Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - FİLM CEZALARI...
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

FİLM CEZALARI...

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı haSAN_307 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : Peugeut 307
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı haSAN_307 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: FİLM CEZALARI...
    Gönderim Zamanı: 06 Şubat 2013 Saat 14:35
Arkadaşlar aracıma 1 numara film çektirem en incesinden bütün camlara film cezalarının son durumu nedir? ceza kalkacak diyolardı? ince film olduğu için bi sorun olurda ceza yazarlarmı diye düşünmekteyim :)
307 1,6 XT 2003 otomatik vites full
Çevrimdışı volkanC2 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Aracı : Citroen C2
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı volkanC2 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Şubat 2013 Saat 14:38
forumda bi yazı okudum bi avukat dava açmış kazanmış falan gibi bişeydi, yokmuş filme ceza, ki bende kaplattım geçen hafta arabamı aldığım gün :) umarım yoktur, istanbulda henüz polis çevirmedi bir haftadır :)
Citroën C2'm..''yakışıkLı'' 2004 SX 1.4i
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı haSAN_307 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Şubat 2013 Saat 14:41
Orjinalini yazan: volkanBLY volkanBLY Yazdı:

forumda bi yazı okudum bi avukat dava açmış kazanmış falan gibi bişeydi, yokmuş filme ceza, ki bende kaplattım geçen hafta arabamı aldığım gün :) umarım yoktur, istanbulda henüz polis çevirmedi bir haftadır :)

hadi hayırlı olsun inşallah yemezsin ceze..
ceza yoksa 2 numara çektirecem filmi :))
Çevrimdışı Zagorka Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : BMW - İnsignia - Ww Sharan
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Zagorka Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Şubat 2013 Saat 14:45
Bu yasak Kalktı Diye Duydum Bir Akrabadan Ama Doğruluk Payı Nedir Bilmiyorum . Ben Bursada Yaşıyorum Ve 2 Senedir 3 Nuymara Cam Filmi Var Sadece Muaynede Hafif Kusur Olarak Geçtim Zaten Aracaı Aldığım Günden Beri Türkiyede Hiç Bir Polis Durdurmadı :D 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı haSAN_307 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Şubat 2013 Saat 14:46
o zaman bi kayseriye uğramanız gerekiyo kesinlikle çevirirler kemer filan yoksada anında yazarlar aff yokk :)
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Zagorka Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Şubat 2013 Saat 14:48

Orjinalini yazan: kayseri_307 kayseri_307 Yazdı:

o zaman bi kayseriye uğramanız gerekiyo kesinlikle çevirirler kemer filan yoksada anında yazarlar aff yokk :)

Bilemiyorum Artık Şansmıdır NEDİR Bir Kere Bulgaristanda Durdurmuşlardı Sadece Oda Yurtdışı Sigortası Vs Vs İçin 

Çevrimdışı Buğra Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
TRAKYA BÖLGE TEMSİLCİSİ

Yaşı : 38
Aracı : Peugeot206 1.4HDİ panaromik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Buğra Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Şubat 2013 Saat 14:50
kanun maddesinde direk cam filmine şu kadar ceza diye bişey yok. polisler bu kanun maddesinden cezai işlem yapıyorlar.

TK 30/1-b : Diğer eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs, aksesuar, eşya ve çıkıntıları olan araçları kullanmak, karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanmak.

madde yoruma açık, ama bazı kişiler cam filminden ceza yemişler ve mahkeme kararıyla iptal etmişler. o yüzden kesin bişey yok. polisler yazmaz diye. ama sen durumdan bahsedersen bu kanun maddesini cam filmine ceza olarak yorumlamak yanlış dersen belki kesmez. yada keser sen mahkeme yoluyla iptal ettirirsin. 
bilemiyorum belki son bu gelişmelerden sonra komple kalkmıştır. cam filmi yasağı.. yani konu ortada gibi.
      2005 model
206 1.4 hdi panoramic
3. Vites
3. Vites
Simge
TRAKYA BÖLGE TEMSİLCİSİ

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Buğra Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Şubat 2013 Saat 14:54
he bide kanun maddesinde GÖÜRÜŞÜ ENGELLEYECEK  diyo ya. kimin görüşünü polisin seni görmesinimi engelleyecek yoksa senin dışarıyı görmeni mi engelleyecek. orasıda karışık. eger polis derse sürücünün görüşünü engeleyicek diye. sende sersin ben gayet rahat görüyorum etrafı diye ...LOL
      2005 model
206 1.4 hdi panoramic
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Zagorka Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Şubat 2013 Saat 14:57

Orjinalini yazan: bugrature bugrature Yazdı:

he bide kanun maddesinde GÖÜRÜŞÜ ENGELLEYECEK  diyo ya. kimin görüşünü polisin seni görmesinimi engelleyecek yoksa senin dışarıyı görmeni mi engelleyecek. orasıda karışık. eger polis derse sürücünün görüşünü engeleyicek diye. sende sersin ben gayet rahat görüyorum etrafı diye ...LOL

Aynen AAma Ben En Azından Öndekileri Ya Sökeceğim yada Numarasını Düşünreceğim Çünkü Geceleri Gerçekten Görüşü Engelliyor .. Ama Polisin Görüşü Engellemesi De Var DEDİĞİN Gibi ..

