Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >106
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 106 Quick problemlerim
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

106 Quick problemlerim

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı fatih2263 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fatih2263 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 106 Quick problemlerim
    Gönderim Zamanı: 27 Mayıs 2010 Saat 18:21
Merhaba arkadaşlar 106 Quiksilver'ımda yaşadığım ve çözemediğim bazı sıkıntıları yazıyorum. Yardımcı olabilen olursa çok sevinirim.

130.000 de 2001 model 106 Quiksilver aracım var. Aracı 121.000 de aldım. Triger, tüm kulaklar, baskı balata, yağ, filtreler aklınıza ne geliyorsa alır almaz değiştirdim. 124.000 de BRC tüp taktım.

1. problemim; Araç 5-6 saatten fazla yattığı zaman ilk çalıştırmada araba çalışıyor ve hemen stop ediyor. çoğunlukla 5. veya 6. denemelerimde çalışıyor ve çalıştığında 15-20 sn. kadar araba titreyerek çalışıyor. Sonra normale dönüyor ve ilk kalkışlarda gaz yememe gibi problemler yapıyor. Aynı gaz yememeyi çalıştırırken gaza yüklenince de yapıyor. Gaza basınca sanki gazı kesiyormuşsunuz gibi oluyor. Motor ısındıktan sonrada aniden gaza yüklenirsem önce gaz kesiyor sonra tepki veriyor.

2. problem; baskı balatayı değiştirdiğimden beri debriyaja basmazken çık çık çık şeklinde bir sürtme sesi geliyor, debriyaja basınca kesiyor. Bu ses bazen çok artıyor bazen az aluyor.

3. problemimde; genellikle arabayı yeni çalıştırıp hareket halindeyken bir ışığa yaklaşırken debriyaja bastığımda devir önce aniden düşüyor ve sonra stop ediyor.

Engin bilgilerinize dayanarak cevaplarınız bekliyorum...

Saygılarımla,

Düzenleyen H-a-d-i - 27 Mayıs 2010 Saat 21:59
Çevrimdışı mehmet1965 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 39
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mehmet1965 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mayıs 2010 Saat 18:33
http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=7516&FID=22&PR=3&title=yeni-yelerin-dikkatine-konu-amadan-okuyunuz  

once kendını tanıtırsan daha cook yardım gelebılır
Çevrimdışı H-a-d-i Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 43
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı H-a-d-i Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mayıs 2010 Saat 18:43
Orjinalini yazan: mehmet1965 mehmet1965 Yazdı:

http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=7516&FID=22&PR=3&title=yeni-yelerin-dikkatine-konu-amadan-okuyunuz   once kendını tanıtırsan daha cook yardım gelebılır

evet. önce bir selamınızı alalım.
Hadi, 1981, İstanbul
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mayıs 2010 Saat 18:48
Tüple ilgili sorunlar yaşıyorsunuz.Tüpü takan ustanız yardımcı olacaktır.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fatih2263 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mayıs 2010 Saat 23:02
Kusura bakmayın... Problemlerden bu kuralı atlamışım.. Tanıtım sayfasında kendimi tanıttım...

Yardımlarınızı bekliyorum...
Çevrimdışı Carmania Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
03 - Haziran - 1982

Yaşı : 41
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Carmania Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mayıs 2010 Saat 23:10

Öncelikle hoş geldin.. Sorunun benim 106 Xs'le aynı galiba , stop olayı bendede vardı ama hallettim emme monifoltundan rolanti valfine giden  1 tane vakum hortumu var onu yenilersen düzelir diye tahmin ediyorum.. Ama acaba quikle Xs aynımıdır orasını bilemem

Çevrimdışı Ego_Ist Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
20 - Mart - 1982

Yaşı : 42
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ego_Ist Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mayıs 2010 Saat 23:27
kesin çözüm hemen sat aracını :)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fatih2263 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mayıs 2010 Saat 23:37
onuda düşünmüyor değilim, ama zaten bin bir güçlükle aldım bayada para harcadım.. herhalde bir çözümü vardır.....
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fatih2263 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Mayıs 2010 Saat 00:04
Bu arada araç bilgisayarada bağlandı sorun bulunamadı...

