Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >301
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 0 km 301 şanzıman sorunu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

0 km 301 şanzıman sorunu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı mertsari88 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Peugeot 301
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mertsari88 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 0 km 301 şanzıman sorunu
    Gönderim Zamanı: 24 Mart 2013 Saat 13:49
Arkadaşlar merhaba,
10 gün önce ABC otomotivden 0 km 301 aldım. Fakat aracı aldığım andan itibaren şanzımanından ses geliyor. Araç daha 500 km bile yapmadı. Bu süreç zarfında servise götürdüm. Başka 301 sahiplerinden de bu yönde şikayetler aldıklarını, durumu Peugeot'a bildirdiklerini söylediler. Onlardan gelecek cevaba göre şanzımanı ya da rulman, dişli vb. parçalarını değiştirebileceklerini söylediler. Ben kesinlikle 0 km bir aracın şanzımanını elletmeyeceğimi kendilerine ilettim. Bildiğim kadarıyla bana satılan bu araç "ayıplı mal" kategorisine girmekte. Gerekirse dava açıp aracımı yenisiyle değiştirmek istiyorum. Fakat sizlere sormak istediğim;
  1. Aranızda bu şekilde bir sorunla karşılaşan var mı?(301 ya da başka bir araçta)
  2. Varsa ne şekilde çözüme ulaştınız?
  3. İzlemem gereken adımlar neler?

Yardımlarınızı bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler,
Çevrimdışı cerci07 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Aracı : class B200 cdi/206 hdi S16
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cerci07 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mart 2013 Saat 14:07
ford formunda duymustum bu sekilde ayipli mal alipta geri vermeyi deneyenleri ilk basta kabul etmiyormus otomobil firmalari alici mahkemeye gidiyormus 2 yil falan suruyormus dava 
diger forumlarida dene baska markalardada var bu gibi ayipli mal konulari
gecmis oldun umarim degistirirler
Çevrimdışı mahcuqq Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 301
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mahcuqq Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mart 2013 Saat 14:12
mertsarı merhaba kardeş...
ben de 15 gün önce 301 dizel aldım ankara GÖRAL otomotivden fakat öle ses mes yok şanzımandan ya da başka bir yerinden. çok memnunum arabamdan senin durumun farklı gibi bence hakkını ara iyi günler... bir  de tüm formları inceledim ilk kez seni gördüm bu sorunla ilgili....
allah kaza bela vermesin....
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mertsari88 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mart 2013 Saat 14:19
Benden 2 ay önce alan bir arkadaşımı da arayıp sormuştum ve kendi aracında böyle bir ses olmadığını söylemişti. Ertesi gün beni aradı, dikkatli dinleyince sesi farkettiğini söyledi ve beraber servise gittik. Sizden de ricam aracı dikkatlice dinleyip tekrar yorumunuzu belirtmeniz. 
Forumlarda bu konu yok evet. Ama dediğim gibi serviste genelde bu yönde şikayetler olduğunu söylediler. Siz de yoksa şanslısınız demek ki. İyi günlerde kullanın aracı.
Çevrimdışı Alicilik Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : '13 Auris D-4D MMT Adv SkyP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mart 2013 Saat 14:33
Hocam arkadaşımın 1 yıllık VW Golf 6 aracı volan arızaası verdi. Araba 7000km idi 1.4 TSi 120lik . Doğuş kullanıcı hatası dedi. Mahkemeye vediler 9ay fln sürdü karara bağlandı karşı taraf çok tatlı bir meblayı kabullenmek zorudna kaldı. Mühendisler odasındaki bir grup kişi teste tabii tutmuş ve vw i haksız bulmuş. Tabi doğuş bunu örtpas etmek için geri adım attı . Çok uğraşmıyorsunuz 1-1.5 yıl sürüyor od a türkiye deki adalet karmaşası yüzünden yoksa mühendisler odası 1-2 ayda rapor ediyor.
Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Çevrimdışı spearo Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
06 - Temmuz - 1979

