Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 307 Dizel Hangi Yağ ?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

307 Dizel Hangi Yağ ?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Aralık 2010 Saat 13:05
+1
Çevrimdışı acad Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
06 - Ekim - 1963

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı acad Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Aralık 2010 Saat 23:06
Aracına 10-40 yağ koydur,dizel benzinli farketmez, ya CASTROL yada TOTAL , ikisininde fiyatı 50.00 TL.
2007 307 1.6 HDI XS
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Aralık 2010 Saat 23:16
bende son yagımda total quartz 7000 koymustum. yakında yag degısecegım. bu sefer mobil 1 new life 0-40 koyacagım ve bundan sonra o sekılde devam etmeyı dusunuyorum. fıyatı 80-90 tl.

sızlerede tam sentetık yag kullanmanızı tavsıye edıyorum. 7000 yarı sentetık bır yagdır. tam sentetıkler dogal olarak daha pahalıdır. ama uygun fıyatlı olarak total quartz 9000 ın 5-40 olanından koyabılırsınız. 4 lt sı 55 tl cıvarında...

Düzenleyen cecoli - 22 Aralık 2010 Saat 23:20
Çevrimdışı Onur Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Onur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2010 Saat 20:07
mobil super 2000 10-40 yağ aldım bugün 49 liraya fiyatı gayet uygun geldi üretim tarihi 11.ay koçtaş da yağ alacak arkadaşlar bilginize...
2011 Renault Clio Extreme 1.6 16v BVA
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2010 Saat 20:36
1,4 HDi'a Castrol EDGE 0-30 koymuştuk. Çok memnunuz.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2010 Saat 21:07
Orjinalini yazan: berkaygr berkaygr Yazdı:

yag eksıltme durumu nasıl oldu ???
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2010 Saat 21:13
Orjinalini yazan: cecoli cecoli Yazdı:

Orjinalini yazan: berkaygr berkaygr Yazdı:

yag eksıltme durumu nasıl oldu ???
Eksilteceğini düşünmüştük fakat sıfır eksiltme. Gülme
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2010 Saat 21:14
yaw arkadaşlar daha yağ koydurmadım  fakat yağı aldım castrol magnatec 10w-40 diesel B4
SİZE SORMAK İSTEDİĞİM BU KUTUNUN ÜZERİNDEKİ B4 NEDEMEK OLUYOR ONU ÇÖZEMEDİM YAW
BU YAĞ İÇİN YORUMLAR HEP GÜZEL MÜKEMMEL DİYENLER DAHİ VAR SES AZALIYOR VE İÇİNDEKİ ÖZEL MOLEKÜLER YAPISI SAYESİNDE ARACI KORUDUĞU SÖYLENİYOR YABANCI SİTELERDENDE ARAŞTIRDIM DİZEL ARAÇLAR İÇİN MARKA MODEL FARKETMİYOR HEP BUNU ÖNERİYORLAR AMA BU B4 NEDİR ONU ÇÖZEMEDİM BİLEN VARSA YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2010 Saat 21:18

bana bıraz garıp geldı ama dedıgın gıbıyse ıyı yanı. cunku genelde dızel makıneler turbodan dolayı bıraz eksıltırler.

Çevrimdışı BAHTİYAR Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
16 - Ekim - 1991

Yaşı : 32
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı BAHTİYAR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2010 Saat 21:21

bende son yagımda total quartz 7000 koymustum. yakında yag degısecegım. bu sefer mobil 1 new life 0-40 koyacagım ve bundan sonra o sekılde devam etmeyı dusunuyorum. fıyatı 80-90 tl.

