Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 206 çalışıp stop ediyor
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206 çalışıp stop ediyor

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı tigrap Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 30
Aracı : 206
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tigrap Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 206 çalışıp stop ediyor
    Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2018 Saat 04:01
Videoda göründüğü gibi, bazen 1 bazen 5-6 kez çalışıp stop ediyor sonra normal çalışıyor. Bazen bir kaç kez böyle yapıp tam hareket etmeye yeni başlamışken stop edip gene bir kaç marş yapmak zorunda bırakabiliyor. Nereleri kontrol etmem gerekiyor yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

https://vimeo.com/274295702
2006 206 1.4 HDI
07 GG 611
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tigrap Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2018 Saat 21:09
VVarmı fikri olan
2006 206 1.4 HDI
07 GG 611
Çevrimdışı onlycihan Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı onlycihan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Haziran 2018 Saat 00:12
Yakıt pompası ve hortumlarından veya nunu la ilgili sigortalardan başlayabilirsin kontrole
Çevrimdışı Selçuk55 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 2002
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Selçuk55 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Haziran 2018 Saat 00:25
Rolanti sensoru benzinli modellerde vardi diye hatirliyorum rolanti ile alakali olabilirmi yada atesleme 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tigrap Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Haziran 2018 Saat 03:11
Orjinalini yazan: onlycihan onlycihan Yazdı:

Yakıt pompası ve hortumlarından veya nunu la ilgili sigortalardan başlayabilirsin kontrole

Çok tırsıyorum yakıt pompasındanCry
2006 206 1.4 HDI
07 GG 611
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tigrap Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Haziran 2018 Saat 03:12
Orjinalini yazan: Selçuk55 Selçuk55 Yazdı:

Rolanti sensoru benzinli modellerde vardi diye hatirliyorum rolanti ile alakali olabilirmi yada atesleme 

Rolantisi düzgün çalıştığı zaman pek fazla oynamıyor yerinden 800 sularında yğzde 98 zamanda sabit olmakla 850 900 civarında nadiren olabiliyor
2006 206 1.4 HDI
07 GG 611
Çevrimdışı gaspart33 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : 208
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gaspart33 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Haziran 2018 Saat 09:18
Merhaba Arkadaşlar başımdan gecen bir tecrübeyi sizlerle paylaşmak istiyorum.Devir saati ibresinin aşağı yukarı veya istop edecekmiş gibi olması veya 800 devirle 1000 devir arası beli bir süre sonra ki bu araba bir ısınınca yada ilk çalışmanın arkasından devir saati yerinde durmaması sebebi oksijen sensörünün ya arızalı olması ki bu sürekli motor arıza ışığı yakar yada çok yakıt tüketmesi  birde devir saatinin düzensiz aşağı yukarı oynamasının kaynağı arabalarda eksoz bağlı yeni modellerde 2 tane veya bir tane  bağlı olur sebebi bundandır.Çözümü oksijen sensörleri dayanıklı bildiğim kadarı ile 100 bin km kadar dayanıyor ama pahalı sizin yapacağınız tamircinize söktürün temizletin arkadaşlar lakin öncesi boğaz kelebeğini  temizletin kirliyse ve kelebek kalibrasyonu yaptırın oksijen sensörünü temizletin....göreceğiniz fark yakıt ortalamanızın düşeceğini  ve devir saatinin oynamadığını göreceksiniz arabanın gaz tepkimesini ve düzenli çalıştığını gaz pedalının tepkimesini ki peugeot arabalarının elektrikli pedal olduğundan hassasiyetinin düzeldiğini göreceksiniz  lpg li araçlarda ise sorun lpg demi benzindemi yaptığını ilk önce  test etmeniz gerekiyor  benim arabamda benzinde ve lpg de yaptı oksijen sensörü temizletmeden önce 100 km yakın benzinde bindim sorun devam etti temizlik işlemi yapıldı 20 km yakın benzinde bindim sorun kalmadı sonra gittim lpg arayı yaptırdım bu arada size tavsiyem LPG GECİS ISI  DERECESİNİ 60 veya 70 aldırın sebebi lpg biliyorsunuz arabanın beynindeki benzin çalışma  haritasının kopyasını lpg ECU sune alır lpg ustaları lpg erken gecsin diye 30-40 arasında bir deger verir buda motor tam ısınmadan lpg de çalışır oksijen sonsorleri görevi arabanın yakıt ayarını yani zengin fakir karışımını ayarlar buda sizde zengin ve fakir arıza kodu verir ve arıza ısığını yakar bunun olmasını istemiyorsanız arabanız 60-70 derece ısınasına kadar biraz benzin yakar ama sağlıklı olur biliyorsunuz lpg ustaları itiraz edeceklerdir. sorunuz olursa size yardımcı olurum ilk önce araştırın sonra ustalar gidin boş yere ateşleme sistemi veya enjektörleri söktürmeyin iyi formlar.....
GASPART
Çevrimdışı Kysr038 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 2004
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Kysr038 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Haziran 2018 Saat 23:06
Bu sorunun aynısı ben de se var. 

