Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU >Modifiye ve Tuning Bilgileri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Aydınlatma projelerim.
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Aydınlatma projelerim.

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 567
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Mart 2015 Saat 08:31
Tekirdağ'lı fardan son durum.

İzmirden bir arkadaşımızın Fusion aracının sis farlarının çerçevesine Passat gündüz farında kullanılan Lensler ve her biri 130 150 lümen aralığında olan Edison power led kullanılarak ve İnsignia orijinal gündüz farı sürücü kartı ilede sürülerek montajı yapıldı.Rabbimin izni ile geçen yıl yapma imkanı olmuştu.

Sis çerçevesinin uygun bölümlerine delikler delindi.

Lensler derece açısı verilerek sabitlendi.

Arka kısmınıda iyice silikona bulayarak izolesini yaptım.

Yanış halleri

2 çerçeveninde tavana yansıyan ışık odagı.

Araç üzerinde maalesef resimler gelmedi.

MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Mart 2015 Saat 11:56
Ankara'dan bir arkadaşımızın Seat aracı için kullandığı Afl sistem Valeo bi-xenon farları sıvı ile temizlik yaparak sonuç alınmaya çalışmış fakat iç kısımlarda ciddi lekelere yol açınca benim genelde yapmadığım işlem olmasına ragmen Arkadaşımızın ısrarı ile farların silikonu sert olduğu için kasadan keserek açtım iç temizliği,mercek temizliği ve mercekleri tutan ayak kısımlarındaki ciddi kırıklarıda orijinal hale en yakın şekilde sabitleyerek toparlayıp Rabbimin izni ile geçen yıl bitirmek kısmet olmuştu.

Camın görünen hali.İç kısımdaki siyah taban çerçeve.Cam kırık gibi çıkmış.

Mercek kısmının görünümü.

Temzilik soınrası ve toplanmış hali.

Çift mercekli Focus F1 farların Beyaz F1 üzerindeki halleri.

Çalışmasını yaptığım son F1 focus farının araç üzerindeki siyah taban çerçeveli ve krom taban çerçeveli hallerinin görünüm.

Kayseri ilimizden 2 ayrı arkadaşın F1 araçları için geçen yıl ortasında Rabbimin izni ile yapıp güzel sonuç ile btirmek kısmet olan gösterge led aydınlatmalarından görünüm halleri.

Öylesine 2 renk denemesi.

Son hallerinden görünüm.Araç üzerinden görünüm halleri maalesef gelmedi.

Çakmaklık içinde kırmızı ve beyaz ledlendirme yapmıştım.

MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Mayıs 2015 Saat 18:36
Hayırlı forum günleri diliyorum.

Antalya'dan arkadaşımızın yurtdışından getirttiği ve her parçasıyla cidden 1 e 1 kopya denilecek şekilde benzer olan ama kalite olarak son derece vasat denilecek çakma demek yanlış olmaz Cosmo far iyileştirme çalışmasını Rabbimin izni ile geçtiğimiz haftalarda bitirmek kısmet oldu.İlk önce parçaları üzerinden tadilata gittim.Her ne kadar tadilatlar sonuç versede lakin içime sinmeyecek sonuçlar oldu.Gündüz farı Ledleri 5630 tipinde ve her bölüme 2 şerli paralel ve seri bağlantı ile sabit sürücü kullanılarak yapılmıştı.Normal ledler ile değiştirdim.Sürücü 300ma olduğu için kullandığım 150 lümenlik ledler hali ile normal 1 watt ledler gibi yandı.Ayrıca sürücü ile park modu vermekte çok sorun oluşturacaktı.

Far yükseklik motoru ararkende motorun takılacak kısmı bu farda maalesef kullanılamıyordu.

Tesisat soketindeki boş pinlere kablo montajınıda çok saglıklı bulmadım.Soket izalasyon kısımları orijinal soketteki gibi değildi.pin geçecek kısımları Delipte pinli kablo takayım diye epey düşündüm ama içime sinmedi.

