Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >3008 T84E (2009-2015)
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 3008 motor arıza
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

3008 motor arıza

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı abdullahalp Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 33
Aracı : 2011
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı abdullahalp Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 3008 motor arıza
    Gönderim Zamanı: 22 Mart 2018 Saat 17:42
merhabalar, 2011 model peogeot 3008 thp otomatik vites aracımın daha önce sabahları zor çalıştığını ve ara ara motor arızası yazısının çıktığını söylemiştim. geçtiğimiz günlerde şehir içinde seyir halindeyken araç birden titremeye başladı ve motor arıza lambası yandı(yazı ile uyarı değil motor işareti olan). ardından araç birden devirden düştü gaza ne kadar basarsam basayım devir hep düşük kaldı ve sürekli fan çalıştı. aracı durdurup kontrollerimi yaptıktan sonra 10 15 dk daha fan çalışmaya devam etti. aracı o halde yavaş yavaş maslak oto saniyeye özel servise götürdüm. bilgisayarla bağlanıp arızayı görmeye çalıştı fakat bilgisayar taraması sırasında motor bölümüne geldiğinde "iletişim hatası" diye bir uyarı verdi. aracı ustada bırakıp eve döndüm. ertesi gün usta arayıp beyinde arıza olduğunu ve bu sebeple motordaki arıza kodunu göremediklerini önce beynin düzelmesi gerektiğini söyledi aracı bir beyinciye götürdü. o da beyne bağlanamadı ama uğraşa uğraşa test ederek arızanın bulunduğu bölgeyi tespit etmişler. 4 silindirden 1.sinin içindeki bir şeyler problemli imiş. piston mu dedi bir şeyler dedi tam ne söylediğini anlamadım hatırlayamıyorum ama 100 verimle çalışması gereken bir parça 10 verimle çalışıyormuş. aracın teklemesine sebep oluyormuş. o parça bitmiş onun değişmesi gerekliymiş. 3bin tl gibi bir masraf görünüyormuş ama kapağı açınca neyle karşılaşacağımıza bağlı 7 8 bine de çıkabilirmiş. buna daha beyin arızası dahil değil.

konuya vakıf anlayan bilen arkadaşlar varsa yönlendirirlerse dönüş yaparlarsa sevinirim. daha önce böyle bir arıza yaşadınız mı rakamlar doğru mu ya da daha düşük rakamlara hallolabilecek bir şey mi. bu rakamları vermeye değer mi. şimdiden teşekkürler
cahille muhabbet zor
Çevrimdışı Ufuk_64 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 308
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ufuk_64 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Mart 2018 Saat 18:16
Geçmiş olsun, yazdıklarına bakınca sorunun ne olduğu hep mış mış yani ustaların deyimi ile. O usta ne diye motor beynini söktürdü acaba aklım almadı. Sana pug servis yolu gözükmüş, eğer sanayide yaptırmaya kalkarsan nasıl desemki allah kurtarsın seni. Bir çok sorun olabilir büyükte küçükte. Kurum bağlamış olabilir zincir uzamış olabilir yüksek basınç pompası olabilir eğer yazılım varsa piston kirmış olabilir eğer aşırı yağ yakma varsa bujiler yağlanmış olabilir (çok düşük ihtimal) adını şu an unuttum westagate,yi ayarlayan valf bozuk olabilir. Araç arıza verince titreyerek çalışması yüksek basınç pompası gibi.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı abdullahalp Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Mart 2018 Saat 18:22
teşekkürler, beyni söktürmemiş aracı beyinciye götürmüş beynine bağlanıp arızayı öğrenelim diye. sanayi de yaptırmam şart değil ama yetkili servise  %100 güvenemiyorum maalesef. masrafı bi tarafa forumlarda servis mağduru bir çok arkadaş tanıdım. bu aracı verdiğim kişi peugeot-citröen özel servis. önceki araçlarımı yaptırdığım özel servise götürmeyi düşünüyordum ama servise götürmemi mi önerirsiniz
cahille muhabbet zor
Çevrimdışı Ufuk_64 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : 308
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ufuk_64 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Mart 2018 Saat 18:29
özeline bak bir zahmet
Çevrimdışı Fatihanik Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 3008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Fatihanik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Mart 2018 Saat 19:42
Tam ariza yazmiyor mu benim aractada ayni ariza oldu. Egzos emusyon arazasi yaziyordu. Bendede 2 nolu piston arizasi var dediler. Servis 15.000-20.000 masraf cikar dedi. Ama basit bir sekilde cozuldu.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı abdullahalp Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mart 2018 Saat 00:23
Yok yazmıyor maalesef. Motora baglanamadiklari ici göremiyorlar zaten. Yine servis mi çözdü sanayiye mi gittin acaba
cahille muhabbet zor
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mart 2018 Saat 13:32
hocam tek bir ustaya takılmayınız özellikle thp motorlardan anlayan iyi bir usta bulmak lazım istanbullu arkadaşlarımız tavsiyede bulunacaklardır. Hemen motor revizyonuna gitmeleri en sevmediğim konu.
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı yclsf Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yclsf Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mart 2018 Saat 15:44
İyi günler. Bende 3008 vti motor pejo var. Aracımla ilgi özellikle rampalarda problem yaşıyorum. Üzerinde Akl marka atikerin lpgsi var. Rampa çıkarken araçı (şehir içinde) 3 vitese atamıyorum 2 ile çıkıyorum. Uzun yolda 4 le çıkıyorum 5 inci vitesi yemiyor. 5 te veya 3 te rampaya başladıysam mutlaka aracı vites düşürmek zorunda kalıyorum araba gitmiyor devir düşüyür. Düz yolda 140-160 basıyor ama.
Konuyla ilgili yardımcı olabilecek bilgili tercübeli kişiler yardımcı olur musunuz. Buradaki ustalar hatta servisler dahi vti motordan anlamıyorlar gibi..
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mart 2018 Saat 17:24
Orjinalini yazan: yclsf yclsf Yazdı:

