Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 307 cruise control
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

307 cruise control

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 89101112 21>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 5008
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Şubat 2012 Saat 06:48
Orjinalini yazan: albayman albayman Yazdı:

bu şema stop lambasına ait şema. biraz önce o belirttiğim siteyi karıştırdım. elektrik şeması isim listesinde 21 ile başlayan tüm şemalar 307 de lambalara (exterior lighting) ait. biz ise cruise control şemalarına bakacağız yani:
  • 7300: cruise control switch
  • 7305: cruise control switch
  • 7306: cruise control override switch (clutch)
  • 7307: cruise control override relay
  • 7308: cruise control safety switch (brakes)
  • 7309: cruise control circuit shunt - engine check
  • 7310: cruise control control unit
  • 7311: cruise control fuse
  • 7312: cruise control switch indicator light circuit diode
  • 7315: cruise control vacuum pump-breather assembly
  • 7320: cruise control override solenoid valve

• Sn. albayman,

Ne guzel arastirip buluyorsunuz birseyler. Size verdigim semanin stop lambasina ait bir sema oldugunu soyluyorsunuz, haklisiniz cunku goruyor olmalisiniz ki semanin bir parcasi stop lambasi icin. Haliyle siz eger stop lambasina ait bir sema arastirirsaniz, sonunda elde edeceginiz yine bu sema olacaktir. Ben size bu semayi bulurken izledigim yol ise asagidaki resimde cok net belli. Dolayisiyla size verdigim sema stop lambasina ait bir sema degil cruise control'a ait bir semadir. Farki ne diye soracak olursaniz, farki yok.

Yukarida sordugunuz sorunuzun cevabini ise biraz dusundugunuzde bulabileceginizi saniyorum.

Çevrimdışı albayman Açılır Kutu Gör
    2. Vites
    2. Vites
    Simge

Yaşı : 39
    Aracı : 307sw 2006 hdi 90hp comfort
    Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı albayman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Şubat 2012 Saat 08:58

umarım beni yanlış anlamadınız, çünkü amacım sizi zan altında bırakmak değildi. emin olmak için sormuştum. eğer bilmeyerek kırıcı bir tavırda olmuşsam da özür dilerim.

dedim ya fazla meraklıyım diye. iyice öğrenmek için uğraşıyordum. sizi de fazla sıkboğaz ettim sanırım. neyse fazla didiklemiyeyim artık.

bu arada Aydın Kahyaoğulları yetkili servise sordum, parçayı getirirseniz 60 tl işçilik ücreti var dediler. ben de bu ayın 21ine randevu aldım. sonucu buradan paylaşırım artık.

Görüşmek üzere...

NOT: yazdıklarımı tekrar okudum da, yanlışı sadece sizde aramışım. tekrar özür dilerim...

Düzenleyen albayman - 16 Şubat 2012 Saat 09:05
    2006 307sw 1.6 hdi comfort + cruise control
    Çevrimdışı istanbullu_3886 Açılır Kutu Gör
    2. Vites
    2. Vites
    Simge
    01 - Aralık - 1973

Yaşı : 50
    Aracı : Belirtilmemiş
    Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı istanbullu_3886 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Şubat 2012 Saat 21:00
    takipcinim umarım olur bendede aynı sorun var sayende bende çözmüş olurum bu sorunu
    nissan qashqai 2013 model 1.5 dci
    2. Vites
    2. Vites
    Simge
    01 - Aralık - 1973

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı istanbullu_3886 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2012 Saat 23:03
    selam arkadaşlar bugun cuze control için daha önce koliva kardeşimin şemasına göre kabloları çektirdim daha öce ecunun freni sürekli basılı görmesi degişti artık basılı be bırakılı pozisyon olarak görüuordu fakat yine çalışmadı

YÖNETİCİ
    YÖNETİCİ
    Simge
    P.T. Yönetici

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Şubat 2012 Saat 12:36
    Orjinalini yazan: istanbullu_3886 istanbullu_3886 Yazdı:

selam arkadaşlar bugun cuze control için daha önce koliva kardeşimin şemasına göre kabloları çektirdim daha öce ecunun freni sürekli basılı görmesi degişti artık basılı be bırakılı pozisyon olarak görüuordu fakat yine çalışmadı

