Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TURKEY FAN CLUB GENEL >Sohbet \ Muhabbet
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Trafik Cezası Hakkında
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Trafik Cezası Hakkında

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı OguzhanKucuk61 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 29
Aracı : 206 Sedan
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Trafik Cezası Hakkında
    Gönderim Zamanı: 23 Haziran 2017 Saat 20:42
2016 nın sonunda yediğim 184 lira cezayı faiz ve takibe alınması nedeniyle 2 gün evvel internet üzerinden ödedim. Bugün kontrol amaçlı e-devletten cezanın durup durmadığına baktım. Ödediğim ceza artık sistemde görünmüyordu ama başka bir ceza görünüyordu.
Ve 05/2017 tarihine ait olduğu yazıyordu. Yani mayıs 2017. Ben sorguyu 23 haziran yani bugün yaptığımda gördüm ancak. Ve son 3-4 aydır da ödediğim cezayı takip ediyordum 05/2017 tarihli olan görünmüyordu. Ve cezayı bildiren herhangi bir yazı, tebligat falan gelmedi adresime. Bugüne kadar da sorguda çıkmıyordu bu ceza. Şimdi nasıl oluyor da çıkıyor anlamıyorum ?
Bunun bana bildirilmesi gerekmiyor muydu ? Ayrıca herhangi bir yanlış yaptığımı da düşünmüyorum. Açıp 95 lira olan cezalara baktığımda o kadar saçma sapan maddeler var ki, kalkıp itiraz edemezsin. Saygısız sürüş diye bir madde mevcut. Memur bunu istediği plakaya yazar buna itiraz edilse nasıl itiraz edilir çok saçma.
Yanlış yazılmış olabilir mi ? Tebligat gelmediği için erken ödeme indirimi de kullanamadım haliyle. Ne yapacağım bunu ödemek istemiyorum. Daha 2 gün evvel 230 lira ödedim. Ayıptır ya
Çevrimdışı Oktkor Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : 407
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Oktkor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Haziran 2017 Saat 21:46
Ödeyeceksin sonra dava açabilirsin. Açık ve net bir şekilde ispatlayamıyorsan mahkeme hiç bir şekilde senin lehine karar vermiyor. Isparta-Rize arası gittim. Bir çok radar bir çok noktada trafik kontrol var. Devletimizin paraya ihtiyacı var galiba. Bu yüzden vergiler cezalar artıyor. Siz de elinizi taşın altına koyun, hız yapın, ihlal yapın, hız koridorunda hıza uymayın, yanlış yere park edin :)

Çevrimdışı OguzhanKucuk61 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 29
Aracı : 206 Sedan
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Haziran 2017 Saat 23:15
Sanırım kota doldurma uygulamasına dahil oldum. İlk yediğim ceza da iki ayrı parça halinde. Biri sağa dönüş kurallarına riayet etmemek, biri de trafiğin düzenini aksatmak. 92 şer lira.
Olan olay da şu, sağ şeride geçemedim müsait değildi. Sağa sinyal verdim diğer arabanın hafif önüne kırınca kornaya asıldı. Polis geldi cama tıklatıp devam et dedi. Ardından tebligat geldi. Dümdüz gittim bende. Yazıklar olsun dedim.
Çevrimdışı ggitaristt Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : 307 sw hdi 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ggitaristt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Haziran 2017 Saat 16:08
Yeşil yanınca hızlı kalkmayınca da ceza yiyecez yakında..
Çevrimdışı Peugeot35 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Aracı : Peugeot 307 1.4 XR 90HP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Peugeot35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Haziran 2017 Saat 00:55
valla hocam polis isterse kılıfına uydurur yine yazar maddemi yok alfabe gibi maşallah  Big smile çok dikkat etmek lazım polisleri gözetlerken bu sefer zabıtalar peşlemeye başladı onlarda çatır çutur geçiriyor hemde kol böreği gibi polise şükür ediyon  Smile

geçenlerde az kaldırıma çıkardık arkamı dönmemle 227 tl yazıp çizmişler silecege sıkıştırmışlardı neyse ki zabıta abilerin keyifleri yerinde olduğundan aradım uyarı olduğunu söylediler bidahakine öperim dedi Big smile bunu atlattık bugün anayoldan eve  gidiyordum keyfim yoktu yavaş yavaş gideyim dedim bi baktım geçtiğim yola polis abiler radarı döşemişler gelene gidene mokoko kıl payı bundanda sıyırdıkLOL şuan iki uyarım var çok dikkat ediyorum bu aralar daha dikkatli olmak lazım bayramda kolları sıvayacaklar gibi bu arada geçmiş olsun. 

