Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - yağ gösterge lambası + stop
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

yağ gösterge lambası + stop

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: yağ gösterge lambası + stop
    Gönderim Zamanı: 15 Mayıs 2010 Saat 20:21
gösterge panelinde "yağ gösterge lambası + stop " ışıkları beraber yandı.. haliyle biraz da panik vaziyette hemen kapattım yeniden çalıştırdım (bilişimci mantığı; restart et düzelir. Dil Çıkarma) düzelmedi tabi.. yağı kontrol ettim.. seviye tam.. hatta marş sırasında gösterge de doğruluyor..aradan 10 sn geçmeden "yağ gösterge lambası + stop" lambası sesli uyarıyla yanıp sönmeye başlıyor.. boşa alıp 2000 devire kadar gaz verdim ışıklar söndü.. baktım sönüyor herneyse dedim devam ettim yolda hiç yanmadı, ışıklarda durana kadar.. rolanti seviyesine düşünce yeniden "yağ gösterge lambası + stop" ışıkları panelde belirdi.. gaz verdim yine söndü.. eve kadar gelip park ettim ustamı aradım ama ulaşamadım.. dur dedim forumdan arkadaşlara sorayım.. var mı bir teşhisi olan ?
Çevrimdışı trtolgi Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 45
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı trtolgi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Mayıs 2010 Saat 20:34
bir kaç ayönce benim arabada aynı soruna benzer hata verdi.arabayı eşim kullandı(nasıl kullandığını tahmin edersiniz).yağ göstergesi ve stop.yağa baktım  sorun yok.3-4 kilometre gittikten sonra düzeldi.ama içi m rahat etmedi servise gittim.yağını filtrelerini değiştirttim.görevli kartel civatasının olduğu yerdeki contada kaçak tespit ettiklerini söylediler.değiştirin dedim bir daha hata vermedi.arkadasımda toyota var.kışın havalar soğukken yağ donduğu zamanlar yapıyormus ama mevsim yaz artık.umarım yardımım olmusstur.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Mayıs 2010 Saat 20:44
birkaç gün önce yağ değiştirmiştim, yağ filtresi ile beraber tabii. ondan sonra olduğunu düşünüyorum ben de.. şimdi sağda solda yazılanlara bakıyorum da yağ pompasından müşürüne kadar teşhisler var. umarım sadece filtredir.
Çevrimdışı hasimayaz Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites

P.T. Demirbaş

Yaşı : 43
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hasimayaz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Mayıs 2010 Saat 21:42
filtre veya yağ pompası ile ilgili sıkıntınız var.
Çevrimdışı behzat Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 53
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı behzat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Mayıs 2010 Saat 21:42
müşirden de olabilir
HAK GELDİ BATIL KAYBOLDU
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Mayıs 2010 Saat 23:08
teşekkürler arkadaşlar..en azından fikir oluştu.. ilk etapta yağı ve fitreyi değiştirerek sonucu görmeyi planlıyorum.. düzelmezse müşür ve pompa sonraki aşamalar olacak.
Çevrimdışı 300yedi Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 300yedi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Mayıs 2010 Saat 00:14
bende cubuga bakıyrum yag var ama gosterge bazen tam gosterıyo bazende tek seviyede gösteriyo ama yagve stop lambası yanmıyor
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Mayıs 2010 Saat 00:51
Orjinalini yazan: 300yedi 300yedi Yazdı:

bende cubuga bakıyrum yag var ama gosterge bazen tam gosterıyo bazende tek seviyede gösteriyo ama yagve stop lambası yanmıyor
heh seninki müşür işte.. müşür denilen zamazingo bi nev-i sensör.. o bozuksa yanlış gösterime sebep oluyor. bu benzin deposunun şamandırasının bozuk olması gibi.. tabii bu benim görüşüm..yine de daha deneyimli birine göstermek şart. ben p.tesi filtreyi yağı değiştireyim bunu da sorarım ustaya..

Düzenleyen ufukyus - 16 Mayıs 2010 Saat 00:53
Çevrimdışı trtolgi Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 45
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı trtolgi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Mayıs 2010 Saat 11:02
ufukyus kardes.arabanın altına büyük bir karton parcası koy istersen.bi bak bakalım sızma falan var mı
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Mayıs 2010 Saat 11:49
dün akşamdan temiz bi yere parketmiştim.. yemekte sonra inip bakacağım sağol.Göz Kırpma yağ damlama işine pek ihtimal vermiyorum ya neyse.. tüm detayları gözden geçirmekte fayda var
Çevrimdışı hasimayaz Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites

P.T. Demirbaş

Yaşı : 43
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hasimayaz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Mayıs 2010 Saat 12:44
Orjinalini yazan: ufukyus ufukyus Yazdı:

teşekkürler arkadaşlar..en azından fikir oluştu.. ilk etapta yağı ve fitreyi değiştirerek sonucu görmeyi planlıyorum.. düzelmezse müşür ve pompa sonraki aşamalar olacak.

aracı bu şekilde fazla kullanmayın. yağ pompasından kaynaklanıyorsa, motorunuza ciddi hasarlar verebilir
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Mayıs 2010 Saat 14:41
az evvel ustayı yakaladım.. pazartesi filtreyi değiştiriyoruz dedi. aynı problemi k.peder deki 206 da yapmış . yağ fitresi ve yağ değişiminden sonra olmuş ondaki de. k.pederin arabasına da o usta bakıyordu. içim artık daha rahat..  servise kadar hareket ettirmenin sorun çıkartmaycağını söyledi. tabii ilk iş p.tesi aracı servise götürmek..

