Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >3008 T84E (2009-2015)
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 3008 Görüşünüzü Almak İstiyorum
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

3008 Görüşünüzü Almak İstiyorum

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Semavi Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 43
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Semavi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 3008 Görüşünüzü Almak İstiyorum
    Gönderim Zamanı: 08 Aralık 2017 Saat 18:23
Merhaba arkadaşlar 3008 ile aranıza katılmayı düşünüyorum,
Daha önce kadjar ,qashqai,bmw x1 düşünüyordum.Ancak inceleme ve araştırmalarım 3008'i ön planda tutmamı sağladı.

Araçla ilgili çok fazla kaygım yok,ancak şuan mevcut olarak kullanıcı arkadaşların görüşlerini almak istiyorum.

Aktif hız kontrolü ve diğer güvenlik sistemlerini merak ediyorum,denemeleriniz olduysa bu konuda görüşlerinizi almak isterim.
Video kayıtlarınız varsa bu da açıkçası güzel olur.

Bunun dışında peugeot araçların ikinci el durumunu bilmiyorum,ikinci eli güçlü ve kazandırıcı mıdır?
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Aralık 2017 Saat 18:38
Hocam öncelikle yeni 3008 ilk çıktığında ilk defa bir SUV olarak yılın otomobili seçilmiştir. Ben şimdiye kadar yeni 3008 kullanıcılarından hiç şikayet duymadım. Zaten araç ta allure pakette ihtiyacınızı karşılacak her türlü donanım mevcut. Tabi bazı özellikler için ek paket almak gerekiyor. Tasarım olarak kendi sınıfında en güzel hatlara sahip. Fiyat konusu na gelince ötv KDV artışları ve ku farklarından dolayı çok yükseldi. İkince olarak   piyasası var tabiki de sanırım sıfır almayı düşünüyorsunuz zaten sıfır alacaksınız en Az 5 yıl kullanacaksınızki verdiğiniz paraya değsin derim. Tabi karar sizin ama en güzeli aklınız da olan modellerin test sürüşlerini yapın derim.
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Semavi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Aralık 2017 Saat 19:57
sonerkvl öncelikle yanıtın için teşekkür ediyorum.
Bugün bayiye gittim ve aracın içine bindim,geç vakit olduğu için test sürüşüne hafta içi davet ettiler haklı olarak.

2018 için yeni zamlar maalesef gelecekmiş.Aslında kullanıcı için gayet iyi bir durum bu,sıfır araçlar arttıkça ikinci el fiyatı da artış gösteriyor,bu anlamda da olumlu buldum.
Çevrimdışı OguzhanKucuk61 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 29
Aracı : 206 Sedan
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Aralık 2017 Saat 00:51
Orjinalini yazan: Semavi Semavi Yazdı:

Bugün bayiye gittim ve aracın içine bindim,geç vakit olduğu için test sürüşüne hafta içi davet ettiler haklı olarak.

2018 için yeni zamlar maalesef gelecekmiş.Aslında kullanıcı için gayet iyi bir durum bu,sıfır araçlar arttıkça ikinci el fiyatı da artış gösteriyor,bu anlamda da olumlu buldum.

Bir kullanıcı zamları nasıl onaylayabilir hayret ediyorum.
Piyasanın yükselmesi kimin işine geliyor sizce ?
Elinde araç var 20 lira ediyor. Piyasa yüksek 25 verdin. Başka araç almaya kalkınca 25 lik araca da 30 isteyecekler. Sonuç ? Sonuç olan bize oluyor. 50 bin liralık arabaya 150 bin lira ödeyerek sahip oluyorsun. Artık heves bile edemiyorum araçlara.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Semavi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Aralık 2017 Saat 15:25
Zamları onaylamıyorum yanlış anlaşılmasın,ikinci el piyasası için ileriye dönük söyledim bunu.
çünkü bazı markalar 5 yıl önce sattığı araçlarla yeni çıkan araçları neredeyse aynı fiyata veriyorlar günümüzde.Bu kötü demiyorum sadece ikinci eli prim yapmıyor.

Elimde olsa ötv bile kalksın isterim
Çevrimdışı x571 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 306 station wagon
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı x571 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Aralık 2017 Saat 08:10
Orjinalini yazan: OguzhanKucuk61 OguzhanKucuk61 Yazdı:

Bir kullanıcı zamları nasıl onaylayabilir hayret ediyorum.
Piyasanın yükselmesi kimin işine geliyor sizce ?
Elinde araç var 20 lira ediyor. Piyasa yüksek 25 verdin. Başka araç almaya kalkınca 25 lik araca da 30 isteyecekler. Sonuç ? Sonuç olan bize oluyor. 50 bin liralık arabaya 150 bin lira ödeyerek sahip oluyorsun. Artık heves bile edemiyorum araçlara.

