Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >306
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 306 Hangi versiyonu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

306 Hangi versiyonu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı isacevik Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı isacevik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 306 Hangi versiyonu
    Gönderim Zamanı: 08 Ağustos 2011 Saat 23:47
Eski bir 2006 model 407 2.0 HDI dynamic premium kullanıcısıym. iflastan sonra aracı icra sattı şimdi 306 hb almayı planlıyorum. en iyi versiyonu hangisidir hangisini tavsiye edersiniz...
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağustos 2011 Saat 00:06
Yeni üyeliğini tamamlamış ve foruma girmiş üyelerimiz, "Üyelerimizi Tanıyalım" başlığı altında lütfen yeni konu açarak kendinizi tanıtınız, Tüm bilgileri eksiksiz doldurmanız sizi daha iyi tanımamız açısından bizlere yardımcı olacaktır, Bilginize...

1.- Adınız, soyadınız:
2.- Yaşınız:
3.- Aracınız (Markası, modeli):
4.- Hobileriniz:
5.- Mesleğiniz:
6.- Siteyi nereden duydunuz:
7.- Kan Grubunuz:
8.- Burcunuz:
9.- Taraftarı olduğunuz takım:
10.- Hangi ilçe yada İldesiniz:
11.- Msn adresiniz:

İlginiz için teşekkür ederiz.

Peugeot Türkiye Fun Club Yönetimi
www.peugeotturkey.com & www.peugeotturkiye.com
Çevrimdışı vbmaster Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
01 - Ocak - 1980

Yaşı : 44
Aracı : 206 Roland Garros
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı vbmaster Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağustos 2011 Saat 00:08
hocam öncelikle geçmiş olsun. Ticaret işte rabbim hayırlı kazançlar versin kendinizi tanıtırsanız size daha iyi yardımcı oalcaktır arkadaşlar ...
Sabır doğruyu yapmakta ısrar etmektir ...

Peugeot 206 Roland Garros 2000 Model
1.6i 8v 90 Beygir artık LPG'li (Atiker Fast II)
Otoban faresi :) ARh(+)
Çevrimdışı 106_arts Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Forumdan Banlandı.

Yaşı : 38
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 106_arts Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağustos 2011 Saat 04:19
306 platınum al
Çevrimdışı Emre Ekrem Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
17 - Eylül - 1980

Yaşı : 43
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Emre Ekrem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağustos 2011 Saat 09:16
306 da xt serisi, en dolu olanıdır.

Düzenleyen undertaker - 09 Ağustos 2011 Saat 09:16
ph2 stock 306 gti
Çevrimdışı forewer_fb Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
20 - Ocak - 1985

Yaşı : 39
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı forewer_fb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağustos 2011 Saat 10:08
sanırım aktif olduktan sonra kendinizi tanıtacaksınızdır. bunun yanında undertaker arkadaşımızında dediği gibi xt modeli en dolusudur ancak hb kasa çok nadir bulabilirsin. birde çoğu otomatik vites oluyor. ama xr paltinium piyasada en çok olan modeldir.
İETT, metrobüs, dolmuş, vapur :)hala peugeot sevdalısı
B Rh(+) 0533 484 26 08
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağustos 2011 Saat 10:18
Orjinalini yazan: forewer_fb forewer_fb Yazdı:

sanırım aktif olduktan sonra kendinizi tanıtacaksınızdır. bunun yanında undertaker arkadaşımızında dediği gibi xt modeli en dolusudur ancak hb kasa çok nadir bulabilirsin. birde çoğu otomatik vites oluyor. ama xr paltinium piyasada en çok olan modeldir.