İyi günler. Bende 3008 vti motor pejo var. Aracımla ilgi özellikle rampalarda problem yaşıyorum. Üzerinde Akl marka atikerin lpgsi var. Rampa çıkarken araçı (şehir içinde) 3 vitese atamıyorum 2 ile çıkıyorum. Uzun yolda 4 le çıkıyorum 5 inci vitesi yemiyor. 5 te veya 3 te rampaya başladıysam mutlaka aracı vites düşürmek zorunda kalıyorum araba gitmiyor devir düşüyür. Düz yolda 140-160 basıyor ama.
Konuyla ilgili yardımcı olabilecek bilgili tercübeli kişiler yardımcı olur musunuz. Buradaki ustalar hatta servisler dahi vti motordan anlamıyorlar gibi..

öncelikle aramıza hoşgeldiniz. sorun direk lpg sistemi ile alakalı hocam birde lpg yi kapatıp benzinde deneyin aynı sıkıntıyı yaşıyormusunuz. Bizim vti motorlar her lpg sistemi uyumlu çalışmıyor malesef burda iş ustalık ve montaj tecrübesi ile alakalı. Ama genelde bizim araçlara prins tavsiye ediliyor. Ama diğer markalardada sorunsuz kullanan arkadaşlarımız mevcut. En çok tasiye edilen brc ve prins tir. Dediğim gibi hocam eğer benzindede aynı sorun varsa başka bir probleme bakmamız lazım. iyi forumlar.
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Çevrimdışı yclsf Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yclsf Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mart 2018 Saat 17:39
Öneri için teşekkür derim. Benzinde deneyeceğim. Peki aynı durumu yaparsa problem ne olabilir ? Bir fikriniz var mı. Bu arada 3008 vti kullanıcısınız değilmi ?
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mart 2018 Saat 18:07
Rica ederim bendede 308 1.6 vti var hocam motorlar aynı ama ben benzinde kullanıyorum. Lpg taktırmadım. Herhangi bir motor arıza ışıgınız vs. yanmoyorsa bakımlarınız tamsa sorun artık baskı balata ömrünü tamamlıyor demektir. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Çevrimdışı Fatihanik Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 3008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Fatihanik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mart 2018 Saat 20:27
Sanayide bir motor kapakcisi direk arabanin sesinden anladi. Yağı değişti. Çözüldü.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı abdullahalp Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mart 2018 Saat 23:01
arkadaşlar buradan bir arkadaşın tavsiyesi üzerine aracı o ustadan aldım servise götürmek üzere. fakat yolda fikrim değişti. yine sanayi bölgesi içinde güvendiğim başka bir özel servise getirdim. motordan önce olabilecek tüm alternatiflere baktı. buradan bir abimiz yüksek basınç pompasına dikkat çekmişti onu özellikle söyledim ona da baktı. ama nihayet sıkıntının kesin olarak motordan geldiğini söyledi ve motoru açtık. pistonun biri kırılmış kanlı canlı gördüm. bana çıkaracağı ham masraf 6 7 bin tl civarı. usta bütün parçaları komple değiştirerek bunu 10 12 bine kadar çıkarabilirsin diyor. o pistonları contaları zart zurt değişmezi şart olan parçaları değişip kullanılmasında sıkıntı olmayan parçaları tekrar kullanıp maaliyeti düşürebiliriz diyor. örneğin değiştirsen açmışken zincir de değişebilir servis değiştirir  ama kullansan da sıkıntı olmaz diyor. ki buna ek olarak beyin arızamız da devam ediyor. piston kırmasının sebebi yazılım yüklenmesi olabilir dedi ama bildiğim kadarıyla yüklenmedi. tamir edince anlarız dedi. şimdilik durumlar böyle.
edit:piston kolu değilde ucundeki pomapalama yapan yuvarlak parça kırık sanırım sekman oluyor