Ben geçen sene bi depo benzinle binmiştim bu problem kalmamıştı. 
Bu sene tekrar baş gösterdi. 
Orasını burasını kurcalatmak istemiyorum bunun için. 
Sanki yakıt içerde buharlaşıp kalmıyormuş da ondan çalışmıyormuş gibi bir izlenim var. 
Ben bazen sabırsızlanıyorum 2.kontakta gaza basıyorum çalışmaya devam ediyor. 

Bazen her gün de yapmıyor. Arada yapıyor
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Kysr038 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Haziran 2018 Saat 23:56
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tigrap Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Haziran 2018 Saat 15:00
Orjinalini yazan: Kysr038 Kysr038 Yazdı:

Bu konudaki arkadaş da aynı şeyi yapmış mesela 

Sorun bundan değil araç yüzde 60 depo şu an hala yapıyor. Fulletiyorum gene yapıyor çeyrek oluyor gene yapıyor hep yapıyor bunu bu gavatAngry
2006 206 1.4 HDI
07 GG 611
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tigrap Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Haziran 2018 Saat 15:05

Sigortalar sağlam patlak sigorta yok rolantide 1 saat çalıştırdım yere akan damlayan zerre mazot yağ su hiç bişe yok hortumları gözlede kontrol ettim sağlam görünüyor eğer geriye mazot pompası kalıyorsa bitek ben bi 10 litre benzin alıp geleyim güzelce içine dışına motoruna boca edeyim sonra ateşe verip yakayım bunu
2006 206 1.4 HDI
07 GG 611
Çevrimdışı onlycihan Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı onlycihan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Haziran 2018 Saat 17:58
şimdi pompa geriye kaçırıyorsa marş durumunda enjektörlere yeterince yakıt besleyemiyor olabilir.sistemde hava da olabilir.aracı çalıştırmadan önce yarım kontak yapıp kapatın peşpeşe 4-5 defa ondan sonra çalıştırın eğer yine yapıyorsa sorun başka yerde ama çalışması güzel ise pompa veya ilgili organlarda bir sorun var.
Çevrimdışı pusutr Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 49
Aracı : 308 1.6 hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı pusutr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Haziran 2018 Saat 18:06
yakıt sisteminde hava var sanırım. bunun başlıca sebepleri; mazot pompasının yan sanayi veya ömrünü tamamlamış olması
enjektörlerden en az birinin hava/kompresör kaçırıyor olması.

Zamanında benim başıma çok geldi çok can sıktı ama 150 tl ye sorunu çözmüştüm.

Düzenleyen pusutr - 12 Haziran 2018 Saat 18:07
Çevrimdışı ersinyildiz Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 33
Aracı : 206 XT
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ersinyildiz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Haziran 2018 Saat 18:12
Benzer sorun benim lpg-benzin araçta da var. Sadece yazları çok güneş altında kaldığında yapıyor. 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tigrap Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Haziran 2018 Saat 21:32

şimdi pompa geriye kaçırıyorsa marş durumunda enjektörlere yeterince yakıt besleyemiyor olabilir.sistemde hava da olabilir.aracı çalıştırmadan önce yarım kontak yapıp kapatın peşpeşe 4-5 defa ondan sonra çalıştırın eğer yine yapıyorsa sorun başka yerde ama çalışması güzel ise pompa veya ilgili organlarda bir sorun var.