Yaşı : 45
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı spearo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mart 2013 Saat 15:46
arkadasım ilk önce sanzımanın yag seviyesini bir kontrol ettir, büyük ihtimal yag miktarı biraz eksik cıkacak !
komsum da 301 aldı, bana sanzımanın sesli oldugunu, deneme sürüsü yapıp dinlememi rica etti, kısa bir tur attık yagsız bir sanzımanın dişli sesini duydum.
yetkili servise gidip sanzımanın yag seviyesini kontrol ettirdik.
350-400 ml kadar yag eklendikten sonra yag seviyesi olması gereken seviyeye geldi.
ses yok oldu !
sanzıman yag seviyesini yetkili serviste kontrol ettirin ;)
206+ hdi
Çevrimdışı bysarsıntı Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 2001 206 XT
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bysarsıntı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mart 2013 Saat 15:58
çok geçmiş olsun. bildiğim kadarıyla arabanın tamiri değilde yenisini vermek zorundalar. borçlar hukukuna göre seninle peugeot arasında sorunsuz bir araba anlaşması bulunmakta ama sana verilen şanzumanı bozuk bir araç olduğu için her türlü haklısın ve hakkını araman gerekmektedir ki bu sorun sadece sende değil her türlü kazanırsın.
2001 206 XT 1.6 16V
Önünü Görmeden Sollama Eve Acı Haber Yollama...
Çevrimdışı mahcuqq Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 301
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mahcuqq Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Mart 2013 Saat 11:49
bugün aracımı tekrar dinledim şanzımandan ses falan gelmedi... kardeş sen bence iyi bir servise götür göster senin araçta sorun var gibi... moralini bozma allah hayırlısını versin

Düzenleyen GökhaN - 25 Mart 2013 Saat 12:20
allah kaza bela vermesin....
Çevrimdışı SDYMZ Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : 308 SW 1.6hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SDYMZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Mart 2013 Saat 16:21
inşallah sadece şanzıman yağındandır moralı bozma herşeyin çağresi var
2005Model 206XT 1.4Hdi SUNROOFLU (2012-2014)
2009Model 308SW 1.6Hdi
Çevrimdışı murduck Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı murduck Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Mart 2013 Saat 19:32
arkadaşlar merhaba benimde 301 imde direksiyon kutusu arızalı çıktı firma fransadan talep etti parçam geldi fakat bende mahkemeye vermeyi düşünüyorum böyle şikayeti olan başka arkadaşlar varmı acaba benim aracımda daha çok araba soğukken direksiyonu sağa yada sola çevirdiğinizde ayaklarınızın altında pedalların orda kıtır kıtır diye demir sesi geliyo servis direksiyon kutusu arızalı dedi.
Çevrimdışı fTh206 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
15 - Haziran - 1991

Yaşı : 32
Aracı : Honda
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fTh206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Mart 2013 Saat 19:48
Orjinalini yazan: murduck murduck Yazdı:

arkadaşlar merhaba benimde 301 imde direksiyon kutusu arızalı çıktı firma fransadan talep etti parçam geldi fakat bende mahkemeye vermeyi düşünüyorum böyle şikayeti olan başka arkadaşlar varmı acaba benim aracımda daha çok araba soğukken direksiyonu sağa yada sola çevirdiğinizde ayaklarınızın altında pedalların orda kıtır kıtır diye demir sesi geliyo servis direksiyon kutusu arızalı dedi.
Sıfır araçta nasıl böyle sorunlar olur anlamıyorum bence hakkınızı arayın neden sıfır aracın sağı solu sökülüp takılsın ki şayet benim başıma gelse bu durum ben söktürmem sıfırı ile değişim talep ederim bence biraz sert çıkın gerekirse kavga edin

Düzenleyen fTh206 - 28 Mart 2013 Saat 19:49
HONDA CİTY 1.4 ES
İ-VTEC
2010 CVT OTOMATİK
Çevrimdışı AydinBeyol Açılır Kutu Gör
P.T. TEAM
P.T. TEAM
Simge
GALERİ SORUMLUSU

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 207 1.4 HDI
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı AydinBeyol Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Mart 2013 Saat 20:48
şanzıman yağındansa zaten sorun yok yağ eklenir olur biter fakat şanzımanın kendisi arızalıysa tabiki tamir ettirmeyin ayıplı mal olduğu için yenisiyle değişimini isteyin.
Çevrimdışı spearo Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
06 - Temmuz - 1979

