Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 206 Kat iptali
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206 Kat iptali

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı MBozkurt Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MBozkurt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 206 Kat iptali
    Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2012 Saat 00:24
merhaba arkadaşlar 206 quicksilver aracım var ve kat iptali yapmayı düşünüyorum.nette okuduğum birsürü şey neticesinde aklım fazlasıyla karıştı.kimisi arıza ışığı yakar diyor kimisi yakmaz diyor.kat iptali yapan kullanan varmı ? arıza ışığı yanar mı ? ustam bana katı yarıp içini boşaltırsak bişey olmayacağını söyledi hem böylelikle muayenede de problem yaşamıycaz.yorumlarınız nelerdir ?
Çevrimdışı MagicPerformance Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
24 - Temmuz - 1978

Yaşı : 45
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MagicPerformance Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2012 Saat 00:33
arıza ışığı yakmaz, katı boşaltırsan muayeneden geçemessin katı iptal et bir köşeye ayır muayeneye giderkende tak.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MBozkurt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2012 Saat 18:41
Orjinalini yazan: umutrizaergen umutrizaergen Yazdı:

arıza ışığı yakmaz, katı boşaltırsan muayeneden geçemessin katı iptal et bir köşeye ayır muayeneye giderkende tak.

bildiğim kadarıyla katın görünüyor olması muayene için yeterli.açıp katın içine bakmıyorlar.
Çevrimdışı EErgul Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı EErgul Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2012 Saat 19:21
içini açıp bakamazlar tabi ama kat iptalinden sonra egsoz emisyon değerleri değişiyor. emisyondan geçemessen de muayene yapmazlar biliyorsun. katalizör zararlı atıklarıda filtreleyen bir parça bildiğim kadarıyla.
206 CC 1.6 16V 110 HP Roland Garros
2004 Model
Çevrimdışı xMEGANx Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 32
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı xMEGANx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2012 Saat 19:25
http://www.uzmantv.com/katalitik-konvertoru-iptal-ettirerek-aracimiza-ne-kadar-guc-kazandirabiliriz

İzlemekte Fayda var Usta hiçbir beygir etkisi olmaz diyor.;)
Çevrimdışı inandugcar Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 50
Aracı : 206 GTI
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı inandugcar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2012 Saat 20:37
Eğer katalitik konvertörünüzün içi tıkanma seviyesine geldiyse,içinin boşaltılmasının aracın rahatlamasında mutlak pozitif etkisi olacaktır.Araçlarımızın yaşıyla ve ülkemizin malum çok kaliteli yakıtlarıyla alakalı olarak 10 yaşında bir araçta tıkanmış olması kesindir.2007 model dizel araçta dahi ara hızlanmalardaki faydasını bizzat yaşadım arkadaşlar.
Çevrimdışı DeRyCK Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206 - 208 GTI
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı DeRyCK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2012 Saat 23:43
içi boşaltıldığında işlevini yitirmiş olmuyor mu? ben katı temizleteyim mi diye sormuştum ustama temizlettin mi kat biter demişti. Yanlış anlamış olabilir söylemek istediğimi belkide.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MBozkurt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kasım 2012 Saat 00:42
hocam benim ustamın söylediği katı söküp içini yarıp boşaltıp tekrar kaynatmak.bana mantıklı geldi acaba arıza yakarmı
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MBozkurt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kasım 2012 Saat 00:56
Orjinalini yazan: EErgul EErgul Yazdı:

içini açıp bakamazlar tabi ama kat iptalinden sonra egsoz emisyon değerleri değişiyor. emisyondan geçemessen de muayene yapmazlar biliyorsun. katalizör zararlı atıklarıda filtreleyen bir parça bildiğim kadarıyla.<div id="isChromeWebToolbarDiv" style="display:none"><div id="isChromeWebToolbarDiv" style="display:none">

egsoz muayenesi problem olmaz hocam ondan her türlü geçeriz
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kasım 2012 Saat 20:18
Orjinalini yazan: MBozkurt MBozkurt Yazdı:

hocam benim ustamın söylediği katı söküp içini yarıp boşaltıp tekrar kaynatmak.bana mantıklı geldi acaba arıza yakarmı