Test surusune ciktiktan sonra herhangi bir hata kodu dusuyor mu PP2000'e?
    2. Vites
    2. Vites
    Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı albayman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Şubat 2012 Saat 15:33
    merhaba herkese. şuan kahyaoğulları yetkili servisteyim. hız sabitleyici kolunu kendim takıp geldim ve pp2000 ile baktılar, menüsünde 4 seçenek çıktı. varyant A, varyant B, hız limitörlü, hız limitörsüz. varyant b seçince kayıt edip tamam deyince otomatik olarak varyant A ya dönüyor. varyant B de deneyemedik. diğerlerinde çalışmadı. usta fren ve debriyaj sensörlerinin doğru çalıştığını söyledi. sorun yok yani onlarda. sensördeki 2 yuvadan ecuya ve bsi ye kablo çekilecek ama biraz isteksizler o konuda, çünkü zaman alıyormuş. rica ettim, elektrik şemalarının çıktılarını alıp başına geçecek inşallah beklemedeyim...
    YÖNETİCİ
    YÖNETİCİ
    Simge
    P.T. Yönetici

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Şubat 2012 Saat 15:35

merhaba herkese. şuan kahyaoğulları yetkili servisteyim. hız sabitleyici kolunu kendim takıp geldim ve pp2000 ile baktılar, menüsünde 4 seçenek çıktı. varyant A, varyant B, hız limitörlü, hız limitörsüz. varyant b seçince kayıt edip tamam deyince otomatik olarak varyant A ya dönüyor. varyant B de deneyemedik. diğerlerinde çalışmadı. usta fren ve debriyaj sensörlerinin doğru çalıştığını söyledi. sorun yok yani onlarda. sensördeki 2 yuvadan ecuya ve bsi ye kablo çekilecek ama biraz isteksizler o konuda, çünkü zaman alıyormuş. rica ettim, elektrik şemalarının çıktılarını alıp başına geçecek inşallah beklemedeyim...

Eger mumkunse yapim asamasinda bol bol fotograf cekersen cok guzel olur.

Düzenleyen koliva - 21 Şubat 2012 Saat 15:35
    2. Vites
    2. Vites
    Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı albayman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Şubat 2012 Saat 22:48
    Orjinalini yazan: koliva koliva Yazdı:

olmadı arkadaşlar yapamadılar.
    yukarıdaki şemayı çıktı alıp gitmiştim.
    onlarda sistemlerinden kontrol ettiler çıktı aldılar, yukarıdaki şema ile aynı.
    fakat sorun şurada:
    1.) ECU'DAKİ 48V MR isimli soketin (öndeki 3 soketten ortadaki kahverengi sokettir) M1 yuvasında herhangi bir kablo yok, o yuvaya pin takılıp kablonun takılması ve fren sensörüne uzatılması gerekiyor.
    2.) ama YETKİLİ SERVİS!!! denen kurumun böyle bir yetkisi yok. elektronik işi yapmıyorlar.
    3.) soketin parçalanıp bölünmesi gerekiyor ki o da bölünebilir değil yapıştırmaymış kırılıp elde kalabilir dediler.
    4.) ayrıca bu pini bulup kabloyu taksanda kendi tesisatı içinden zaten frene götürülemez çünkü kablo demeti içeriye girmeden silikonla araca yapışıktır. dışarıdan götürürsen de kablo demetinin yakınından kabini delmen gerekir ve delersen araç su alır dediler.
    5.) BSI ünitesi yakın olduğundan oradan kablo çekmek kolay, çünkü pini hazır ve fren sensörü ve bsi kabin içinde
    6.)tüm bunlardan önce denemelerde sadece 3. seçenekte "hız sabitleyici limitörsüz" seçildiğinde ekrana cc yazısı çıktı, yolda tuşa basıldığında hız 1 saniye göründü ama 3 çizgi yanıp sönerek hata verdi.
    yetkili servise 5 kuruş vermeden bastım sanayide elektrikçiye.
    7.) olması gerekenleri anlattım, "yapılmayacak şey değil ama benim için çok fuzuli ve çok yoğunum boş günüme denk getirirsen uğraşırım" dedi.

benim fazla vaktim olmadığından muğlaya dönmek zorunda kaldım.

