Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - kontak kapattığımda teyp kapanmıyor
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

kontak kapattığımda teyp kapanmıyor

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı ginger Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 206 xt 1.4 hdi
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ginger Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Kasım 2013 Saat 01:30
Orjinalini yazan: Alicilik Alicilik Yazdı:

Teyplerin çalışma prensibi gereği iki kablo(sarı-kırmızı) + kutba bağlanması gerekiyor birinden birinin olmaması teybin açılmamasına sebep olur.

Şasenin yanındaki mavi kalın kablo aküden gelen sürekli + dır. Bunun teypteki kırmızıya bağlı olması lazım. Sİzde bu her ikisine de bağlıdır. Bu sebepten akım hiç kesilmez ve teyp kapatana kadar açık kalır.

Bunun yerine her ikisi şasenin altındaki koyu sarı olana bağlanırsa bu sefer sadece kontakta çalışır teyp. Ama her kontağı açıp kapamanız da teyp sıfırlanır.

En güzel bağlantı (sizin teyp ve araç bağlantılarınızdan emin değilim. Ben kendi bağlantılarımı baz alarak söylüyorum bunları) şasenin yanındaki kalın mavi olanı teybin hafıza kablosuna, Şasenin hemen altındaki koyu sarı olanı ise kontak olan sarıya bağlamanız.

Eğer imkanınız varsa aracın ISO soketini voltmetre veya 12v luk bir kontrol kalemi ile hangi kablodan akım geldiğine bakabilirsiniz.

Sayın Uzman Arkadaşım Merhaba,

Konu biraz eskimiş olabilir ama bilgiler güncel teknolojileri de içermektedir.
Mümkünse, anlamadığım bir kaç noktada bilgi almak isterim.
Aracım : Peugeot 206 1.4 HDI XT
Yapılan İşlem : Orginal kaset çalar söküldü yerine Pioneer DEH-x1650 oto teybi alındı, alınan yere monte ettirildi.
Sorun : Arabayı kapattıktan sonra gecikme devresinin süresinden sonra teyp kapanıyor, bu güzel bir şey tıpkı orijinal teyp gibi ama bir de baktım ki Pioneer hafızasını unutuyor, en ufak bir bilgi bile geride kalmıyor.
Yarın götürüp tekrar yaptıracağım ama bu arkadaşların bilgine karşı endişem olduğundan sizden alacağım bilgiler ile hazırlıklı gitmek isterim,
Sorularım

1.) Hafızayı unutmasın diye sanırım sarı kabloyu artıya bağlamak lazım, başlıkları tek tek okudum ama kafam almadı sade olarak tekrar anlatmanız mümkün mü?

2.) Düzgün bağlantı yapıldıktan sonra, teyp açık halde arabayı kapatıp gittikten sonra teyp bir süre sonra kapanıp arabayı tekrar çalıştırdığımızda gündelik yaşantısına hafızasını unutmadan devam edebilecek mi ? :) Yoksa bu orijinal teybe özgü bir özellikti geçmiş olsun mu?

Yardımlarınızı şimdiden rica eder, okuduğunuz için teşekkür ederim :)

* bu arada orijinal teybimin radyosunun kötü çekmesi nedeniyle giriştiğim bu macerada edindiğim tecrübeleri sıralayayım

Sony Ax30 'un teybinin sesi çok güzel berrak ama az eko ayarı var, radyosu da orijinal teybim kadar kötü cızır cızır bir şey dinlenmiyor,
- 120TL ye Sony yerine 175TL ye Pioneer DEH-x1650 hem cd hemde android telefonunun içeriğinin mp3lerini okuması açısından kesinlikle daha iyi. Radyoda Sony gibi cızırtı yapmadı.
cherno ocene nikli arkadaş gerçek bir anma hizmeti yapmakta, 40TL ye kendisinden aldığım direksiyon kumandası kolu aparatın parasını ödemekte 2 gün geciktim hala önemli değil ödersin diyor ve kendisine Sony teyp alacağım dedim, aldım da ama rezalet radyosu yüzünden iade ettim ettim ve kumanda kolu aparatının devresinin her teybe göre farklı olduğunu öğrendim ve arkadaş Sony için değiştirelecek komponentleri tarif etme konusunda yardımcı olacağını söyledi. Gerek kalmadı ama en azından bilgisini saklayan cimrilerden değil.
- Kumanda kolu çok güzel çalışıyor, kendi hazırladığı broşür ile mis gibi monte ettim hatta teypçide ki bu teybe kol olmaz denen 3 müşteri ile telefonunu paylaştım. Kesinlikle cherno ocene nikli arkadaş çok delikanlı güzel bir arkadaş, helal olsun, açık söyleyeyim bu kadar emeğimi bu kadar ucuza satmazdım, hatta bütçem olsa motive olup daha değişik projeler yapsın diye kendisine bu aparat için 2 -3 katı fazla para yollamak isterim. 
- Aparatı yapmaya çalışırken bir yandan video çekmeye çalıştım, epey zor oldu, bir video çalışması yapıp sizlerinde fikir sahibi olması açısından sizlerle paylaşmaya çalışacağım.
- Pioneer, Pioneer gerçekten Pioneer miş, Sony filan gerçekten hikayeymiş diye öğrendim.