Dediğini gün boyu denedim çok daha azaldı stop etmesi bazen hiç bazen 1 kez yapıp çalıştı
2006 206 1.4 HDI
07 GG 611
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tigrap Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Haziran 2018 Saat 21:34
Orjinalini yazan: pusutr pusutr Yazdı:

yakıt sisteminde hava var sanırım. bunun başlıca sebepleri; mazot pompasının yan sanayi veya ömrünü tamamlamış olması

Eğer hava varsa ki olabilir bunu Manuel pompanın çıkış ucunu çıkarıp mazot gelene kadar pompaladıktan sonra bağlayarak çözebilirmiyiz
2006 206 1.4 HDI
07 GG 611
Çevrimdışı pusutr Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 49
Aracı : 308 1.6 hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı pusutr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Haziran 2018 Saat 09:01
Orjinalini yazan: tigrap tigrap Yazdı:

Orjinalini yazan: pusutr pusutr Yazdı:

Eğer hava varsa ki olabilir bunu Manuel pompanın çıkış ucunu çıkarıp mazot gelene kadar pompaladıktan sonra bağlayarak çözebilirmiyiz

Mazon hava alma pompasının oralarda yeşil uçlu bir hortum olack. sizdeki mavi de olabilir. onu söküyoruz, pompayı sıkıyoruz hemen arkasında bir parmağımızla hortumun ucunu kapatıyoruz. dışarı attığımız havanın geri gelmemesi için. bu şekilde mazot gelene kadar el pompasını sıkıp bırakıyoruz. mazot geldikten sonra bir süre daha el pompasını sıkıp bırakıyoruz. mazot hortumunda hava kabarcıkları bitene kadar.sonra normal bir şekilde aracımızı çalıştırıyoruz.
Bu durumlara maruz kalmamak için, enjektörlerin pullarını değiştirmenizi tavsiye ederim. muhtemelen pulu sorunlu enjektörün etrafı siyahlaşmıştır. Ben yapmışken hepsinin pulunu değiştirdim. pullar 10 tl işçilik 100tl almıştı benden. Birde geri dönüşüm hortumlarını kontrol edin. mazot kaçağı varsa ki oradan hava da alır, 10 tl ye hortum alıp boyutuna göre hortumları kesip değiştirsinler. enjektöre giren parçanın da etrafında oring var. onlar yıpğranmışsa değiştirin. Muhtemelen max. 150 - 200 tl ye sorunu çözersiniz.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Kysr038 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Aralık 2018 Saat 23:50

Videoda göründüğü gibi, bazen 1 bazen 5-6 kez çalışıp stop ediyor sonra normal çalışıyor. Bazen bir kaç kez böyle yapıp tam hareket etmeye yeni başlamışken stop edip gene bir kaç marş yapmak zorunda bırakabiliyor. Nereleri kontrol etmem gerekiyor yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Sorun bende de giderek artmaya ve sıklaşmaya başladı. 
Siz ne yaptınız çözebildiniz mi. 

Sanayide usta akşamdan getir motor soğukken bilgisayara bağlayıp arızayı araştırayım diyor. Ancak çok umutlu değilim ve araç hergün lazım bırakamıyorum. 
Nokta atışı sorunu bilebilsek keşke. 

Oksijen sensörü denmiş, biraz pahalı bir parça. Ondan olsa hadi diyelim, araç ısınınca neden yapmıyor diye düşünüyor insan. 
Çevrimdışı ysnyldz Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Peugeot 206 Feline 2006 Mod
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ysnyldz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Temmuz 2019 Saat 22:45
Arkadaşlar Merhaba. Aracım Peugeot 206 1.4 hdı feline 2006 model. Video daki sorun aynı şekilde benim aracımda da vardı. Bilgisayara bağlattığım da yakıt basınç müşürü (real müşürü) arzası  veriyordu. Bu müşürü değiştirdikten sonra sorun çözüldü. Aracınızı bi bilgisayara bağlatın derim yada ustanıza bu müşürden olabilir mi diye sorun derim. 
Çevrimdışı pejo206bursa Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : PEJO206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı pejo206bursa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Mart 2023 Saat 04:37

aynı sorunu yaşıyorum 2004 206 1.4 otomatik benzin lpg yardımcı olurmusunuz
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 451 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5432 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1102 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 742 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 604 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2641 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1010 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1774 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12627 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 531 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 434 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 395 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 447 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 465 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 703 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 505 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 15986 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5487 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1833 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 463 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
feyyazbugan 1
ggitaristt 1
Musta08 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English