Bu olumsuzluklar sonrasında arkadaşlada müzakere ederek parçaları orijinal olarak bulup almaya karar verdik.

Far hurdasına yöneldim ve bulmakta epeyce zaman aldı ve sonunda bulduk.Far içi tamamen denilebilecek şekilde orijinal çıkma Cosmo far hurdası temin edilince aynen değişti.Epey aksiliklerde çıktı vegiderildi.

Hella bi-xenon mercek,Hella Gen5 balast,4300k Osram,sinyallerde her farda 8 power kullanılarak lendlendi,Çerçeve siyaha boyandı,mercek iç şapkasıda siyah yapıldı ve sonunda güzel sonuç ile çalışma bitirildi.

Benim için Afl far sistemli bir farı normal kullanılacak hale getirme açısından 2006 Vectra farından sonra daha geniş kapsamlı olarak çok yönlü bir deneyim oldu.Daha önceki İnsignia çalışması bundan farklı idi ve bu fardaki deneyimlerimi artık daha başka farlarda kullanabilir tecrübeye sahip oldum ve elimdeki farlara daha iyi şekilde aktarıyorum.

Far bu.

Hurda Cosmo far ve sökülen parçalar.

Çakma farımızın kargoda gelirken kırıldığını düşündüğüm mercek kasasının sabit ayagı kasa tarafından kırılmış parçası.Bu sabitleme kısmında kullanılan vida sıkıldığı plastiğin kasa ile birleşim kısmına sınırda bir boyutta kullanılmış.Buda plastiğin kalitesiz olmasından dolayı diye düşündüğüm mercek agırlığına orantılı kasıntı ile kırılmış olacağı.Orijinal cosmo fardaki aynı yere takılmış vida ile bu fardaki vida boyutu farkı.Vida bu uzunlukta olsa idi kırılması bence mümkün değildi.Uzun vida için delik azıcık daha genişletildi ve bu uzun vidaları 2 fardada taktım.

Çakma farın yükseklik motorunun takılacak olan ayak kısmı ve tesisatı

Orijinal halojen far yükseklik motoru ve Cosmo motorundaki aparatın montesi ile görünüm.Silikonu destek amaçlı kullandım.Aparat tuturma tırnakları arasında hafif boşluk vardı.

Balast orijinal yerleşim yeri kullanılarak Hella balast monte edildi.Orijinal Hella balast boyutu 1cm kadar daha küçükmüş.Tesisat soketindeki pin uçlarında xenon - ucu yeri değişti.Düzeltmeler yapıldı ve soket arkasından silikonla izole destegi yapıldı.

Sinyal iç çapına göre her farda 8 power led ile yapılan sinyal.

Orijinal Cosmo farın çerçevesi zımparalanıp siyaha boyandı.

Farlar toplandı ve son haline kavuştu.

Farlar sanırım vakitsizlikten dolayı araca daha monte edilmedi.Resimler gelince bilahire ekleyeceğim.

Bayburt'tan arkadaşımızın Comfortline aracının farları yerine Highline modelin eski tip Valeo bi-xenon modelli olan çıkma farları alındı.Valeo bi-xenon merceklerin reflektör kısımları karartmaya başladığı için yeni tip Hella bi-xenon mercek takılmasına karar verildi.Comfort halojen farın orijinal tesisat için soketi bir arkadaşımızdan temin ettikten sonra far için yükseklik motoru arayışınıda  çok uzun sürmeden hallettik.Farda tadilat işlemleri oyalayıcı oldu.Rabbimin izni ile geçtiğimiz haftalarda bitirmek kısmet oldu.

Halojen far soket tesisatı ve yükseklik motoru.

Soket takıldıktan sonra silikon destegi ile izalasyon sağlandı.

Eski ve yeni mercek.

Mercek şapkalı hali.

Park bölümü çap olarak çok geniş fakat iç genişlik öyle değil miş.Bir kaç fikirler üzerinde düşündük taşındık vazgeçtik orijinal kalsın dedik.