tebligat gelmediyse  muhtara bakın benimde ceza gelmişti 2016 geçen sene ben bu sene 2017 başında fark edip ödedim muhtardan çıktı ceza kağıdım.
Çevrimdışı maximusti Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 2000 Opel Astra G HB
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı maximusti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Haziran 2017 Saat 14:14
ben bijon rengi farklı diye ceza yazanı gördüm. 
birde şirketten birisine ceza yazdılarki, hayatta 2.000 devir üzerine çıkmayan, sinyal vermeden şerit değiştirmeyen, dünyanın en standart ötesi sürücüsüne tehlikeli araç kullanmaktan ceza yazmış göndermişler. 
hadi bana yazılsa doğrudur derim de öyle adama da ceza yazılmazki :) 
Fazla Yakan Araba Yoktur... LPG Pahalıdır, Mazot Pahalıdır, Benzin Çok Daha Pahalıdır...
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Peugeot35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Temmuz 2017 Saat 11:54
merhaba arkadaşlar iki uyarım var demiştim birisi zabıtalarca yazılan diğeri polisin yazdığı ne yazıkki polis canım abim... 18-01-2017 tarihinde uyarı diye cama sıkıştırdığı küçük kağıdı cezaya dönüştürmüş. 

arkaşalar varmı böyle haksızlık sen kalk yılın başında uyarı yada ceza yaz bunu bana temmuz ayında belirt yuhhhh artık gerçekten bu canım abime helal olsun ++ bu ceza motorlu taşıtlar vergisinde görünmüyor e-devlete girince plakaya yazılan cezalarda çıktı işin garibi bu arabaya geçen ay vize yaptık borcu yoktur bilgileri çıktı bu nasıl iş aklım ermiyor eren varsa bilgilendirsin Smile 

benim görüşüm yazacaksan cezayı erkek gibi yaz bende paşa gibi ödeyeyim yani indirim ve savunma akkım kısıtlanıyor. 

devlete helal yazana haram olsun..

Çevrimdışı runiy06 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 28
Aracı : 206 XT 1.4 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı runiy06 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Temmuz 2017 Saat 12:43
Türkiye'de yaşamak vahşi doğada yaşamaktan zor dedirten olaylar. sizler için çok üzgünüm bende ceza arttırımları olduktan sonra iyice paranoyak oldum çıktım sürekli şehirler arası gidip gelen birisi olarak hep radarların önünden geçiyorum internette geçirdiğim vaktin büyük bölümünü e-devlette ceza yedik mi bu sefer diye bakmakla geçirir oldum :)
206 XT 1.4 (2005)
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Oktkor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Temmuz 2017 Saat 13:32
Orjinalini yazan: Peugeot35 Peugeot35 Yazdı:

merhaba arkadaşlar iki uyarım var demiştim birisi zabıtalarca yazılan diğeri polisin yazdığı ne yazıkki polis canım abim... 18-01-2017 tarihinde uyarı diye cama sıkıştırdığı küçük kağıdı cezaya dönüştürmüş. 

arkaşalar varmı böyle haksızlık sen kalk yılın başında uyarı yada ceza yaz bunu bana temmuz ayında belirt yuhhhh artık gerçekten bu canım abime helal olsun ++ bu ceza motorlu taşıtlar vergisinde görünmüyor e-devlete girince plakaya yazılan cezalarda çıktı işin garibi bu arabaya geçen ay vize yaptık borcu yoktur bilgileri çıktı bu nasıl iş aklım ermiyor eren varsa bilgilendirsin Smile 

benim görüşüm yazacaksan cezayı erkek gibi yaz bende paşa gibi ödeyeyim yani indirim ve savunma akkım kısıtlanıyor. 

yanlış düşünüyorsun hocam. Polislerin dur şu adama bir ceza yazayım dur şuna şunu yapayım gibi bir düşüncesi yok. Çoğu senin benim gibi adamlar ve inan bu işlerini ciddi yapsalar ceza ödemekten belimizi doğrultamayız.

Bizim ülkemizde ceza işlemi caydırıcı amaç olarak değil devlete bir gelir kapısı olarak görülür. Radar uygulaması hız sınırı kurallarına riayet etsin diye değil vatandaş düşsün diye yokuş arkasına viraja ya da soteye konur.
İki üç gün önce otoyollarda hız sınırı uygulaması başladı. İlk gün itibari iki güzergah arası koridorda 5000 bin küsur araç sınır aştığı için cezai işlem görmüş. Ortalama 200 lira desen günlük 1 milyon lira.

