Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >306
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 306 lpg lütfen yardım
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

306 lpg lütfen yardım

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı ugur_clskn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
14 - Temmuz - 1989

Yaşı : 34
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ugur_clskn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 306 lpg lütfen yardım
    Gönderim Zamanı: 11 Ocak 2011 Saat 22:38
arkaslar merhaba aranıza yenı katıldım gecen hafta 98 306 sedan 1.6 griffe aldım. atiker marka lpg takılı. yakıt ölçümü yaptım ve buyuk hayal kırıklıgına ugradım arkadaslar 100 km de lpg de 30 lira yaktı lpgyı 2.25 ten aldım cok fazla degıl mı arkadaslar lutfen kullanan bılen arkadaslar yardımcı olsun cok tuhaf oldum.
Çevrimdışı qEccE Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 36
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı qEccE Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Ocak 2011 Saat 22:53
hocam aracınızda yakıtla ilgili bi sıkıntı olduğu kesin yada yüksek devirde mi kullanıyorsun acaba
1. Vites
1. Vites
Simge
14 - Temmuz - 1989

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ugur_clskn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Ocak 2011 Saat 23:42
valla bıraz kullandım ama yınede o kadar yakmamalı dıye dusunuyorum bugun paso ölü kullandım bakalım cok farkedecegını sanmıyorum ama istanbul anadolu yakasında düzgün servıs önerılerınız olursa da cok makbule gecer. arabadan sogurum valla bu ısı cozemezsem
Çevrimdışı metin Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Ocak 2011 Saat 09:13
arkadaşım senin aracın yakıtı 13,33/100 km/h yani km de 0,30 kr yakmışsın buda çok fazla. benim aracım 307 1.6 otomatik o bile şehir içi 0,25 kr yakıyor çok diyorum bende. anadolu yakasında yurt motor sport var bostancı sanayide. ben okadar servis değiştirdim sadece harun ustada memnun kaldım tavsiye ederim.

gaz konusuna gelincede cecoli arkadaşımız bu lpg işinde işinin ehli olduğunu düşünüyorum. yakıtını düşürebilir, hiç olmadı sorunu bulup seni bilgilendirebilir.

amacımız dostlarımızı memnun etmek. iyi günler (:
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Ocak 2011 Saat 14:16
benim arabamda tüp yok ben 34-35 kuruş yakıyorum. 30 kuruş çok fazla...
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Ocak 2011 Saat 16:07

sıralı sıstem ne zaman montaj edılmıs?

ayrıca aracın arıza ısıgı yanıyormu? aracın km sı nedır? duz veya otomatık mı?

quiet kardesım selamlar :))

Düzenleyen cecoli - 12 Ocak 2011 Saat 16:09
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Ocak 2011 Saat 17:05

saygılar (:

1. Vites
1. Vites
Simge
14 - Temmuz - 1989

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ugur_clskn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Ocak 2011 Saat 21:09
Orjinalini yazan: cecoli cecoli Yazdı:

sıralı sıstem ne zaman montaj edılmıs?

ayrıca aracın arıza ısıgı yanıyormu? aracın km sı nedır? duz veya otomatık mı?

quiet kardesım selamlar :))

çok tesekkur ederım arkadaslar bılgıler ıcın.
abi geçtiğimiz mart ta monte edilmiş atiker marka. arıza ısıgı kontagı acınca yanıyo mars yaptıktan sonra sonuyor. 167.000 km de. duz vıtes
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Ocak 2011 Saat 21:20

10 ay suredır lpg ıle calısıyor demekkı. o arıza ısıgı kontak acıldıgında yanması normal. onemlı olan calısırken kı durum.

benzındekı sarfıyatını olctunmu hıc?

ona gore lpg ayarının durumu hakkında yorum yapabılırım. bırde oyle devırlı kullanma. sakin kullan bakalım ne olacak...
1. Vites
1. Vites
Simge
14 - Temmuz - 1989

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ugur_clskn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Ocak 2011 Saat 21:45
valla bende aracta mı problem yoksa lpg demı onu cozmek ıstıyorum ama benzın deposunu fullemek 240 lıra su an zor yenı aldım zaten arabayı 
1. Vites
1. Vites
Simge
14 - Temmuz - 1989