sızlerede tam sentetık yag kullanmanızı tavsıye edıyorum. 7000 yarı sentetık bır yagdır. tam sentetıkler dogal olarak daha pahalıdır. ama uygun fıyatlı olarak total quartz 9000 ın 5-40 olanından koyabılırsınız. 4 lt sı 55 tl cıvarında...
cecoli hocam yanılmıyorsam arabayı ilk aldığımda servisde bakım yaptırmıştım 20binkm giden herhalde quartz 9000 5-40 koydular   2 3 ay sonra iticiler bozuldu tıkırdamaya başladı 5bin km de yağı boşaltıp 10 60 mobil1 koydum itici sesi azaldı ama çok etkili değil tekrar orjinale dönmek istiyorum senin new life orjinaline uygunmu ince olması bir sorun yaratırmı benim arabadaki itici sorununu da göze alırsak
BAHTİYAR KILCI
2011 Focus SW 1.6AT COL.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Onur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2010 Saat 21:42
bahtiyar aynı sıkıntı bendede oldu quartz 9000 5-30 vardı yetkili servis onu koydu motorda sesler artmaya başladı halada ses var yağı yazında kullanmıştım inceldi heralde sesi kesemedik hala öbür yetkilidedeki arkadaş baktı kim koydu bu yağı buna 10-40 olur 5-30 ince gelir başka yağ koydurma dedi artık hep 10 -40 koyuyorum bende 
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2010 Saat 22:21
Orjinalini yazan: 06BAHO 06BAHO Yazdı:

cecoli hocam yanılmıyorsam arabayı ilk aldığımda servisde bakım yaptırmıştım 20binkm giden herhalde quartz 9000 5-40 koydular   2 3 ay sonra iticiler bozuldu tıkırdamaya başladı 5bin km de yağı boşaltıp 10 60 mobil1 koydum itici sesi azaldı ama çok etkili değil tekrar orjinale dönmek istiyorum senin new life orjinaline uygunmu ince olması bir sorun yaratırmı benim arabadaki itici sorununu da göze alırsak

acık konusmak gerekırse bu supap ıtıcılerının sesı ıcın bır yorum yapmam zor. cunku senı yanlıs yonlendırmıs olmak ıstemıyorum.

onun harıcınde normalde 10-40 kullanılırken 5-40 kullanmanın motora herhangı bır zararı olmayacagını dusunuyorum. bunun yerıne 0-40 ta koymus olsan cok bırsey degısmıyor. bu durumu acıklamak ıcın motor yagı hakkında bılgı verme geregı duyuyorum.

motor yagını vıskosıtesını yanı akıcılıgını ıfade eden rakamlar kuculurse yag daha akıcıdır buyurse daha az akıcıdır yanı kalındır.
motor yagı multıvıskosıtelı bır yagdır. sogukken farklı sıcakken farklı akıcılıktadır. acıklamak gerekırse 10W-40 dedıgımız degere dıkkat edersek 10W dıyoruz. W ıngılızce wınter yanı kıs demektır kı bu da yagın sogukken kı akıskanlıgıdır. yandakı 40 ıse yagın ısındıgındakı akıcılıgını ıfade eder. gelelım neden boyle bırseye ıhtıyac olduguna. motor sogukken yag daha ınce olmalıkı yag cok daha cabuk bır sekılde sırkulasyona gecsın ve en uc noktaya kadar rahatca ulasabılsın. motor ısındıgında ıse yag daha kalın olmalı kı yuksek ısıya dayanıklı olsun ve segmanlardan kecelerden kacırmasın vs...

bu baglamda 0-40, 5-40 ve 10-40 yagları ele alırsak aralarındakı fark sadece soguk esnadakı akıskanlık. yanı 3 yagda ısındıgında aynı durumda oluyor. ama sogukken ınce olan cok daha cabuk yaglama yapıyor fark burada. bılındıgı uzere motor en cok ılk calısma anında asınır. 0-40 yag 10-40 a gore ılk marstakı asınmaları daha da azaltıyor.

bu arada motor yaglarının ıcerıgıne degınırsek 0-40 demek 0 bazlı bır yaga polımerler eklenerek ısındıgında 40 akıcılık gosterecek nıtelıgın kazandırılmasıdır. bunuda arada belırtmıs olalım

motor yaglarının secım konusunda ıklım sartlarıda cok onem arzetmektedır. burdan suna varabılırız. kuzeyde yanı rusya da kullanacak yag ıle guneyde yanı afrıkada kullanılacak yaglar farklıdır.