2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Peugeot35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Temmuz 2017 Saat 23:31
Orjinalini yazan: Oktkor Oktkor Yazdı:

yanlış düşünüyorsun hocam. Polislerin dur şu adama bir ceza yazayım dur şuna şunu yapayım gibi bir düşüncesi yok. Çoğu senin benim gibi adamlar ve inan bu işlerini ciddi yapsalar ceza ödemekten belimizi doğrultamayız.

Bizim ülkemizde ceza işlemi caydırıcı amaç olarak değil devlete bir gelir kapısı olarak görülür. Radar uygulaması hız sınırı kurallarına riayet etsin diye değil vatandaş düşsün diye yokuş arkasına viraja ya da soteye konur.
İki üç gün önce otoyollarda hız sınırı uygulaması başladı. İlk gün itibari iki güzergah arası koridorda 5000 bin küsur araç sınır aştığı için cezai işlem görmüş. Ortalama 200 lira desen günlük 1 milyon lira.

hocam ben yanlış düşünmüyorum neden dersen benim cezaya itirazım yok bi yanlış yapmışsam yasağa uymamışsam elbette bir cezası olmalı pekala bu cezayı uygun gördüyse niye zamanında bildirmiyor bende hakkıma düşen indirimden yararlanayım ! küfür eder gibi 7 ay sonra ceza yumurtluyor bu haksızlıktır başka bişey değil.

öncelikle şunuda belirtmek isterim  kamyonlar 140/150 yapıp anayolda cırıt atıyor abartı egzozlar cabası birde izmir menemen dolmuşları dedikmi dahası yok bunlara hiç ceza uygulayan yok gidip gelip nerde gariban var ona yapışırlar. 

2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Oktkor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Temmuz 2017 Saat 23:50

hocam ben yanlış düşünmüyorum neden dersen benim cezaya itirazım yok bi yanlış yapmışsam yasağa uymamışsam elbette bir cezası olmalı pekala bu cezayı uygun gördüyse niye zamanında bildirmiyor bende hakkıma düşen indirimden yararlanayım ! küfür eder gibi 7 ay sonra ceza yumurtluyor bu haksızlıktır başka bişey değil.

öncelikle şunuda belirtmek isterim  kamyonlar 140/150 yapıp anayolda cırıt atıyor abartı egzozlar cabası birde izmir menemen dolmuşları dedikmi dahası yok bunlara hiç ceza uygulayan yok gidip gelip nerde gariban var ona yapışırlar. 

Ben pek anlamadım kusura bakmayın. siz şimdi polis 1. ayda verdiği uyarıyı temmuza kadar bekletti temmuzda cezaya çevirdi mi diyorsunuz? Bana pek mantıklı gelmedi. Muhtemelen sistemsel bir sıkıntıdan cezayı göremediniz diye düşünüyorum.

Düzenleyen Oktkor - 08 Temmuz 2017 Saat 23:50
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Peugeot35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Temmuz 2017 Saat 02:46

Ben pek anlamadım kusura bakmayın. siz şimdi polis 1. ayda verdiği uyarıyı temmuza kadar bekletti temmuzda cezaya çevirdi mi diyorsunuz? Bana pek mantıklı gelmedi. Muhtemelen sistemsel bir sıkıntıdan cezayı göremediniz diye düşünüyorum.

aynen öyle 1'nci ayda verdiği uyarıyı 7'nci ayda cezaya çevirdi. cezayı ben görmedim diyelim sistemsel hata oldu diyelim peki geçen ay vizeye girdiğimde araç neden vizeye alındı borcu olan araç vizeye girebilir mi ? siz vize yaptıysanız bilmeniz lazım ayrıca e-devlette görülen ceza motorlu taşıtlar vergisinde görünmüyor bunlar yetmezse iki ay öncede zabıtalarca yazılan uyarıyı 10 gün boyunca e-devletten sorgulattım bu ceza olmuş olsa görmemem imkansız bişey yani böyle bir ceza yoktu.  mevzu cezayı yemek  değil savunma hakkımın kısıtlanması belki haklı olan benim belki 95 değilde cezayı erken ödeyerek indirimden yararlanıp 75 öderim !
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Oktkor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Temmuz 2017 Saat 12:57

aynen öyle 1'nci ayda verdiği uyarıyı 7'nci ayda cezaya çevirdi. cezayı ben görmedim diyelim sistemsel hata oldu diyelim peki geçen ay vizeye girdiğimde araç neden vizeye alındı borcu olan araç vizeye girebilir mi ? siz vize yaptıysanız bilmeniz lazım ayrıca e-devlette görülen ceza motorlu taşıtlar vergisinde görünmüyor bunlar yetmezse iki ay öncede zabıtalarca yazılan uyarıyı 10 gün boyunca e-devletten sorgulattım bu ceza olmuş olsa görmemem imkansız bişey yani böyle bir ceza yoktu.  mevzu cezayı yemek  değil savunma hakkımın kısıtlanması belki haklı olan benim belki 95 değilde cezayı erken ödeyerek indirimden yararlanıp 75 öderim !