Neden platınıum en cok bılıyormusun. Cunku o yıllarda XTler platınıum lara cok fıyat farkı oldugu ıcın XTyı herkes alamıyordu Gülme

Düzenleyen CeCoLi - 09 Ağustos 2011 Saat 10:18
Çevrimdışı forewer_fb Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
20 - Ocak - 1985

Yaşı : 39
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı forewer_fb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağustos 2011 Saat 10:55
Orjinalini yazan: CeCoLi CeCoLi Yazdı:

Neden platınıum en cok bılıyormusun. Cunku o yıllarda XTler platınıum lara cok fıyat farkı oldugu ıcın XTyı herkes alamıyordu Gülme
muhakkak öyledir ki sende biliyorsun ben bi ara sadece birkaç  donanımı yapmaya kalktım ama bayağı masraflı oluyor vazgeçtimSırıtma
İETT, metrobüs, dolmuş, vapur :)hala peugeot sevdalısı
B Rh(+) 0533 484 26 08
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağustos 2011 Saat 11:04

muhakkak öyledir ki sende biliyorsun ben bi ara sadece birkaç  donanımı yapmaya kalktım ama bayağı masraflı oluyor vazgeçtimSırıtma

Bılmezmıyım Sırıtma

Benım aracın faturası bıle bende duruyor. 7 mılyar kusure alınmıs. Sunroof harıc hersey var ve opsıyonel celık jantta alınmıs. Mesela bazı XT lerde celık jantta olmayabılıyor...
O zaman belkı platınıum lar 5 mılyar cıvarıydı.

Nasıl 307 lerde XR ve XT Premıum arasında, donanım ve fıyat farkı varsa o zamanda vardı ıste
Mesela aynı motor ve sanzumanlı 308 Access ve Actıve arasında 5000 tl fıyat farkı var Gülme
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağustos 2011 Saat 11:33
306 xt hb.. ama sağlamını bulurmusun bilmem.. ben çok aramıştım zamanında nadir var ...var olanlardada sıkıntı çıkınca  xr paltinium hb 100 bg aldım... çokta memnunum...
Çevrimdışı ahmet_koyuncu Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
04 - Aralık - 1980

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmet_koyuncu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ağustos 2011 Saat 15:11

Merhaba. Peki bu xt lerde motor gücü farkı var mı? Yoksa o da 1.6 98 HP mi? Dışarıdan görebildiğpim kadarıyla xt lerde platinum dan fark, kaliteli kumaş koltuklar ve araka camın otomatiği. Ya da benim baktığım xt de sadece bu farklar vardı.

Tşk.

306 1.8 xt - 2000 model
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ağustos 2011 Saat 16:18
Orjinalini yazan: ahmet_koyuncu ahmet_koyuncu Yazdı:

Merhaba. Peki bu xt lerde motor gücü farkı var mı? Yoksa o da 1.6 98 HP mi? Dışarıdan görebildiğpim kadarıyla xt lerde platinum dan fark, kaliteli kumaş koltuklar ve araka camın otomatiği. Ya da benim baktığım xt de sadece bu farklar vardı.

Tşk.

xt ler 1.8 16 valf

xr ler 1.6 8 valf

motor farkı var yani ..bide donanım farkı ..
1. Vites
1. Vites
Simge
04 - Aralık - 1980

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmet_koyuncu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ağustos 2011 Saat 16:39
Orjinalini yazan: by_ersin by_ersin Yazdı:

Orjinalini yazan: ahmet_koyuncu ahmet_koyuncu Yazdı:

Tşk.

xt ler 1.8 16 valf

xr ler 1.6 8 valf

motor farkı var yani ..bide donanım farkı ..
306 1.8 xt - 2000 model
1. Vites
1. Vites
Simge
04 - Aralık - 1980

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmet_koyuncu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ağustos 2011 Saat 16:42

Bulabildiğim bilgilerden birinde xt için standart donanımında sunroof bulunur diyordu. Benim gördüğüm araçta ise sunroof yoktu. Ama araç sahibi xt olduğunu iddia etti. Benim platinum dan görebildiğim farkları ise sadece güzel kumaş koltukları ve elektrikli arka camları idi. Bi yerde bi yanlışlık var ama.. Elektrikli arka camlar sadece xt'de mi var yani?

306 1.8 xt - 2000 model
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ağustos 2011 Saat 16:45
abi o dönemlerde araç üretilirken sunroof opsiyonellmiş...yani sanroff lu fiyatı budur. sanroof suz fiyatı budur gibisinden ... günümüzde olduğu gibi ....evet elektirikli arka camlar xt lere özel .. çünki xt ler en fulu ...

