Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >306
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 306 HARARET
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

306 HARARET

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı KIRMIZI 306 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 49
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KIRMIZI 306 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 306 HARARET
    Gönderim Zamanı: 24 Mart 2011 Saat 01:13
2000 model Peugeot 306 1.6 otomatik aracımın düz ve boş yolda sürekli gazda giderken hararetin devamlı yükselmesi canımı sıkıyor arkadaşlar. Ayağımı gazdan çektiğimde hararet düşmeye başlıyor. Bu promlemimi çözmek için motor contası değiştirdim, radyatör değişti, müşür değişti, triger kayışı ve diğer kayışlar değişti, devir daim değişti, termostat değişti, fanların düzgün çalışıp çalışmadığını anlamak için 2-3 tane fancıya kontrol ettirdim normalmiş dediler. Ama hala problem devam ediyor. Düz yolda sürekli gazda giderken hararet 110 a dayanıyor devam edersem kırmızı bölümü gececek. Yardımlarını bekliyorum arkadaşlar.ShockedShockedShocked
hOLDİNGC
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mart 2011 Saat 07:26
Ayaginizi gazdan cektiginizde dustugune gore fan mekanizmasindan (kontrol edildi diyorsunuz) ya da dusuk bir ihtimalle su devridaim pompasi tam olarak gorevini yerine getirmiyor olabilir, gereginden yavas calisiyor olabilir.

Düzenleyen koliva - 24 Mart 2011 Saat 07:27
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mart 2011 Saat 08:32

musur demıssınde musur 1 tane degıl kı :)) hangı musur degıstı? muhtemelen fan musuru degısmıstır ama gosterge musuru degısmemıstır belkı fazla gosterıyordur.

sonucta fanların calısıp motoru belırlı ısılarda tutması ıcın gereken sıstem bellıdır. oncelıkle termostat kutugunde bulunan fan musuru (genelde kahverengı oluyor) bıtron denılen fan kontrolcusune (306 da sol camurluk davlumbazı ıle tampon arasında sasenın altına monte edılmıs sıyah plastık bır kutudur) motor ısısını bıldırır. motor ısısı bu kontrolcu ıcındekı set edılmıs ısı degerıne (mesela benım aracımda 97C) ulasınca fan rolelerını tetıkler ve fanlar dusuk hızda calısmaya baslar. bu duruma ragmen cesıtlı sebeplerden dolayı ısı halen dusmeyıp artıyorsa belırlı bır derecede (yıne kendı aracımda 107) fanlar hızlı devıre gecerler...

pekı rolantıde aracı bıraktıgında durum nasıl??? gostegeye baktıgında kac derecede fanlar calısmaya baslıyor ve duruyor...
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mart 2011 Saat 10:00
Derece 110 a dayanınca fan açıyor mu açmıyor mu? Ki 110 a geldiğinde su kaynıyor demektir. Conta yaktırır. Bu işte bir yanlışlık var. Cem beyin dediği gibi göstergenin doğru çalışmıyor olması büyük bir ihtimal. Sürekli gazda giderken arabanın harareti belli bir dereceye kadar yükselir ve orda kalır. Sen nerdeyse soğutmayla alakalı bütün sistemi kontrol ettirmişin. Bi gösterge kalmış. Oraya da baktır. Muhtemelen çözülecektir.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mart 2011 Saat 10:02
Bu arada sizinle tanışmışmıydık. Lütfen küçük puntolarla kendinizi tanıtır mısınız?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KIRMIZI 306 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mart 2011 Saat 12:32

slm 

Ben Doğan, ist anadolu yakasındayım.

hOLDİNGC
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KIRMIZI 306 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mart 2011 Saat 12:34
Rolantide herşey normal görünüyor 90 dereceye en fazla çıkıyor.
müşür fan müşürü değişti arkadaşlar
ayrıca ısı 110 a yaklaştığında ayağımı gazdan çekiyorum devam etmiyorum.

bu sorun başlamadan önce hararet 90- 92 dereceyi hiç geçmezdi

Düzenleyen KIRMIZI 306 - 24 Mart 2011 Saat 12:36
hOLDİNGC
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mart 2011 Saat 13:16
suanda dumur oldum kaldım yanı :)) ConfusedConfusedConfused

artık soyleyecek bırsey bulamıyorum :)))))) system halteddd
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mart 2011 Saat 15:20
Belki degistirdigini musur de arizali ya da taktiktan hemen sonra yine arizalandi? 
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mart 2011 Saat 16:09
bence sen soyle kralından bır peugeot ustası bul kendıne...
Çevrimdışı axi206 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
01 - Ocak - 1984

Yaşı : 40
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı axi206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mart 2011 Saat 17:10
benım arabada tam tersı hararet hıc yukselmıyor.galıba termostadı cıkarmıslar. ellemıycem hıc kısın takarım artık. kalorıfer sıcak verıyor yalnız

YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mart 2011 Saat 17:27
Orjinalini yazan: axi206 axi206 Yazdı:

benım arabada tam tersı hararet hıc yukselmıyor.galıba termostadı cıkarmıslar. ellemıycem hıc kısın takarım artık. kalorıfer sıcak verıyor yalnız

Kalorifer sicak veriyorsa sogutma suyu da isiniyor demektir. Peki kaloriferden ne kadar sicak alabiliyorsunuz? Belkide gosterge ekraniniz bozuktur ve siz isiyi goremiyorsunuzdur. Sikinti yaratabilir. Bence bir gosterin onu.
Çevrimdışı okankrgz Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
27 - Nisan - 1982

Yaşı : 41
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı okankrgz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mart 2011 Saat 18:10
radyatöre gelen hortumları kontrol ettir...tıkalı olabilir
Koceli/İZMİT

1982
Çevrimdışı hhuzun Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 43
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hhuzun Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mart 2011 Saat 20:40
SU TAM DEVIRDAIM YAPABILIYOMU? GAZA BASTIKCA ISINMADAN HARARET CIKIYOSA BIR YERLERDEN SU GECEMIYODUR.
306 2.0 HDI 2000 MODEL BREAK PETROL MAVISI FRANSIZ
Çevrimdışı speedyboy Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 43
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı speedyboy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Mayıs 2011 Saat 21:51
hocam oncelıkle aranıza yenı kaltıldım adım levent sıze bır sorum olacaktı peugeot 306  aracımın marsına basar basmaz fanların ıkısıde yuksek hızla calısmaya baslıyor sonra duruyor bu ıslem sureklı kesık kesık calısıp duruyo hareret musuru ve butun rolelerı deyıstı yardım edersenız sevınırım
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Mayıs 2011 Saat 22:00
Orjinalini yazan: speedyboy speedyboy Yazdı:

hocam oncelıkle aranıza yenı kaltıldım adım levent sıze bır sorum olacaktı peugeot 306  aracımın marsına basar basmaz fanların ıkısıde yuksek hızla calısmaya baslıyor sonra duruyor bu ıslem sureklı kesık kesık calısıp duruyo hareret musuru ve butun rolelerı deyıstı yardım edersenız sevınırım

http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=7516&PID=105511&title=yeni-yelerin-dikkatine-konu-amadan-okuyunuz#105511
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 2973 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5913 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1251 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1315 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 763 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2853 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1156 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1972 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12954 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 998 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 567 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 533 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 580 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 576 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1051 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 935 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16223 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5668 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1987 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 570 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
KnucklesTR 4
drneuron 3
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
alex33 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English