Çalışmama problemine ek olarak ; araç çalışmamazlık yapıp çalıştıktan sonra baya yoğun benzin kokusu geliyor....

Belki fikir verir diye ekleyeyim dedim.
Çevrimdışı tugrabozan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tugrabozan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Mayıs 2010 Saat 01:06
106 ları pek bilmiyorum daha yeniyim araçta ama lamda sensörü varsa eğer büyük ihtimalle ondan gibi geldi bana tabi 106 uzmanları neder bilmiyorum
Çevrimdışı Long Beach Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
Forumdan Banlandı

Yaşı : 56
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Long Beach Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Mayıs 2010 Saat 01:25
Sorun gaz ile calisirken mi , yoksa hem gaz, hem de benzinle mi ?
Calismamazlik yapipta sonradan yalistiktan sonra gelen benzin kokusu, silindirlere dolan yanmamis benzinden, daha sonra koku kesilmesi lazim.

Sanirim sorunun AGR Ventil, eger motor yikatmis isen veya AGR sensöre bir sekilde su kacmissa ilk calismada sorun yasatir. ( soguk motor)
AGR Ventil sigortasina da bak önce, 30A sigortadir.
Bilen birine, ( usta - servis v.s) söktür ve WD40 ile paslanmissa gidersin,

Peugeot 106 AGR Ventil

Ikinci ihtimalde " Lambdasonde" Egzost manifoldu ile, katalitik konvertör arasindaki sensör.

Ama senin sorunun AGR Ventil gibi görünüyor, Peugeot 106 da motor ancak serviste yikatin, yada hic su degdirmeyin, birakin tozlu kalsin hic olmazsa bozulmaz Göz Kırpma
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fatih2263 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Mayıs 2010 Saat 10:08
xyzcom hocam sorun benzinde iken oluyor. Benzin kokusu da çalıştıktan 15-20 sn sonra kesiliyor. Gazda arabada sadece olursa (o da bazen) rölanti aniden düşebiliyor. Onun dışında gazda sıkıntı yok. Peki xyzcom hocam, gaza aniden bastığında geç tekpi vermeyi veya önce susup sonra tepki vermeyide mi bu AGR Ventil den yapar...? 

Bu arada 2 kez motor yıkandı doğru!!

Kendim değiştirebilir miyim acaba bu Ventili...?
Çevrimdışı okan77 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 46
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı okan77 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Mayıs 2010 Saat 14:57
Buji ve bobinede baktırmışsındır herhalde...
2. Vites
2. Vites
Simge
Forumdan Banlandı

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Long Beach Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Mayıs 2010 Saat 15:31
Orjinalini yazan: fatih2263 fatih2263 Yazdı:

xyzcom hocam sorun benzinde iken oluyor. Benzin kokusu da çalıştıktan 15-20 sn sonra kesiliyor. Gazda arabada sadece olursa (o da bazen) rölanti aniden düşebiliyor. Onun dışında gazda sıkıntı yok. Peki xyzcom hocam, gaza aniden bastığında geç tekpi vermeyi veya önce susup sonra tepki vermeyide mi bu AGR Ventil den yapar...? 

Bu arada 2 kez motor yıkandı doğru!!

Kendim değiştirebilir miyim acaba bu Ventili...?