Olmaz oyle. Katalizor doldugunda motor ariza isigi yanar. Yanmasinin sebebi ise kabaca su yuzdendir. Katalizorun girisinde ve cikisinda oksijen sensorleri bulunur. Egzos gazi katalizorde temizlendigi icin cikistaki oksijen sensoru farkli deger olcer. Ne zaman ki iki oksijen sensoru ayni degeri uretir, o zaman katalizor ya dolmus demektir ya da ici bosaltilmis demektir. Yani aslinda iki oksijen sensorunun arasinda egzos gazina herhangi bir degisim olmuyor demektir. Siz yari bosaltsaniz da tam bosaltsaniz da su haliyle hic bosaltmasaniz da motor ariza isigi yanar ve yenisi ile degistirmedikce ya da sistemi kandirmadikca da sonmez.

Düzenleyen koliva - 30 Kasım 2012 Saat 20:19
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MBozkurt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Aralık 2012 Saat 00:33
Orjinalini yazan: koliva koliva Yazdı:

Olmaz oyle. Katalizor doldugunda motor ariza isigi yanar. Yanmasinin sebebi ise kabaca su yuzdendir. Katalizorun girisinde ve cikisinda oksijen sensorleri bulunur. Egzos gazi katalizorde temizlendigi icin cikistaki oksijen sensoru farkli deger olcer. Ne zaman ki iki oksijen sensoru ayni degeri uretir, o zaman katalizor ya dolmus demektir ya da ici bosaltilmis demektir. Yani aslinda iki oksijen sensorunun arasinda egzos gazina herhangi bir degisim olmuyor demektir. Siz yari bosaltsaniz da tam bosaltsaniz da su haliyle hic bosaltmasaniz da motor ariza isigi yanar ve yenisi ile degistirmedikce ya da sistemi kandirmadikca da sonmez.

çok teşekkür ederim bu açıklama için.peki yanıltıcı nerden temin edebilirim ?
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Aralık 2012 Saat 11:56
arkadaşlar benim de katalizörümün içi boş hatta uygun olduğumda görüntüsünüde buraya koyarım...

muayeneden hiçbir sıkıntı olmadan geçiyorsunuz egzos muayenesine gelince zaten artık birçok özel şirket bilgisayara bağlamadan bu işi çözüyor=)   beygir konusunu gelince 2.0 gtı için konusuyorum rampalarda ve özellikle vites geçişlerinde çok etkisi oldu.... arıza ışığı faln da yakmıyor ayrıca !!!

haa şu konuya da değinmeden edemiyeceğim çevreyi kirletmesine ne diyeceksin diyen bazı arkadaşlar var....
bu memlkette kuş serileri çakal kasa bmw ler  varken bence bizim ki pekte sorun gibi görünmüyor ! hele ki lpg varsa
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Aralık 2012 Saat 13:57

çok teşekkür ederim bu açıklama için.peki yanıltıcı nerden temin edebilirim ?

Egzoscularda bulunuyordur diye tahmin ediyorum.
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Aralık 2012 Saat 14:03
Orjinalini yazan: berkayakülker berkayakülker Yazdı:

arkadaşlar benim de katalizörümün içi boş hatta uygun olduğumda görüntüsünüde buraya koyarım...

muayeneden hiçbir sıkıntı olmadan geçiyorsunuz egzos muayenesine gelince zaten artık birçok özel şirket bilgisayara bağlamadan bu işi çözüyor=)   beygir konusunu gelince 2.0 gtı için konusuyorum rampalarda ve özellikle vites geçişlerinde çok etkisi oldu.... arıza ışığı faln da yakmıyor ayrıca !!!

haa şu konuya da değinmeden edemiyeceğim çevreyi kirletmesine ne diyeceksin diyen bazı arkadaşlar var....
bu memlkette kuş serileri çakal kasa bmw ler  varken bence bizim ki pekte sorun gibi görünmüyor ! hele ki lpg varsa

Ariza isiginiz icin ustaniz mutlaka bir onlem almistir. Yoksa yanmamasinin ihtimali hic yok.

