Peugeot Türkiye Fun Club Ana Sayfa
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Araç Tavan Kaplama

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Araç Tavan Kaplama
    Gönderim Zamanı: 12 Mayıs 2011 Saat 23:41
Merhaba arkadaşlar. Son zamanlarda tavanlarını kaplatan arkadaşların araçlarını gördükçe hoşuma gidiyor. Ben de cam tavan gibi görünen parlak siyah  kaplatmayı düşünüyorum. Ne kadara mal olur? İşlem ne kadar sürer? Ve kaplamanın ömrü nedir? Teşekkürler
Yukarı Dön
Sponsor Bağlantı

Yukarı Dön
mimitt Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
06 - Mart - 1985

Yaşı : 29
Aracı : Belirtilmemiş
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mimitt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Mayıs 2011 Saat 23:54
Bu konuda bir başlığımız vardı aratıp ordan ayrıntılı bir bilgiye ulaşabilirsiniz ama kısaca özet geçeyim ben.

*kalitesiz markalar sökülürken boyanıza zarar verir 3M gibi kaliteli güvenilir markalardan yana olsun tercihiniz,
*boyalı paraçaya uygulatmayın,
* 3m ürünleri 3 yıl garantili oluyor,5 yıl garanti veren bayiilerde var,(faturasız işlem yapmayınız)
*işlem süresi de ustaya göre 30 dakika ile 1 saat arası sürebilir.
*ücreti de kullanacağınız ürünün marka ve kalitesine göre ve işciliğine göre(sunroof falan varsa) değişir.
yılbaşından önce beyaz aracıma 3M ile 170 tl ye yaptırdım.3yıl solma,yırtılma ve açılmalara karşı(ayna kapakları dahil) garantili.
Yukarı Dön
metin Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Yaşı : 27
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mayıs 2011 Saat 07:08
Orjinalini yazan: mimitt mimitt Yazdı:

Bu konuda bir başlığımız vardı aratıp ordan ayrıntılı bir bilgiye ulaşabilirsiniz ama kısaca özet geçeyim ben.

*kalitesiz markalar sökülürken boyanıza zarar verir 3M gibi kaliteli güvenilir markalardan yana olsun tercihiniz,
*boyalı paraçaya uygulatmayın,
* 3m ürünleri 3 yıl garantili oluyor,5 yıl garanti veren bayiilerde var,(faturasız işlem yapmayınız)
*işlem süresi de ustaya göre 30 dakika ile 1 saat arası sürebilir.
*ücreti de kullanacağınız ürünün marka ve kalitesine göre ve işciliğine göre(sunroof falan varsa) değişir.
yılbaşından önce beyaz aracıma 3M ile 170 tl ye yaptırdım.3yıl solma,yırtılma ve açılmalara karşı(ayna kapakları dahil) garantili.

Thumbs Up
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mayıs 2011 Saat 09:10

Konyada 3M bayisi bana 300,00 TL fiyat çekti.Sleepy

Yukarı Dön
cesva25 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites

Yaşı :
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı cesva25 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mayıs 2011 Saat 12:54
yok daha neler :) 300 tl ... of.. çok para :)
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mayıs 2011 Saat 13:43

Biraz araştırdım, 150TL civarı deniliyor.. Bakalım..

Yukarı Dön
boranaydogmus Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 28
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı boranaydogmus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mayıs 2011 Saat 22:07
Garantili işçilikleri varsa 150 tl mantıklı. Eğer bütçene de uygunsa yaptır derim çok yakışıyor.
206 X-Design 1.4 Benzin/Lpg
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mayıs 2011 Saat 23:38
Valla bugün 140TL'lik ceza yedim hem de 3km fazla hız yüzünden. Kaplama parası direk cezaya gidicek... :(
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mayıs 2011 Saat 02:00
Orjinalini yazan: Berkay Berkay Yazdı:

Valla bugün 140TL'lik ceza yedim hem de 3km fazla hız yüzünden. Kaplama parası direk cezaya gidicek... :(