KOLİVA ÜSTADIMA ÇOK TEŞEKKÜRLER EDERİM, TÜM DEDİKLERİ DOĞRU ÇIKTI, KENDİSİNE KARŞI KUSURUM OLDU İSE AFFETMESİNİ RİCA EDERİM...
    Çevrimdışı kaan__ Açılır Kutu Gör
    2. Vites
    2. Vites
    Simge
    02 - Ağustos - 1986

Yaşı : 37
    Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kaan__ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Şubat 2012 Saat 22:52
    zaten hız sabitleyici aktik yada çalışır duruma getirdiğinizde..ekranda cc yazısının yazmaması lasım lazım...yani siz her şeyi yapıp ekranda cc yazısı çıkacak şekilde p.plenetten ayarlarsanız hız sabitleyici yine çalışmayacaktır...
    sahip olduğun herşey bir gün sana sahip olur...
    2004 307 sw 1.6 auto 110hp
    2009 308 sw 1.6hdi 110hp
    2011 3008 feline MCP-Auto6R 112hp

YÖNETİCİ
    YÖNETİCİ
    Simge
    P.T. Yönetici

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Şubat 2012 Saat 06:16

olmadı arkadaşlar yapamadılar.
    yukarıdaki şemayı çıktı alıp gitmiştim.
    onlarda sistemlerinden kontrol ettiler çıktı aldılar, yukarıdaki şema ile aynı.
    fakat sorun şurada:
    1.) ECU'DAKİ 48V MR isimli soketin (öndeki 3 soketten ortadaki kahverengi sokettir) M1 yuvasında herhangi bir kablo yok, o yuvaya pin takılıp kablonun takılması ve fren sensörüne uzatılması gerekiyor.
    2.) ama YETKİLİ SERVİS!!! denen kurumun böyle bir yetkisi yok. elektronik işi yapmıyorlar.
    3.) soketin parçalanıp bölünmesi gerekiyor ki o da bölünebilir değil yapıştırmaymış kırılıp elde kalabilir dediler.
    4.) ayrıca bu pini bulup kabloyu taksanda kendi tesisatı içinden zaten frene götürülemez çünkü kablo demeti içeriye girmeden silikonla araca yapışıktır. dışarıdan götürürsen de kablo demetinin yakınından kabini delmen gerekir ve delersen araç su alır dediler.
    5.) BSI ünitesi yakın olduğundan oradan kablo çekmek kolay, çünkü pini hazır ve fren sensörü ve bsi kabin içinde
    6.)tüm bunlardan önce denemelerde sadece 3. seçenekte "hız sabitleyici limitörsüz" seçildiğinde ekrana cc yazısı çıktı, yolda tuşa basıldığında hız 1 saniye göründü ama 3 çizgi yanıp sönerek hata verdi.
    yetkili servise 5 kuruş vermeden bastım sanayide elektrikçiye.
    7.) olması gerekenleri anlattım, "yapılmayacak şey değil ama benim için çok fuzuli ve çok yoğunum boş günüme denk getirirsen uğraşırım" dedi.

benim fazla vaktim olmadığından muğlaya dönmek zorunda kaldım.

KOLİVA ÜSTADIMA ÇOK TEŞEKKÜRLER EDERİM, TÜM DEDİKLERİ DOĞRU ÇIKTI, KENDİSİNE KARŞI KUSURUM OLDU İSE AFFETMESİNİ RİCA EDERİM...

Estagfirullah. Kusurluk birsey yok.

Bence aracin su alir, kablo cekilemez gibi sozler seni bastan savmak icin ve risk almamak icin ortaya atilmiz sozler. Bagaja konulan anfiden tesisat cekmekten ne farki var? Aku'den guc kablolari cekilmiyor mu o durumda? Dogru durust yapilirsa ne su alir ne bisey.

