Peugeot Türkiye Fun Club Ana Sayfa
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Garip durum(korna calma, bip bip sesi, air bag)

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 33
Aracı : 307 SW, 308
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Garip durum(korna calma, bip bip sesi, air bag)
    Gönderim Zamanı: 16 Ağustos 2010 Saat 10:05

Merhaba arkadaslar,

Bu sabah asiri yagmur vardi burada ve ise gelmek zorunda kaldim. Gelirken bir magazaya ugradim ve cikisinda arabami calistirana kadar hersey siradan ve normaldi. Araci calistirdim ve emniyet kemerini baglarken hisbiseye dokunmadigim halde kisa sureli kornam caldi. Dedim herhalde kolum felan carpti ama anlamadim. Sonra ilerledim ve garip olaylar silsilesi devam etti. 15 dakika icinde ara ara 3-5 kere daha kornam caldi. Hani benzin bitince bip bip sesi gelir ya, ondan da gelmeye basladi. Ekranda disarinin sicakligini olcen deger -- gostermeye basladi. Sonra bu duzeldi ama. En sonda park ederken ana ekranda air baglerin off oldugunu gosteren iki tane sari isaret belirdi. Sonra park ettim ciktim geldim ve iste sizlere soruyorum. Benim kendi dusuncem, bi taraflarina su girdi yagmurdan kisa devre oluyor. Siz daha once bu sorunla karsilastiniz mi?

Aracim: 2003 model 307 SW 1,6 benzinli 

Simdiden tesekkurler.

Düzenleyen koliva - 16 Ağustos 2010 Saat 10:23
Yukarı Dön
Sponsor Bağlantı

Yukarı Dön
BuRÇaK Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
16 - Temmuz - 1981

Aracı : Belirtilmemiş
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı BuRÇaK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ağustos 2010 Saat 10:35
Merhaba
Aracın BSI beyni su almış olabilir. 307 lerde aracın dışında şoför tarafında sıyah bir ızgara benzeri plastik bir aksam vardır. orası çıkar ve takılabilir bir parçadır. Genelde ses sistemi yada alarm takılacağı zaman bahsettiğim yerin içinden kabloyu çekerler. Izgara gibi plastik parçanın altında boşluk ve iç kısımda syah bir tıpa olacak. O tıpa çıkmış yada alarm kablosu-ses sistemi güç kablosu oradan çekilip silikonlanmazsa tam altında BSI beyninin ıslanmasına sebep olabilir. Burayı kontrol etmenizde fayda var. Eğer böyle bir durum yoksa araçta akımı bozacak orjinalde olmayan takılı şeyler varsa bunları kontrol ettirin. Örneğin ben geçen hafta xenon far taktırdım ve akım bozduğu için AIRBAG FAULT ve BRAKE FAULT hatası aldım. Kondansatör taktırarak akım dengelendi ve hatalar kesildi. Ancak aşırı yağmur yağmasından sonra olması yazdığım ilk hatadan kaynaklanıyor olabilir. Resimde kaputu kaldırarak ulaşabileceğiniz yeri işaretledim. o kapağı kaldırınca içerde siyah tıpa yoksa muhtemelen beyin ıslanmış olabilir. Ama sadece tahmin yürütüyorum. Yanlışsa kusura bakma

Düzenleyen BuRÇaK - 16 Ağustos 2010 Saat 10:37
GS rh (+)

Ümraniye-Atakent

2005 206 XT 1.4 Sahra Sarısı

Yukarı Dön
can32 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 26
Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı can32 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ağustos 2010 Saat 11:33
Benzer bi durum benim eski 406 nın cd changer inin stop kenarından su alması sonucu olmuştu. byük ihtimal aracın elektrik tesisatının bir bölgesi su ile temas etmiş. ama hangi bölgesi tabi onu kestirmek brz zor.
Yukarı Dön
koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ağustos 2010 Saat 11:49
Cevaplariniz icin tesekkur ederim.
Aksam eve kadar beni goturse saga salim, acip bakacagim her tarafini. Herhalde bulunca ve yalitinca duzelir.