Teşekkürler.

İyi akşamlar.

1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ginger Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Kasım 2013 Saat 12:39
Merhaba
birazdan teypciye gidecegim. Bilgi sahibi olan yok mu?
Çevrimdışı Aziz Açılır Kutu Gör
BÖLGE TEMSİLCİSİ
BÖLGE TEMSİLCİSİ
Simge
KOCAELİ İL TEMSİLCİSİ

Yaşı : 38
Aracı : fiorino
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı Aziz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Kasım 2013 Saat 13:04
valla okumadım ama, bende JVC vardı, kontağı kapatsamda teyip kapanmıyordu, sonra Kontak sigortasına bağlattım, kontak kapalıya gelince teyip kapanıyordu ama hafıza falan silinmiyordu. :) bukadarını diye bilirim :)
[pasaklıKontes]hy206 GTI
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ginger Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Kasım 2013 Saat 15:53
Teyp iso soket ile takilmisti iso soket soketteki kirmizi ve sari kablonun yeri degistildi duzeldi.
simdi arac eko moduna gectiginde teyp kapaniyor
kontagi kapattiginda kapaniyor
kontak en sondaki araba calistirma noktasina gelip birakinca teyp acilabiliyor
kumanda kolum orgibalinalinden bile cok ozellige sahip oldu.
her kese tesekkurler...
Çevrimdışı Alicilik Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : '13 Auris D-4D MMT Adv SkyP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Kasım 2013 Saat 18:13
Kusura bakmayın arazideydim gün boyu cevap atamadım. Sorunaynen bahsedildiği gibi sadece kabloların değişmesinden kaynaklı.

GÜle güle kullanın.
Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ginger Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Kasım 2013 Saat 10:14
bu teypte muteye almayı
klasörler içinde mp3 leri rastgele çalmayı bilen var mı :D
5. Vites
5. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Kasım 2013 Saat 11:55
Eger kumanda kolunuz calisiyorsa sesin arti eksi tuslarina birden basarsaniz att moduna alir teybi. Buda sesi yuzde 40 oranina yakin kisiyor. Geri ayni islemi yaparsaniz eski seviyeye geliyor.

Mute sanirsam sadece uzaktan kumandada var

Rastgele icin on tuslardan birine basiyorduk tam hangisi bilemiyorum dalgali ok logosu olmasi lazim
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Çevrimdışı denizkartali06 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı denizkartali06 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Kasım 2013 Saat 22:58
herkese slm lar ginger arkadasım ben de pioneer teyp takmıştım.kolu da dediğin kişiye yani izmire yoladım bana yapıp gönderdi dört dörtlük kullanıyorum 2 yıldır.hafıza unutma sorunu bende de var.ben uğrasmadım bana detaylı anlatırsan bende duzeltmek isterim.benimki sanırım 2100dı..
KARTALİZMA 1.6 HDI XT 110 HP
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ginger Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Kasım 2013 Saat 23:51
selam arkadasim. keske foto cekseydim ama hatirladigim kadariyla soyleydi.
teybin arkasina iso soket denen soket takildi soketin diger ucu arabadaki kablolara aynen oldu.
hafizayi unutuyor sikayetiyle gittigimde iso sokettin ortasindan kirmizi ve sariyi kesti. sonra kirmiziyi sariya sariyi kirmiziya bagladi.

mantik su anladigim kadariyla
kirmizi + besleme
siyah - besleme
sari hafizayi tutuyor

benim onceki hali montajinda arabadaki kabloyu kestiginden orayi tekrar kesmek yerine isoyu capraz baglanti yapti. siz teybinizde sariyi artiya yani kirmiziya baglarsaniz bence sorun cozulur.

o kadar sene hafizayi unutarak nasil kullandiniz ekolayzer filan kalmiyor hafizayi unutunca oylede hic dinlenmiyor :)

bu arada koldan ses arti ve ses eksiya basili tuttum volume degeri sapitiyor souleki ses 15nde diyelim
15 16 15 16 15 16 diyen kipirdiyor lcd ekran :)))
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ginger Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Kasım 2013 Saat 00:16
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı denizkartali06 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Kasım 2013 Saat 22:01
benim koldan düğmelerde sıkıntı yok dediğiniz takılma olayı koldaki döner tuş var ya onda oluyor sadece onu da engin bey söylemişti.o tuş da pek işe yaramıyor.kolun ucundaki tuşla acıp kapatıyorum tuner usb cd aux değişikliklerinide yapıyor.sadece usb içerisindeki dosyaların geçişini elle yapıyorum.bu arada benim teyp 2300ub idi hatırladım :)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı denizkartali06 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Kasım 2013 Saat 22:04
Orjinalini yazan: ginger ginger Yazdı:

http://p1311.hizliresim.com/1h/d/ug9uq.jpg

suna bakınız

kardesim sema için tesekkür ederim ama hiçbirsey anlamadım.yarın ilk işim sarı ve kırmızı kabloların yerlerini değiştircem..insallah dediğin gibi sorun kaybolur.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı denizkartali06 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Kasım 2013 Saat 22:08
Orjinalini yazan: denizkartali06 denizkartali06 Yazdı:

suna bakınız

kardesim sema için tesekkür ederim ama hiçbirsey anlamadım.yarın ilk işim sarı ve kırmızı kabloların yerlerini değiştircem..insallah dediğin gibi sorun kaybolur.

şöyle de birsey söyleyim bilmem sende de aynı mıydı ben kontağı kapattığımda teyp 3 dakika calısıyor sonra otomatik olarak küt diye hersey kapanıyor.yarım kontağı acınca da belli bir müddet daha calısıyor.bu daha uzun oluyor sonra o da kapanıyor..takrar kontağı acıp kapatmam gerekiyor..aynı süreler sabit sıkala...!!!
5. Vites
5. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Kasım 2013 Saat 22:30

suna bakınız

şöyle de birsey söyleyim bilmem sende de aynı mıydı ben kontağı kapattığımda teyp 3 dakika calısıyor sonra otomatik olarak küt diye hersey kapanıyor.yarım kontağı acınca da belli bir müddet daha calısıyor.bu daha uzun oluyor sonra o da kapanıyor..takrar kontağı acıp kapatmam gerekiyor..aynı süreler sabit sıkala...!!!

bahsettikleirniz normal benim aracımda da öyle siz sadece kabloları değiştirin.
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı denizkartali06 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Kasım 2013 Saat 23:04
tskler
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ginger Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2013 Saat 00:21
Evet normal. Araba eko.mod denen moda geciyor. Akuyu koruyor bence iyi bir sey.

Bu arada 16gb flash diske 2970 tane mp3 kopyaladim hala 1.5gb bos yer var :) 700mb lik cd ile ugrasmaya bic degmez. Mecburen ust model olsun ve cd sizi ile arasinda az fiyat farki var diye pioneer deh-x1650 aldik ama cd surucusunu pek kullanmaya firsat olmayacak anlasilan :) acaba dvd okurmu orasi :p

Düzenleyen ginger - 13 Kasım 2013 Saat 00:22
5. Vites
5. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2013 Saat 00:33

Evet normal. Araba eko.mod denen moda geciyor. Akuyu koruyor bence iyi bir sey.

Bu arada 16gb flash diske 2970 tane mp3 kopyaladim hala 1.5gb bos yer var :) 700mb lik cd ile ugrasmaya bic degmez. Mecburen ust model olsun ve cd sizi ile arasinda az fiyat farki var diye pioneer deh-x1650 aldik ama cd surucusunu pek kullanmaya firsat olmayacak anlasilan :) acaba dvd okurmu orasi :p

Teyp ile aracın ekonomi modu bağımsızdır. Teyp tamamen BSi a bağımlı haldedir. Bsi ın kapanması ile teypte off konuma girer.

dvd zorlanabilir :D de arkaya bir video out yapmak lazım :D
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ginger Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2013 Saat 08:07
bsi msi kapaniyor iste :)))
dvd diskten amacim video oynatma degilde 4,5gb lik depolama alanona sahip olmaydi :)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı denizkartali06 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2013 Saat 13:39
sizden aldığım bilgiler doğrultusunda resimde görülen yerden değiştirdim.sarıyı kırmızıya kırmızıyı sarıya taktım sanırım unutma sorunu cözüldü..soyle bir durum var.teybi acık bırakıp aracı kıtleyip gidersem doğal olarak 3 dk sonra kapanıyor.aracı kumandayla acınca otomatikman kaldığı yerden devam ediyor bu süper.bunu istemez isek teybş kapatıp öyle inecez arabadan..bu arada kumanda kolununda videosunu cektim.yükleyebilirsem deniycem..
5. Vites
5. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2013 Saat 14:22
Hadi geçmiş olsun :d
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 9518 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 6922 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1371 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 3276 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 922 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 3089 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1296 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 2216 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 14552 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 3283 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 655 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 573 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 628 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 616 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 2818 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 2090 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16433 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5838 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 2092 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 628 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MAY EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
private20 7
ZD106 3
KagaN 3
talip206 3
Safak74 2
Berkay Erdinç 2
feyyazbugan 1
reiho 1
mkustan 1
jaseen 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English