Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU >Modifiye ve Tuning Bilgileri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - silencer egzoz (takıldı ve video çekildi)
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

silencer egzoz (takıldı ve video çekildi)

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 8>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı metin Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Yaşı : 37
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: silencer egzoz (takıldı ve video çekildi)
    Gönderim Zamanı: 13 Eylül 2011 Saat 12:01
arkadaşlar aracımın çok sessiz olmasından şikayetçiyim bi abart eksoz düşünüyorum ama yaklaşık ayda 1 kere uzun yol yaptığım için abart egsoz sorun olucak bu sefer.

biraz araştırma yaptım mekanik sistem ile ve slencer egsoz ile istediğimde sesi artırıp istediğimde azaltabiliyorum. benim aklıma slencer yattı ama merak ettiğim bir kaç soru var.

1- uzun yola giderken slencer ucunu taktığımda ses eskisi kadar azalıcak mı?
2- egsozdaki slenceri söktüğümde egsozu takmadan önceki gibi sakin sürersem yakıtta nekadar far fark olur
3- slenceri takıp uzun yola çıktığımda delik çapı daha küçük olduğu için motorda egsoz gazını atamama gibi bir zorlanma söz konusu olabilirmi.
4- maddi durumuda göz önünde bulundurarak fiyat/performans açısından en uygun olan tavsiyelerinizi nelerdir.

saygılarımla.

Düzenleyen metin - 22 Eylül 2011 Saat 11:25
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Eylül 2011 Saat 12:16
1.Metin sen pazargünki buluşmada yokmuydun
2.Ben kime silencerlı egzozo önerdimEmbarrassed
3.Arabayı önemsiyorsan kardeşim kaliteli ürün al otto spec öneririm.Ama mutlaka silencerlı al sesi açıp kapatırsın.
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Eylül 2011 Saat 12:24
abi bana önerdiniz sağolun ama bu slencer egsozda slencerini taktığımda ses nekadar düşüyor onu merak ediyorum o yüzden arkadaşların yorumlarını almak istedim. yakıt olarak da normal eski kullanımımı değiştirmezsem nekadar yakıt artacak bunları konuşmadık.

birde ottoya verecek para yok malesef (: aracını seviyorsan otto demişsin diğerleri ne gibi bir zarar verebilir ki? ona göre maliyet yükselecekse vaz geçeyim.
Çevrimdışı 34sea45 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
14 - Ocak - 1984

Yaşı : 40
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 34sea45 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Eylül 2011 Saat 12:27
kaliteli eksoz kalitesi ses

yakıt olarak bi oynama olacagını sanmıyorum ben direk abartla gezdiğim halde fark yok yakıtta

slincerı taktıgında nerdeyse orjinal eksoz seviyesine düşer ses
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Eylül 2011 Saat 12:29
Buluşmada arkadaşın birinde vardı,silenciri takınca ses normale dönüyor.Youtube da videoları bulabilirsin.
Otto silencirli oldugu ve bilinen güzel sesveren bir ürün olduğu için önerdim fiyatlarda aralık nedir ,ona göre bende araştırayım...
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Eylül 2011 Saat 13:13
Orjinalini yazan: HeRo1727 HeRo1727 Yazdı:

Buluşmada arkadaşın birinde vardı,silenciri takınca ses normale dönüyor.Youtube da videoları bulabilirsin.
Otto silencirli oldugu ve bilinen güzel sesveren bir ürün olduğu için önerdim fiyatlarda aralık nedir ,ona göre bende araştırayım...

işte siz onu denerken benim başka işlerim vardı yetişemedim farkı göremedim. nettede bulamadım aynı araçta takılı ve çıkarılmış halindeki sesi.
Çevrimdışı EmRe26 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
13 - Mayıs - 1993

Yaşı : 31
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı EmRe26 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Eylül 2011 Saat 13:18
metin abi burdan reklam olmasın özelden link atıyorum bak istersen.
2002 206 XT 110 hp. Öğrenci Modifiyesi:D Xenon,cam filmi, JSV Egsoz,, Gündüz Farı
26 FL 760
Ses Sistemi Yapım Aşamasında
Çevrimdışı Muhammet ÇAKIR Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 34
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Muhammet ÇAKIR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Eylül 2011 Saat 13:19
Orjinalini yazan: metin metin Yazdı:

işte siz onu denerken benim başka işlerim vardı yetişemedim farkı göremedim. nettede bulamadım aynı araçta takılı ve çıkarılmış halindeki sesi.
video bulursanız banada haber verın :) uzun yolda performans egzozu cok kafa şişiriyor özellikle arka koltuktakı yolcular cok sıkayetcı oluyor :)) ya vanalı sıstem kullanıcam yada silencerli sistem
1998 VW GOLF 1.6 105 hp
Pati çeker yan veririz, Draga Kalkar Bmwlerle didişiriz. Polis ARKADAN sağa çek dedimi iner Paşalar gibi Cezamızı Yeriz..!!!
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Eylül 2011 Saat 13:20
Orjinalini yazan: EmRe26 EmRe26 Yazdı:

metin abi burdan reklam olmasın özelden link atıyorum bak istersen.

mesajını aldım teşekkür ederim ama mesajın içi boş ne yazıkki. sanırım engellendi.
1. Vites
1. Vites
Simge
13 - Mayıs - 1993

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı EmRe26 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Eylül 2011 Saat 13:21
yok abi yanlışlıkla boş attım bida bak :D 
2002 206 XT 110 hp. Öğrenci Modifiyesi:D Xenon,cam filmi, JSV Egsoz,, Gündüz Farı
26 FL 760
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Eylül 2011 Saat 14:02
Silencerı sesi ne kadar kestiği konusunda bir video:

