Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - silecek sorunu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

silecek sorunu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı ask307 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ask307 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: silecek sorunu
    Gönderim Zamanı: 01 Mart 2012 Saat 19:58
selam arkadaşlar bugün aracımın ön camı kaskonun anlaşmalı servisinde yan sanayi camla değişti. eve geldim silecekleri çalıştırdım sileceklerden sol silecek sanki bir yere takılıyor gibi çalışıyor, çalışırken arabamdan indim sileceklerin arabaya bağlı olduğu yer çalışırken arabanın kaputuna değiyor ve kaputu yukarıya doğru kaldırıyor, resmen deliye döndüm, arkadaşlar sizce bu problem ne olabilir
peugeot 307 1.4 hdi
Çevrimdışı bestfear Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites

01 - Nisan - 1977

Yaşı : 47
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bestfear Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Mart 2012 Saat 21:11
Silecek kolunu sökerken zorlamış, yamultmuş olabilirler... geçen özel servisten geldikten sonra benim silecektende tuhaf sesler gelmeye başlamıştı...  Kolu yamultmuşlar neyseki düzelttim...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ask307 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Mart 2012 Saat 22:39
tabii ondanda olabilir benimde aklıma ilk o geldi sonradan acaba cam orjinal değilya 1 mm bile fazla bombelik olsa yapar diyorum yarın görcez götürcem camı takan yere 
peugeot 307 1.4 hdi
Çevrimdışı tolga35 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
20 - Ağustos - 1971

Yaşı : 52
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tolga35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Mart 2012 Saat 22:48

bu sorun çoğu 307 de kroniktir.sol sileceğin araca bağlandığı demir dibinden kopuyor ve silecek çalışırken olduğu yerde oynamaya başlıyor dolayısıyle kaputun ucuna sürtmeye başlıyor.normalde de yakından bakarsan sileceğin yüksekte kaldığını ,yani kaputa yakın durduğunu görürsün.ayrıca kaputu aç, sileceği kaldır ve dibinden oyna dibi oynama yapıyorsa dediğim gibidir normalde mıh gibi oynamaması gerekir.

sorun dediğim gibiysetamirinde de yardımcı olabilirim,kolay gelsin...

2004 peugeot 307 XT BVA Tiptronic devilred zavoli lpg
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ask307 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Mart 2012 Saat 00:53
sağol dostum teşekkür ederim çok hafif oynama vardı anahtarla sıktım sonuna kadar ama yinede çok ama çok hafif oynama vardı
peugeot 307 1.4 hdi
Çevrimdışı htg307 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı htg307 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mart 2013 Saat 23:57
Orjinalini yazan: tolga35 tolga35 Yazdı:

bu sorun çoğu 307 de kroniktir.sol sileceğin araca bağlandığı demir dibinden kopuyor ve silecek çalışırken olduğu yerde oynamaya başlıyor dolayısıyle kaputun ucuna sürtmeye başlıyor.normalde de yakından bakarsan sileceğin yüksekte kaldığını ,yani kaputa yakın durduğunu görürsün.ayrıca kaputu aç, sileceği kaldır ve dibinden oyna dibi oynama yapıyorsa dediğim gibidir normalde mıh gibi oynamaması gerekir.

Tamda söylediğiniz gibi bir sorun var benim aracımda. Sol ön silecek kaputa değiyor. Arabayı alalı 15 gün oldu alırken farketmemiştim birde baktım ki yağmurlu havada calıstırınca kaput sanki yerinden cıkacak gibi.. elektirikciye gosterdim fakat kaportacı bakacak dedi.. Sanayiye gitmeye zamanımda yok.. Ne yapabilirim önerisi olan var mı? 

Düzenleyen htg307 - 29 Mart 2013 Saat 23:57
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı htg307 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mart 2013 Saat 12:28
cevap verebilecek yok mu arkadaşlar?
Çevrimdışı nisan448 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 38
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı nisan448 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mart 2013 Saat 14:30
selamlar kardes,
forumda dolasirken bu mesajini gordum, sirf sana mesaj yazmak icin buraya uyede oldum. ayni sey bundan once bir hava filteresi degisiminden sonra 308 peugeotte basima geldi. bayagi korkuttu bizi okadar yere gostermemize ragmen kimse cozemedi, ama sorun basitmis, sag silgeci sola, sol silgecide saga takmislardir yanlislika, ondan boyle oluyor, yerlerini degistir sorun hallolur. simdi bir dinlenme cayi icebilirsin.

Çevrimdışı qqyyxx Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 45
Aracı : 2011 golf tdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı qqyyxx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mart 2013 Saat 15:58
sorunun çok çeşitli sebepleri olabilir. silikonu fazla kullanıp camı mm likte olsa yüksek te bırakmış olabilirler yada daha önceden kaput değişimin kaynaklı menteşe ayarsızlığından kaput olması gerekenden daha alçak olabilir. sileceği söküp bir diş yukarı kaldırarak monte etmeyi dene. kol biraz daha yüksekte kalırsa kaputa değmeyebilir.  yakın dan görmek lazım ama kolaylıkla halledilebilecek bir sorun.

