Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Karter Muhafazası
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Karter Muhafazası

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı yenice Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : 2004
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yenice Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Karter Muhafazası
    Gönderim Zamanı: 06 Aralık 2012 Saat 19:00
Selamlar.

Karter muhafazası taktırmak istiyorum. biraz piyasayı araştırdım kafamda bazı sorular oluştu. öncelikle bu işlemi uygulamış ve bilgi verebilecek olan arkadaşlarımız var ise memnun olurum.

İlk olarak bulduğum marka şudur:

diğeri de şu:

ikisi de 206 için fakat resimlerde farklılıklar var. ikincide %100 uyumludur diyor, diğerinde de uyumlu olduğu söylenmiş.

bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.
Peugeot 206 1.4 HDI 2004 X-Line
Çevrimdışı EErgul Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı EErgul Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Aralık 2012 Saat 19:44

Bence o yuzde 100 bir laf oyunudur aldirmayin. Karter koruma konusunda tecrubem yok ama ikiside uyumludur sonucta.
Birde neden boyle birsey istediginizi sorabilir miyim. Arac cok mu basik bozuk yollardan mi gidiyorsunuz. Gerci hicbirimiz duzgun yollardan gidemiyoruz ya
206 CC 1.6 16V 110 HP Roland Garros
2004 Model
Çevrimdışı Mami86 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Mami86 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Aralık 2012 Saat 20:33
Dün taktırdım 206'ya , gayet başarılı.Dayanıklı görünüyor, saç ve  tam uyumluydu 206 ile, 80 liraya hallettik, Harun usta ismini telaffuz etmemde bi sakınca var mı bilemiyorum ama Bostancı sanayide yeri... 
Denemediğin herşeyi kaybetmişsin demektir...
206 1.4 hdi x-design (2006)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Mami86 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Aralık 2012 Saat 20:39
Şimdi tekrar inceledim 64 tl lik olandan sanırım benim taktırdığım, aynı gibi görünüyor, Birde ben olsam diğerini taktırmam, hemen hemen aynı ve aynı işi görüyorlar,şimdi sen yakından görmediğin dokunmadığın için emin olamıyorsundur sağlamlığı konusunda, içini rahatlatayım, gayet sağlam 64 tl lik olan...
Çevrimdışı Alicilik Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : '13 Auris D-4D MMT Adv SkyP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Aralık 2012 Saat 20:40
Ramazan merhaba,

Aracımda fabrika çıkışı plastik bir karter koruma takılıydı. Garaj girişindeki kapının sürgü yolu takmış birkaç kes bu yüzden kırılmış ses yapıyordu. Ben helezonlardan sanıyordum meğersem karter koruma ses çıkarıyormuş.

Bakıma gittiğimde adam çıkardı korumayı alelade plastik bir parça. Metal takalım dedi. 150tl işçilik hariç istedi. Ben de kalsın eskiyi tak dedim. Biraz ilerdeki pejo parçacısına sordum adam 60tl dedi vida ve somunları ile 60tl ye aldım. 10tl ye de arkada ustada taktırdım çok iyi oldu.

Kötü bir yanını görmedim. Hem sudan hemde fiziksel darbelerden koruyor baya ağır ve set bir kalkan.

Türkiye şartlarında nerde olursan ol şart bir parça.
Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Çevrimdışı KenBlockJR Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 44
Aracı : 206 RolandGarros
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KenBlockJR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Aralık 2012 Saat 20:55
gereksiz bir masraf bence. sonuçta araç üretilirken konmmamış. 8 sene 206 kullandım hiç gerek duymadım.
206 Roland Garros 1,6 16V
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Mami86 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Aralık 2012 Saat 21:27
Dostum benim araçta plastiği vardı kırılıp paramparça olmuştu,Açık logar kapağı yüzünden karter delen arabayı görünce tamirhanede gerek duydum ben, illa başına gelecek diye bi durum yok ama böyle bişeyle karşılaşırsam 80 lira yüzünden yaptırmadım diye kendime çok kızarım o yüzden yaptırdım içim de rahat valla...:) Ne demişler önce eşşeği bağla sonra Allah'a emanet et... 
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yenice Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Aralık 2012 Saat 23:32
Arkadaşlar aracımda helezon yay var. fotoğraflarını eklemiştim daha önce:

http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=24801&title=sonunda-bitti-resimler-eklendi

Bugün davlumbazları kontrol etmek için aracı kaldırdık, alt kısma baktım motor allaha emanet gibi geldi. Allah korusun yol üzerinde bir taşı görmeyip altımıza alsak motor 1 karış üstte gidiyoruz. En azından karter muhafazasını parçalar geçeriz.