Afl sistem kutusunun boş kalan kısıma metalden yapılan ilaveye silikonla izalasyonu yapıldı.Delik kalan kısımdan akü + kablosu ve yön farının sinyal tetik kablosu çıkarıldı.

Bosch gen5 balast orijinal balast yuvasına yerleştirildi ve silikon izalesi yapıldı.

Manuel ayar kısımlarındki kilitlenmeler yani içine çamur girmiş ve kurumuş buda ayar yapılma aşamasında kırılmalara yol açmış kitlenmiş.Sağlamları ile değiştirildi.

Kapanış aşamaları.

Duvar resmi.

Eski far ile.

Yeni far ile.

Arıza ışığı için modul yapıldı fakat ohm degeri biraz daha altta olması gerektiğini anladık bunun için bilahire direnç eklemesi yapılacak.Şu anki hali ile sellektör yapılınca kısa far tetiği anlık olarak açılıp kapanıyor.Başkada sıkıntısı yok kullanılıyor sadece hafiften far ayarı yapılacak o kadar.

Ankara'dan arkadaşımızın Leon 2 model aracının orijinal farlarına yeni tip Hella bi-xenon Gen5 balast 4300k Osram ve Passat mercek şapkasının krom hali olarak montajı yapıldı.Orijinal merce görünümü bence çok çirkindi buna uygun bişilerde elimde vardı fakat yakışıklı gelmedi Passat şapkası çok yakışıklı göründü.Ayrıca kenar boşluğu en iyi gizleyen 2.ci şapka idi.Diğeri Bmw geniş şapka idi oda çok topak göründü arkadaşımızda begenmedi zaten.Passat şapkalı olarak montajını,araç üzerine tesisat montajını Rabbimin zini ile geçtiğimiz aylarda yapmak kısmet oldu.

Farların açılmış hali.

Mercek şapkası için denemeler.

Mercek montajından sonra kapak sabitlendi.Üst açık kalan kısıma metal parça ilavesi mecburen oldu ve siyaha boyandı.Orijinal Cupra fardada buna benzeyen bir yapı gördüm.

Araç üzerinde resim şimdilik bunlar mevcut.Montajını kendim yaptığım için resim çekebildim.

Ankara'dan arkadaşımızın Audi A4 aracı için almış olduğu huradaya yakın denilebilecek hale getirilmiş ve kullanıma sunulmuş B5 farları için arkadaşımızın kendisinin temin ettiği yeni tip Hella bi-xenon ve kendisinde olan Osram d2s xenon takımı kullanılarak fakat xenon ampuller d2s çin malı.Xenon ampulün birisi gayet güzel odaklama yapıyor ve çizgi oldukça güzel ama diğeri ne yaptıysam odaklamayı yaptıramadım V şeklinde bir çizgi alıyorum.Orijinal çevirici ve ampul ile sorun yok.Araca montajdan sonrada durum net ortada idi.Ayrıca ampul tutucularda yan sanayi.Ampul tutucu yada ampulde sorun mevcut.Vakit yoktu test edemedim.

Boyut olarak Hella mercek orijinal mercek takma yerine sıkıntılı tadilat şart.Uzun hüzme kısmınada milimetrik boyutta oturuyor.Sağ sol oynama şansı yok denecek kadar az.

Ampul değişimini arkadaşa bıraktım.

3 mercekli halde yani orijinal Valeo mercek fevkalaede şekilde reflektör kararması olduğu için uzun hüzmede kullanıma uygun hale getirdim ama beni fena uğraştırsada yeterli aydınlatma sunacak şekilde H1 ampul düzenegine uygun hale getirdim.Uzun hüzme kısmına Hella merceği taktım.Latitude olması lazım mercek iç şapkasını kullandım.Krom hataları vardı ama arkadaşımızdan onay alarak ve insiyatif kullanarak taktım.Sinyal kısmına Mondeo mercek bölümü takıldı sinyal ledi yapıldı.Rabbimin izni ile geçtiğimiz haftalarda montajınıda kendim yaparak araç üzerinden akşam resimlerinide çektim.