sunude ekleyelım. servıs ılla su yagı koyuyorsa ıyı oldugu ıcın olmayabılır. bu tarz maddelerın secımı emın olunmalı kı sadece kalıte goz onunde bulundurulmuyor. en basta o malzemenın fıyatıda ve uretım yerıde bu konuda etken. sonuc olarak farklı yaglar kullanabılırız. servıs kıtapcıgında ulkelere gore degısık yagların kullanıldıgı gosterılmekte.

ayrıca yarı sentetık yag ıle tam sentetık yagın arasında fark var. tam sentetık yag daha kalıtelı bır yagdır dogal olarak daha pahalı olmaları dogaldır. burada tercıh bıraz kısıye gore degısır. ama ben tam sentetık yagdan yanayım...

Düzenleyen cecoli - 25 Aralık 2010 Saat 22:25
Çevrimdışı Özgür Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
07 - Şubat - 1982

Yaşı : 42
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Özgür Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2010 Saat 22:39
cecoli güzel açıklamış.
kerem boşver b 4 falan filan...koy gitsin,çekinme.benimkide b4 dü.servis çekinmeden koydu.
206 feline 1.4 hdi 2006
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Onur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2010 Saat 23:14
cem hocam gayet doğru vermiş zaten aracın kullanım klavuzunada dikkat dersiniz 0-40 dan 5-40 10-40 vs gibi bi yelpaze söz konusu illa 10-40 yada illa 5-40 yazmamışlar benim klavuzda öyle yani onun için iklim şartlarına göre yada aracın durumuna göre hangi yağ uygunsa motor hangi yağa alışıksa onu kullanmakta fayda var 
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2010 Saat 23:37
Orjinalini yazan: uruk33 uruk33 Yazdı:

cecoli güzel açıklamış.
kerem boşver b 4 falan filan...koy gitsin,çekinme.benimkide b4 dü.servis çekinmeden koydu.
özgür seninkindede mi B4 yazıyordu ozaman sorun yok dostum sen koyduysan hiç problem yok ben netten resimlerine baktım b4 yazmıyorduda biraz işkillendim doğrusu ozman sorun yokkardeşim ne olduğu umrumda değil motorumu rahatlatsın motorumu hoş tutsun ben sorun etmem :)))
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2010 Saat 23:50
sayın abıcım o B4 kodlaması belırlı normlara gore yagın verımını anlatıyor. mesela API SL/CF SM/CF A3/B3 veya A3/B4 gıbı performans sevıyelerı yazar yag kutusunun ustunde. B4 demek B3 e gore daha ustun oldugunu ıfade eder.

lınktekı yagları ıncelersen 5-40 olan B4 sınıfına sahıp ama 10-40 olan B3 sınıf...
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Aralık 2010 Saat 00:15
iyide cem kardeşim benim yağ 10-40 ama b4 yazıyor nasıl oluyorda 5-40 sınıfına dahil ince desem değil ne anlamda yani kutunun üzerinde 10w-40 B4 dizel yazıyor bende baktım castrolun sitesine ama benim yağdan bulamadım

Düzenleyen LANOPE - 26 Aralık 2010 Saat 00:17
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Aralık 2010 Saat 00:22

abıcım yorum yok bu durumda :)) sıtede bıle elındekı yagdan yoksa bırsey dıyomıyorum :DD

gercı 10-40 yag B4 sınıfını karsılayamaz dıye bır sart yok ama elındekı yagın lıstede olmaması bıraz sasırtıcı. yoksa adamlar yagı uretıp satmıslarda sıtelerını mı guncellememısler :DDD hanı olur yaa bır ıhtımal  :DDD
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Aralık 2010 Saat 01:42
yeni galiba üzerinde üretim tarihi olarak 02.12.2010 yazıyor
Çevrimdışı BAHTİYAR Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
16 - Ekim - 1991

Yaşı : 32
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı BAHTİYAR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Aralık 2010 Saat 13:11