Ek olarak şu da önemli, kış aylarında yağmur çamur motora zarar vermesin, kirletmesin diye düşündüm.

Karter muhafazası için buradan temin etme şansım yok. İnternetten alacağım mecbur. Burada taktırırım.
5. Vites
5. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Aralık 2012 Saat 23:46
Orjinalini yazan: yenice yenice Yazdı:

Arkadaşlar aracımda helezon yay var. fotoğraflarını eklemiştim daha önce:

http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=24801&title=sonunda-bitti-resimler-eklendi

Bugün davlumbazları kontrol etmek için aracı kaldırdık, alt kısma baktım motor allaha emanet gibi geldi. Allah korusun yol üzerinde bir taşı görmeyip altımıza alsak motor 1 karış üstte gidiyoruz. En azından karter muhafazasını parçalar geçeriz.

Ek olarak şu da önemli, kış aylarında yağmur çamur motora zarar vermesin, kirletmesin diye düşündüm.

Karter muhafazası için buradan temin etme şansım yok. İnternetten alacağım mecbur. Burada taktırırım.

Kargonun çok tutmayacağını bilsem alır gönderirdim ramazan da anlaşmam yok hiç bi firma ile

Alırken dikkat et;

-Koruma parçasına ek bir parça gerekiyor bu parçayı ön tarafa sabitliyorsun. Korumanın çengel ayakları var onu ek parçaya geçirip korumayı 2-3 yerden vidalıyorsun. Bu vidalar yoktu benim aldığımda daha doğrusu vardı ama dandikti ben özel vida ve somun aldım. daha sağlam oldu. Geçen vidasını söktüm tamponu sökmek için geri tam sıkmamışım ses çıkarıyor bir ara sıkılatcam.
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yenice Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Aralık 2012 Saat 12:30
Orjinalini yazan: Alicilik Alicilik Yazdı:

Kargonun çok tutmayacağını bilsem alır gönderirdim ramazan da anlaşmam yok hiç bi firma ile

Alırken dikkat et;

-Koruma parçasına ek bir parça gerekiyor bu parçayı ön tarafa sabitliyorsun. Korumanın çengel ayakları var onu ek parçaya geçirip korumayı 2-3 yerden vidalıyorsun. Bu vidalar yoktu benim aldığımda daha doğrusu vardı ama dandikti ben özel vida ve somun aldım. daha sağlam oldu. Geçen vidasını söktüm tamponu sökmek için geri tam sıkmamışım ses çıkarıyor bir ara sıkılatcam.

Ali senin aldığın yer kendisi kargoya teslim etmiyor mu? belki onların anlaşması vardır. Eksik gedik birşeyler olursa buradan temini zor. O halde koruma 2 parça şeklinde. bi tanesi motorun altına vidalanıyor. diğer parça da tampona vidalanıp motorun altına doğru gidip, orada ikisi beraber vidalanıyor. doğru mu anladım ?  2 parça şeklinde mi diye sorayım internetten bulduklarıma.
5. Vites
5. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Aralık 2012 Saat 13:39

Ali senin aldığın yer kendisi kargoya teslim etmiyor mu? belki onların anlaşması vardır. Eksik gedik birşeyler olursa buradan temini zor. O halde koruma 2 parça şeklinde. bi tanesi motorun altına vidalanıyor. diğer parça da tampona vidalanıp motorun altına doğru gidip, orada ikisi beraber vidalanıyor. doğru mu anladım ?  2 parça şeklinde mi diye sorayım internetten bulduklarıma.

Tam iki parça değil küçük bir parça var onu tampon tarafına monte ediyor asıl sacın ayakları var ona tutunuyor. Numarası yok yarın uğramaya çalışıyım bi belki gönderiyordur. Şahin pejo ile görüştün mü ?
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yenice Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Aralık 2012 Saat 15:30

Tam iki parça değil küçük bir parça var onu tampon tarafına monte ediyor asıl sacın ayakları var ona tutunuyor. Numarası yok yarın uğramaya çalışıyım bi belki gönderiyordur. Şahin pejo ile görüştün mü ?