Eger sana M1 bacaginin hangisi oldugunu gosterdilerse ve hala hatirindaysa kendin bile yapabilirsin artik. En azindan gecici olarak kablo cekersin ve calisip calismadigina bakarsin. Calisirsa en guzelinden kabloyu tekrar cekersin. Hali hazirdaki kablo demeklerini parcalayarak kabloyu icine gommeni tavsiye etmem. Baska sorunlar basina alabilirsin.

Benim bu konudaki bastan beri en buyuk endisem kablonun ECU'da yanlis bir pine takilmasi sonucunda istenmeyen sorunlarla karsilasilabilme olasiligiydi. Sn. istanbullu'nun durumunda da ayni endiseleri tasiyordum ve kendisine o zamanlar butun riskleri goz onune alip almadigini soruyordum. Eger yerini kesin ve emin olarak biliyorsaniz onunde bence hic bir engel yok demektir.
    2. Vites
    2. Vites
    Simge
    01 - Aralık - 1973

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı istanbullu_3886 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Şubat 2012 Saat 07:34

cruzcontro fault yazıyor ekranda tip bye alamıyoruz tip a ya atıyor bizi
    cruze

2. Vites
    2. Vites
    Simge
    01 - Aralık - 1973

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı istanbullu_3886 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Şubat 2012 Saat 07:37

cruze

kolıva kardeşim bu şemayı daha önce sen forma eklemiştin benim aracımın sase ve pro numarasını verdikten sonra kablolarıbu şemaya göre çekti usta tekrar kontrol edermisin rica etsem dogru olup olmadıgını
    2. Vites
    2. Vites
    Simge
    01 - Aralık - 1973

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı istanbullu_3886 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Şubat 2012 Saat 07:55

cruze

sn arkadaşlar ben kabloyu denemek için aracın dışında çektirdim yukardaki daha önce kolıva kardeşimin bana vermiş oldugu şemaya göre eloktronik işleri yapan bi usta arkadaşımla beraber sn albaymanla aracımız aynı fren müşüründe 4 giriş var 2 kablo var çekilmiş olanda aynı onun araçta oldugu gibi tip b ye alınca otomatik olarak beni tip aya atıyor kabloları çektikten sonra diger seçenekleride denedik çalışmadı yıne kaldıki bende müzik tesisatını takarken bile delik delmedi tesisatı çeken usta pug 307 de sol içerden davlumbazla çamurluk arasına gren birtane delik halihazırda var tesisatı çeken usta bu araçlarda sadece burada delik var demişti koliva kardeşim yukarıda daha önce bana göndermiş oldugun şema da herhangi bi yanlışlık varmı kontrol edermisin rica etsem
    2. Vites
    2. Vites
    Simge
    01 - Aralık - 1973

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı istanbullu_3886 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Şubat 2012 Saat 07:57
    ayrıca yukarıdaki şemada 32 v gr yazıyor ecuda bu gr gri renkteki soket oldugunu söyledi arkadaş ve ona göre çekildi kablo
    YÖNETİCİ
    YÖNETİCİ
    Simge
    P.T. Yönetici

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Şubat 2012 Saat 08:50

ayrıca yukarıdaki şemada 32 v gr yazıyor ecuda bu gr gri renkteki soket oldugunu söyledi arkadaş ve ona göre çekildi kablo

ECU'lariniz ayni olmayabilir. Yukarida yazilanlar Bosch Ecu icin. Seninki ise EDC16C3 sanirim.

Semaya tekrar bakayim. Garanti olsun diye yeniden arac bilgilerini bir gozden gecirelim.

1. RPO numarasi: 10080
    2. Shape : 5 DOOR ESTATE
    3. Driving: LEFT HAND DRIVE
    4.
    Motor : ? (sasi numarani kaybetmisim yeniden gonderebilirsen bakarim)
    5. Transmission: BVM5 (manuel 5 vites)
    6.
    System : WITHOUT ELECTRONIC STABILITY PROGRAM
    7. A
    nti-lock brake system : WITH ABS BRAKES

Bilgiler dogru mudur?