206 hdi x-line
307 hdi desingtech 1,6 90bg
Focus ghia 2008    1,6 109 bg
Astra 2012       1,3 cdti 90 bg
2011 golf tdi 105bg
Çevrimdışı terzuu Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 48
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı terzuu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mart 2013 Saat 16:29
Orjinalini yazan: nisan448 nisan448 Yazdı:

selamlar kardes,
forumda dolasirken bu mesajini gordum, sirf sana mesaj yazmak icin buraya uyede oldum. ayni sey bundan once bir hava filteresi degisiminden sonra 308 peugeotte basima geldi. bayagi korkuttu bizi okadar yere gostermemize ragmen kimse cozemedi, ama sorun basitmis, sag silgeci sola, sol silgecide saga takmislardir yanlislika, ondan boyle oluyor, yerlerini degistir sorun hallolur. simdi bir dinlenme cayi icebilirsin.

sorunun bencede bu 307 de sol sağ farklı açılarda.
bize her yer trabzon
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mart 2013 Saat 16:46
Orjinalini yazan: htg307 htg307 Yazdı:

Tamda söylediğiniz gibi bir sorun var benim aracımda. Sol ön silecek kaputa değiyor. Arabayı alalı 15 gün oldu alırken farketmemiştim birde baktım ki yağmurlu havada calıstırınca kaput sanki yerinden cıkacak gibi.. elektirikciye gosterdim fakat kaportacı bakacak dedi.. Sanayiye gitmeye zamanımda yok.. Ne yapabilirim önerisi olan var mı? 

Acaba araciniza dogru silecek takilmis mi?
Çevrimdışı MertKurt Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MertKurt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mart 2013 Saat 22:27
madem konumuz silecek bir şey sormak istiyorum arkadaşlar;

aracım 2005 model 206 1.4 x-desing alp beyaz,peugeot un bu modelinde yagmur sensörü varmı arkadaşlar,benim bildiğim yok.ne göterge panelinde nede uyarı sinyali:/fakat geçenlerde sagnak yagmurda seyir halinde iken yagmur bir hızlanıo bir yavaslıodu aynı şekilde silecekte tabi auto konumda iken.yan koltukta oturan arkadaşım olayı farketti;

-mert yagmur sensörlümü bu araç?
-yuooo,niye ki?
-e baksana silecek bir hızlanıo bir yavaslıo...
- :/ ....  *-+?%&...yok ali NorMAL.

Fikri olan?

Dip Not:diğer konu hortlamasın diye buraya yazdım affolaEmbarrassed 14.03.2010

Düzenleyen 2o6 - 30 Mart 2013 Saat 22:29
206 X-Desing 1.4 Benzin/Arh+
Çevrimdışı tolga35 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
20 - Ağustos - 1971

Yaşı : 52
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tolga35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mart 2013 Saat 23:32

sorun yukarıda yazdığım gibidir büyük ihtimalle arkadaşlar.

sileceği çalıştırıp bakarsanız çalışırken oynadığını görürsünüz.

2004 peugeot 307 XT BVA Tiptronic devilred zavoli lpg
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı htg307 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Nisan 2013 Saat 19:58
Orjinalini yazan: qqyyxx qqyyxx Yazdı:

sorunun çok çeşitli sebepleri olabilir. silikonu fazla kullanıp camı mm likte olsa yüksek te bırakmış olabilirler yada daha önceden kaput değişimin kaynaklı menteşe ayarsızlığından kaput olması gerekenden daha alçak olabilir. sileceği söküp bir diş yukarı kaldırarak monte etmeyi dene. kol biraz daha yüksekte kalırsa kaputa değmeyebilir.  yakın dan görmek lazım ama kolaylıkla halledilebilecek bir sorun.

Arabayı alırken sadece bir camurluk değişik dendi yani kaputla oynama oldugunu dusunmuyorum. silecek sanırım en üst kademede. yogun calıstıgımdan dolayı aracla ilgilenemiyorum ne yazık ki. bu c.tesi zaman bulursam sanayiye götürücem durumu burada paylasırım ama sag sol karıstırma olmus olabilir buda kafamı kurcalıyor gercekten.. 
Çevrimdışı qqyyxx Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 45
Aracı : 2011 golf tdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı qqyyxx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Nisan 2013 Saat 20:57
Evet arkadaslar yazinca bende oyle dusundum ama silecek kollarini hatali takabilecek kadar dikkatsiz ustalarin olabilecegini hic aklima getirmedim
206 hdi x-line
307 hdi desingtech 1,6 90bg
Focus ghia 2008    1,6 109 bg
Astra 2012       1,3 cdti 90 bg
2011 golf tdi 105bg
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı htg307 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Nisan 2013 Saat 14:05
Aynen söylediğiniz gibiymiş ters takılı durumdaymış arkadaşlar çok teşekkürler.
Çevrimdışı Aziz Açılır Kutu Gör
BÖLGE TEMSİLCİSİ
BÖLGE TEMSİLCİSİ
Simge
KOCAELİ İL TEMSİLCİSİ

Yaşı : 38
Aracı : fiorino
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Aziz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Nisan 2013 Saat 00:30
hohohooo Clap bu ters silecek takan ustalar silikon cekio kafayı buluyor deriz biz zaten LOL hadi gecmis olsun.
[pasaklıKontes]hy206 GTI
Çevrimdışı ENDER Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ENDER Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Haziran 2017 Saat 10:37
sorun tam da dediğin gibi hocam çözüm önerin nedir ?
Çevrimdışı ENDER Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ENDER Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Haziran 2017 Saat 10:38
Orjinalini yazan: tolga35 tolga35 Yazdı:

Sorun tam da dediğin gibi hocam çözüm  nedir ?
Çevrimdışı ANGAZ007 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : pejo 307 2004 1.6 benzinli
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ANGAZ007 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ocak 2018 Saat 01:53
aynı sorun bende de var tam dediğiniz şekilde tamiri için yardımcı olursanız sevinirim

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 2999 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5918 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1252 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1318 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 767 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2854 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1158 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1974 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12956 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 1004 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 568 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 537 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 580 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 576 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1052 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 937 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16232 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5668 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1988 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 575 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
KnucklesTR 4
drneuron 3
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
alex33 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English