Çevrimdışı hsnsnl Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : Peugeot
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hsnsnl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Şubat 2013 Saat 15:04
2numara filmde sıkıntı yok, vizedende gectım hafıf kusurlu olarak.. cam filmlerim 3m hologramlı..
307 XT Premium, 307 XS Coupe, 407 Premium Edition, Seat Leon 1.6 Stylance
Çevrimdışı EFE Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı EFE Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Şubat 2013 Saat 15:04
ben bizzat trafik polisine sordum öle bır sey yokdiyor, ama sondurum ne oldu bılmıyorum.. 
3. Vites
3. Vites
Simge
TRAKYA BÖLGE TEMSİLCİSİ

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Buğra Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Şubat 2013 Saat 15:09
Orjinalini yazan: hsnsnl hsnsnl Yazdı:

2numara filmde sıkıntı yok, vizedende gectım hafıf kusurlu olarak.. cam filmlerim 3m hologramlı..

muayenelrde hep geçiyor zaten kaç numara olursa olsun, hiç duymadın film var diye muayeneden geçemeyen. hafif kusur sayılıyor. ama trafiktede polisin önünden geçersin yazmaz. ama genel bi çevirme olur. sende cevirmeye girersen o zaman yazarlar ne var ne yok. yada park yasağını ihlal edersin arada filmide yazarlar. anlıycanız bi şekilde arada kaynatıyorlar cam filmi cezasını..
      2005 model
206 1.4 hdi panoramic
Çevrimdışı hsnsnl Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Aracı : Peugeot
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hsnsnl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Şubat 2013 Saat 15:31
Orjinalini yazan: bugrature bugrature Yazdı:

Orjinalini yazan: hsnsnl hsnsnl Yazdı:

muayenelrde hep geçiyor zaten kaç numara olursa olsun, hiç duymadın film var diye muayeneden geçemeyen. hafif kusur sayılıyor. ama trafiktede polisin önünden geçersin yazmaz. ama genel bi çevirme olur. sende cevirmeye girersen o zaman yazarlar ne var ne yok. yada park yasağını ihlal edersin arada filmide yazarlar. anlıycanız bi şekilde arada kaynatıyorlar cam filmi cezasını..
2senedir kullanmaktayim:)
307 XT Premium, 307 XS Coupe, 407 Premium Edition, Seat Leon 1.6 Stylance
Çevrimdışı blinddark Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 33
Aracı : 307 2003 1.4 hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı blinddark Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Şubat 2013 Saat 19:11
ben yıllardır her arabama film cektırıyorum ve ceza yazan olmadı ayrıca şuanki filmlerle muaneye girdim hafif kusur bile yazmadı bide yasak kalktı diye film fiyatları %50 ye kadar zamlandı
"" 2003 307 1.4 hdi xr 1998 opel vectra 2.0 16v gls
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı haSAN_307 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Şubat 2013 Saat 19:33
way arkadaş ne yapacam bilemedimki :)< id="_npwlo" ="applicationpwlo" height="0">
Çevrimdışı Alicilik Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites
Simge

Aracı : '13 Auris D-4D MMT Adv SkyP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Şubat 2013 Saat 20:58
Bugün kız arkadaşımla çetin emeçten bahçeliye inan yola girdim. Normalde çok boş bir yol. Fark etmedim çevirme varmış. ZAten tek tük araba olduğu için durdular. Ehliyet ruhsat inin dedi. İndim kemerin bağlı değil dedi. Eyw doğrudur. 5kuruş için 2 kuruş adamla tartışmam. Plakanın orjinali bagajda mı dedi yoksa bağlıycam hayırdır ne oluyo dedim plaka bagajda çabuk sök dedi. Neyse arkayı söktüm orjinali yapıştırdım . Öne dokunmadım . Çağırdılar ekip otosundan filmin var mı dedi yok dedim (aslında 6 camda 1 numara film var ama sabah belli olmuyo.) tmm kemerdern 77 yazdım alın belgeleri dedi gittim. Kız arkadaşım olmasa tınmazdım da gafil avladılar. 57.75 ödedim hemen artık.