Amcam da geçengün ceza yedi üstelik sadece +3km hız yüzünden.
Bu aralar polisler aşırı dikkatli veya paraya ihtiyaçları var :D

Yukarı Dön
ose Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
05 - Ocak - 1985

Yaşı :
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ose Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mayıs 2011 Saat 02:08
Orjinalini yazan: mustiii mustiii Yazdı:

Orjinalini yazan: Berkay Berkay Yazdı:

Amcam da geçengün ceza yedi üstelik sadece +3km hız yüzünden.
Bu aralar polisler aşırı dikkatli veya paraya ihtiyaçları var :D

%10 zaten hız limitinin aşınmasıda göz yumuluyor +3 e de yazsın yani ne diyebilecen ki kayıtlara geçiyor yazmassa o zaman paraya ihtiyaç olur. ayrıca +1,+2,+3........+10,+11 ların sonu gelmez.
Ne yapalım devlet baba kural koymuş uyucaz. Ya bu kurallar olmasaydı?
Yukarı Dön
Haksen016 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
23 - Temmuz - 1973

Yaşı : 40
Aracı : peugeot 307
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Haksen016 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mayıs 2011 Saat 08:03
güzel bir uygulama bende beğeniyorum .ama aracım sunroflu olduğu için bana yakışmayacaktır diye düşünüyorum.
2006 Peugeot 307 XT Triptonik

1973 - Bursa
Yukarı Dön
metin Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mayıs 2011 Saat 09:08
ben şahsi fikrim olarak kesinlikle tavsiye etmiyorum tavan kaplamasını tabi "siyah" renkli olanı. 

sebebi olarak, yazın siyah ve beyaz iki aracı yan yana getirin, ikisinede aynı anda dokunun siyah olan güneşi çektiği için daha sıcak olacaktır, bu sebeple tavan siyah kaplandığında bütün yaz boyunca sürekli sıcak olucak ve tavana zarar verecektir.

bu benim görüşüm tabiki,
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mayıs 2011 Saat 09:12
Orjinalini yazan: metin metin Yazdı:

ben şahsi fikrim olarak kesinlikle tavsiye etmiyorum tavan kaplamasını tabi "siyah" renkli olanı. 

sebebi olarak, yazın siyah ve beyaz iki aracı yan yana getirin, ikisinede aynı anda dokunun siyah olan güneşi çektiği için daha sıcak olacaktır, bu sebeple tavan siyah kaplandığında bütün yaz boyunca sürekli sıcak olucak ve tavana zarar verecektir.

bu benim görüşüm tabiki,

pekı metınım orjınalden sıyah olan araclar ne yapsın ???Göz Kırpma 

benım gorusumcede parlak sıyah olursa ısıgı yansıttıgı ıcın bır nevı daha ıyı. ona bakarsan benım beyaz arabamda ates gıbı oluyor. esasında soyledıgınde haklısın ama oyle ucurum farklar olusmuyor.

mat kaplama yapılırsa ısıgı daha sogurmasından dolayı daha cok ısınacagını dusunuyorum.
Yukarı Dön
metin Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mayıs 2011 Saat 09:28
Orjinalini yazan: CeCoLi CeCoLi Yazdı:

Orjinalini yazan: metin metin Yazdı:

bu benim görüşüm tabiki,

pekı metınım orjınalden sıyah olan araclar ne yapsın ???Göz Kırpma 

benım gorusumcede parlak sıyah olursa ısıgı yansıttıgı ıcın bır nevı daha ıyı. ona bakarsan benım beyaz arabamda ates gıbı oluyor. esasında soyledıgınde haklısın ama oyle ucurum farklar olusmuyor.

mat kaplama yapılırsa ısıgı daha sogurmasından dolayı daha cok ısınacagını dusunuyorum.