Düzenleyen abdullahalp - 26 Mart 2018 Saat 23:06
cahille muhabbet zor
Çevrimdışı Akeneton Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Akeneton Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nisan 2018 Saat 19:52
2015 Honda Civic satıp bundan alayım diyordum. Açıkcası civicteki sorunsuzluktan rahat iken bu yazdıkların beni ürküttü. Sanırım çok dikkat etmem lazım. Bakımsız bir 3008 denk gelmesin.
2003 1.4 hdi xr Sahra Sarısı mütevazi 307 :)
Çevrimdışı onurcapan06 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : 508
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı onurcapan06 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Mayıs 2018 Saat 01:30
sorun neydi sendeki bende de ayni sorun var nasil cozdun
Çevrimdışı Mck1984 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Mck1984 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Mayıs 2018 Saat 11:53
merhaba, öncelikle aracını yetkili bir servise götürmeni tavsiye ederim. Muhtemelen ariza enjektör den çıkacaktır. Beyinle herhangi bir ilgisi yoktur. Sagda solda kurcalatmayin
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon Torsiyon nedir,tamiri nasıl yapılır son mesaja git 412 0 Berkay Erdinç
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 128 0 SametRcz
konu icon 206 GİDERKEN KİLİT AÇILIP KAPANIYOR son mesaja git 165 0 yusufaynur_
konu icon Bir anda gaz kesip motor/vites kutusu arızası son mesaja git 129 0 canbek
konu icon LPG de çalısıyor Benzinde çalışmıyor son mesaja git 20880 18 erhan çay
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 680 1 Ozant.
konu icon 307 gaz kesme acil son mesaja git 3372 21 Hüseyinboztas
konu icon Bipper Tepee 1.4 com.plus vites kutusunu kontrol e son mesaja git 11667 7 BipperFan
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 531 0 SametRcz
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 198 0 SametRcz
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 24807 19 SametRcz
konu icon 2005 1.4 16V Stop etme son mesaja git 227 0 debug
konu icon 2003 Peugeot 307 1.4 hdi sağ cam indirip kaldırmıy son mesaja git 134 0 ismetskry
konu icon Seyir halinde 90-110 arası gaza basınca titreme son mesaja git 238 0 serdar.a
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 3057 5 Serdarakgl
konu icon EAT6 Şanzıman Bakım ?? son mesaja git 351 0 by_bozkurt
konu icon BAKIMLI SATILIK 508 - 2012 DİZEL/OTOMATİK son mesaja git 327 0 Emintoprak
konu icon 206 Spor ve Kar ışıkları yanıp sönüyor. son mesaja git 247 0 cimenquantex
konu icon 308 1.6 dizel su eksiltme(çözüldü) son mesaja git 4351 11 tongucuk
konu icon Triger kayışı, zinciri ? son mesaja git 505 0 Fisherking
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
SametRcz 4
Emintoprak 4
OsmUnl 2
Berkay Erdinç 2
Necm57 2
Serdarakgl 2
yakup5353 2
a.kaplan 2
Hüseyinboztas 2
serdarcan34 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English