Farların açılmış hali.

Mercek montajı ve şapka sabitlenmesi sonrası durum.

Çerçeve orijinalde tabanı siyah olunca boyamaya gerek kalmadı.Sinyal bölümündeki çizgili kısımın arasında kalan krom görünümde güzel bir ton oluşturdu.

Orijinal Valeo d2s merceğinin ampul oturan kısmına H1 ampul kılıfı uygulandı vida ile sabitlendi ve silikon destegi uygulandı aslında gerek yoktu ama metal oynamsın istedim.

Duvar resmi bu şekilde.Bu mercekte perde iptali yaptım önce fakat d2s ampulle bile istenilen uzun hüzme yansımasını alamadım.Sonra perdeyi tekrar taktım ve ortasını egdim.Sonuç bu şekilde oldu.

Kapanmış halleri.

Araç üzerinden görünümler.

Sol fardaki üstte yazdığım hata ile duvar çizgisi.

MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Temmuz 2015 Saat 03:04
Hayırlı,zevkli,bol paylaşımlı Forum günleri diliyorum.Geride bıraktığımız mübarek Ramazan'ı şerif bayramımız cümlemize hayırlar getirsin,Rabbim duaları,ziyaretleri kabul eylesin.

Geçtiğimiz aylarda ve sanırım 3 ay olacak Malatya ilimizden bir arkadaşımızın Punto aracı için tarafımdan haricen çıkma far alındı,yeni tip Hella bi-xenon,Gen5 balast,4300k xenon,Bmw yuvarlak Angel halka ve orijinal Bmw kaş çubugu eklemesi,sinyal kısmınada mercek ile power led sinyal montajı yapıldı.Grımtırak olan çerçeve dereceli mat siyah boyaya boyandı.Bmw mercek şapkası takıldı. Rabbimin izni ile bitirildi ve kullanılıyor.

Toplanmış hali.

Yanarken görünümler.

Araç üzerinden görünümler.

Geçtiğimiz aylarda ve sanırım 3 ay olacak Tekirdağ ilimizden arkadaşımızın Corolla aracı için sıfır Depo marka haricen farlar alındı.Hella bi-xenon,Gen5 balast,4300k xenon,elde yaptığım mercek şapkası,Passat gündüz farı kesilerek montajı yapıldı,power led sinyal eklendi. Rabbimin izni ile bitirildi ve kullanılıyor.

İç çerçeve dereceli Mat siyaha boyandı.Sinyal bölümü krom bırakıldı.Çerçevenin üst köşelerindeki köşeye 3 er tane Bmw stil köşe park ledi yerleştirildi.

Farların toplanmış hali.

Yanış halleri.

Araç üzerinden görünüm halleri.

Duvar resmi.

Geçtiğimiz aylarda Volvo s70 araç için yurtdışından mercekli versiyon Taiwan yapımı far getirtilerek memnun kalınmayınca .Mercek fevkalade geniş bir aydınlatmaya sahip olduğu için aracın önünü değilde uzayı aydınlatınca bi-xenon mercek için çalışma yapılmaya karar verildi.Rabbimin izni ile bitirildi ve kullanılıyor.

Hella İntemo bi-xenon,D2s set kullanıldı.Farlar çok hoşuma gitti.Hele fara özel yapılmış sinyal bölümü çok hoştu.

Fardaki Park bölümü tam gündüz farı çalışması için biçilmiş bir alandı.İç kısmı kesildi ve reflektöre 1 watt power led yapılarak içine montajı yapıldı.

Orijinal merceğin duvar çizgisi.

Farın dağılmış hali.

Park bölümünün kesilerek reflektör montajına uygun hale getirilmesi.

Gündüz farı için reflektörümüz.

Gündüz farı montajlı hali.