Düzenleyen koliva - 22 Şubat 2012 Saat 08:50
    2. Vites
    2. Vites
    Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı albayman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Şubat 2012 Saat 09:22

Estagfirullah. Kusurluk birsey yok.

Bence aracin su alir, kablo cekilemez gibi sozler seni bastan savmak icin ve risk almamak icin ortaya atilmiz sozler. Bagaja konulan anfiden tesisat cekmekten ne farki var? Aku'den guc kablolari cekilmiyor mu o durumda? Dogru durust yapilirsa ne su alir ne bisey.

Eger sana M1 bacaginin hangisi oldugunu gosterdilerse ve hala hatirindaysa kendin bile yapabilirsin artik. En azindan gecici olarak kablo cekersin ve calisip calismadigina bakarsin. Calisirsa en guzelinden kabloyu tekrar cekersin. Hali hazirdaki kablo demeklerini parcalayarak kabloyu icine gommeni tavsiye etmem. Baska sorunlar basina alabilirsin.

Benim bu konudaki bastan beri en buyuk endisem kablonun ECU'da yanlis bir pine takilmasi sonucunda istenmeyen sorunlarla karsilasilabilme olasiligiydi. Sn. istanbullu'nun durumunda da ayni endiseleri tasiyordum ve kendisine o zamanlar butun riskleri goz onune alip almadigini soruyordum. Eger yerini kesin ve emin olarak biliyorsaniz onunde bence hic bir engel yok demektir.
    araç su alır, kablo çekmek sakıncalıdır diyen YETKİLİ (aslında parça değişimi dışında hiçbir yetkisi olmayan) SERVİS idi. hatta soketi parçalayamayacağımız için tüm tesisat değişmesi gerekebilir dediler. ben orada hem ecuya giren soketin m1 bacağını öğrendim, hem de BSI 9 numaralı bacağın yerlerini öğrendim.

*ecuda soketlerin oturduğu yuvaların içinde sıra sıra sivri iğneler (sanayide bacak diyorlar, isimlerini bilmiyorum, port olabilir) var. bunların üzerine oturan 48V MR isimli sokette her bir kablonun ucunda pinler var ki yuvadaki iğnelerin üzerine oturuyor. benim aracımda soketin M1 deliğinde pin yok ama ecu yuvasında iğne var. işte yetkili servis bu soketi açma girişiminde bulunmadı. sanayideki elektrik ustası bunu halledebilieceğini ama kabloyu sokete monte etmek için kalın bacak pini bulman lazım dedi.

**yetkili serviste şöyle bir cümle geçti: "belki de ecu ve/veya bsi, cruise controlu desteklemiyordur". benim de merak ettiğim bu aslında. acaba desteklemiyor olabilir mi? fakat forumdan bildiğim kadarıyla me 744 ecuya sahip araçlarda cruise çalıştı. ayrıca ben yazılım güncellemesi gereklimi diye sorduğumda yetkili servis yazılımların güncel olduğunu söyledi. FAKAT PP2000 ile TİP B Yİ NEDEN SEÇEMİYORUZ SORUSUNUN CEVABI ŞUAN İÇİN YOK.

***zaman kısıtlı olduğundan, yetkili serviste çıkma soket sormayı unuttum, pinleri pekala kullanılabilirdi. ben bir ELEKTRONİKçiye gitsem, M1 yuvasına pin bulabilir/ya da yapabilir mi acaba?

***istanbul3886 arkadaşım, siz kabloları çekince neler gözlemlediniz?

Düzenleyen albayman - 22 Şubat 2012 Saat 09:25
    2. Vites
    2. Vites
    Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı albayman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Şubat 2012 Saat 09:32