Orjinalini yazan: 06BAHO 06BAHO Yazdı:

acık konusmak gerekırse bu supap ıtıcılerının sesı ıcın bır yorum yapmam zor. cunku senı yanlıs yonlendırmıs olmak ıstemıyorum.

onun harıcınde normalde 10-40 kullanılırken 5-40 kullanmanın motora herhangı bır zararı olmayacagını dusunuyorum. bunun yerıne 0-40 ta koymus olsan cok bırsey degısmıyor. bu durumu acıklamak ıcın motor yagı hakkında bılgı verme geregı duyuyorum.

motor yagını vıskosıtesını yanı akıcılıgını ıfade eden rakamlar kuculurse yag daha akıcıdır buyurse daha az akıcıdır yanı kalındır.
motor yagı multıvıskosıtelı bır yagdır. sogukken farklı sıcakken farklı akıcılıktadır. acıklamak gerekırse 10W-40 dedıgımız degere dıkkat edersek 10W dıyoruz. W ıngılızce wınter yanı kıs demektır kı bu da yagın sogukken kı akıskanlıgıdır. yandakı 40 ıse yagın ısındıgındakı akıcılıgını ıfade eder. gelelım neden boyle bırseye ıhtıyac olduguna. motor sogukken yag daha ınce olmalıkı yag cok daha cabuk bır sekılde sırkulasyona gecsın ve en uc noktaya kadar rahatca ulasabılsın. motor ısındıgında ıse yag daha kalın olmalı kı yuksek ısıya dayanıklı olsun ve segmanlardan kecelerden kacırmasın vs...

bu baglamda 0-40, 5-40 ve 10-40 yagları ele alırsak aralarındakı fark sadece soguk esnadakı akıskanlık. yanı 3 yagda ısındıgında aynı durumda oluyor. ama sogukken ınce olan cok daha cabuk yaglama yapıyor fark burada. bılındıgı uzere motor en cok ılk calısma anında asınır. 0-40 yag 10-40 a gore ılk marstakı asınmaları daha da azaltıyor.

bu arada motor yaglarının ıcerıgıne degınırsek 0-40 demek 0 bazlı bır yaga polımerler eklenerek ısındıgında 40 akıcılık gosterecek nıtelıgın kazandırılmasıdır. bunuda arada belırtmıs olalım

motor yaglarının secım konusunda ıklım sartlarıda cok onem arzetmektedır. burdan suna varabılırız. kuzeyde yanı rusya da kullanacak yag ıle guneyde yanı afrıkada kullanılacak yaglar farklıdır.

sunude ekleyelım. servıs ılla su yagı koyuyorsa ıyı oldugu ıcın olmayabılır. bu tarz maddelerın secımı emın olunmalı kı sadece kalıte goz onunde bulundurulmuyor. en basta o malzemenın fıyatıda ve uretım yerıde bu konuda etken. sonuc olarak farklı yaglar kullanabılırız. servıs kıtapcıgında ulkelere gore degısık yagların kullanıldıgı gosterılmekte.

ayrıca yarı sentetık yag ıle tam sentetık yagın arasında fark var. tam sentetık yag daha kalıtelı bır yagdır dogal olarak daha pahalı olmaları dogaldır. burada tercıh bıraz kısıye gore degısır. ama ben tam sentetık yagdan yanayım...
teşekkür ediyorum hocam 10 40 ın sentetiği varsa ondan yok sa dediğinden +nnt bor power koyucam bidahaki değişime sesi keseceğini umuyorum
BAHTİYAR KILCI
2011 Focus SW 1.6AT COL.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 6732 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 6474 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1328 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 2603 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 871 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 3013 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1252 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 2091 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 14007 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 2690 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 640 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 562 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 612 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 604 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 2561 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 1727 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16359 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5762 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 2067 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 612 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MAY EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
private20 5
KagaN 3
talip206 3
ZD106 3
Safak74 2
Berkay Erdinç 1
feyyazbugan 1
ykirac 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English