Merceğimiz biraz uzun gelince orijinal şeffaf çerçeveye degen cam için çerçevesi söküldü ve İntemo merceğin kendi şapkası buraya monte edildi.

Farların toplanmış hali.

Araç üzerinden görünüm.

Elimdeki gündüz vakti kendi çektiğim yakın plan duvar resmi.

Ankara'dan bir arkadaşımız daha önce mercek montajını yaptırmış.Lakin yapan arkadaşımız farın arkasını kapatmamış öylesine bant yağıştırıp bırakmış yaptırman lazım demiş.Farlar geldi.Arkadaşımıza güzel bir virüs enjekte ederek dedim bu şekilde bir projem var kabul edersen hem kusurlarını giderip hem daha iyi bir çalışma olarak bitirelim dedim.Onay alıncada geçtiğimiz aylarda Rabbimin izni ile güzel bir sonuç ile monajını yaptık.

Mevcut far son derece kirli idi.Elde yapılmış mercek kapagı ilavesi falan iptal edildi.Megan mercek kapagı ve Bmw U halka monte edildi.Sinyal kısmına sarı sinyal kapagı sabitledik ve 450 lümen günışığı Cob led sabitlendi.

Arkadaşımız çerçeveyi komple siyah yapalım demişti ben krom kalsın deyince ve resimleride görünce vazgeçti.

Farların ilk hali.

Xenon yine klasik şekilde sabitlenmişti.Açık bırakılan arka kısım.

Megan şapkası,U halka montajlı hali.5 watt coob ledler sürücü ile kullanıldı.

Sinyal bölümüne turuncu sinyal camı montajı.

İlk resimleme.

Farların kapalı halleri

Yanış halleri.Sinyal kısmına power ledlerden haricen American parkta yapıldı.

Farın arka kısmı.

Araç üzerinden görünüm.

Arkadaşımızın montaj sonrasında yüzündeki nefis tebessümü,hoş gülümseme ve heyecanı,defaatle teşekkürünü unutamıyorum.

Ankara'dan 98 Lantis Farları geçtiğimiz aylarda söktük ve Hella bi-xenon mercek montajını Rabbimin izni ile yaptık.D2s set kullanıldı.Farların biri orijinal,diğeri yan sanayi ve mercek çap farkı vesaire değişikti.Farın içi oldukça dardı.Mercek montaj kısmı beni epey terletti ama saglam bir montaj ile sonuc aldık.Eski mercekler nasılsa kullanılamayacaktı ve ayak kısmlarından kestim Hella merceğe sabitledim.Ayar vidlamaları aynen kullanıldı.Kırık olan vidalama kısımlaraı vesaire her kusuru onarıldı.Sonra birde arkadaşımız kendine özgü birde gündüz farı tarzı şekil oluşturmuş bahsetti resmi yolladı.Yurtdışında yapanların linklerinide verdi.Önce ben çok yanaşmadım ama yapılanları görünce ne olacak ki dedim ve elimdeki önceden kırılmış olan Bmw halka parçalarınıda bunda degerlendirdim.Oldu yarım ay şeklinde gündüz farı.

Farların dağılmış hali.

Hella mercekli yeni hali.

Kırıkların onarılması.

Montaj halleri.

MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Temmuz 2015 Saat 03:07
Montaj halleri.

Yarım halkanın montajı.iki kenardan 1 watt lık smd 3528 power ledler ile güzel bir netice alındı.

Kapanmış halleri

Yanış halleri

Araç üzerinden bir resim.

Cep teli ile çektiğim duvar resmi.

Ankara'dan bir arkadaşımız daha önce orijinal merceklerde sıkıntı yaşayınca mercek değişimini yaptırmış.Geçtiğimiz aylarda Arkadaşımız farları getirdi.Farlar içler acısı durumda idi.Valeo H serisi mercek takılmış ama ne takılış.Muayene içi ampul takacağız diye ampul takılan kısımlar darbelemeler ile sökülmüş halojenler japonla tutturulmuş.Mercekler abartmıyorum 10cm yakın vidalar ile kendi kasasını da aşarak dış kasayada sabitlemeyi başarmış.