sn arkadaşlar ben kabloyu denemek için aracın dışında çektirdim yukardaki daha önce kolıva kardeşimin bana vermiş oldugu şemaya göre eloktronik işleri yapan bi usta arkadaşımla beraber sn albaymanla aracımız aynı fren müşüründe 4 giriş var 2 kablo var çekilmiş olanda aynı onun araçta oldugu gibi tip b ye alınca otomatik olarak beni tip aya atıyor kabloları çektikten sonra diger seçenekleride denedik çalışmadı yıne kaldıki bende müzik tesisatını takarken bile delik delmedi tesisatı çeken usta pug 307 de sol içerden davlumbazla çamurluk arasına gren birtane delik halihazırda var tesisatı çeken usta bu araçlarda sadece burada delik var demişti koliva kardeşim yukarıda daha önce bana göndermiş oldugun şema da herhangi bi yanlışlık varmı kontrol edermisin rica etsem
    bizim araçlarımızın ecuları farklı olabilir, bendeki şemada soketin ismi 48V MR: 48 pinli kahverengi soket. sizdeki soketin ismi 32V GR. sizde aranacak olan soket 32 pinli sanırım ama renk konusunda fikrim yok çünkü GR franszıcada (almanca da olabilir bosch nihayetinde) neyin kısaltması bilemiyorum. ben de MR kahverengi anlamına geliyormuş. elektronikçi arkadaşınız doğru olanı bulmuştur büyük ihtimalle. ben yetkili serviste tam yerini öğrendim.

Düzenleyen albayman - 22 Şubat 2012 Saat 09:34
    2. Vites
    2. Vites
    Simge
    01 - Aralık - 1973

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı istanbullu_3886 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Şubat 2012 Saat 14:07

ECU'lariniz ayni olmayabilir. Yukarida yazilanlar Bosch Ecu icin. Seninki ise EDC16C3 sanirim.

Semaya tekrar bakayim. Garanti olsun diye yeniden arac bilgilerini bir gozden gecirelim.

4.
    Motor : ? (sasi numarani kaybetmisim yeniden gonderebilirsen bakarim)
    6.
    7. A

Bilgiler dogru mudur?

selam kardeşim sase numaramı özelden mesaj gönderdim digerlerinin ne demek oldugunu pek anlamadım eger açıklayabilirsen onlarıda yollarım

YÖNETİCİ
    YÖNETİCİ
    Simge
    P.T. Yönetici

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Şubat 2012 Saat 14:14

selam kardeşim sase numaramı özelden mesaj gönderdim digerlerinin ne demek oldugunu pek anlamadım eger açıklayabilirsen onlarıda yollarım

Sonradan da lazim olur diye buraya tekrar yazayim aracinin bilgilerini:

4.
    Motor : DV6TED4
    6.
    7. A

Tek fark ECU soketinin 32V NR olmasi gerektigi yonunde. Acaba diyorum sen de yetkili servise gidip bu semayi dogrulatamaz misin?

Düzenleyen koliva - 22 Şubat 2012 Saat 14:17
    2. Vites
    2. Vites
    Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı albayman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Şubat 2012 Saat 14:41

şemayı doğrulatıp, soketi ve pin deliğini de buldurup öğrenirse en güzeli...

Düzenleyen albayman - 22 Şubat 2012 Saat 14:46
     Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 89101112 21>
    Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
    Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
    konu icon Peugeot Yedek Parça
    konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 2885 0 Berkan123
    konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5900 8 Berkan123
    konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1250 3 Berkan123
    konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1307 4 Berkan123
    konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 759 4 Berkan123
    konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2847 11 feyyazbugan
    konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1155 4 berkogut
    konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1970 4 antipollution
    konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12943 36 drneuron
    konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 987 0 chanyilmz
    konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 566 0 Mustafa1923
    konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 532 0 Mustafa1923
    konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 580 0 claymore
    konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 576 0 heavyburak26
    konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1041 0 cagri_serin
    konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 924 0 Volkan 00
    konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16220 16 YKH
    konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5650 10 Stcngnr28
    konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1983 1 arifbsrn
    konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 564 0 Erdo
    Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
    Üye Mesaj
    Berkan123 7
    berkogut 7
    KnucklesTR 4
    drneuron 3
    ppfustasi12 3
    Mustafa1923 3
    alex33 3
    arifbsrn 2
    antipollution 2
    chanyilmz 2
    Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
    Üye Adı Yetki
    GökhaN YÖNETİCİ
    sonerkyl MODERATÖR
    İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
    Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
    “İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English