Düzenleyen ufukyus - 16 Mayıs 2010 Saat 14:42
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Mayıs 2010 Saat 15:37
Orjinalini yazan: ufukyus ufukyus Yazdı:

az evvel ustayı yakaladım.. pazartesi filtreyi değiştiriyoruz dedi. aynı problemi k.peder deki 206 da yapmış . yağ fitresi ve yağ değişiminden sonra olmuş ondaki de. k.pederin arabasına da o usta bakıyordu. içim artık daha rahat..  servise kadar hareket ettirmenin sorun çıkartmaycağını söyledi. tabii ilk iş p.tesi aracı servise götürmek..
sorun filtreyi değiştirince çözülürse;  arkadaş sen bi daha elleme bu filtreye, anlaşılan beceremiyorsun diyeceğim.. öyle ya k.pederin 206 sında da aynı şekilde cereyan etmiş arıza oluşumu.. Sleepy
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Mayıs 2010 Saat 10:04
evet yağ filtresine 15 tl sıkışmış arkadaşlar. sabah işe gelirken 10 dk uğradım ustama. fitreyi değiştirdi. halihazırda sorun görünmüyor.. epeyce rolantide bıraktım arıza lambası yanmadı. 
Çevrimdışı bestfear Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites

01 - Nisan - 1977

Yaşı : 47
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bestfear Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Şubat 2011 Saat 21:42
Arkadaşlar benim yağ Filtresi ve yağı değiştirdikten sonra yağ göstergesi anormalleşti.... Arabanın yağı çubuğu göre normal gösterge ise kimi zaman teke düşüp kimi zaman full gösteriyor... Ben müşürden olduğunu düşünüyorum... Müşürü sıradan bir tamirci değiştirebilir mi? Yoksa illa servis mi?... 
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Şubat 2011 Saat 21:44
Orjinalini yazan: bestfear bestfear Yazdı:

Arkadaşlar benim yağ Filtresi ve yağı değiştirdikten sonra yağ göstergesi anormalleşti.... Arabanın yağı çubuğu göre normal gösterge ise kimi zaman teke düşüp kimi zaman full gösteriyor... Ben müşürden olduğunu düşünüyorum... Müşürü sıradan bir tamirci değiştirebilir mi? Yoksa illa servis mi?... 

Hepimizdeki oyle. Aracizin bulundugu zeminin duzgun olmamasi da yanlis gostermesine neden. En guzeli o gostergeye pek aldanmamak ve yagi, yag cubugu kullanarak belirli araliklarla kontrol etmek gerekir.
Çevrimdışı sercinho Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
10 - Nisan - 1984

Yaşı : 40
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sercinho Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Şubat 2011 Saat 22:03
Orjinalini yazan: koliva koliva Yazdı:

[QUOTE=bestfear]Arkadaşlar benim yağ Filtresi ve yağı değiştirdikten sonra yağ göstergesi anormalleşti.... Arabanın yağı çubuğu göre normal gösterge ise kimi zaman teke düşüp kimi zaman full gösteriyor... Ben müşürden olduğunu düşünüyorum... Müşürü sıradan bir tamirci değiştirebilir mi? Yoksa illa servis mi?... 

Hepimizdeki oyle. Aracizin bulundugu zeminin duzgun olmamasi da yanlis gostermesine neden. En guzeli o gostergeye pek aldanmamak ve yagi, yag cubugu kullanarak belirli araliklarla kontrol etmek gerekir.
[/QUOTE

]yanı o gostergenın duzgun calıstıgı 307 varmı anlamadım abı ya bı duzgun gosterıyyor bı yanlıs anlamadım artık takmıyorumda bunu degıstıren varmı  yada yaptıran fıyatı ne kadardır
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Şubat 2011 Saat 22:04
Bozuk degil ki yaptirasin. Dogasi oyle onun Kahkaha
Çevrimdışı bestfear Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites

01 - Nisan - 1977

Yaşı : 47
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bestfear Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Mart 2011 Saat 00:17
Bu demek oluyor ki.... kafaya pek takmamak gerek...
Çevrimdışı uslucihan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 2004
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı uslucihan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Nisan 2015 Saat 23:34
Selamın aleyküm arkadaşlar aynı sorun benim aracında da var filtre ve yag müşürünü değiştirdi usta ama düzelmedi yine aynı hatayi verdi yani stop ve yag lambasi yanip sonuyo yine başka neden olabilir yardimci olursaniz sevinirim
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 2820 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5889 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1250 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1295 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 759 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2845 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1154 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1967 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12938 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 982 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 565 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 532 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 579 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 576 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1033 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 920 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16220 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5649 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1983 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 564 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
KnucklesTR 4
Mustafa1923 3
alex33 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English