Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >308 T9 (2014-2021)
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 2014 130 HP 1.2 Benzinli 308 Motor Arızası
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

2014 130 HP 1.2 Benzinli 308 Motor Arızası

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı hakanbngl24 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : 2014 308 1.2 VTİ 130 HP
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hakanbngl24 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 2014 130 HP 1.2 Benzinli 308 Motor Arızası
    Gönderim Zamanı: 16 Mayıs 2019 Saat 02:37
Öncelikler herkese merhaba. Forum da yeniyim ve ufakta olsa konulara göz gezdirdim ama benzer bir sorun bulamadığım için konu açma gereği duydum. Yani daha önceden bu konu açılmışsa lütfen kusura bakmayın.

2014 1.2 130 Hp bir 308 aldım. Allure donanıma ek olarak Cam tavan,Anahtarsız çalıştırma ve start-stop mevcut.
Aracımdan çok memnunum fakat çözemediğim bir sıkıntı kafamı çok kurcalıyor ve sizlere danışmak istedim.
Araç Henüz 63 bin km de ve gayet bakımlı ve temiz.
Asıl sıkıntı sürekli yanan motor arızası simgesi...
Ben aracı aldıktan 1 gün sonra motor arızası sembolü yanmaya başladı ama expertiz raporuna ve kendi ustamın aracı incelemesinin sonucuna bakınca araçta hiçbir sorun görünmemekte.
Motor arızası yandıktan sonra motorun kendini korumaya alıp gücü kısıtlaması sonucunda beygirde belirli bir oranda düşüş oldu ( Bunu genelde vuruntu sensörü hata verdiğinde yaparmış) ama bu kesinlikle aracın çekişine, gidişine ya da devirlenmesine yansımadı. Araçta rölantideyken devir düşmesi ya da stop etme de yok, tekleme de yok.
Asıl enteresan bölüm bundan sonra başlıyor. Aracı bilgisayara bağladık ve %95 i geçici olan hata kodlarının hepsi silindikten sonra 2 tanesini bir türlü silemedik
* Kod 1 : P1032 66 Kıvılcımdan önce otomatik ateşleme (gürültü) ( düşük oranda)
* Kod 2 : P3060 66 Vuruntu Sensörü
Bu kodlar bir türlü silinemedi ve aracın uzun uzuunn incelenmesi sonucunda araçta gözle görünür bir problem de bulunamadı. Ustam bu aracın motorunu açıp incelemem  lazım dedi.
Ustamın yorumladığı kadarı ile kötü yakıt kullanımı, Silindir de kurum birikmesi ya da sibop yanması dedi ama bu km ve temizlikteki bir arabanın bunu yapmış olması bana hiç normal gelmedi...
Aracın eski sahibi ile görüştüm ve aynı hatayı kendisinin de aldığını ve ona da motoru açmaları gerektiğini söylemişler. Açtırmış ve temizletmiş, ne gerekiyorsa yapmış fakat yaklaşık 6 ay sonra motor arıza sembolü tekrar ara ara yanmaya başlamış. 
Yani yaklaşık 3-4 ay önce bu arabanın motoru açılmış ve temizlenmiş. Şimdi en az 2-3 bin tl lik masrafı göze alıp motoru açtırmalı mıyım ? Yoksa başka alternatif çözümlere mi yönelmeliyim bilemedim.... Ayrıca eski sahibi Ankara da ki Peugeot bayisinde ki ustasından 308 lerde bu durumun kronik olduğunu duymuş ve bende Antalya da ki kendi ustamdan benzer bir cümle duydum.
Şimdi eğer sorun kötü yakıt kullanımı ise nasıl çözerim ?
Vuruntu sensörü bozuksa nasıl çözerim ? 
Bu vuruntu sensörü motorun neresindedir ve motor açılmadan değiştirilebilir mi ?
Buji ya da ateşleme bobin değişimi ne derece işime yarar ?
Bazı gelişmiş motorlarda, ateşleme bobini bozulan silindire gönderilen yakıtı keserek katalitik konvertörün zarar görmesini engeller gibi bir şeyler okumuştum. Silinen hata kodları arasında katalitik konvertör hatası da vardı ama o şu anda yok.
Motorun hava filtresi ve egzoz kanallarının temizliği hakkında da tavsiye aldım.
Aracı çalıştırdığım zaman yol bilgisayarında " Motor arızası, aracınızı lütfen tamir ettiriniz" yazıyor ve 3 kere bip sesi geldikten sonra uyarı gidiyor. Bilgisayarla hata kodları silindikten sonra araba çalışır durumdayken motor arızası hiç yakmıyor. Sadece ilk marştan sonra yol bilgisayarına uyarı geliyor. Fakat bu akşam araç soğukken biraz devirli kullanmak durumunda kaldım ve araç yürür durumdayken de motor arıza uyarısının sabit şekilde yandığını gözlemledim.
Şu anda tamamen kafam karışmış durumda... Belki de gerçekten motor içerisinde bir arıza var ya da başka bir ufak parçanın yol açtığı bir uyarı hatası var.. Ben içinden çıkamadım size danışmak istedim bu konuda.
Tekrar belirteyim ki araçta tekleme, yığılma, şanzuman hatası, vites geçiş sıkıntısı, devirlenme ya da stop etme gibi bir problem yok . Gayet canavar gibi araç çok da memnunum. Bu konu hakkında yardımınıza ihtiyacım var, şimdiden okuma nezaketini gösterip yol gösterecek olanlara çok teşekkür ederim.Smile
2014 308 1.2 VTİ 130 HP
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Mayıs 2019 Saat 09:42
öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Aracınız hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanız dilerim.Hocam sorun kronik olan bir sorundu serviste sanırım bütün gerekli işlemler yapılmış. Muhtemel siz öncelikle bujilerinizi değiştirin. derim. Birde araca würt gibi kaliteli enjektör temizleyici atıp belli bir süre yüksek devirde kullanın. Peki aracınızı hiç yetkili servise götürdünüzmü sanayide genelde üniversal cihazlar ile arıza kodlarına bakılıyor. Orjinal yazılımla bakılması daha iyi olacaktır. Birde serviste güncel yazılım yüklenmişmi araca bu konuda bilginiz varmı.Bana ateşleme sistemi ile ilgili bir sıkıntı var gibi geliyor. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hakanbngl24 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Mayıs 2019 Saat 10:47
İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. İnşallah cümlemiz kazasız belasız bineriz.
Arabayı servise götürmek istedim fakat telefonda arıza tespiti için 400 lira istediler şok oldum. Hiçbir işlem yapmadan sadece tespit için 400 duyunca gözlerim büyüdü açıkçası. Kronik bir sorundu derken benzer sorunları çözümleri olmuş sanırım ? Bu konuda bilginiz varsa daha detaylı anlatabilir misiniz acaba ? Forumda da benzer konu görmeyince sadece benim başıma mı geldi acaba diye düşünmedim değil. Yetkili servise bizzat bağlatıp da baktırmadım, belki de güncelleme gerekiyordur çünkü eski sahibinin de sanayi de bakım yaptırdığını düşünüyorum. Öneriler içinde teşekkür ederim, ustama ilettim değerlendireceğim. Birde şu kod işini sormak isterim. Yazdığım kodları neden internette bulamadım, anlamadımConfused
2014 308 1.2 VTİ 130 HP
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Mayıs 2019 Saat 11:42
Rica ederim. dediğim üniversal arıza tespit cihazları bazen böyle farklı kodlar verebiliyor. Onun için en sonuç orjinal cihazla  bakmakıtır. Bazı özel servislerin ellerinde oluyor. 400 tl uçmuş açıkcası servis.Birde sormak istediğim aracın eski aracı özel servistemi yaptırmış yoksa yetkili servistemi. eğer önceki işlemler yetkili serviste yapıldıysa peugeot mekezi arayarak bu sorunun ücretsiz yapılmasını isteyebilirsiniz aracınızın garantisi bitmiş olsa bile bu işlemler ücretsiz yapılıyor. Kurum oluşması durumu genelde aracı düşük devirlerde kullanımdan kaynaklı oluyor. Facebook peugeot 308 grupları var hocam ve sizin durumunuzda olan kullanıcı yorumları okumuştum. Çok fazla detaylı bilgi içinde malesef yetkili servis gitmek gerekiyor. 400 tl çok yüksek  dediğim peugeot genel merkezi arayın yardımcı olacaklardır.
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hakanbngl24 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Mayıs 2019 Saat 15:54
Önce başka bir serviste gittim, ardından peugeot yetkili servisine gittim. Sonuç şöyle;
Servis, araçta herhangi bir kusur ya da problem bulamadı. Araçta  tekleme, devir kesme gibi sorunlarda görülmeyince bujiler kontrol edildi. Eski sahibinin bana taahhüt ettiği gibi 60 bin de değişmiş zaten. Araç şu anda 63 bin de. Bujilerin yeni dediler ve bobin konusunda da sorun olmadığını söylediler. Silindirlerin hasar alması durumunda bunun arabanın durumuna yansıması gerektiğini ama aracın çekişinde de herhangi bir problem olmadığını söylediler. Son ihtimal yetkili servise gidip yazılım güncelleme ya da detaylı inceleme kaldı. Bende direk sıcağı sıcağına yetkili servise gittim.
Yetkili servise açık açık garanti kapsamında olmadığı için kendi ustama yaptırdığımı ve araçta gözle görünür herhangi bir problem olmadığını anlattım. 3 ayrı servisin kontrol ettiğini de ilettim.
Sonuç olarak randevu almamı ve aracın bilgisayara bağlanması gerektiğini söylediler. 400 TL sadece tespit için ciddi bir rakam diye ısrar etmeme rağmen diğer markalar arasında en ucuzu biz sunuyoruz gibi bir savunmaları oldu sadece. Yaklaşık 1 gün süreceğini ve gerekirse tek tek her kablonun ölçümü yapılacağını, sorunun kesin bulunacağını söylediler. 
Peki ya gerçekten bir problem yoksa dediğimde bana sadece cihaz bağlama ücreti olarak 250 TL verirsiniz dediler. Umarım bu 250 TL içine güncelleme de dahildir. Çünkü en azından aracı güncellemiş olurum diye düşünüyorum. Acaba başka illerde fiyatlar nasıl ?
Ben bu durumda motor ikaz lambasını söndüremediğim için 400 TL yi gözden çıkartıp bu testi yaptırmaktan başka çare göremiyorum... Sorunuza cevap vermeyi unuttuğum için mesajı düzeltiyorum. Araç hem servis görmüş hem de dışarıda yaptırılmış. Yani düzenli bir yetkili servis geçmişi yok maalesef. Yalnız servis geçmişine bir göz attığımda şunu gördüm ki araç 2-3 kere motor ışığı yanıyor diye not düşülmüş. 2018 in 7. Ayından kalma kayıt bile var... Yani bir sorun olsa şimdiye kadar araç çalışamaz duruma gelirdi diye düşünüyorum.  Beyinde hata olabilir mi ? Çok saçma bir durumun içine düştüm