Düzenleyen by_ersin - 10 Ağustos 2011 Saat 16:46
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ağustos 2011 Saat 16:46
Ersınım yanlıs yonlendırme... Göz Kırpma

XTlerın hem 1.8 16V olanıda var 1.6 olanıda var. 1.6 olanlar 90bg dır. 2001 modellerde nadıren 98 bg olarak rastlayabılırsın... 

XT dedınmı bır suru fark var arada...

Yagmur sensoru
Otomatık klima
kadıfe koltuklar
elektrıklı ve ısıtmalı ayna
4 cam otomatık
Sofor koltugu bel ayarı
Celik jant

2001 olanlarında 4 aırbag ve yolcu koltugunda da bel ayarı

Ayrıca 1.8 olanlarında 4 dısk fren ve elektronık fren lımıtoru...

Düzenleyen CeCoLi - 10 Ağustos 2011 Saat 16:46
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ağustos 2011 Saat 16:49

Ersınım yanlıs yonlendırme... Göz Kırpma

XTlerın hem 1.8 16V olanıda var 1.6 olanıda var. 1.6 olanlar 90bg dır. 2001 modellerde nadıren 98 bg olarak rastlayabılırsın... 

XT dedınmı bır suru fark var arada...

Yagmur sensoru
Otomatık klima
kadıfe koltuklar
elektrıklı ve ısıtmalı ayna
4 cam otomatık
Sofor koltugu bel ayarı
Celik jant

2001 olanlarında 4 aırbag ve yolcu koltugunda da bel ayarı

Ayrıca 1.8 olanlarında 4 dısk fren ve elektronık fren lımıtoru...

yok abi yanlış yönlendirme yok bak bu mesajımda durumu söledim zaten...

306 xt hb.. ama sağlamını bulurmusun bilmem.. ben çok aramıştım zamanında nadir var ...var olanlardada sıkıntı çıkınca  xr paltinium hb 100 bg aldım... çokta memnunum...

zamanında xt 1.6  bende çok aradım ama bulamadım.... burda sadece 1.8 1.6 olarak belirtmenim .. özürdilerim ...
1. Vites
1. Vites
Simge
04 - Aralık - 1980

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmet_koyuncu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ağustos 2011 Saat 17:11
Valla, benim gördüğüm, sahibinin de xt olduğunu iddia ettiği araba 2000 modeldi ve dediğin gibi kadife koltuk, 4 cam otomatiği ve elektrikli ayna vardı. Ama klima paneli, teyp sıkça gördüğüm platinum ile aynıydı. Motorun 1.6 veya 1.8 den hangisi olduğunu hatırlamıyorum. Bu aralar kendime temiz bir 306 baktığımdan kafam bu bilgilerle bayağı karıştı. Lüzumsuz yere vaktinizi aldıysam kusura bakmatın. İlgi için tşk.
306 1.8 xt - 2000 model
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ağustos 2011 Saat 17:14
olurmu ahmet elimizden geldiği kadar yardım etmek istedik .. cem ( cecoli ) abimiz bu konuda cidden uzmandır..   306  alıcaksan   en fulu xt serisine bak ... ama bulamazsan benim gibi  xr platınıum alabilirsin ...

Düzenleyen by_ersin - 10 Ağustos 2011 Saat 17:15
1. Vites
1. Vites
Simge
04 - Aralık - 1980

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmet_koyuncu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ağustos 2011 Saat 17:17
Orjinalini yazan: by_ersin by_ersin Yazdı:

olurmu ahmet elimizden geldiği kadar yardım etmek istedik .. cem ( cecoli ) abimiz bu konuda cidden uzmandır..   306  alıcaksan   en fulu xt serisine bak ... ama bulamazsan benim gibi  xr platınıum alabilirsin ...
306 1.8 xt - 2000 model
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 2815 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5887 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1250 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1293 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 759 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2845 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1154 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1967 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12937 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 982 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 565 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 532 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 579 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 576 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1032 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 920 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16220 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5649 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1983 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 564 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
KnucklesTR 4
Mustafa1923 3
alex33 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English