Yaşı : 45
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı spearo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Mart 2013 Saat 21:10
sanzımanlar asagı yukarı benzer bir yapıya haizdir,
sorunlu bir sanzıman kendini; vitesten bosa atma, vitese gecerken cartlama, vitesten cıkmama gibi sıkıntılar ile belli eder.
psa grubundaki sanzımanlar genel olarak kemikli ve sesli olarak degerlendirilebilecek karaktere sahiptir.
yeni üretim bir aracta sanzımanın dişlilerinin birbirleri ile rodajı, yag kalınlıgına baglı ankarada yasanan soguktan ötürü sesli calısma, yag eksikligine baglı sesli calısma olabilir.
her ne kadar üreticiler gerek yok desede sıfır bir arac ile ilk 1000-2000 km rodaj olarak uzun yolda yapılmalıdır ;)
206+ hdi
Çevrimdışı gsweet Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 57
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gsweet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Mart 2013 Saat 21:18
sayın kardeşim peugeot larda her versiyonunda sorun var alan bin pişman senin vites kutunu değiştirseler bile genede arızan bitmeyecek çünkü her versiyonda kronik sorunlar var geçmiş olsun yazık oldu parana..
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gsweet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Mart 2013 Saat 21:22
size çok hoş olmayan yalanlar söyleyececekler bu versiyonlar böyle bunlar dişli sesi falan gibi masallar sakın inanmayın çünkü peugeotlarda inanılmaz sorun var ve servisler çözemiyor çünkü imalat hatalı ..saygılarımla
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gsweet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Mart 2013 Saat 21:26
ankarada iseniz beni ararsanız size yardımcı olmaya çalışırım 05322515528 gökhan sönmezer
Çevrimdışı murduck Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı murduck Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mart 2013 Saat 14:24
Şimdi şöyle bir şey var mahkemeye vermek sorun değilde maalesef Türkiyede mahkemelerin sorunu belli en iyi ihtimalle mahkeme 1 yıldan önce sonuçlanmayacak ki bu süre uzayabilir mahkeme aracı bilirkişiye gönderecek bilirkişi rapor yazacak sonuçta ya mahkeme olumsuz sonuçlanırsa bu sefer geçen sürede araç garantiden çıkacak garanti süresi dolacak yani olan yine sana bana olacak. Bu yüzden kararsızım firmaya ihtarname çektim sonuç tabiki kabul etmediler mahkemeyle uğraşsammı uğraşmasammı kararsızım... Bakalım hayırlısı....
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mertsari88 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Nisan 2013 Saat 19:26

Orjinalini yazan: spearo spearo Yazdı:

arkadasım ilk önce sanzımanın yag seviyesini bir kontrol ettir, büyük ihtimal yag miktarı biraz eksik cıkacak !
komsum da 301 aldı, bana sanzımanın sesli oldugunu, deneme sürüsü yapıp dinlememi rica etti, kısa bir tur attık yagsız bir sanzımanın dişli sesini duydum.
yetkili servise gidip sanzımanın yag seviyesini kontrol ettirdik.
350-400 ml kadar yag eklendikten sonra yag seviyesi olması gereken seviyeye geldi.
ses yok oldu !
sanzıman yag seviyesini yetkili serviste kontrol ettirin ;)

Yağ seviyesini kontrol ettirdik, herhangi bir sıkıntı yok. Servistekiler bir kaç araçta her şeyi denedik kalın yağ bile koyduk ama ses kesilmiyor diyorlar.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mertsari88 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Mayıs 2013 Saat 13:05
Evet arkadaşlar, uzun uğraşlar sonucu mahkeme ile uğraşmaktansa sorunsuz bir araca kavuşmak ümidiyle arabamın şanzımanını serviste komple değiştirttim. Dün aracı teslim aldım ve ses biraz azalmıs olmasına rağmen halen devam ediyor. Üstelik artık vites kutusu sertleşmiş durumda, vites geçişleri daha sert. İnanın sinirden patlama noktasına geldim. ABC ile konuştum. Fransa'ya 3 adet şanzıman gönderilmiş aynı benimki gibi. Güya üstünde çalışıyorlarmış. Gözümü karartıp dava açacağım artık. Bu kadar da olmaz...
Çevrimdışı SDYMZ Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : 308 SW 1.6hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SDYMZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Mayıs 2013 Saat 23:10
geçmiş olsun. siz direk fransaya bi yazı yollsanız belki daha etkili olur
2005Model 206XT 1.4Hdi SUNROOFLU (2012-2014)
2009Model 308SW 1.6Hdi
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 3166 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5936 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1254 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1382 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 769 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2876 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1159 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1985 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12973 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 1018 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 571 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 539 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 581 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 577 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1068 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 953 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16235 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5678 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1990 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 577 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Berkan123 7
berkogut 7
KnucklesTR 4
drneuron 3
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
alex33 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English