Düzenleyen hakanbngl24 - 16 Mayıs 2019 Saat 16:04
2014 308 1.2 VTİ 130 HP
Çevrimdışı dijital elektirik Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 44
Aracı : 2017
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı dijital elektirik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Mayıs 2019 Saat 08:34
selam geçmiş olsun bu tarz elektronik arızalar zor çözülüyor benimde bi aracımda basıma gelmişti sizin anlattıklarınıza göre ya bir sensör bu arızayı yaptırıyor yada beyin bence kolay gelsin umarım en kısa zamanda çözülür
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hakanbngl24 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mayıs 2019 Saat 15:58
Teşekkür ederim, bende titiz bir insan olarak umuyorum ki en kısa zamanda çözüme ulaşabilirim.
2014 308 1.2 VTİ 130 HP
Çevrimdışı Hasbinabd Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 308
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Hasbinabd Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Haziran 2019 Saat 08:55
Satıcının size bunu söylemesi lazımdı . Alirken haberiniz varmıydı veya expertiz de çıkmadımı hata kaydı vs ?
Çevrimdışı BLLSAHN Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 49
Aracı : 2014
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı BLLSAHN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Haziran 2019 Saat 12:30
merhabalar aynı model aynı arabadan bendede var aynı problemı bende yasıyorum aracım suan 104 bın kmde 50 bınde yetkılı servıste bu sıkıntıdan dolayı motor yapılmıs simdide motoru tamir ettırın yazısı cıkıyor 1 ay once yetkılı servıste bakım yapıldı makınaya baglandı motor acılacak dıyolar 10 bın tlden kapı acıyor servıs butun bakımları yetkılıde yapılmıs aracın gıdısınde cekısınde sızınkı gıbı hıc bır sıkıntı yok 1 bakımı 6 ay gecıkmıs bahanesıyle garantıden faydalandırmıyolar gercı 50 bın kmdeyken benden oncekı sahıbıde 3-4bın tl odemiş servıse suan peugeotturkıye ıle gorusmekteyım aracın kronık bır arızası oldugunu kabul etmeyıp sacma sapan bahaneler uyduruyorlar sız bır sonuca ulasırsanız bana da ıletırsenız sevınırım 50 bın kmde bır motor yapacaksak yakalım bu arabaları olmadı bır cekıcı ustune koyup avmlerın onunde buaractan almayın kronık arıza verıyor ve servıs arkasında durmuyor dıye tum turkıyeye reklam edecem 
saygılarımla yolun acık olsun