Rabbimin izni ile oldukça güzel bir sonuç ile montajı bitirmek kısmet oldu.

Farın birisinin ise gereksiz iken mercek uzun geldiğinden sanırım çerçeve eritilerek genişletilmiş.Farlarının içindeki kiride anlatmaya gerek yok sanırım.

Hella mercek takıldı sabitlendi ve arkadaşımızın bahtsızlığı devam ediyor.Benimde son anda farkettiğim merceğin biri dot,biri ece neyse demekten başka yapacak bir şey yoktu.Arkadaşımıza mercekleri satan arkadaşımızın kusuru.Çerçevedeki berbat genişletme becerisi,ni her iki çerçevedeki düzeltmeler yaparak genişlettim.

Çap oldukça genişti ve yine siyah İntemo çerçevelerine müracat ederek arkadaşımızdan resimli onaydan sonra montajı yaptım.

Farların toplanmış hali.

Araç üzerinden bir görünüm.

Arkadaşımızın bahsızlığı hala devam etti.Farlar takılması için gitti ve takıldı.Far ayarını yapan arkadaşımız yükseklik motorlarını kontrol etmeden far ayarına girişmiş ve sağlam olan ayar vidalarını ve tamir ederek ayaralanabilir hale getirdiğim ayar vidasınıda dişlerini bozmak sureti ile arkadaşımızı ayar olmuyor diye yollamış.Önceki montajda dış kasaya sabitleme olduğu için motor bozulmuş bundan dolayı farın biri çok aşagıda kalmış.

Farları tekrar açsam bile ayar vidalarının değişimi maalesef hurda far alınsa bile mümkün değil.Presleme ile sökülüp değişme yolu kapalı hale getirilmiş.Şimdi motorları iptal edeceğim ve bu kısımlara aldığım aparatlar ile manuel ayar yapabilecek aparat için uğraşıyorum.Halledince takacağız.

Kırklareli ilimizden arkadaşımızın 2014 makyajlı kasa Fiesta aracı için haricen çıkma mercekli versiyon far alındı.Hella bi-xenon,Gen5 balast,Cbi Osram xenon takım ile montajını geçtiğimiz aylarda yapmak kısmet oldu.

Farlar 1 yıl veya biraz daha uzun kullanımış denilebilir ve halojen yapıda mercekteki islenme ciddi boyuta gelmiş.

Mercekler monte edildi.

Çerçeveyide siyah yapmak istedik ve krom halindeki köşe kısımlardaki şekillerin kromlu kalmasına dikkat ettim.Çerçeve tabanı orijinal parlak siyah çıktı ve boyamaktan kurtulduk.Kromlu kısımıda düzgünce şekillendirmek kolay oldu.Çok çabuk çıkan bir krom tabanı mevcuttu.

Merceklerin için her merceğe 2 tane 1 watt beyaz power led yerleştirdim.Parklara bağlandı.

Farların toplanmış hali.

Araç üzerinden görünüm.

Ankara'dan bir arkadaşımızın Focus F1 aracı için makyajlı kasa Depo marka sıfır farlar alındı.Hella bi-xenon mercek montajı yapıldı,Mercek şapkasını elde yapıp sabitledim.D2s set kullanıldı.

Araç üzerinden.

Ankara'dan bir arkadaşımızın Mondeo Mk3 mercekli farına Hella bi-xenon,uzun hüzmeyede h7 kısa tip mercek perde kaldırılarak uzun hüzme olarak sabitlendi.Bmw U halka,Sinyal ve park bölümü power led ile sinyal işlevini yapar hale getirildi.Elde orijinal mercek şapkalarını birleştirerek yaptığım mercek şapkaları ile geçtiğimiz aylarda montajını yapmak kısmet oldu.

