Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >106
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - KIRMIZI ASLANIM BOYACIDA....
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

KIRMIZI ASLANIM BOYACIDA....

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı outlaw Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : 106 XS
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı outlaw Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: KIRMIZI ASLANIM BOYACIDA....
    Gönderim Zamanı: 16 Ağustos 2014 Saat 16:54
DAHA ÖNCEDE BAHSETTİĞİM GİBİ VERNİK ATIKLARINDAN DOLAYI KOMPLE ARABAMI BOYATMAYA KARAR VERMİŞTİM ..
LAKİN KIRMIZI OLMASINA RAĞMEN CEHENNEM KIRMIZISI MI YOKSA ORJİNAL RENGİ OLAN KİRAZ KIRMIZISI MI OLSUN KARAR VEREMEMİŞTİM...
UZUN UZUN ARAŞTIRMALAR SONUNDA ALLAH NASİP KISMET EDERDE BOYACIYLA ANLAŞIRSAK PAZARTESİYE 106 LARDA NADİR OLAN RENK KİRAZ KIRMIZISINDA KARAR KILIP BOYANMASI İÇİN BIRAKIYORUM...
BU SÜREÇ İÇİN DE İZLEMEM GEREKEN BİR YOL VARMIDIR ??
ARABAM 1998 MODEL KAZA BELA DEĞİŞEN HATTA BOYA DAHİ YOK ..
OLAKİ YARIN ÖBÜR GÜN SATARKEN KAZALI OLMADIĞINI NASIL AÇIKLAYABİLİRİM KOMPLE BOYANDIĞI İÇİN SIKINTI YARATIR MI ???
KAPUT ALTI BAGAJ İÇİ VE KAPI İÇLERİ HARİÇ TAVAN DAHİL KOMPLE BOYANICAK...
İNŞALLAH HAYALİMDE Kİ GİBİ IŞIL IŞIL PARLAK BİR 106 SAHİP OLURUM ...EmbarrassedEmbarrassedEmbarrassed

Düzenleyen outlaw - 28 Ağustos 2014 Saat 09:19
SHQIPTAR
1998 106 xs 1600 cc
Laguna lip
omp kule gergisi
GTI jant
185/50/14 toyo proxes t1r

Çevrimdışı dream Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 46
Aracı : Ford Mondeo 2.0
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı dream Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ağustos 2014 Saat 18:29
Bagaj içi kaput altını da boyat. Arabanın her halinin resimleri var zaten elinde satarken hepsini gösterirsin. Çünkü Renk uyumsuzluğu olur gibime geliyor..
Ne günlere kaldık ey gazi hünkar katır defterdar oldu eşek mühürdar..
Çevrimdışı Efe-Pöjo Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : 207 1.4 16v trendy lpg
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Efe-Pöjo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ağustos 2014 Saat 22:11
ben de bunu anlamam , insanlar mis gibi yeni boyanmış tertemiz araba yerine soluk yanık ama sözde orjinal(artık ne orjinalliği kaldıysa)  aracı makbul görüyorlar. 
Çevrimdışı tprkozd Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 30
Aracı : 206 1.4hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tprkozd Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ağustos 2014 Saat 22:19
aynen abi bu boyasız araç alınmaz satılmaz olayını kim çıkarttıysa...
Çevrimdışı albayman Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : 307sw 2006 hdi 90hp comfort
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı albayman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ağustos 2014 Saat 01:51
nazillide kafayı kırmış mucit gibi kafası çok çalışan sanırım elektronik mühendisi biri var, adı Taner. yalnız her işi yapmaz, para derdi yok keyfine göre iş yapar. yaptımı tam yapar. beğenmediği boyayı 10 kez söker boyar. boya kalınlığı ölçen cihazlarla bile bakılsa boyanın sonradan yapıldığı anlaşılmaz, orjinal olduğu söylenir hep.
aracın koltukları ve camları dahil şasisi ortaya çıkıncaya kadar tamamen soyar. tüm şasiyi boyar, her yere eşit kalınlıkta boya atar, deseni de orjinal gibi çıkar, aracın boyandığı anlaşılmaz. böyle iş yapılırsa aracın boyandığı anlaşılmaz.

ama parçaları sökmeyip önüne gelen yere bantla kamufle ederse o boya kendini belli eder.
2006 307sw 1.6 hdi comfort + cruise control
Çevrimdışı TaZ Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı TaZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ağustos 2014 Saat 04:18
araba boyanma aşanmasındayken elbet bir yerlere macun cekilir onların resmini cekersen satıcagın kişiye gösterirsin kazadan filan boyatmadıgını anlarlar.inş hayalindeki gibi bi renge ulaşırsın.
Çevrimdışı yawruaslan Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 33
Aracı : 106 quicksilver Gri
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yawruaslan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ağustos 2014 Saat 04:25
Abi istanbulda boyatma sansin varsa cok iyi bi boyaci var genelde hatta %95 106 boyuyor millet sehir disindan ona araba getirir hep ben boyatmadim ama cikarttigi iscilik ortada istersen ozel mesajdan link verebilirim bakarsin yaptigi islere
i my quick !
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı outlaw Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ağustos 2014 Saat 16:53
Orjinalini yazan: yawruaslan yawruaslan Yazdı:

Abi istanbulda boyatma sansin varsa cok iyi bi boyaci var genelde hatta %95 106 boyuyor millet sehir disindan ona araba getirir hep ben boyatmadim ama cikarttigi iscilik ortada istersen ozel mesajdan link verebilirim bakarsin yaptigi islere
İSTANBULA GELMEM HEM ZAMAN AÇISINDAN HEMDE MADDİ AÇIDAN ÇOK ZOR ...
ARABA 1 TL YAKARKEN BİR BOYA PARASI BENİM BENZİN TUTAR...
AMA LİNK AT SEN BEN İŞÇİLİĞE BAKAYIM ...
İLGİN İÇİN DE ÇOK TEŞEKKÜRLER...
SHQIPTAR
1998 106 xs 1600 cc
Laguna lip
omp kule gergisi
GTI jant

2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yawruaslan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ağustos 2014 Saat 19:30
Link attim ondada kiaz kirmizi 106 var
i my quick !
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı outlaw Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ağustos 2014 Saat 09:20
DÜN İTİBARI İLE ARABAMI BOYACIYA TESLİM ETTİM İNŞALLAH GÖNLÜMÜZE GÖRE OLUR...
BOYACININ DEDİĞİNE GÖRE 3 HAFTA KALICAKMIŞ BENDE ACELEYE GELMESİN DİYE SIKMADIM OK DEDİM...
SHQIPTAR
1998 106 xs 1600 cc
Laguna lip
omp kule gergisi
GTI jant

2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yawruaslan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ağustos 2014 Saat 11:51
hayırlısı olsun 
i my quick !
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı outlaw Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ağustos 2014 Saat 13:12
TEŞEKKÜR EDERİM İNŞALLAH ALLAH GÖNLÜMÜZE GÖRE OLMASINI SAĞLAR ...
TAM YAZ SONUNA DENK GELMESİ İYİ OLDU ...
HEMEN OTOPARKIN ÜZERİNİ GÜNEŞLİKLE KAPATMAM LAZIM ...
SHQIPTAR
1998 106 xs 1600 cc
Laguna lip
omp kule gergisi
GTI jant

Çevrimdışı okan77 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı okan77 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ağustos 2014 Saat 17:29
Her aşamada fotoğraf çek güzel bi anı olur ... Birde boyatacağın yer çok temiz tozsuz olsun gerekirse bir kerede sen yıka :)
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı outlaw Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ağustos 2014 Saat 17:42
Orjinalini yazan: okan77 okan77 Yazdı:

Her aşamada fotoğraf çek güzel bi anı olur ... Birde boyatacağın yer çok temiz tozsuz olsun gerekirse bir kerede sen yıka :)
HER KARESİNİ RESİMLEMEK GİBİ İSTEĞİM VARDI AMA BU SENE YILLIK İZNİMİ BİTİRDİĞİM İÇİN YAPILIŞ AŞAMASINI MALESEF GÖREMİCEM...
NASİPSE BİTTİ GEL AL DEDİKLERİNDE GÖRME İMKANIM OLUCAK...
FIRIN BOYA OLUCAĞI İÇİN DİĞERLERİNE NAZARAN TOZ ÇOK ÇOK AZ OLUCAK SANIRIM ...

Düzenleyen outlaw - 28 Ağustos 2014 Saat 17:43
SHQIPTAR
1998 106 xs 1600 cc
Laguna lip
omp kule gergisi
GTI jant

Çevrimdışı okan77 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı okan77 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ağustos 2014 Saat 17:59
Orjinalini yazan: outlaw outlaw Yazdı:

HER KARESİNİ RESİMLEMEK GİBİ İSTEĞİM VARDI AMA BU SENE YILLIK İZNİMİ BİTİRDİĞİM İÇİN YAPILIŞ AŞAMASINI MALESEF GÖREMİCEM...
2005-2008 yılları arasında aynı araçtan aynı renk kullandım... Çok tatlı bi rengi var kiraz kırmızı bakımı zor ama cila yapınca offf offf.... resimleri paylaşmak isterim seninle.... Ozamanlar moda vardı sislerde çakar ama motorlu çakar... kademe ve hız ayarlı... gtı jant + kadranlar alevli paspaslar da öyle ama dandik olanlardan değil :)... çok seviyordum anımız çok... eşim çok korkardı :)
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı outlaw Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ağustos 2014 Saat 09:35