BLLSHN
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Haziran 2019 Saat 13:23
Orjinalini yazan: BLLSAHN BLLSAHN Yazdı:

merhabalar aynı model aynı arabadan bendede var aynı problemı bende yasıyorum aracım suan 104 bın kmde 50 bınde yetkılı servıste bu sıkıntıdan dolayı motor yapılmıs simdide motoru tamir ettırın yazısı cıkıyor 1 ay once yetkılı servıste bakım yapıldı makınaya baglandı motor acılacak dıyolar 10 bın tlden kapı acıyor servıs butun bakımları yetkılıde yapılmıs aracın gıdısınde cekısınde sızınkı gıbı hıc bır sıkıntı yok 1 bakımı 6 ay gecıkmıs bahanesıyle garantıden faydalandırmıyolar gercı 50 bın kmdeyken benden oncekı sahıbıde 3-4bın tl odemiş servıse suan peugeotturkıye ıle gorusmekteyım aracın kronık bır arızası oldugunu kabul etmeyıp sacma sapan bahaneler uyduruyorlar sız bır sonuca ulasırsanız bana da ıletırsenız sevınırım 50 bın kmde bır motor yapacaksak yakalım bu arabaları olmadı bır cekıcı ustune koyup avmlerın onunde buaractan almayın kronık arıza verıyor ve servıs arkasında durmuyor dıye tum turkıyeye reklam edecem 
saygılarımla yolun acık olsun