Çevrimdışı Muhammet ÇAKIR Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 34
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Muhammet ÇAKIR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Eylül 2011 Saat 14:04
Orjinalini yazan: Berkay Berkay Yazdı:

Silencerı sesi ne kadar kestiği konusunda bir video:

teşekkürler kardesım cok yararlı oldu bu :)
1998 VW GOLF 1.6 105 hp
Pati çeker yan veririz, Draga Kalkar Bmwlerle didişiriz. Polis ARKADAN sağa çek dedimi iner Paşalar gibi Cezamızı Yeriz..!!!
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Eylül 2011 Saat 15:13
ah berkay tam merak ettiğim şeyi yayınlamışsın ama bilgisayarımda ses yok. ne yazıkki akşamı bekleyeceğim Wall
1. Vites
1. Vites
Simge
13 - Mayıs - 1993

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı EmRe26 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Eylül 2011 Saat 15:24
abi son gönderdiğim mesaja baktınmı 
26 FL 760
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Eylül 2011 Saat 16:12
Metinim bak forumda bir arkadaş remus egzoz satıyor fiyatıda uygunsa kaçırılmaz...
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Eylül 2011 Saat 16:14

yeni konu açmak istemedim buradan devam etmek istiyorum.

arkadaşlar aracımın çok sessiz olmasından şikayetçiyim bi abart eksoz düşünüyorum ama yaklaşık ayda 1 kere uzun yol yaptığım için abart egsoz sorun olucak bu sefer.

biraz araştırma yaptım mekanik sistem ile ve slencer egsoz ile istediğimde sesi artırıp istediğimde azaltabiliyorum. benim aklıma slencer yattı ama merak ettiğim bir kaç soru var.

1- uzun yola giderken slencer ucunu taktığımda ses eskisi kadar azalıcak mı? eskisi kadar azalmasa dahi rahatsız etmeyecek.
2- egsozdaki slenceri söktüğümde egsozu takmadan önceki gibi sakin sürersem yakıtta nekadar far fark olur kullandığın egzosun markasına bağlı olarak ta yakıt değişir benim araçta aynı devirde kullandığımda yakıtta fark olmuyor. tek fark sesi duymak için biraz daha yüksek devbir kullanıyorsun ondan yakıt artıyor.
3- slenceri takıp uzun yola çıktığımda delik çapı daha küçük olduğu için motorda egsoz gazını atamama gibi bir zorlanma söz konusu olabilirmi. hissedilemeyecek kadar az bir düşüş olabilir
4- maddi durumuda göz önünde bulundurarak fiyat/performans açısından en uygun olan tavsiyelerinizi nelerdir. otto nun ürünlerini öneririm.

saygılarımla.
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Eylül 2011 Saat 16:38
Orjinalini yazan: EmRe26 EmRe26 Yazdı:

abi son gönderdiğim mesaja baktınmı 

baktım baktım alacak gibiyim kalite konusunda araştırma yapıyorum.
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Eylül 2011 Saat 16:39

Metinim bak forumda bir arkadaş remus egzoz satıyor fiyatıda uygunsa kaçırılmaz...

abi o normal abart egsoz hatta kendiside silencerli ile takas etmek istiyor Gülme
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Eylül 2011 Saat 16:41
Orjinalini yazan: ümitarmatli ümitarmatli Yazdı:

yeni konu açmak istemedim buradan devam etmek istiyorum.

1- uzun yola giderken slencer ucunu taktığımda ses eskisi kadar azalıcak mı? eskisi kadar azalmasa dahi rahatsız etmeyecek.
2- egsozdaki slenceri söktüğümde egsozu takmadan önceki gibi sakin sürersem yakıtta nekadar far fark olur kullandığın egzosun markasına bağlı olarak ta yakıt değişir benim araçta aynı devirde kullandığımda yakıtta fark olmuyor. tek fark sesi duymak için biraz daha yüksek devbir kullanıyorsun ondan yakıt artıyor.
3- slenceri takıp uzun yola çıktığımda delik çapı daha küçük olduğu için motorda egsoz gazını atamama gibi bir zorlanma söz konusu olabilirmi. hissedilemeyecek kadar az bir düşüş olabilir
4- maddi durumuda göz önünde bulundurarak fiyat/performans açısından en uygun olan tavsiyelerinizi nelerdir. otto nun ürünlerini öneririm.

saygılarımla.

teşekkür ederim.

bitane ürün buldum ama performans beklemiyorum sadece basınca ötsün basmayınca yakıttıda arttırmasın yani profesyonel bişey değil kendi çapımda nacizane bişey (:

hepsiburada da bitane buldum inceleyip yorumlarınızı yaparmısınız.

1. Vites
1. Vites
Simge
13 - Mayıs - 1993

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı EmRe26 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Eylül 2011 Saat 18:45
abi bunu araştır bence çok bşy beklemiyorsun zaten, faRkedilmek gerektiğinde normale dönmek için yeterli geliyorsa ideal. senin için fiyatıda uygun. benim alcağım zamanda bunlar pahalıydı. bu fiyatta olsaydı bunu alırdım. 
26 FL 760
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 8>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 14295 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 8490 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1401 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 4680 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 977 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 3151 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1342 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 2277 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 17378 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 5395 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 674 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 605 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 651 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 647 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 4351 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 3726 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16575 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5861 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 2143 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 672 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 JUNE EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
tayfux 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English