Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU >Nasıl Yapılır ? >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - ""Kapı Ses Yalıtımı (Çözümlü)"" resimler 2.sayfa
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

""Kapı Ses Yalıtımı (Çözümlü)"" resimler 2.sayfa

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 5>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ""Kapı Ses Yalıtımı (Çözümlü)"" resimler 2.sayfa
    Gönderim Zamanı: 16 Temmuz 2011 Saat 00:22
arkadaşlar uzun süredir yapmayı planladığım olayı nihayetinde bugun faaliyete geçirdim.

kapılardan gelen seslere kesin çözüm buna denir.. bazı yerlerdede okumuşsunuzdur ses yalıtımı diye ki aynı uygulamayı aynı metotlarla bende kendi aracımda uyguladım..
sonuç mükemmel!! işe yarıyormu evet!

uygulamayı size burada anlatıcam ve yarın işlem bittikten sonra resimli anlatımda bulunucam.. şimdilik kullandığım malzemeleri sizlere yazıcam.

bugun sadece sol ön kapıyı bitirebildim ortalama 3,5 saat sürdü ama buna değdi.. aracın kapı kapanış sesi bile değişti gerçekten.

öncelikle kullandığım malzemeler hakkında ufak bir bilgi paylaşımında bulunucam

1. malzememiz

BTM BİTÜSELF
  fiyatı: 10mt boy 20cm en  50 tl(benim aldığım)

öncelikle meşhur btm bitüself malzememizin özelliklerini sizlere alıntılı bir şekilde yapayım

Türkiye’de yalıtım sektörünün önde gelen şirketlerinden olan BTM A.Ş sunduğu BİTÜSELF
adlı ürünle su yalıtımında pratik onarım çözümleri sunuyor. Bitüself, 10-15-20-30-60 cm
eninde ve 10 m boyunda rulolarda kullanıma sunularak; pratik, soğuk uygulamalı, kendinden
yapışkanlı, bitüm esaslı su yalıtım bandı olma özelliğini taşıyor.

ben bunu uygularken sanayi fönü kullandım arkadaşlar ısınıp yapışması daha kolay ve güçlü oluyor
Özellikler;
- En : 10-15-20-30-60 cm
- Boy : 10 m boyunda rulo bant
- Kalınlık : 1.5mm Kalınlığında
- Üst kaplama : AL Folyo
- Alt Kaplama : PE Folyo
- Isı Aralığı : -20 C / + 90 C
- Ağırlık : 1m2 < 1.5 kg

2. malzememiz

ThermaFlex sessiz sünger metrekaresini 7 tl ye aldım

bununla birlikte yanınızda bulundurmanız gerekecek mazlzemelerde var

şarjlı vida takımı
makas
falçata
slikon(seffaf) slikon tabancası
sanayi fönü veya tüp ve pürmüz
araç döşemeleri için segmanlar (yeni alın eskiler kırılıyor) her kapıya 7 adet yeterlı

yapılışını, ufak tefek pratikleri ve uygulama şeklini resimli olarak yarın akşam bu konu başlığı altında sizlerle paylaşıcam

saygılar

Düzenleyen pugti - 17 Temmuz 2011 Saat 19:51
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Temmuz 2011 Saat 00:26
resim yok mu kanka :)
Çevrimdışı metin Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Yaşı : 37
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Temmuz 2011 Saat 00:26
abi bende düşünüyorum kendim yapıcam. benim hedefimde kapı iç sacına da izolasyon yapmak var ses sistemi için. yapmışken hem ses sistemi izolasyonu hemde dışardan gelen sesi azaltmak için izolasyon düşünüyorum bunlarla olur mu

bu arada ressimlerin gözükmüyor yeniden yüklemelisin.
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Temmuz 2011 Saat 00:28
resimler yarına
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Temmuz 2011 Saat 00:28
Orjinalini yazan: metin metin Yazdı:

abi bende düşünüyorum kendim yapıcam. benim hedefimde kapı iç sacına da izolasyon yapmak var ses sistemi için. yapmışken hem ses sistemi izolasyonu hemde dışardan gelen sesi azaltmak için izolasyon düşünüyorum bunlarla olur mu

merak etme dostum kapı iç saçlarınada yaptım resimli anlatım sunucam burda ki önemli olan kapı iç saçları zaten Göz Kırpma
Çevrimdışı F-Eren Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
23 - Temmuz - 1983

Yaşı : 40
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı F-Eren Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Temmuz 2011 Saat 00:53
görelim bakalım ben geniş zamanda iç tarafa yapıcam geçenlerde konu açmıştım iç saca değil de döşeme altına yaptım ben de :)
aynı malzemelerden kullanmışız diyebilirim. 
bitüselfden kaç tane harcadın iki tanesi yeter sanırım???
Fatih Eren (1983)
Mühendis, İstanbul, Aslan Galatasaray
2003 206 XT 1,6 16V BVA Şeytan Kırmızı + Sunroof
A Rh -
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Temmuz 2011 Saat 01:01
Hadı bakalım kolay gelsın Kenan kardesım... Su resımlerı gorelım yarın :))
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Temmuz 2011 Saat 01:10
teşekkürler arkadaşlar

