Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Sinyal Sorunu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Sinyal Sorunu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı -ayhan- Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
04 - Mart - 1983

Yaşı : 41
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı -ayhan- Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Ağustos 2011 Saat 22:09
yazdığım sorunu başka yaşayan yok galiba :(
2004 peogeot 1.6 307 xt
zavoli lpg
Çevrimdışı tsubasa Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tsubasa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Nisan 2012 Saat 14:48
Konu oldukça eski ama benim araç ile birlikteliğim yeni. Smile

Sağa sinyal verdikten sonra sinyalin sola düşmesi bende de var. Çözümü nette araştırırken kendimi yine burada buldum. Gerçekten harikasınız arkadaşlar.ClapClapClap
Deneyip sonucu buraya da yazacağım.

Ayrıca araçtaki diğer bir sorun yokuş çıkarken stop uyarısı vermesi idi. Onun da kaynağı fren hidroliğinin azalmasıymış sayenizde öğrendik.

http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=10138&title=dik-yokularda-stop-ve-el-freni

Foruma katkıda bulunan herkese sonsuz teşekkürler. Clap

Düzenleyen tsubasa - 13 Nisan 2012 Saat 14:49
Çevrimdışı nkre51 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı nkre51 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Nisan 2012 Saat 17:54
arkadaşlar elimde bir adet 307 com 2000
sinyal ünitesi var ücretsiz montajınıda yapabilirim
çok temiz çalıştırıp teslim edebilirim

Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Nisan 2012 Saat 19:59
Orjinalini yazan: tsubasa tsubasa Yazdı:

Konu oldukça eski ama benim araç ile birlikteliğim yeni. Smile

Sağa sinyal verdikten sonra sinyalin sola düşmesi bende de var. Çözümü nette araştırırken kendimi yine burada buldum. Gerçekten harikasınız arkadaşlar.ClapClapClap
Deneyip sonucu buraya da yazacağım.

Ayrıca araçtaki diğer bir sorun yokuş çıkarken stop uyarısı vermesi idi. Onun da kaynağı fren hidroliğinin azalmasıymış sayenizde öğrendik.

http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=10138&title=dik-yokularda-stop-ve-el-freni

Foruma katkıda bulunan herkese sonsuz teşekkürler. Clap

Benim gonderdigim videodaki gibi mi yaptiniz? Eger oyleyse cok pratik bir cozum degil mi? Smile
Çevrimdışı toga406 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı toga406 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Nisan 2012 Saat 19:25
406 hdi bva 2003 model sinyal kolundaki yalama diyelim benimkinde de var
demekki harbi kronik bir sorun
yaşasın scotbrite!
reklam değil çözüm...
1. Vites
1. Vites
Simge
04 - Mart - 1983

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı -ayhan- Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Nisan 2012 Saat 11:05
Orjinalini yazan: -ayhan- -ayhan- Yazdı:

bende de şöyle bir sorun var,sıcak havalarda özellikle öğle vakitlerinde sağa sinyal verince uzunlarda yanıyor ama hava serinleyince normale dönüyor,servise götürdüm bilgisayara bağladılar bir problem bulamadılar,bu problemi benden başka yaşayan varmı acaba

neredeyse 1 yıl olacak sorunumu paylaşalı ama henüz cevap veren olmamış :(
2004 peogeot 1.6 307 xt
zavoli lpg
Çevrimdışı maestro Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
28 - Haziran - 1983

Yaşı : 40
Aracı : 2002 307 xt
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı maestro Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Nisan 2012 Saat 11:44

bende de şöyle bir sorun var,sıcak havalarda özellikle öğle vakitlerinde sağa sinyal verince uzunlarda yanıyor ama hava serinleyince normale dönüyor,servise götürdüm bilgisayara bağladılar bir problem bulamadılar,bu problemi benden başka yaşayan varmı acaba

kardeş bende olan sorun aynısı değil ama benzer.. dediğin gibi galiba özellikle sıcak havalarda uzunları yakıyorum yanıyor ama söndürmek için kolu çektiğimde hemen sönmüyor bi süre bekledikten sonra sönüyor bu yüzden akşamları sıkıntı oluyor karşımdan gelenler kasıtlı olarrak uzunları söndürmediğimi sanıyorlar o yüzden uzunları yakmadan önce 40 defa düşünüyorum. bi kaç oto elektrikçiye götürdüm bişey anlamadılar bi çok forumda da yazdım cevap çıkmadı kolu söktüm kolun içini açtım temizledim yine de değişen bişey yok kafasına göre işte idare ediyoruz.
Kem âlât ile kemâlât olmaz...
Çevrimdışı elsoberano Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites

Aracı : 307 XSİ
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı elsoberano Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Nisan 2012 Saat 11:58
sinyal kolunun yalama olma sıkıntısı bende de var bende benim aracın ki oldu biri haşin davrandı zannediyorum meğer kronik sorunmuş o bulaşık süngerini nasıl koyacağız oraya?birde sadece sinyal kolu satılıyor mu yoksa ünite(silecek koluyla) komple mi alınmalı?
307 2.0 xsi BİZE HER YER TRABZON
Çevrimdışı ufuk91 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
30 - Ocak - 1991

Yaşı : 33
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ufuk91 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Nisan 2012 Saat 12:34
bende de durduk yere sağa sinyal veriyor bazen, direksiyon yükseklik ayarını en aşşağıda tutmadığım zaman bu sorunun olmadığını farkettim, en alta çekince (ki ben direksiyonu genelde tek elle en üstünden tutarım) trafikte falan durduk yere sağa bazen sola bile sinyal veriyor ben de çözümü direksyonu istemeyerek de olsa biraz yukarda tutmakda buldum :(

.< ="text/" ="" ="/B1D671CF-E532-4481-99AA-19F420D90332etdefender/huidhui.js?0=0&0=0&0=0">
1. Vites
1. Vites
Simge
04 - Mart - 1983

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı -ayhan- Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Nisan 2012 Saat 13:28
Orjinalini yazan: maestro maestro Yazdı:

kardeş bende olan sorun aynısı değil ama benzer.. dediğin gibi galiba özellikle sıcak havalarda uzunları yakıyorum yanıyor ama söndürmek için kolu çektiğimde hemen sönmüyor bi süre bekledikten sonra sönüyor bu yüzden akşamları sıkıntı oluyor karşımdan gelenler kasıtlı olarrak uzunları söndürmediğimi sanıyorlar o yüzden uzunları yakmadan önce 40 defa düşünüyorum. bi kaç oto elektrikçiye götürdüm bişey anlamadılar bi çok forumda da yazdım cevap çıkmadı kolu söktüm kolun içini açtım temizledim yine de değişen bişey yok kafasına göre işte idare ediyoruz.

aynen öyle kardeşim genellikle önümdeki araçlar sağa çekiyor bişey mi söyleyecem diye,yanlarından geçip gidince de pis pis bakıyorlar :)
2004 peogeot 1.6 307 xt
zavoli lpg
Çevrimdışı ibrahim YILDIZAK Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
15 - Eylül - 1982

Aracı : 207
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ibrahim YILDIZAK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Nisan 2012 Saat 00:11
Orjinalini yazan: ufuk91 ufuk91 Yazdı:

bende de durduk yere sağa sinyal veriyor bazen, direksiyon yükseklik ayarını en aşşağıda tutmadığım zaman bu sorunun olmadığını farkettim, en alta çekince (ki ben direksiyonu genelde tek elle en üstünden tutarım) trafikte falan durduk yere sağa bazen sola bile sinyal veriyor ben de çözümü direksyonu istemeyerek de olsa biraz yukarda tutmakda buldum :(

.< ="text/" ="" ="/B1D671CF-E532-4481-99AA-19F420D90332etdefender/huidhui.js?0=0&0=0&0=0">

2003 üstü araçlarda bu hastalık mevcut com2000 değişimiyle bu sorun çözülür ama en ucuzu 150-200TL civarı onda da airbag ışığı yanma olasılığı var.

01 COA 084 ARh(+)
Çevrimdışı eruditer Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eruditer Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Nisan 2012 Saat 00:19
arkadaşlar erken cevap gelirse sevinirim.arabam 307 2006 model comfort modeli aralık ayında engine man syst faulty diye bi hata verdi önemsemedim aracı kapatıp çalıştırınca geçti.sonra tekrarlayınca arabayı servise götürdüm.oksijen sensörlerini temizlediler nisana kadar sorunsuz gitti nisan da yine yaptı bu sefer oksijen sensörlerini de değiştirdim aynı hatayı yine verdi.araba b hatayı verince devir saati bir anda 700 den 1500 e çıkıyor gaz yemiyor.nedir sizce ve napabilirim.şimdiden teşekkürler
2. Vites
2. Vites
Simge
15 - Eylül - 1982

