Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 2004 model 206 Problemler
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

2004 model 206 Problemler

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 2004 model 206 Problemler
    Gönderim Zamanı: 07 Temmuz 2010 Saat 11:49
Herkese selamlar;son zamanlarda 206 timla ilgili sorunlar yasamaya basladim eger fikir verebilirseniz cok sevinirim.Otomatik/Tiptronik sanziman vites degistirirken kaciriyor,gec atiyor ve hatta bazen atamiyor ve hata veriyor(bip sesi ile beraber ekrandaki simgeler yanip sonuyor)bundan sonra da cok agir gidiyor Ancak stop edip tekrar calistirdiktan sonra normale donuyor.Bir usta sanziman revize olucak minumum 1000 tl ye cikar diyor.Bunlarda yetmezmis gibi bide araba simdi sabahlari zor calisiyor,calistirip hemen gaz vermezsem stop ediyor.Yolda gazi biraktigimda devir birden dusup stop edicek gibi oluyor.Dusuncelerinizi bekliyorum.bu durumlar cok siklasti.arabam 105.000 de suan gecen sene 75.000 deyken almistim bu tip sorunlar yoktu.Simdiden tesekkurler..
Çevrimdışı turbo27 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı turbo27 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Temmuz 2010 Saat 17:18
şanzıman trıptonıkte ıken gecmıyosa sanzımanda  2 tane kucuk elelktrıklı pompa var onlar arızalanınca yapıyor,yada trıptonık kartında sorun olabılır..bende ford fıesta vardı hem otomatık hem trıptonık aynı olay benımde basıma geldı kart değiştirildi, sanayıı de arkadasım var şanzımancı 400 lıraya yaptırmıstım...sabah gec calısmasını vs problemlerı soylemıssınız,arac benzınlımı dizelmi?.. benzınlı olup bıde lpg lı ıse lpg sıstemınden kaynaklanır..benzınlı  yada dizel ıse buyuk ıhtımal enjektör memelerı nın ayarsız yada kırlı olusundan kaynaklanır..benzınlı motorlarda bujı yaglanmasıda aracın gec ve duzensız çalısmasına sebep olur...
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Temmuz 2010 Saat 09:04
Merhaba yardimci olmaya calistiginiz icin tesekkurler.Tiptronikteyken vites atiyor ama zorlandiginda 2-3 devir arasi birden sarsintiyla beraber otomatige geciyo,ama araba zor gidiyo,ekranda simgeler yanip sonuyo gene,bunu otomatikteyken de yapiyor.bu hatayi vermedigi zamanlardada zor vites attigi yada,kacirdigi hissediliyo..bikac ustaya danisicam artik..sagolun
Çevrimdışı turbo27 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı turbo27 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Temmuz 2010 Saat 20:13
aracı beyıncıye gösterın,sorun beyınden kaynaklanıyo...
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Temmuz 2010 Saat 20:22
geçmiş olsun
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Temmuz 2010 Saat 20:32
araç sabahları geç çalışıp rolentide durmuyorsa rolenti motoru arzalanmıştır bendede olmuştu ama benimki düz vites 150 tl ama iyisini taktır sürekli bozuluyo çünkü yan sanayileri gerisini bilmem umarım senin arzada budur
Çevrimdışı ErolSen Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
21 - Şubat - 1985

Yaşı : 39
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ErolSen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2010 Saat 13:19
Orjinalini yazan: ErolSen

http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=7112&PN=1&title=2005-206-xt-otomat%DDk-anzuman-problem%DD bu konuyu bi incele çözüm burda var.

buda benim yorumumdu alıntı yapayım senin için :
mr mutlu onur ve diğer benzer oto şanzuman arızası  olan arkadaşlar;
bu vuruntu olayı bende de oluyodu vuruntu ile beraber spor mod ve kar mod işaretleri ekranda çıkıyor ve dııııt dıııt diye sesli uyarı bundan sonra vay halime araç gaz almamaya devri geç yükselmeye ve dolayısıyla çekiçten düşmeye başlıyordu hele ki dik bi rampaya vurduğunda durduktan sonra aracım hem geri kaçıyor hemde zor kalkıyordu. durumu foruma konu açarak arkadaşlara sordum ve  selenoid adı verilen bir parçanın değişmesi gerektiğini söylediler. neyse bir süre kullandım baktım olacak gibi değil 1 hafta önce kadar sanayiye götürdüm. ustaya durumu anlatır anlatmaz anladı zaten pejo oto viteslerin hastalığı bu dedi bilgisayara bağladı şanzuman basınç ayar arızası diye bir arıza düşmüş. burda arkadaşların selenoid dedikleri parçaya onlar elektrovana diyorlar onların değişmesi gerekiyormuş. açtık baktık sipariş verdi parçaları tanesi 177 liraydı 2 tanesi 350 felan yapıyor. şanzuman yağıydı işçiliğiydi sana 500 epatlar dedi. tamam dedim. parçalar gelsin yarın getireyim arabayı . ertesi gün sabah götürüp bıraktım akşam saatlerinde aldım yani öyle korkulacak  çok abartılı bir durum yok oto şanzumanın içini açmadan değiştirebiliyorlar bu parçaları. neyse arabayı almaya gittim ustayla denemeye çıktık. ilk defa aracıma hayran kaldım. canavar gibi çekmeye başlamış devri daha hızlı yükseliyor.dolayısla daha seri hale gelmişti arabam. usta anlatıyor aynı arıza ile gelen müşterilerden 3 sene böyle arızalı şekilde aracını kullananlar varmış. adamın arabasını yaptık biz boşa bunca sene böyle kullanmışız diyorlarmış. ben bir haftadır kullanıyorum hiçbir problem yok vites geçişleri yumuşamış vuruntu olayı kaybolmuş. benim  en çok canımı sıkan şey rampa da bayılma olayıydı. şimdi sürekli rampaya vuruyorum arabayı ne bayılam ne bişey süper çekiyo. tavsiyem kesinlikle yaptırın bu arızaları aracınıza hayran kalacaksınız. ben eskişehirdeyim ve gittiğim usta işinin ehlidir. yardım isteyen arkadaşlara elimden geldiğince bu konuda yardımcı olmaya çalışırım. yönlediririm,hatta bizzat götürebilirim de.

Erol ŞEN
ESKİŞEHİR
21.02.1985
B Rh +
2005 206 X Line 1.4 O.V
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 3188 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5938 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1254 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1400 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 769 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2880 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1159 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1985 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12974 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 1019 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 571 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 539 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 582 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 577 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1070 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 954 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16235 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5679 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1992 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 579 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Berkan123 7
berkogut 7
KnucklesTR 4
drneuron 3
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
alex33 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English