1 adet 10mt 20 cmlik aldım sanırım yeticek yarın diğer kapılara başlıcam erkenden hem iç saç hemde döşeme altı yapıyorum  benim kapı bitti Thumbs Up

daha sonraki günlerde arka dirsekleride yapıcam onlarında paylaşımlarını buradan yaparım
saygılar
Çevrimdışı dinoco Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
26 - Haziran - 1979

Yaşı : 44
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı dinoco Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Temmuz 2011 Saat 02:26

Kenan nerden nasıl temin ediliyor? tşkler kolay gelsin

Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Temmuz 2011 Saat 08:42
Guzel bir calisma. Resimleri merakla bekliyorum.
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Temmuz 2011 Saat 09:27
Orjinalini yazan: pugti pugti Yazdı:

Orjinalini yazan: metin metin Yazdı:

merak etme dostum kapı iç saçlarınada yaptım resimli anlatım sunucam burda ki önemli olan kapı iç saçları zaten Göz Kırpma

pugti uygulama resimlerini kastedmedim konudaki açıklamanda sünger ile bituself koymuşsun onlar açılmıyor du ondan bahsettim. şimdi gözüküyor ama.

konunu yakından pür dikkat takip ediyorum. Senden ricam bilen bilmeyen herkezin anlaması için biraz parmakların yorulcak ama ince detaylı anlatırsan sevinirim.

şimdiden teşekkürler.

önemli bir sorum olacak hem kafama takılır. pürmüzle yada sanayi fönü üle ısıttığında kapı iç sacına yapıştıracağın zaman iç sacında ısınması sonucu aracın kapısındaki boyanın zarar görmesi gibi bir olumsuzluk söz konusumudur?

Düzenleyen metin - 16 Temmuz 2011 Saat 09:28
Çevrimdışı EmRe26 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
13 - Mayıs - 1993

Yaşı : 30
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı EmRe26 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Temmuz 2011 Saat 11:14
merhaba herkese günaydın iyi hafta sonları, uygulamayı bende yapmayı düşünüyorum heryerden ses geliyor tangır tungur, yapım aşamasının detaylı fotolarını çekerseniz yapcak arkadaşlara hem fikir vermiş hemde yol göstermiş olursunuz:) internette biraz okudum sadece bitüself kullananlar var onlar beklediğini alamamış, bitüself sadece sesi yansıtır içeri almaz diyenler olmuş, bunun üzerine dediğiniz gibi thermoflex kullandıklarında çok daha mükemmel sonuç elde etmişler. Bu thermoflex malzeme ses yalıtımı için özellikle kullanılan bi ürünmüş,sıkıştırılmış süngerimsi yapı sesi emiyor ve içeriye girmesini engelliyormuş, tabi bitüselfle kullanıldığında araç yalıtımı için mükemmel bi uygulama oluyormş :) merakla resimleri bekliyoruz. Ancak bu bitüselfi nerden bulabiliriz? Thermoflex yapı malzemecilerinde oldğunu tahmin ediyorum. Bitüself koçtaşta veya tekzen de varmıdır?
Çevrimdışı F-Eren Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
23 - Temmuz - 1983

Yaşı : 40
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı F-Eren Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Temmuz 2011 Saat 17:11
bitüself bauhaus da var kozyatağındakinde bir kaç değişik ölçüde. btm'yi arayın internetten numarasına ulaşın oradan size en yakın bayiye yönlendiriyorlar. küçükyalıda satan bile var telefon ile öğrenebilirsiniz...
Fatih Eren (1983)
Mühendis, İstanbul, Aslan Galatasaray
2003 206 XT 1,6 16V BVA Şeytan Kırmızı + Sunroof
A Rh -
Çevrimdışı Haksen016 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
23 - Temmuz - 1973

Yaşı : 50
Aracı : peugeot 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Haksen016 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Temmuz 2011 Saat 18:45
Kenan , bende merakla bekliyorum yapılış aşamasını .
2006 Peugeot 307 XT Triptonik

1973 - Bursa
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Temmuz 2011 Saat 21:20
arkadaşlar bugün 3 kapıyı bitirdim 4. kapıya malzeme yetmedi Wall resimleri çektim detaylı olarak gece anlatıcam resim ekliycem.
saygılar
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Temmuz 2011 Saat 22:45
merakla bekliyoruz (:
1. Vites
1. Vites
Simge
13 - Mayıs - 1993

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı EmRe26 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Temmuz 2011 Saat 23:19
abi bekliorz resimleri...
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Temmuz 2011 Saat 11:16
pugti akşam yükleyecektin anlaşılan ya işin çıktı yada bilgisayar başında sızıp kaldın Ouch
1. Vites
1. Vites
Simge
13 - Mayıs - 1993

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı EmRe26 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Temmuz 2011 Saat 12:16
:D :D herkes merakla bekliyor resimleri 
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Temmuz 2011 Saat 12:18
Aynen Kenan fotoları koy da aydınlat bizleri. Ben de uygulamayı düşünüyorum..
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 5>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 3128 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5933 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1254 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1347 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 769 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2859 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1159 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1980 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12967 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 1016 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 570 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 538 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 580 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 577 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1066 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 951 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16235 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5673 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1988 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 576 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Berkan123 7
berkogut 7
KnucklesTR 4
drneuron 3
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
alex33 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English