Önce sigortaya bak ( 30A) daha sonra dedigim gibi AGR Ventili WD 40 ile iyice temizlet, yine de sorun cözülmediyse, atesleme sisteminde ne varsa gözden gecir. Atesleme sisteminde sorun yok ise baska bir AGR Ventil ile degistirip dene. Bu sorun icin 106 satimaz. Iyi makinadir, konforu yoktur ama basit makinadir Göz Kırpma

"MOTORU KESINLIKLE SERVIS HARICI YERDE YIKATMAYIN "

Düzenleyen xyzcom - 28 Mayıs 2010 Saat 15:45
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fatih2263 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mayıs 2010 Saat 00:30
xyzcom hocam dediğini yapıcam en kısa zamanda...

okan77 hocam; ateşlemeye bakıldı, kelebek temizlendi. rölanti valfi 2 kez temizlendi ama nafile....
Çevrimdışı okankrgz Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
27 - Nisan - 1982

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı okankrgz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mayıs 2010 Saat 11:01

AGR ventili ve katalizör ile manifold arasında ki sensörlerden olabilir yüksek ihtimal, oksijen sensörünede bi bak bu arada

Koceli/İZMİT

1982
Çevrimdışı Carmania Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
03 - Haziran - 1982

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Carmania Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mayıs 2010 Saat 14:05

Motor bloğunun üzerinde kahverengi yeşil ve mavi 3 adet müşür var ve senin bu soruna çözüm yeşil olan müşür.. tabi bu benim tahminim , geçmiş olsun

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fatih2263 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Haziran 2010 Saat 12:28
Sayın ustalar,

AGR Ventil denen bir parça quiksilverlarda yokmuş... Ayrıca arıza oksijen sensöründen de değil. Ateşleme sistemi veya bujilerden de değil. Katalizör ile manifold arasındaki sensörden de değil.
Bu arada araç beynine giden tüm bağlantılar temizlendi. Ustam diyorki lpg beyninden... Ama benim mantığım almıyor, çünkü ilk 3-5 marş basmada sanki hiç benzin yokmuş gibi davranıyor. Uzun sürede marşa bassan, sanki çalışacakmış gibi bile yapmıyor ve sonra birden alıyor ve gaza hafif basmazsam yine stop ediyor. Bu arada dün birşey dikkatimi çekti;

İşten çıktım arabayı çalıştırmadan kontağı taktım ve beklerken benzin göstergesinin çok haifif aşağı yukarı sürekli hareket ettiğini gördüm.... Bunu neden yaparki??? Benim sıkıntıyla bir alakası olabilirmi acaba???

Bir tek carmania arkadaşımın dediğine bakmadım daha..  Bu konuda bi sorum olacak. Bu müşürler tam olarak nerde ve ne işe yararlar....?

Şu problemi çözmem lazım artık... delirmek üzereyim. Araçta başka hiçbir sıkıntım kalmadı. Ağlama

Saygılar,,
2. Vites
2. Vites
Simge
Forumdan Banlandı

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Long Beach Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Haziran 2010 Saat 12:49
Selamlar,
nelerden dolayi olmadigini ögrendikGöz Kırpma
ihtimallere devam Dil Çıkarma
1 - benzin pompasi
2-beyin, (baska bir beyin ile degistirip denemek lazim )

106'larin benzin göstergeleri kafalarina göre takilir Sırıtma yokus asagi giderken, gösterge asagi dogru, yukari dogru giderken, gösterge de yukari, yolda gaza basinca, asagi, gazdan ayak cekince yukari, frene basinca da asagi dogru hareket eder.

Düzenleyen Long Beach - 02 Haziran 2010 Saat 12:49
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fatih2263 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Haziran 2010 Saat 09:10
Long beach hocam,

Beyin derken hangi beyini kastediyorsun? Lpg mi , aracın kendi beynimi? Eğer aracın kendi beyniyse nerden bulupta deneyeceğiz ki??
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 2501 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5842 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1247 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1251 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 754 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2837 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1151 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1960 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12915 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 948 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 563 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 530 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 577 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 576 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1005 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 888 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16202 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5643 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1980 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 562 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
KnucklesTR 4
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
alex33 3
drneuron 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English