zaten bu mantıkla 4 yılda 8 -10 binlik araçlar 25 binden satılır oldu. sıfırlar desen ayrı hikaye 90 binden aşağı dolu sıfır kalmadı. boş modeller 65 bin olsa da donanım seviyesi dacia seviyesinde,o kadar boş yani.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Semavi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Aralık 2017 Saat 16:14
Araçlar ciddi anlamda pahalı,hele ki diğer ülkelerle karşılaştırdığımızda kazığın büyüklüğü bariz anlaşılıyor.
En azından şu ötv kalkmalı.
Çevrimdışı x571 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 306 station wagon
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı x571 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Aralık 2017 Saat 16:44

Araçlar ciddi anlamda pahalı,hele ki diğer ülkelerle karşılaştırdığımızda kazığın büyüklüğü bariz anlaşılıyor.
En azından şu ötv kalkmalı.

avrupada volvo xc90 aldığımız paraya ülkemizde dacia alınıyor.  
ülkemizde 132.000 lik volvo v40 almanya da 26bin euro.
ekşi sözlükte falan firma rezaleti diye açılan başlıklar ülkemiz için açılsa 10 üzerinden 15 alır.
Çevrimdışı Night65 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 58
Aracı : 3008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Night65 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Aralık 2017 Saat 17:43

Merhaba arkadaşlar 3008 ile aranıza katılmayı düşünüyorum,
Daha önce kadjar ,qashqai,bmw x1 düşünüyordum.Ancak inceleme ve araştırmalarım 3008'i ön planda tutmamı sağladı.

Araçla ilgili çok fazla kaygım yok,ancak şuan mevcut olarak kullanıcı arkadaşların görüşlerini almak istiyorum.

Aktif hız kontrolü ve diğer güvenlik sistemlerini merak ediyorum,denemeleriniz olduysa bu konuda görüşlerinizi almak isterim.
Video kayıtlarınız varsa bu da açıkçası güzel olur.

Bunun dışında peugeot araçların ikinci el durumunu bilmiyorum,ikinci eli güçlü ve kazandırıcı mıdır?

Merhabalar,

Ben de yeni 3008 kullanıcısıyım. Çok beğendiğim bir araçtı ve şimdi benim.
Öncelikle şunu söyleyeyim,
1. Aracım 165 bg benzinli THP motor ve gtline versiyonu olduğundan, sessiz, titreşimsiz vede performanslı bir karaktere sahip.
2. içerisine binince inmek istemiyorsunuz. sürekli yolda olmak isteyeceğiniz bir araç.
3. Adaptif hız sabitleyici otoban sürüşlerinde inanılmaz keyifli, ayrıca eğer hızınız 65-180 km arasındaysa ve şerit takip sistemi devredeyse sizi şeritte tumak için bayağı çaba harcadığını görmek iyi hissettiriyor.

Saygılarımla
Nahit BASUT
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Semavi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Aralık 2017 Saat 00:59
Night65 görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ediyorum,
showroom da  baktığımda bende araçtan uzaklaşamadım,böyle bir çekiciliği var.
Adaptif hız kontrolde hızı ayarlama haricinde gerektiğinde durma olayı sorunsuz mu ve şehir içinde kullanmak mümkün mü,mesela hızımı 50 km ye ayarlayıp dur kalk trafik içinde kullanışlı olur mu?

Çevrimdışı Night65 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 58
Aracı : 3008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Night65 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Aralık 2017 Saat 08:22
Semavi bey,

Adaptif hız sabitleyici, mükemmel denecek bir şekilde iyi çalışıyor. Eğer hızınız 30 km üzerindeyse devreye alabiliyorsunuz, takip ettiğiniz araç duruncaya kadar belli bir takip mesafesinde yavaşlıyor ve nihayetinde duruyor, fakat otomatik kalkmıyor. Bu nedenle sizin bu fonksiyonu tekrar devreye almanız için minimum 30 km üzerine çıkmanız gerekiyor.
Sonuç olarak çok yavaş ilerleyen bir trafikte bu fonksiyonun optimum kullanılması çok olası değil.
Fakat dur-kalk ları çok olmayan bir trafikte yavaşlayıp (durmaya yakın bir hıza inmesini kast ediyorum) tekrar hızlanması çok güzel.
Saygılarımla
Nahit BASUT
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Semavi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Aralık 2017 Saat 19:37
Night65 çok teşekkür ediyorum bu güzel ve açıklayıcı bilgilendirme için.
Kazasız belasız güzel günlerde keyfi sürmenizi diliyorum.Kısmet olursa ben de bu keyifle eşlik edeceğim sizlere.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1466 8 arifbsrn
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1427 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 182 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4891 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5986 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25151 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1407 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 106 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1106 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 177 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 365 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 238 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1425 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10827 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 521 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 572 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3279 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2047 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
Hüseyinboztas 2
arifbsrn 2
feyyazbugan 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English