Özel mesaj attım henüz cevap gelmedi. Ön davlumbazlar ile beraber değiştireyim diyorum hazır aracı kaldırmışken. çünkü ön davlumlarda kırıklar var. tekrar tekrar iş olmasın. şimdi telefon ile bi ulaşayım olmadı.
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yenice Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Aralık 2012 Saat 15:44

şahin peugeot ile görüştüm 100 tl karter muhafaza, 50 tl de davlumbazlar için fiyat aldım siparişi verdim. piyasa fiyatları ile aynı sayılır. sadece karter muhafazada fark var biraz. ama onlar da 50-60 tl ile 100-120tl arasında değişiyordu.
5. Vites
5. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Aralık 2012 Saat 16:05
Hayırlısı olsun iyi olmuş.

Davlumbazın değişimi 15dk kaldırmaya gerek yok sadece tek tarafı kaldırıp tekeri sökmek lazım.
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yenice Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ocak 2013 Saat 15:29

Hayırlısı olsun iyi olmuş.

Davlumbazın değişimi 15dk kaldırmaya gerek yok sadece tek tarafı kaldırıp tekeri sökmek lazım.

Karter muhafa için aracın başında duramadım ama usta önce arayıp senin dediğin tamponun altına ayak yapılması lazım falan dedi. sonradan aradım ne oldu diye, gerek kalmadı dedi, heralde görmedi baştan bağlantı ayaklarını :)

Sen ne yaptın cd çalar işini değiştirdin mi :)
Çevrimdışı Mesut48 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : 2004 206 1.4 XT Benzin
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Mesut48 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ocak 2013 Saat 18:37
Tesadüfe bak bende bugün bunu düşündüm konusu açılmış :)

Hayırlısı olsun Bilgi içinde teşekkürler.
__B0DRUMLU__
Çevrimdışı herry Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : 206 CC
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı herry Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ocak 2013 Saat 21:05
bende maslak sanayi de takrtırmıstım özel serviste 70 lira korumaya 20 tl de adama vermistim sonucta aracı havaya kaldırdı altına girdi bi suru ugrastı.. bu arada bir arkadas ''gergereksiz bir masraf bence. sonuçta araç üretilirken konmmamış. 8 sene 206 kullandım hiç gerek duymadım.'' demiş. aracında 5 cm yay olsa yerde kullansan arabayı illa ihtiyacın olacaktır biz arabayı senin gibi orjinal hali ile kullanmıyoruz muhtemelen yanımızda arazi aracı gibi kalırsın ;)
Çevrimdışı superyusuf Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı superyusuf Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ocak 2013 Saat 20:18
benım 106 da var arkadaslar.ve arabaya 5 cm yay takınca ıyıce yere yakınlastı bu muhafaza.5-6 cm var yer ıle arasında.söktürmem sakıncalı olur mu.yay takınca 5 cm'den fazla düştü benım araba cunku.ne dersınız?
ara ara muhafazayı sürtüyorum.saç olduğundan acayıp ses cıkarıyo korkuyorum.arabadakılerde korkuyo sesten bırseye mı carptık dıye...
Çevrimdışı Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Yaşı : 42
Aracı : New C3 1.4 HDİ Exclusive
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ocak 2013 Saat 20:31
Söktürmeyin hocam, onu söktürünce bu sefer karteri sürtersiniz.
Çevrimdışı herry Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : 206 CC
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı herry Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ocak 2013 Saat 21:35
sakın sakın söktürmeyin! sürtsün o hic sakıncası yok o olmasa karteri sürtüp delebilrsiniz ya da klima mekanizması da ağır hasar alabilir, koruma 1 cm kadar daha yere yaktaştırıyor aracın altını ama sürtsün sorun degil üzerinde sadece cizik ya da hafif gocukleri olusur, aracınızın parcalarının yere sürtmesinden iyidir.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 3100 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5926 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1253 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1326 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 768 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2856 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1158 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1977 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12963 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 1011 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 569 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 538 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 580 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 577 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1061 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 947 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16235 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5673 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1988 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 576 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Berkan123 7
berkogut 7
KnucklesTR 4
drneuron 3
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
alex33 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English