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ibrahim YILDIZAK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Nisan 2012 Saat 00:41
Orjinalini yazan: eruditer eruditer Yazdı:

arkadaşlar erken cevap gelirse sevinirim.arabam 307 2006 model comfort modeli aralık ayında engine man syst faulty diye bi hata verdi önemsemedim aracı kapatıp çalıştırınca geçti.sonra tekrarlayınca arabayı servise götürdüm.oksijen sensörlerini temizlediler nisana kadar sorunsuz gitti nisan da yine yaptı bu sefer oksijen sensörlerini de değiştirdim aynı hatayı yine verdi.araba b hatayı verince devir saati bir anda 700 den 1500 e çıkıyor gaz yemiyor.nedir sizce ve napabilirim.şimdiden teşekkürler

Beyinden kaynaklanıyor gibi görünüyor.

01 COA 084 ARh(+)
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eruditer Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Nisan 2012 Saat 00:49
gerçeekten bu sorun bıktırdı bulundugum yerde de adam gibi bir usta yok servistekilerde bir şeyden anlamıyor değiştirmediğim bir tek bobin kaldı ona da servis o zaman baktı sağlam demişti.gazda veya benzinde fark etmiyor yapıyor bu arızayı.ne yapacam bilemedim.en son arabayı satıp peugeot a töbe edecem.cevabınız için teşekkürler
2. Vites
2. Vites
Simge
15 - Eylül - 1982

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ibrahim YILDIZAK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Nisan 2012 Saat 00:50
Orjinalini yazan: eruditer eruditer Yazdı:

gerçeekten bu sorun bıktırdı bulundugum yerde de adam gibi bir usta yok servistekilerde bir şeyden anlamıyor değiştirmediğim bir tek bobin kaldı ona da servis o zaman baktı sağlam demişti.gazda veya benzinde fark etmiyor yapıyor bu arızayı.ne yapacam bilemedim.en son arabayı satıp peugeot a töbe edecem.cevabınız için teşekkürler

Arkadaşımın biri peugeot'u satıp alfa romeo aldı. Kurban olayım peugeot'ya dedi en azından parçası bol servisi bol bu şekilde düşünün.

01 COA 084 ARh(+)
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eruditer Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Nisan 2012 Saat 00:58
orası oyle parçayı her türlü buluyorum ama araba bu arızadan kurtulamadı bir türlü.öyle arabayı hor kullanmıyorum arabam 35000 kmdir bende ve nadiren devir saati 3000 i görmüştür.bu birazda şans meselesi galiba.ama forumlara bakıyorumda bazı arızalar peugeotların hemen hemen tüm nodellerinde var yani ve sık goruluyor
Çevrimdışı leffe Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı leffe Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ocak 2013 Saat 19:53
ya aynı sorun bende de var napayım uygulayayım mı? cidden işe yarıyor mu komik geldi bana :D
2003 Peugeot 307XR 16v 5p
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ocak 2013 Saat 20:24
Orjinalini yazan: leffe leffe Yazdı:

ya aynı sorun bende de var napayım uygulayayım mı? cidden işe yarıyor mu komik geldi bana :D

Scotch Bright yontemi mi? Yaramaz mi? Yenisinden daha iyi oluyor Tongue

Çevrimdışı kayali Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 32
Aracı : 206+
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kayali Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ocak 2013 Saat 21:33
Aynı sorun benim 206+ aracımdada var bir çözüm olması lazım
Çevrimdışı ondercan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ondercan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ocak 2013 Saat 22:14
arkadaşlar bi çözüm var aslında.far kumanda kolunu sökebilen içini dagıta bilen arkadaşlar varsa.dagıttan  sonra sol taraftaki far kolunu dışarı çıkarmak lazım.dışarı çıkardıktan sonra. beyaz bir plastik var.onu bir pense yardımıyla çekip çıkartıyoruz.altında bir yayla beraber çıkıyor.o yayı biraz gerdirdikten sonra yerine takıyoruz.sorun düzeliyor. denenmiştir uzun sürelide bir çözümdür.
kolay gelsin.
(eger fırsatını bulabilrsem yarın fotograf gönderirim.)
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 3093 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5926 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1253 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1325 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 768 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2856 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1158 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1977 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12962 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 1011 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 569 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 538 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 580 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 577 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1060 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 947 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16235 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5673 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1988 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 576 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Berkan123 7
berkogut 7
KnucklesTR 4
drneuron 3
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
alex33 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English