Arka kapaklarda sadece birinde uzun hüzme merceği soket içten kablolara sarktığı için değdi ve soket sökülüp dışa alındı silikonlandı.Kapaklarda yükseltme kesme,biçme yapılmadı.

Araç üzerinden gece bir kaç görünüm.Gündüz resimleri gelince bilahire ekleyeceğim.

Duvar resmi.

Nazilli'den bir arkadaşımızın Focus 2.5 orijinal afl yapıda mercekli farı artık ilevini göremez hale gelmesi ve iç kısmında aşırı islenmeden dolayı bakım ve mercek değişimi için Hella bi-xenon,Gen5,4300k xenon kit ile değişimleri yapıldı.Temizlendi.Arkadaşımızda bilahire tavsiyeme uyup güzelce pasta cila ve şeffaf film kapaltması yapatırarak Rabbimin izni ile geçtiğimiz ay montajını yaptırdı.

Daha önce Mercek montajı için aparat aşamasını bu defa Hella bi-xenon için biraz daha geliştirerek önden görünümü orijinal görünüme en yakın halde ve uzun hüzme kısmınıda içine alacak şekilde montajını yapmak kısmet oldu.

Farların ilk hali.

Cam içindeki ilk silmede oluşan islenmenin boyutu.

Kirlenen çerçevenin eski ve yeni halleri.

Mercekler aparatlara montajlı hali.

Camlar dışatan sararma yaptığı için ve sonradan temizlendi.Arkadaşımız cam temizlik sonrasında ilk günki gibi olduğunu belirtti.

Bu şekildeki toplanmış hali.

Belek'ten bir arkadaşımızın Astra F aracı için haricen depo marka mercekli versiyon angel halkalı far alınarak orijinal uzun hüzme kısmı iptal edilip kesilerek Hella intemo bi-xenon mercek montajı yapıldı.Orijinal H1 merceğin perdesi uzun hüzmeye sabitlendi.Orijinal angel halkaların her birinde 4 tane 2 watt ampul ile aydınlatması yapılmıştı,Ampuller iptal edilip halka içlerine 150ma 5630 ledler dizildi ve sürücü ile çalıştırıldı ve Rabbimin izni ile oldukça verimli güzel bir sonuç alınarak montaja hazır hale geldi.

Farların ilk hali ve dağılmış hali.

Uzun hüzme kısmı kesilerek iptal edildikten sonraki görünüm.

İntemo bi-xenon mercek montajı sonrası görünüm.

MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Temmuz 2015 Saat 03:08
İntemo bi-xenon mercek montajı sonrası görünüm.

Ledlerin dizilimi sonrası görünüm.

Ampuller ile oldukça cılız bir aydınlatma mevcuttu.

Led sonrası görünümler.

Farların kapatılmış hali.

Araç üzerinden resimler gelince bilahire ekleyeceğim.

Ankara'dan arkadaşımızın Civic aracına yine çift mercekli çalışma sonrasında bu defa Passat gündüz farı parçası ile gündüz farı yapıldı.Mercek şapkası dahil parçalar dereceli siyah mat boya ile boyandı.Kenar reflektör kısmına smd5050 sarı led ile park modu yapıldı.

Araç üzerinden görünümler.Tampon sökülü olduğu için şimdilik bunlar var.Ledlerdeki parlama ön çerçevenin krom bölümü led hizasına geldiği için parlama yapmasından.Ne yatıysam net resim alamadım.Ledler orijinal Passat led sürücü ile çalışmaktadır.Park açılınca canlı yanıyor,Far açılınca kısılıyor.

Sinyal ile yanarken poz yakaladım.

Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Temmuz 2015 Saat 09:05
oktay bey harike şeyler yapmışsınız ya elinize kolunuza saglık..
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 567
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 3091 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5926 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1253 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1325 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 768 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2856 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1158 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1977 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12962 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 1011 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 569 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 538 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 580 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 577 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1060 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 947 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16235 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5673 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1988 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 576 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Berkan123 7
berkogut 7
KnucklesTR 4
drneuron 3
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
alex33 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English