2005-2008 yılları arasında aynı araçtan aynı renk kullandım... Çok tatlı bi rengi var kiraz kırmızı bakımı zor ama cila yapınca offf offf.... resimleri paylaşmak isterim seninle.... Ozamanlar moda vardı sislerde çakar ama motorlu çakar... kademe ve hız ayarlı... gtı jant + kadranlar alevli paspaslar da öyle ama dandik olanlardan değil :)... çok seviyordum anımız çok... eşim çok korkardı :)
ELİNDE RESİMLERİ VARSA BENDE PAYLAŞMANI İSTERİM ...
106 BENDE AŞIRI DERECEDE HASTALIK OLDU ARTIK ...
ARABAYA KEYFİ MASRAFIM 5000 OLMUŞTUR YOK 3 FAR 3 STOP 2 EGZOZ 4 TEYP LOL
SHQIPTAR
1998 106 xs 1600 cc
Laguna lip
omp kule gergisi
GTI jant

Çevrimdışı tetik-soner Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Aracı : 306 platınum 1.6 2001
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tetik-soner Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ağustos 2014 Saat 11:21
hayırlısı olsun...merakla bekliyoruz filmin sonunu.....
Peugeot 206 1.4 xr 2000
Cıtroen Xsara 1.6 16v 2001
Honda Accord 2.0 ex 1994
Çevrimdışı DarkSilver Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : 206 Sedan 1.4 Comfort
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı DarkSilver Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ağustos 2014 Saat 12:48
Aracı artık vermişsiniz boyacıya ama folyo kaplamada yaptırabilirdiniz aslında.Hem satarken sıkıntıda olmazdı.
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı outlaw Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ağustos 2014 Saat 13:22
Orjinalini yazan: DarkSilver DarkSilver Yazdı:

Aracı artık vermişsiniz boyacıya ama folyo kaplamada yaptırabilirdiniz aslında.Hem satarken sıkıntıda olmazdı.
kaç tane folyo kaplı araba gördüysem mutlaka kenarları zamanla kalkmış durumdaydı ...
bu yüzden de folyoya hiç sıcak bakamadım ...
plasti dip düşündüm baya pahalı geldi ki bana oda pek sağlıklı gelmedi...
o kadar para vericeksem bende boyatırım hiç değilse hem arabam tertemiz gözükür hemde kalıcı olur dedim...
SHQIPTAR
1998 106 xs 1600 cc
Laguna lip
omp kule gergisi
GTI jant

Çevrimdışı DarkSilver Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : 206 Sedan 1.4 Comfort
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı DarkSilver Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ağustos 2014 Saat 13:37

Orjinalini yazan: DarkSilver DarkSilver Yazdı:

kaç tane folyo kaplı araba gördüysem mutlaka kenarları zamanla kalkmış durumdaydı ...
bu yüzden de folyoya hiç sıcak bakamadım ...
plasti dip düşündüm baya pahalı geldi ki bana oda pek sağlıklı gelmedi...
o kadar para vericeksem bende boyatırım hiç değilse hem arabam tertemiz gözükür hemde kalıcı olur dedim...

Tabiki en mantıklı ve temizini yapmışsınız.Birde türkiyede otomobil pazarında bu kadar boya takıntısı olmasa :)

Hayırlı olsun tekrardan.Aracın yeni fotoğraflarını heyecanla bekliyorum.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 13 0 feyyazbugan
konu icon Torsiyon nedir,tamiri nasıl yapılır son mesaja git 442 0 Berkay Erdinç
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 130 0 SametRcz
konu icon 206 GİDERKEN KİLİT AÇILIP KAPANIYOR son mesaja git 169 0 yusufaynur_
konu icon Bir anda gaz kesip motor/vites kutusu arızası son mesaja git 132 0 canbek
konu icon LPG de çalısıyor Benzinde çalışmıyor son mesaja git 20886 18 erhan çay
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 683 1 Ozant.
konu icon 307 gaz kesme acil son mesaja git 3372 21 Hüseyinboztas
konu icon Bipper Tepee 1.4 com.plus vites kutusunu kontrol e son mesaja git 11672 7 BipperFan
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 531 0 SametRcz
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 206 0 SametRcz
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 24809 19 SametRcz
konu icon 2005 1.4 16V Stop etme son mesaja git 229 0 debug
konu icon 2003 Peugeot 307 1.4 hdi sağ cam indirip kaldırmıy son mesaja git 134 0 ismetskry
konu icon Seyir halinde 90-110 arası gaza basınca titreme son mesaja git 238 0 serdar.a
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 3064 5 Serdarakgl
konu icon EAT6 Şanzıman Bakım ?? son mesaja git 355 0 by_bozkurt
konu icon BAKIMLI SATILIK 508 - 2012 DİZEL/OTOMATİK son mesaja git 333 0 Emintoprak
konu icon 206 Spor ve Kar ışıkları yanıp sönüyor. son mesaja git 248 0 cimenquantex
konu icon 308 1.6 dizel su eksiltme(çözüldü) son mesaja git 4351 11 tongucuk
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
SametRcz 4
Emintoprak 4
OsmUnl 2
Berkay Erdinç 2
Necm57 2
Serdarakgl 2
yakup5353 2
a.kaplan 2
Hüseyinboztas 2
serdarcan34 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English