Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >207
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 8 yıldır kullandığı araç ilk kez su aldı bagajdan
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

8 yıldır kullandığı araç ilk kez su aldı bagajdan

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı antipollution Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 207
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı antipollution Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 8 yıldır kullandığı araç ilk kez su aldı bagajdan
    Gönderim Zamanı: 11 Aralık 2023 Saat 19:25
Yıllardır en ufak su alma problemi olmayan aracımda geçen hafta su alma problemi başladı. Aracın bagaj en arka en köşe iki taraftanda su alıyor. Tam köşe noktası her baktığımda su birikmiş oluyor. İşi garibi ben dakikalarca su döküyorum ve içerden bir kişi takip ediyoruz su almıyor. Ama az bir yağmurda bile yani bekledikçe olan bir şey sanırım geceden sabaha su almış oluyor. Bir türlü bulamadık kafayı yemek üzereyim. Daha önceden bu sorunu yaşayan var mı?

Düzenleyen antipollution - 11 Aralık 2023 Saat 19:26
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Aralık 2023 Saat 08:38
Merhabalar hocam sağ solda hava ızgaraları var plastik muhtemelen onlardan alıyordur. fitillerde ve stoplarda sorun yoksa 
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı antipollution Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Aralık 2023 Saat 11:03
Bundan bir 20 gün önce sabah aracımın yanına geldiğimde, tamponun sol tarafı yani sürücü tarafının bağlantısının çıkık olduğunu gördüm. Baya da bir çizik vardı. Hemen arkamdaki aracın sağ tarafına baktım ki vuran kişinin arkamdaki araç olduğunu anladım. Neyse fazla bir şey yok diyerek tampon bir tane klipsi çıkmış zaten ittirerek taktım ve işime gittim. Acaba bununla alakalı olabilir mi hocam? Siz söyleyince bende nette araştırdım 207 ler için havalandırma konusunda pek bilgi yok. Ama 307 lerde var. Bu kısmı kontrol etmek için tamponu çıkarmak gerekir değil mi? Bir sürü iş şimdi :(
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı antipollution Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Aralık 2023 Saat 20:08
Bugün az bir vaktim vardı üstad, biraz deneme şansı buldum. Birkaç şişe su alıp önce bagaj kapalı şekilde yeşil olan oluktan bol miktar su döktüm. Sonrasında aracın içine girip kontrol ettiğimde kırmızı gösterdiğim bölgenin tam arka kısmına denk gelen nokta ıslaktı. 

Sonrasında tekrar kurulayıp bagajı kapatmadan yeşille gösterdiğim oluktan suyu döktüm. Vee kırmızı noktaya denk gelen arka kısımdan su geldiğini gözümle gördüm :)

İşin garip tarafı aracın içerisinde tam o bölgede sac üstünde sac var. Ama dışarda tek bir sac görünüyor. Yani içeriye girebilecek bir nokta gözükmüyor. Tampon tutan parçanın vidası olamaz çünkü su gelen yerden 1-2 cm yukarda kalıyor.

Araca alttan baktığımda havalandırmaları o şekilde göremiyorum. Ama üstte maviyle işaretlediğim noktalarda havalandırmaları kapatan 2 adet uzun süngerleri gördüm. Buralardan da epey bir su gönderdim, havalandırmayı dışardan kapatan bu süngerler ıslansa da içeri su gelmedi.

En son aklıma sarı işaret koyduğum klipsler geldi. Belki arkadan vuran kişi bunların oynamasına ve ordan iki sacın arasına sızıntı yaparak suyun sızmasına neden olmuştur diye düşündüm ama o kısma ulaşmak için tamponu sökmek gerekiyordu. Şimdilik emin olmadan dokunmadım.

Temsili bir fotoğraf bulup üzerinde anlatmaya çalıştım.

Düzenleyen antipollution - 13 Aralık 2023 Saat 20:09
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı antipollution Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Aralık 2023 Saat 19:26
Üstad bugün olayı çözdüm. Belki yaşayan olur diye anlatmak istedim.
Beni o kadar yoran, cam kenarlarını bile dysonla slikonlamama sebep olan, stop lambasının iç kısımlarındaki yerlere kadar dyson sıkmama sebep olan sorunu bugün buldum. :) 
Sabah kalktığımda aklımda bir fikir belirdi. Bagaj kapağının üzerinde bulunan spoiler fren lambasından olabilir mi acaba diye düşündüm. Neyse sözü uzatmadan söylemek gerekirse, üst fren lambasının çıkardığımda içindeki conta mı denir artık plastik iyice kendini salmış, hatta kendinin yarısı kadar büyümüş. Bu yüzden suyun ordan girerek direk bagaj kapağında iç bölgesinden geçiş varmış. Halbuki saçma burdan geçiş olmaması gerekirdi. Bu şekilde bagaj kapağındaki plastiklere tutunarak en sağ ve araç sola yatıksa en sola gelecek şekilde damlamış.

Bu su ilk geldiğinde, test etmek için suyu kanallardan fazla fazla boca edince de, fotoğrafta gösterdiğim 2 kısımdan içerden su maviyle gösterdiğim noktadan iki çinko arasında geçerek stop lambalarının arkasından suyu veriyor. Üst stop lambasını hallettimde bu kırmızı noktalardan aşırı yağmurda su gelmesi saçmalığını nasıl hallederim bilmiyorum.

Düzenleyen antipollution - 15 Aralık 2023 Saat 19:27
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 6710 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 6473 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1328 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 2602 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 871 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 3013 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1252 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 2090 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 14005 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 2670 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 640 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 562 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 612 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 604 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 2560 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 1714 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16359 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5762 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 2067 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 612 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MAY EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
private20 5
KagaN 3
talip206 3
ZD106 3
Safak74 2
ykirac 1
Berkay Erdinç 1
feyyazbugan 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English