Çok haklısınız hocam malesef türkiyede disbirütör firmalar ancak bizlere yükleniyorlar. yeni çıkan prutechlerde o sıkıntı yok ilk çıkanlarda var ve üretim hatası olduğunu psa grup (peugeot) kabul etti ve avrupada bir çok aracın motorunu ücretsiz olarak değişim yaptılar. Eğer peugeot türkiyeden umduğunuzu bulamazsanız iyi bir ingilizce bilen tanıdığınıza yazışmaları aracın bilgilerini mail olarak ulaştırın derim. Peugeot türkiye o zaman geri adım atıyorlar. Hatta avrupa forumlarına bakıp benzer durumlarıda araştırabilirsiniz. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Çevrimdışı ismailkaya Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ismailkaya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Haziran 2019 Saat 14:12
Size kendi anımı anlatayım aracım 2005 307 1.4 16v 88 triger tarafında yağ kaçağı vardı . yağ kaçağından dolayı v kayışı çürüyüp kopuyordu sanayide 2-3 peugeot ustasına bu yağ kaçağını gösterdim hepsi çonta yanmış  motor sökülecek dediler bende en son birine patladım usta bu araçı 10 yıldır ben  kullanıyorum beni bir kere yolda bıraktı oda alternatör arızasından dedim onuda servisinde yaptırdım. Ben bu araca hararet yaptırmadım kaza yapmadım yağ bakımları genel bakımlarını düzenli yaptırıyorum araç gayet düzgün çalışıyor hiç bir anormallik yok dedim sen contanın yanık olduğunu nasıl anladın dedim blokta yağ kaçağı var dedi tamam var dedim hayırlı işler dedim ayrıldım sora servisten randevu aldım arıza tespiti 130 tl dediler arızayı bizde yaptırırsan 130 tl almıyoruz dedi bende tamam dedim randevuyu aldım götürdüm servise 1 gün araç kaldı ertesi gün aradılar aracınızın TÜM ARIZALARININ TOPLAM MASRAFI 2.500 tl tutuyor dediler bende son olacağı ne dedim serviste en son 2200 tl dedi tamam dedim aracı 5 gün sonra teslim ettiler . Arıza contadan kaynaklı değildi . Arızanızın çözümü önce servise arıza tespiti yaptırın sonra servisle pazarlık edip arızanızı yaptırın sorununuz çözülecektir. 
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.
Çevrimdışı Akil Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Akil Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Temmuz 2019 Saat 16:59
Ben de 2014 model 130 hp sahibiyim aracın 60.000 kmde daha önce yağ kaçağı nedeniyle fren vakum pompası değiştirmiştim, en son yine uzun yolda motor arıza lambası yandı service yazısı ekranda belirdi, ertesi gün yazı ve uyarı kendiliğinden gitti, dönüş yolunda tekrar yandı, service yazısı önce kayboldu sonra tekrar geldi, bu arada service yazısı yaniyorken cruse control çalışmadi, şimdi serviste elektrovana arizasi olduğu söylendi yaklaşık 500 liralik masraf çıktı sorun düzeldi mi bakacağız. Motor arıza lambası olunca konu ben de yazayım dedim belki birileri faydalanır. 
Çevrimdışı Conur Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Peugeot 308
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Conur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Ekim 2019 Saat 20:15
üstadım merhaba aynı araçtan bende de mevcut yazmış olduğun arızanın aynısı benimde bugün başıma geldi sendeki son durum nedir bilgilendirirmisin. Bende antalyadayım en son nereye götürdün ve sorunun çözüldümü? Nasıl bir yol önerirsin yardımcı olursan sevinirim 
Çevrimdışı Meteor2344 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Meteor2344 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Kasım 2019 Saat 03:06
O arızadan dolayı sıfır motor değişimi yapıyorlar. Peugeotun 1.2 motorlarında görülen bir arıza ve hepsinde de garanti bitmiş olsa dahi üretim hatası olduğundan sıfır kasa motor değişimi yapılıyor. Artık araç değer kaybı içinse mahkemeye gitmek gerekir. 

Çevrimdışı Meteor2344 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Meteor2344 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Kasım 2019 Saat 03:12
Bu arada ben 2017 308 1.2 puretech eat6 var motor arıza lambası 30 bin bakımında yandı. Bakım yapıldı ışığı söndüremediler. Bana söylenen üretim hatası motor değişecek dendi ve değiştiler 2 ay sürdü. Bu esnada ikame araç verdiler ve değer kaybı içinse mahkeme yolu
 açık dediler. 
Çevrimdışı Bosphorus83 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Bosphorus83 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ağustos 2020 Saat 17:11
Merhaba,
Konuyu tekrar canlandırıyorum kusura bakmayın. Aracınızdaki sorun çözüldü mü acaba?
Aynı sorunla şu an ben uğraşıyorum. Nasıl bir yol izlediniz, bilgi verebilirseniz sevinirim. Teşekkürler. 
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ağustos 2020 Saat 08:43
Orjinalini yazan: Bosphorus83 Bosphorus83 Yazdı:

Merhaba,
Konuyu tekrar canlandırıyorum kusura bakmayın. Aracınızdaki sorun çözüldü mü acaba?
Aynı sorunla şu an ben uğraşıyorum. Nasıl bir yol izlediniz, bilgi verebilirseniz sevinirim. Teşekkürler. 