parlak olması daha iyi evet,

benim demek istediğim boyaya zarar verme ithimali siyahların daha yüksek. bu sebeple aracı satarken boyaya zarar geldiği için boyatıpda tavan boyalı demek aracın değerini takla atmış bu ihtimali ile düşürebiliyor da.
Yukarı Dön
azdek Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 31
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı azdek Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mayıs 2011 Saat 10:33
Bu kaplama o kadar ucuzmuydu dur bende bir araştırayım.
Soner Hoca

2005 307 1.4 Benzin 16V 5K,
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konuyu paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 30 KONU
Konu Cevap Yazan Okunma Son Mesaj
konu icon ''yakışıkLı'' amerikan park günceli xenon yardimi son mesaja git 165 volkanC2 3372 yawruaslan
konu icon Hayatınızda Kaç KM Araç Kullandınız ? son mesaja git 3 Alicilik 36 Zagorka
konu icon 106 kol dayama son mesaja git 8 dogan106 54 dogan106
konu icon 307 Hakkında son mesaja git 8 MuRaTTTT 163 MuRaTTTT
konu icon Peugeot 106 kapı kilit mandalı son mesaja git 1 mstfkys 45 mstfkys
konu icon debriyaj sistemi? son mesaja git 5 blue42 52 mstfkys
konu icon 27 nisan GAZİANTEP buluşması son mesaja git 6 bitter 32 mstfkys
konu icon 307 CC YARDIM son mesaja git 3 CagatayHan 19 bitter
konu icon kaliteli mid son mesaja git 7 dehsetilyo 46 bitter
konu icon CC devreye girmiyor son mesaja git 8 SDYMZ 154 ByHack
konu icon 307 LPG Arızası (Yeter Artık Ulen:) son mesaja git 9 ByHack 215 ByHack
konu icon Partner hız sabitleme ve 3 satır bilgi ekranı son mesaja git 4 kahla 40 kahla
konu icon 307 1.6 xr dizel gibi çalışıyor son mesaja git 3 gsus50 95 ByHack
konu icon marş sorunu son mesaja git 14 mican69 221 ByHack
konu icon 307cc tavan sorunu son mesaja git 1 wesdream 30 herry
konu icon herkes sis farlı resimlerini paylaşsın :D son mesaja git 56 bitter 1064 Ahmet_ach
konu icon bu fiyata 3 parça ses sistemi son mesaja git 26 MehmetYnk 383 MehmetYnk
konu icon Bu parçanın Görevi Nedir ve Temin Edebilir miyiz? son mesaja git 4 TuNeR_32 83 TuNeR_32
konu icon Angara Aslanı(06PJP91)MUAYENE+JANT son mesaja git 299 kursat3006 5948 kursat3006
konu icon 40-AC-325 (Güncel resimler) son mesaja git 39 cagdascicen 948 cagdascicen
konu icon beyaz melek yeni resimler... son mesaja git 135 bitter 2761 bitter
konu icon 206 xr 200 model kullanım kalvuzu son mesaja git 7 ayhankenan 78 akantek
konu icon dost tavsiyesi... son mesaja git 14 mhmtzytn 266 rolandgarros
konu icon 206 1.6 xt hakkında bilgi son mesaja git 11 duran1907 127 akantek
konu icon EMNİYET KEMERİ AYARI son mesaja git 6 ikurklu 85 akantek
konu icon Tanışma son mesaja git 8 mhmtzytn 33 dogan106
konu icon gaz pedalı son mesaja git 3 fatihv38 125 akantek
konu icon 22 Nisan 2014 Ankara sinema buluşması fotolar. son mesaja git 9 Alicilik 93 elsoberano
konu icon 206 1,4 benzinli debriyaj seti değişimi hakkında son mesaja git 1 C@GL@R 45 elsoberano
konu icon P.T. Asker Gönderiyor son mesaja git 16 Burak 146 elsoberano
peugeotturkey.com - Kralsoft sunucularında barındırılmaktadır.

Valid CSS!

Peugeot Turkey Facebook