Trafik ekibi ceza kesmek için orda duruyorsa gözünün üstünde kaşın diyo yazıyo hiç kuşkulanmayın.
Yok 1 numara yok 2 numara tamamen o anki polisin insiyatifi genel bir kural yok Ankara nın %95 kemer takmıyo sadece oraya denk geldi. Buna kadar kaç çevirmeye girdim birisi sadece plakaya ceza yazdı. çoğu yakışmış ama söktürsen iyi olur dedi inanın böyle polislerde var. Bazı kendini bilmez egoist p... ler var onlarıda zaten para getirsin diye böyle yerlere koyuyorlar. Zaten oldukça soğudum memleketten staja allah nasip ederse ırağa gideceğim firma ile devam edersem bir daha anca ailemi ziyarete gelirim türkiyeye.
Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Çevrimdışı blinddark Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 33
Aracı : 307 2003 1.4 hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı blinddark Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Şubat 2013 Saat 21:23

Düzenleyen blinddark - 06 Şubat 2013 Saat 21:30
"" 2003 307 1.4 hdi xr 1998 opel vectra 2.0 16v gls
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Şubat 2013 Saat 23:58
ali inan bana
buluşma günü eve oğlumu bırakmaya gitmiştim ya polis çevirdi benim plaka camda duruyordu onu hemen tak dedi bende abicim yapıştırma olduğu için düşüyo dedim ama yemedi vidala emri ile bu gün iti bari ile vidalanmıştır :(
Çevrimdışı aknard Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı aknard Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Şubat 2013 Saat 00:25
Orjinalini yazan: Alicilik Alicilik Yazdı:

Bugün kız arkadaşımla çetin emeçten bahçeliye inan yola girdim. Normalde çok boş bir yol. Fark etmedim çevirme varmış. ZAten tek tük araba olduğu için durdular. Ehliyet ruhsat inin dedi. İndim kemerin bağlı değil dedi. Eyw doğrudur. 5kuruş için 2 kuruş adamla tartışmam. Plakanın orjinali bagajda mı dedi yoksa bağlıycam hayırdır ne oluyo dedim plaka bagajda çabuk sök dedi. Neyse arkayı söktüm orjinali yapıştırdım . Öne dokunmadım . Çağırdılar ekip otosundan filmin var mı dedi yok dedim (aslında 6 camda 1 numara film var ama sabah belli olmuyo.) tmm kemerdern 77 yazdım alın belgeleri dedi gittim. Kız arkadaşım olmasa tınmazdım da gafil avladılar. 57.75 ödedim hemen artık.

Trafik ekibi ceza kesmek için orda duruyorsa gözünün üstünde kaşın diyo yazıyo hiç kuşkulanmayın.
Yok 1 numara yok 2 numara tamamen o anki polisin insiyatifi genel bir kural yok Ankara nın %95 kemer takmıyo sadece oraya denk geldi. Buna kadar kaç çevirmeye girdim birisi sadece plakaya ceza yazdı. çoğu yakışmış ama söktürsen iyi olur dedi inanın böyle polislerde var. Bazı kendini bilmez egoist p... ler var onlarıda zaten para getirsin diye böyle yerlere koyuyorlar. Zaten oldukça soğudum memleketten staja allah nasip ederse ırağa gideceğim firma ile devam edersem bir daha anca ailemi ziyarete gelirim türkiyeye.

Geçmiş olsun ya durduk yere ceza meza :( O bulvarda da hiç çevirme olmaz nasıl bi denk geldiyseniz artık... Benim cam filmi konusunda inadım var, 2 defa çizdiler ceza yazdılar. Cezaları öder ödemez soluğu oto aksesuarcıda aldım :) 
...206 HDI FELINE...
Çevrimdışı Alicilik Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites
Simge

Aracı : '13 Auris D-4D MMT Adv SkyP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Şubat 2013 Saat 01:45
Orjinalini yazan: ibrahim.kut ibrahim.kut Yazdı:

ali inan bana
buluşma günü eve oğlumu bırakmaya gitmiştim ya polis çevirdi benim plaka camda duruyordu onu hemen tak dedi bende abicim yapıştırma olduğu için düşüyo dedim ama yemedi vidala emri ile bu gün iti bari ile vidalanmıştır :(

Abi geçmiş olsun sana da ben bide söktüm . Adam sağlam yapıştırmış tornovida ile sıyıra sıyıra zor çıkardım.

QUOTE=aknard]

Geçmiş olsun ya durduk yere ceza meza :( O bulvarda da hiç çevirme olmaz nasıl bi denk geldiyseniz artık... Benim cam filmi konusunda inadım var, 2 defa çizdiler ceza yazdılar. Cezaları öder ödemez soluğu oto aksesuarcıda aldım :) 
[/QUOTE]

Ya öyle bir şans vardıki dün üzerimde anlatamam. Okulda işler ters gitti. Trafik curcuna zaten bir de o yol boş diye halbuki hiç alakası yokken o yola girdim ve hiç olmadık yerde çevirmeye girdim ceza yedim. Sinirden bişi de yapamadım kız arkadaşımı bırakıp eve dönerken artık konya yolunda biraz son ses manevralarla stres attım.

Düzenleyen Alicilik - 07 Şubat 2013 Saat 01:46
Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 3497 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5994 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1262 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1684 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 775 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2923 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1165 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1998 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 13060 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 1051 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 578 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 539 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 583 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 581 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1111 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 984 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16270 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5685 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 2013 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 582 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
KnucklesTR 4
Mustafa1923 3
alex33 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English