Merhabalar araç kaç model hocam. hiç yetkili servise götürdünüzmü. ? daha önce yetkili serviste bu tip bir sorun için kayıt açılmışmı bilginiz varmı acaba. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Çevrimdışı Avciturk Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Peogeot 308 1.2
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Avciturk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ağustos 2020 Saat 16:29
Iyi günler, aracım 2014 t9 1.2 pure tech 130 beygir benzinli otomatik 63binde, bende dün akşam benzer sorunla karşılaştım,yolda bir anda motor arızası ve servis uyarısı çıktı, sağa çekip biraz bekledim, motor sıcak olmasına rağmen yağını kontrol ettim biraz düşük gibi geldi, bagajda çok az 300 ml kadar birsey vardı onu ekledim. Motoru Birkaç kez çalıştırıp tekrar kapattım 30dk sonra uyarı gitti yola devam ettim, bugün cumartesi  servise gittim hatayı ekrandan sildiler ama hafızadan silemedile. BBaşka bir güne randevu alacağım bakacağız artık. Not. Opetten 20 dk önce yeni benzin almıştım çeyrek depo vardı aldığımda ve dün dikkatimi çekti aracı normalde çalıştırdığı da ekranda oil ok yağ tamam uyarısı verirdi ama şuan o uyaririyi vermiyor. Email adresim formda görünüyor bilgi alışverişi için ulaşabilirsiniz. 

Düzenleyen Avciturk - 22 Ağustos 2020 Saat 16:30
Çevrimdışı onderyksl Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı onderyksl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Eylül 2020 Saat 18:27
Merhaba. Aynı hata kodu benim aracımdada cıkıyor 308 1.2 puretech. Kıvılcımdan önce otomatik ateşleme hatasını öğrenebildinizmi. Benim araçta çekiçten düşme fazla yakıt yakma ve araça yüklenildiginde beyaz duman atma var. Bujilerde sorun yok acaba bobinlerde sorun olabilirmi? Servis hiç bişeye bakmadan motoru acmamız lazım dedi motor değişimi gerekebilir dedi. Ayrıca aracımda servis ışıgı veya motor arızası yazmıyor. Kafam allak bullak

Düzenleyen onderyksl - 07 Eylül 2020 Saat 18:28
Çevrimdışı Bosphorus83 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Bosphorus83 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Eylül 2020 Saat 18:45
2016model 32.bin km de aracım.

Düzenleyen Bosphorus83 - 19 Eylül 2020 Saat 22:39
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 24 0 slckgms
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 35 0 feyyazbugan
konu icon Torsiyon nedir,tamiri nasıl yapılır son mesaja git 451 0 Berkay Erdinç
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 132 0 SametRcz
konu icon 206 GİDERKEN KİLİT AÇILIP KAPANIYOR son mesaja git 169 0 yusufaynur_
konu icon Bir anda gaz kesip motor/vites kutusu arızası son mesaja git 133 0 canbek
konu icon LPG de çalısıyor Benzinde çalışmıyor son mesaja git 20887 18 erhan çay
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 684 1 Ozant.
konu icon 307 gaz kesme acil son mesaja git 3372 21 Hüseyinboztas
konu icon Bipper Tepee 1.4 com.plus vites kutusunu kontrol e son mesaja git 11673 7 BipperFan
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 533 0 SametRcz
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 208 0 SametRcz
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 24810 19 SametRcz
konu icon 2005 1.4 16V Stop etme son mesaja git 230 0 debug
konu icon 2003 Peugeot 307 1.4 hdi sağ cam indirip kaldırmıy son mesaja git 135 0 ismetskry
konu icon Seyir halinde 90-110 arası gaza basınca titreme son mesaja git 238 0 serdar.a
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 3065 5 Serdarakgl
konu icon EAT6 Şanzıman Bakım ?? son mesaja git 356 0 by_bozkurt
konu icon BAKIMLI SATILIK 508 - 2012 DİZEL/OTOMATİK son mesaja git 336 0 Emintoprak
konu icon 206 Spor ve Kar ışıkları yanıp sönüyor. son mesaja git 251 0 cimenquantex
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
SametRcz 4
Emintoprak 4
OsmUnl 2
Berkay Erdinç 2
Necm57 2
Serdarakgl 2
yakup5353 2
a.kaplan 2
Hüseyinboztas 2
serdarcan34 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English