Düzenleyen koliva - 16 Ağustos 2010 Saat 11:49
Yukarı Dön
BuRÇaK Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
16 - Temmuz - 1981

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı BuRÇaK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ağustos 2010 Saat 13:04
plastik kapak tırnaklıdır ve çıkartırkende takarkende dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Çok hassas değil ama önce alt tarafını kaldırdığınızda üstlerde çıkacaktır.
GS rh (+)

Ümraniye-Atakent

2005 206 XT 1.4 Sahra Sarısı

Yukarı Dön
koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Durum:
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ağustos 2010 Saat 13:53
Orjinalini yazan: BuRÇaK BuRÇaK Yazdı:

plastik kapak tırnaklıdır ve çıkartırkende takarkende dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Çok hassas değil ama önce alt tarafını kaldırdığınızda üstlerde çıkacaktır.
Tamam, kaydettim aklimin bir kosesine. Cok sagolasin.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konuyu paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 30 KONU
Konu Cevap Yazan Okunma Son Mesaj
konu icon 407 tavsiye eder misiniz? son mesaja git 13 pt206 158 mistercasper
konu icon 307 sol sis farı çerçevesi 2007 model son mesaja git 3 ankaonur 53 ankaonur
konu icon 307 SW Aranıyor son mesaja git 2 egeliden 69 egeliden
konu icon Bütün Arıza Işıkları Yandı son mesaja git 9 tolga.onal 173 pierson
konu icon partner sürgü kapı sorunu son mesaja git 0 ERDİNÇ 3 ERDİNÇ
konu icon 307 tx far sensörü son mesaja git 1 muro_60 33 Zzeskin
konu icon kapıların kılıtmeme problemı son mesaja git 5 yapraklar 149 yapraklar
konu icon 106 206 306 icin kullanilmamis spor yay 70 TL son mesaja git 4 smiley 106 smiley
konu icon kapılar kilitlenmiyor son mesaja git 0 yapraklar 8 yapraklar
konu icon 106 Quiksilver orjinal yay arıyorum. son mesaja git 1 Mnc106 20 smiley
konu icon LASTİK SEÇİMİ son mesaja git 2 Mari 11 Mari
konu icon UZUN ZAMANDIR İST. BULUŞMASI YAPILMIYOR son mesaja git 8 tetik-soner 129 GökhaN
konu icon bu teyp'i napimm son mesaja git 2 ERDİNÇ 46 okan77
konu icon Acil Satılık 206 son mesaja git 1 CeRRaH 96 CeRRaH
konu icon 206 ımdan artanlar... son mesaja git 12 karayel1984 558 outlaw
konu icon 206 Otomatik Şanzuman Problemi!... son mesaja git 43 Sedat Yıldırım 1636 Sedat Yıldırım
konu icon 407 Premium Edition & Seat Leon & MK IV Günceli.. son mesaja git 13 hsnsnl 1016 Mesut48
konu icon katalitik konvertör son mesaja git 0 sedat84 29 sedat84
konu icon 206 su sizdirma son mesaja git 17 çayırovalı 212 outlaw
konu icon lütfen bılgısı olan yardım etsın son mesaja git 3 bulut26 101 bulut26
konu icon Bursadaki Peugeotçular Nerdeeeeee??? son mesaja git 24 CeRRaH 515 Mnc106
konu icon hangi marka lastik almalıyım son mesaja git 10 mican69 116 pusutr
konu icon 206 Yakıt Lambası son mesaja git 9 CeRRaH 223 raistlin_ksk
konu icon 406 coupe yay son mesaja git 0 ogretmen 14 ogretmen
konu icon Peugeot partner adventure teyp öneri yardım son mesaja git 6 trabzonli_61 64 Alicilik
konu icon 106 QUIKSILVER gosterge probemi son mesaja git 2 hakan027 58 hakan027
konu icon 206 XR'a GTİ Sisleri ??? (YAPTIK OLDU) son mesaja git 42 kursat3006 955 oktan24
konu icon klima takılırmı son mesaja git 7 mesut1806 119 oktan24
konu icon Sticker İsteyenler Buraya... son mesaja git 17 Serkan 348 Serkan
konu icon 206 klima konsolu acil son mesaja git 0 serky54 26 serky54
peugeotturkey.com - Kralsoft sunucularında barındırılmaktadır.

Valid CSS!

Peugeot Turkey Facebook