Anladım. Benim bildiğim kadarı ile polisler görev bittikten sonra koçanı ya da kayıtları görevli polise verip işlerini bitiriyor. O yüzden bana mantıksız gelmişti.
Çevrimdışı kilic46 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kilic46 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Temmuz 2017 Saat 13:21
Abim trafik polisidir. Hatay'da ceza çok yazmazken 7 yıl kadar once Maraşta koçan bitmemiş diye uyariyorlar demişti.
Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 2002 206 colorline otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Temmuz 2017 Saat 16:41
Polis cezayi 6 ay bekletmez. O yazmıştır ayni gün.fakat emniyetin cezayi işlemesi ordan vergi dairesine bildirmesi.vergi dairesinin kayıtlara işlemesi vb durumlar aylarca hatta yillarca sürebiliyor. Hatta geçen yil haberlere konu oldu. 10 kurusluk pul masrafi biriktigi ıçin ve ödenek olmadığı için cezalarin teblig olması yillar almış ve yığılma olmuş.
Hicbir polis ocak ayinda olan olayin cezasini temmuzda yazmaz. Ama biliyorsunuz bürokraside isler böyle yürüyor. Bir top kagit ihtiyacını istemek için beş top kağıt harcar.   

Ha bu gecikme devletin işine geliyor mu ? Tabiki işine geliyor...

Düzenleyen talip206 - 09 Temmuz 2017 Saat 16:44
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Peugeot35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Temmuz 2017 Saat 22:49
haksızlık başka bişey değil. tarafsız muammale yapılıyor. 
Çevrimdışı iammanover Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı iammanover Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Temmuz 2017 Saat 08:58
Geçen arkadaşımla kırmızı ışıktan kalktık sola döneçekken arabanın arkası attı, (BMW 320) polis geldi ceza yazdı, halkın huzurunu bozma bilmem ne doldurmuş. cezayı ödemeden 1. sulh ceza mahkemesine başvurdu, hakim'e demiş benım arabam beygirli bir araç dokundun mu arkası atabiliyor kasten yapılan birşey yok. hakim marka model sorunca söylemiş :) bmw 320 diye oda iptal ettirmiş cezayı sen yinede dikkat et diye :))

üşenmeyin verin mahkemeye.

Düzenleyen iammanover - 10 Temmuz 2017 Saat 09:00
206 GTI
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 63 0 slckgms
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 64 0 feyyazbugan
konu icon Torsiyon nedir,tamiri nasıl yapılır son mesaja git 481 0 Berkay Erdinç
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 133 0 SametRcz
konu icon 206 GİDERKEN KİLİT AÇILIP KAPANIYOR son mesaja git 169 0 yusufaynur_
konu icon Bir anda gaz kesip motor/vites kutusu arızası son mesaja git 133 0 canbek
konu icon LPG de çalısıyor Benzinde çalışmıyor son mesaja git 20897 18 erhan çay
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 689 1 Ozant.
konu icon 307 gaz kesme acil son mesaja git 3372 21 Hüseyinboztas
konu icon Bipper Tepee 1.4 com.plus vites kutusunu kontrol e son mesaja git 11677 7 BipperFan
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 534 0 SametRcz
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 211 0 SametRcz
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 24815 19 SametRcz
konu icon 2005 1.4 16V Stop etme son mesaja git 231 0 debug
konu icon 2003 Peugeot 307 1.4 hdi sağ cam indirip kaldırmıy son mesaja git 136 0 ismetskry
konu icon Seyir halinde 90-110 arası gaza basınca titreme son mesaja git 240 0 serdar.a
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 3066 5 Serdarakgl
konu icon EAT6 Şanzıman Bakım ?? son mesaja git 363 0 by_bozkurt
konu icon BAKIMLI SATILIK 508 - 2012 DİZEL/OTOMATİK son mesaja git 339 0 Emintoprak
konu icon 206 Spor ve Kar ışıkları yanıp sönüyor. son mesaja git 254 0 cimenquantex
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
SametRcz 4
Emintoprak 4
OsmUnl 2
Berkay Erdinç 2
Necm57 2
Serdarakgl 2
yakup5353 2
a.kaplan 2
Hüseyinboztas 2
serdarcan34 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English