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ugur_clskn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Ocak 2011 Saat 21:49
tesekkur ederım ilgilendıgınız ıcın bana saglam bı bakım yolu gozuktu anlasılan. bıde sızı bulmusken bısey sormak ıstıyorum araba lpgde rölantıde tıtreme ve duzensızlık yapıyo  benzınde normal onu neden yapar. birde lpg ayarı yakıta cok etkı edermı
Çevrimdışı ali öncü Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ali öncü Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Ocak 2011 Saat 22:13
Lpg ayari tabiyki yakiti cok etkiler ayrica acaba aracin bakimlari ne durumda?
1. Vites
1. Vites
Simge
14 - Temmuz - 1989

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ugur_clskn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ocak 2011 Saat 19:46
eminim ki berbat durumda. anadolu yakasında arabanın erbabı fıyatları kazık olmayan nereyı tavsıye edersınız
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ocak 2011 Saat 20:02
Orjinalini yazan: ugur_clskn ugur_clskn Yazdı:

eminim ki berbat durumda. anadolu yakasında arabanın erbabı fıyatları kazık olmayan nereyı tavsıye edersınız
Orjinalini yazan: quiet_20 quiet_20 Yazdı:

arkadaşım senin aracın yakıtı 13,33/100 km/h yani km de 0,30 kr yakmışsın buda çok fazla. benim aracım 307 1.6 otomatik o bile şehir içi 0,25 kr yakıyor çok diyorum bende. anadolu yakasında yurt motor sport var bostancı sanayide. ben okadar servis değiştirdim sadece harun ustada memnun kaldım tavsiye ederim.

gaz konusuna gelincede cecoli arkadaşımız bu lpg işinde işinin ehli olduğunu düşünüyorum. yakıtını düşürebilir, hiç olmadı sorunu bulup seni bilgilendirebilir.

benim yazdıklarımı okumuyormusun da hala anadolu yakası tavsiye falan diyorsun?
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ocak 2011 Saat 20:04

tesekkur ederım ilgilendıgınız ıcın bana saglam bı bakım yolu gozuktu anlasılan. bıde sızı bulmusken bısey sormak ıstıyorum araba lpgde rölantıde tıtreme ve duzensızlık yapıyo  benzınde normal onu neden yapar. birde lpg ayarı yakıta cok etkı edermı

etkılemez mı yaaa :))))))
ayar bozuk oldumu cekıste dusebılır, tıtreyebılır, cok yakabılır, motor zarar gorebılır vs onemlıdır...

aracının once bakımını yaptırmalısın. ondan sonra lpg ye bakmalısın...

Düzenleyen cecoli - 13 Ocak 2011 Saat 20:13
1. Vites
1. Vites
Simge
14 - Temmuz - 1989

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ugur_clskn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ocak 2011 Saat 20:13

benim yazdıklarımı okumuyormusun da hala anadolu yakası tavsiye falan diyorsun?

gıdıcem bostancı yurt motor sport a aklımda nıye kızıyosun hemenSırıtma

cecolı abıye gıdemıcem ama capa cok uzak

tekrar tesekkur ederım bılgıler ıcın
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ocak 2011 Saat 20:52
rıca ederız... oncelıkle aracın gereklı bakımlarından emın olmalısın. devamında lpg ayarına bakılabılır...
Çevrimdışı ismetbaki Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ismetbaki Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Mayıs 2011 Saat 21:29
merhaba
bende de 1998 model peugeut 306 xn sedan araç var. araçta rolent 2000 deviiri buluyor. vites geçişlerinde rolent düşeceği yerde yükseliyor. boşa aldığım zaman arıza lambasını yakıyor neden olabilir. 1 ay önce ayar yaptırdım ondan sonra bu problemler çıktı. ama arıza ışığı taktırdığımdan beridir yanıyor.
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Mayıs 2011 Saat 23:39
çok fazla mı kıstılar acaba?
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 3217 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5946 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1255 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1425 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 770 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2884 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1160 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1988 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12978 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 1024 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 572 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 539 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 582 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 577 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1078 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 958 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16235 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5681 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1993 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 580 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Berkan123 7
berkogut 7
KnucklesTR 4
drneuron 3
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
alex33 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English