Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - pug 307 ön takımdan gelen ses ( Gıcırtı  )
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

pug 307 ön takımdan gelen ses ( Gıcırtı )

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Cnccoder Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Cnccoder Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: pug 307 ön takımdan gelen ses ( Gıcırtı )
    Gönderim Zamanı: 12 Temmuz 2008 Saat 09:26
( 2004   307 xt    )     Arkadaşlar aracım bazı yollarda sarsıldığında bozuk yollarda ön takımdan gıcırtı SESİ veriyo  tamirciye götürdüm sorunu çözemediler ... bu o kadar gıcık bi sestirki 307 binerken kendimi şahindeymiş gibi hissediyorum lütfen beni  bilgilendirin kafayı yicem yada araçtan soğuycam ..( firma tavsiyesinden  çok sorunu halletmeye yönelik fikirler  ve görüşler olursa sevinirim...  )
Beni sevmek için programlanma devrelerini yakarım...
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Temmuz 2008 Saat 09:47
o zaman soyle dıyeyım kardesım madem fırma tavsıye etmıyoruz :)

aracı lıfte al once rot baslarına bak oynama yapıyormu sonra salıncaklara bak yamukluk varmı ve z rotunu kontrol et bunları elle ve gozle anlayabılırsın eger bır sorun tespıt ettıysen uygun lokma takımı ıle rot basının altındakı vıdayı sok salıncagı levye ıle kanırttıgında rot bası yrınden cıkar z rotunu da sok salıncagın arka baglantısını da soktun mu salıncak elındedır

bu arada gıcırtı amortısorlerden tut da rot koluna kadar her yerden gelıyo olabılır hıc degılse aracın altını lıftteyken bır fotografla belkı faydamız daha fazla olabılır
Yukarı Dön
Cnccoder Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Cnccoder Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Temmuz 2008 Saat 10:22
Teşekkürler bunu dikkate alıcam deran abi :) aklına başka öneri gelen varsa benimle paylaşırsa sevinirim...
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Temmuz 2008 Saat 10:35
Araçında spor yay varsa yaylara hortum taktır.

Spor yay yoksa yukarıdaki uygulamamaları yap.

Çokde sessizlik bekleme derim 307'nin karekteridir bozuk yolda gıcırtı.
Yukarı Dön
Cnccoder Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Cnccoder Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Temmuz 2008 Saat 10:46
orjinal yayları var ..internette araştırdım kraktersiz bu 307 :) aman adam edicem onu doğru yola çekiçem :)... teşekkürler.
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Temmuz 2008 Saat 10:50
reform cozer sorunu gecen gıttıgınde gostermedın mı 
Yukarı Dön
Cnccoder Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Cnccoder Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Temmuz 2008 Saat 11:02
reforma gittiğimde bu sorunu söyledim  ama benim zamanım yoktu yaptırmadım diğer işlemler bitince gelmek zorunda kaldım düğünümüz vardı .  bu ses aslında bi ara kesilmişti sonradan yeniden başladı . reformda en son marş motorundaki arıza için , airbag hata ışığı , motor arıza ışığı , abs sorunum için gittim  sorunum çözüldü . aracın akranında hiç arıza ışığı görmeden gitmek ayrı bi güzelmiş :) .... bu hatayı servise söylemden önce baya yi bi araştırdım her kafadan bi ses çıkıyo bende sizlere sorarak intetnette araştırarak çözüm yollarını araştırıp nokta atışı yaptırmak istiyorum ve sonunda arızanın tam çözümünü yazıp paylaşmak istiyorum..
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Temmuz 2008 Saat 11:05
ersancım sorun neyse bulunur ama sende kendince araştırmanı yap tabiki ama bende baktığımda nete sadece 307 de değil tüm pug larda bir gıcırtı derdi var
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Temmuz 2008 Saat 11:07
bı resım veya vıdyo cekımı olsa daha kolay anlardık belkı keske dun macta sorsaydın arkadaslara buradan anca bu kadar anlayabılıyoruz 
Yukarı Dön
Cnccoder Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Cnccoder Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Temmuz 2008 Saat 11:10
ben maçta yoktum abi malesef  56 impala sorunum nedeniyle :(... ( Aracı satmayı düşünüyoruz sorun pahalı bi sorun ise yaptırmıcam araç sahibi öyle diyo :)  )

