleme bobini bozuk gibi
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 3437 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5989 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1262 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1641 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 775 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2919 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1165 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1997 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 13047 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 1046 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 578 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 539 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 583 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 581 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1103 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 980 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16267 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5685 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 2007 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 582 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
KnucklesTR 4
Mustafa1923 3
alex33 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English