Su sonda yazdiklarinizda benimsediginiz mantigi nedense cok okuyorum bu forumda. Milletin yanlis bir seyi yapmasi sizin yanlisinizin ustunu ortmez. Daha dogrusu yapilan yanlisi dogru ornek olarak gosterilemez. Yanlis anlamayin, katalizatorun bosaltilmasiyla cevreye verilen kirlilikten bahsetmiyorum. Deginmek istedigim nokta bu anlayis.
Çevrimdışı Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Aracı : New C3 1.4 HDİ Exclusive
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Aralık 2012 Saat 14:44
Hocam o kuş serisi dediğiniz arabalardan çok kullandık, hepsininde egsoz muayenesini kara yollarının muayene istasyonlarında usulüne uygun yaptırdık, 3-5 beygir güç kazanmak için neden bu işlerle uğraşılır onuda hiç anlamış değilim, ucuz bi parçada değil içini boşalttırdığınız, yarın birgün taktırma mecburiyetiniz olsa dünyanın parası
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Aralık 2012 Saat 15:28
Orjinalini yazan: koliva koliva Yazdı:

Orjinalini yazan: berkayakülker berkayakülker Yazdı:

Ariza isiginiz icin ustaniz mutlaka bir onlem almistir. Yoksa yanmamasinin ihtimali hic yok.

Su sonda yazdiklarinizda benimsediginiz mantigi nedense cok okuyorum bu forumda. Milletin yanlis bir seyi yapmasi sizin yanlisinizin ustunu ortmez. Daha dogrusu yapilan yanlisi dogru ornek olarak gosterilemez. Yanlis anlamayin, katalizatorun bosaltilmasiyla cevreye verilen kirlilikten bahsetmiyorum. Deginmek istedigim nokta bu anlayis.

Kesinlikle haklısınız yalnız bu konuda  bize düşen herhangi bir yaptırım yok bu gevşek bir muayene sistemi içerisinde ben bunları   0 hata ile geçirebiliyorsam burda sorgulanması gereken ben değilim ! ben yaptığımın doğru oldugunu savunmuyorum sadece nasıl yapıldıgından bahsediyorum...
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Aralık 2012 Saat 15:30
Orjinalini yazan: Serco05 Serco05 Yazdı:

Hocam o kuş serisi dediğiniz arabalardan çok kullandık, hepsininde egsoz muayenesini kara yollarının muayene istasyonlarında usulüne uygun yaptırdık, 3-5 beygir güç kazanmak için neden bu işlerle uğraşılır onuda hiç anlamış değilim, ucuz bi parçada değil içini boşalttırdığınız, yarın birgün taktırma mecburiyetiniz olsa dünyanın parası

bakın siz de aynı şeyi söyledniz kullandık !  şuan 5 yaşın üzerinede ki neredeyse tüm araçlar zaten mevcut co2 salınım sistemine uygun değil !  bu forumdan 500 kişi geçsek muayeneye 400 kalır bu na da cok eminim

Çevrimdışı Zagorka Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : BMW - İnsignia - Ww Sharan
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Zagorka Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Aralık 2012 Saat 15:36
egzoz emisyon pulunu biraz zor alırsınız o şekilde böyle oluncada muayneye giremezssiniz . arıza lambası yanması egzoz sistemindeki sensörler ile alakalı bazı araçlarda arıza lambası yakmazken bazılarında yakıyor bunları da çeşitli yanıltıcı yada montaj yerini değiştirerek çözebiliyorlar.
Çevrimdışı Serkan Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites

Aracı : New C3 1.4 HDİ Exclusive
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Serkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Aralık 2012 Saat 15:43
    Hocam babamda halen 95 model broadway var sene 97'nin ocak ayında almıştık,99 yılında da tüp taktırdık, 16 senedir bizde ve temmuz ayında hem lpg hem egzos hemde fenni muayeneden sorunsuz geçti, araca bakınca geçmez diye bişey yok.

Şunu anlarım katalizörü bozulmuştur zaten aracı 13-14 bin liradır tutupda katalizöre bin, iki bin lira veremez, ama keyfi söktürüp yada boşaltanları anlamıyorum
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MBozkurt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Aralık 2012 Saat 15:57
benim kat ı boşaltmamdaki amaç performanstan çok artık bitmiş olması.parçaları sürekli egsoz borusunun içine düşüyor ve ses yapıyor söküp boşaltmaktan başka çarem kalmadı. ( tabiki 2. amacımda performanss Hug
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 3403 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5984 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1262 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1614 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 775 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2917 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1165 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1997 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 13044 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 1043 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 578 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 539 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 583 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 581 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1094 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 979 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16267 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5685 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 2004 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 582 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
KnucklesTR 4
Mustafa1923 3
alex33 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English