Düzenleyen Cnccoder - 12 Temmuz 2008 Saat 11:12
Yukarı Dön
Cnccoder Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Cnccoder Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Temmuz 2008 Saat 11:32
Orjinalini yazan: 306TT 306TT Yazdı:

ersancım sorun neyse bulunur ama sende kendince araştırmanı yap tabiki ama bende baktığımda nete sadece 307 de değil tüm pug larda bir gıcırtı derdi var

Reform servis ali abiden bu konuda hiç süphem yok bu güne kadar koyduğu teşhisler doğru çıktı ama şehir dışına çıkıcam  zamanım az   tatilimi yaparken gezerken sahil kenarında güzel ama gıcırdıyan bi araba bitirir beni :)
Yukarı Dön
lamazibici06 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı lamazibici06 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eylül 2016 Saat 15:06
rot balans ayarlarına baktırmanız iyi olur
emre özer
Yukarı Dön
OguzhanKucuk61 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eylül 2016 Saat 21:43
2008 deki konuya 8 sene sonra cevap vermek ???
Yukarı Dön
ALLEX Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ALLEX Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eylül 2016 Saat 00:03
Orjinalini yazan: OguzhanKucuk61 OguzhanKucuk61 Yazdı:

Rekor bence budur
MORALİ AĞRIYOR....
Yukarı Dön
OguzhanKucuk61 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eylül 2016 Saat 01:20
Orjinalini yazan: ALLEX ALLEX Yazdı:

Orjinalini yazan: OguzhanKucuk61 OguzhanKucuk61 Yazdı:

Rekor bence budur

Hİç sorma abi :) böyle hort görülmedi
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.
Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon "Depollution System Faulty" arızası son mesaja git 41 0 Premium307HDI
konu icon Aranıza yeni katıldım son mesaja git 7 0 uguricke
konu icon Bagaj kapağı açık uyarısı son mesaja git 430 0 uguricke
konu icon 308 hdi 2009 için yağ önerisi ve usta önerisi son mesaja git 648 0 peu308peu
konu icon Peugeot 206 aniden 120 olan hararet [ÇÖZÜLDÜ] son mesaja git 1101 1 ardamajesteleri
konu icon Siyah duman son mesaja git 384 0 Gazi gökmen
konu icon 1.4 90BG 207 ve LPG son mesaja git 1535 2 AkinBascil
konu icon Bu hortum nedir arkadaşlar pıslıyor sanki delik ? son mesaja git 692 1 wingboat
konu icon Kullanıcı Adı Değişiklik Talepleri... son mesaja git 54833 508 wingboat
konu icon tercih edilen motor yağı son mesaja git 1284 2 tc.206
konu icon 308 T9 EAT6 Şanzıman arızası son mesaja git 3722 5 zole
konu icon peugeot 206 1,4 rolantide motor titremesi sorunu son mesaja git 3162 6 GEDİZ
konu icon Dizel (HDI) motora nasıl blow off valve takarım ? son mesaja git 581 0 20TorkTornavida
konu icon Dizel (HDI) motora açık hava filtresi son mesaja git 509 0 20TorkTornavida
konu icon Durduk Yere Sinyal Yanıyor. . son mesaja git 1418 6 Tnhnkst
konu icon Titreşim problemi son mesaja git 198 0 Ersoy1981
konu icon Tanışma selam aleyküm son mesaja git 8 0 talha03
konu icon 308 Bakım sayacı sıfırlanmıyor. son mesaja git 1309 0 burakdag
konu icon bakım bilgisi sıfırlanmıyor acil yardım son mesaja git 1170 1 burakdag
konu icon 2011 5008 dizel araçta vites değişiminde öne yığıl son mesaja git 2455 0 veyerd
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 SEPTEMBER EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
uguricke 2
ardamajesteleri 1
peu308peu 1
Premium307HDI 1
AkinBascil 1
Gazi gökmen 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English