Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 206cc tavan açılırda problem
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206cc tavan açılırda problem

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı EErgul Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı EErgul Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 206cc tavan açılırda problem
    Gönderim Zamanı: 21 Temmuz 2012 Saat 01:17
merhaba
almayı düşündüğüm bir 206cc var. telefonda anlaştım henüz. aracın tavan açılırında ufak bir arıza olduğunu söyledi. sahibinin ikamet ettiği yerde yollar biraz bozukmuş bu yüzden bir arıza oluşmuş servise göstermiş ve bir civata değişmesi gerekiyormuş. şuan tavan açılır da arıza yok açılıp kapanıyor ama bazen tutukluk yapıyor diyor. büyük masraf açmaz diyor.
daha önce başına gelen varmı böyle bir arıza. civatadan dolayı olabilir mi bu durum. tabiki aracı almadan servise bende soracağım araçla birlikte gidip. ne düşünüyorsunuz ciddi bir arıza çıkarabilir mi?
206 CC 1.6 16V 110 HP Roland Garros
2004 Model
Çevrimdışı herry Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : 206 CC
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı herry Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Ağustos 2012 Saat 11:36
merhaba ertugrul kusura bakma uzun zamandır giris yapamadım foruma, mumkun oldugunca peugeot cc moledini kullanan arkadaslarımın  sorunlarına faydalı cevaplar ve cozumler sunmaya çalısıyorum. uzun zamandır 206 cc kullanmaktayım. aracın heryerinde tecrubeler kazandım.

servisler bu acılır mekanizmadan anlamıyorlar ya da söyle soyleyeyim genelde en ufak agrızada degisim oneriyorlar, kimse tamir isine girismek istemiyor. ancak sanayide bu isten anlayan iyi ustalar da var tabi. fakat is oraya gelmesin tabikide. simdi gelelim senin soruna, mesajda atmıssın fakat buradan cevap vereyim ki baskaları da faydalansın.

bu cabrionun  acılır tavan motorunun sistemi yolların bozuklu ile arıza vermez, oyle bozulacak bir mekanizma degil bu cok saglamdır. kaldıki bende 5 cm yay var istanbul yollarında girmedigim cukur kalmadı pat kut diye. civata degisimi derken neyden bahsediyor onu anlamıs degilim. switchler var bu aracta, acılmayı saglayan kontrol parcaları diyebilirirz. onlardan biri agrıza yaparsa ancak öyle tutukluk yapar, bu switclerden aracta 20ye yakın var degisimde tanesi 200 tl fln ki hem fransadan geliyor hem de degsim isi cok agır is, parcaların bilen bi usta tarafından ozenle sokulup takılması lazım. civata dedigi sey 3-5 liradır oyle olsa kendi taktırır satar zaten.

sana tavsiyem bu arabaların tek ozelligi zaten cabrio olması, onun haricinde bi extrası yok. bu sebepten arabayı alırken motorun saglamlıgı senin icin ne kadr onemli ise cabrio sistemine de iyi bak, en ufak sıkıntısı bile varsa uzak dur. sonra basın cok agrır... bahsettigin aracı gormedim kimsenin aracını kotulemem ya da övmem sadece sana tecrube aktarmaya calısıyorum. umarım yardımcı olmusumdur

edit: imla

Düzenleyen herry - 06 Ağustos 2012 Saat 11:37
Çevrimdışı furkan111 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı furkan111 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Ağustos 2012 Saat 00:23
cok iyi bi acıklama olmus herry ye katılıyorum
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 3276 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5959 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1257 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1490 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 772 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2900 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1162 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1991 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 13023 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 1029 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 574 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 539 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 583 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 577 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1084 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 966 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16260 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5682 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 2003 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 580 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Berkan123 7
berkogut 7
KnucklesTR 4
drneuron 3
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
alex33 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English